صفحه 24 از 25 نخستنخست ... 14202122232425 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 244

موضوع: گزارش های سقوط شهاب سنگ

1. Top | #1
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    574
    تشکر شده 288 بار در 27 ارسال

Post گزارش های سقوط شهاب سنگ

سلام به همه دوستان

این تاپیک رو برای کاربر "خورشید" و علاقه مندان به بحث شهاب سنگ ایشون ایجاد کردم به دلیل اینکه در تاپیک خبرهای داغ نجومی ارسال سایر اخبار روند بحث شما رو مختل میکنه!

اینجا میتونید با خیال راحت راجع به این شهاب سنگ و شهابهای احتمالی آتی به بحث و تبادل نظر بپردازید

موفق باشید
    ویرایش توسط Sunrise : 02-22-2011 در ساعت 01:56 AM دلیل: فنی-ایجاد تاپیک

2. Top | #231
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    784
    تشکر شده 473 بار در 74 ارسال

در گزارش رسانه ها مشاهده آذر گوی در شب مطرح شد.به این ترتیب باید دوستان خصوصیات اذرگوههای مشاهده شده دیگر را هم پیدا کنند
    من منتظر تماس چند تن از دوستان هستم که در زنجان آذر گوی را مشاهده کرده اند.حتما گزارشات آنها را به اطلاع شما میرسانم (جهت بررسی موضوع توسط آقای امام و گروهی که قرار است برای بررسی به محل رفته وپیگیر موضوع باشند)

3. 4 کاربر مقابل از noori عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #232
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    784

در مصاحبه ای که با یکی از مسولین ستاد بحران انجام شد ایشان گفتند بیان صحت و سقم این موضوع به عهده متولی این امر است.و مشخص است که در این مورد متولی، گروههای نجومی میباشند.که اکنون باید وارد میدان شده و موضوع را روشن سازند تا در مورد یک مسئله علمی وکاملا قابل بررسی شایعه ای باقی نماند.اعضا گروهها با ارائه گزارش رصدهای خود وافراد قابل اطمینان که مشاهده ای داشته اند.اولین قدم را بر میدارند.که پر کردن فرم ارائه شده توسط دوستان کمک قابل توجهی به این امر میکند.بعد از جمع آوری اطلاعات، اگر سقوط شهابسنگ صورت نگرفته به طور روشن در رسانه ها اعلام میشود.اما اگر گزارشات حاکی از سقوط شهابسنگ باشد گروهی آموزش دیده از میان اعضا برای بررسی به محل رفته و در نهایت ،نتیجه با ز هم کاملاواضح ، اعلام رسمی میشود.
    دوستان لطفا در زمان تهیه گزارش از افراد (که اطلاعات نجومی ندارند)حتما سوالات مختلفی مطرح کنید تا به جواب صحیح برسید.به عنوان مثال شاید صدای انفجار شدید آذر گوی در آسمان را به اشتباه صدای برخورد عنوان کنندو...
    این گوی واین میدان برای متولیان نجوم کشور

5. 5 کاربر مقابل از noori عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #233
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    11102
    تشکر شده 838 بار در 229 ارسال

سلام.دوستان لطفا این فورم را بررسی و در صورتی که شهاب را احتمالا رصد کردید دقیق پر نمایید
    https://docs.google.com/forms/d/13yX...?usp=send_form
    امضای ایشان
    همیشه شروع سخت ترین مرحله‌ است...

7. 3 کاربر مقابل از محمد فتحی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #234
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    688
    تشکر شده 1,396 بار در 163 ارسال
    امضای ایشان
    \CEREGE پژوهشگر شهابسنگ شناسی/

9. 7 کاربر مقابل از حامد پورخرسندی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #235
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    487
    تشکر شده 2,517 بار در 229 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد پورخرسندی نمایش پست ها
    از رایانه من، فیلم لینک بالا پخش نشد. خبرگزاری تسنیم این فیلم را گذاشته است.
    در وب سایت انجمن شهاب و شهاب سنگ نیز قرار دادم.

11. 6 کاربر مقابل از امیر حسن زاده عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #236
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2166
    تشکر شده 7,688 بار در 659 ارسال

سلام من خیلی مشتاق بودم بدونم دقیقا چه اتفاقی افتاده اون شب اتفاقا رصد میکردم اما متاسفانه چیزی ندیدم ولی چندتا سایت رو چک کردم دیدم خسارت زده و واقعا شهاب ها شهاب سنگ شدن

مثلا اینجا میگه یک خونه تخریب شده :|

کسی از درستی این خبر ها واقعا مطمئن هست ؟

Hello Guys, Just some fresh information of the suspected fall in Northern Iran. After 4 hours of phone calls and broken persian here is what I have found. I spoke to Babak A.Tafreshi, the Editor of Nojum (a persian astronomy magazine) in Tehran at 2 am Central time. He said 2 of his reporters are on the site which is an urban town with high population. A large house has been "completely destroyed". When asked how large was this house he said 10 meters. But he said NO evidence of a crater or any fragments of meteorites were found as of now and they are still on the lookout. He also ruled out any missile or bomb going off. I will be speaking to him again in 3 hours to get more information and if possible an image of the site. Will keep you posted. clear skies Vishnu ===== Vishnu Vardhan Reddy Department of Space Studies University of North Dakota, Grand Forks ND 58203, USA. Phone-701-777-9641 www.geocities.com/moonyguy www.space.edu Spaceguard India www.spaceguardindia.com

منبع خبر :http://meteorite-identification.com/mwnews/01022004.htm

13. کاربر مقابل از رخساره روشنی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

14. Top | #237
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    487
    تشکر شده 2,517 بار در 229 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط رخساره روشنی نمایش پست ها
    سلام من خیلی مشتاق بودم بدونم دقیقا چه اتفاقی افتاده اون شب اتفاقا رصد میکردم اما متاسفانه چیزی ندیدم ولی چندتا سایت رو چک کردم دیدم خسارت زده و واقعا شهاب ها شهاب سنگ شدن
    مثلا اینجا میگه یک خونه تخریب شده :|
    کسی از درستی این خبر ها واقعا مطمئن هست ؟

Hello Guys, Just some fresh information of the suspected fall in Northern Iran. After 4 hours of phone calls and broken persian here is what I have found. I spoke to Babak A.Tafreshi, the Editor of Nojum (a persian astronomy magazine) in Tehran at 2 am Central time. He said 2 of his reporters are on the site which is an urban town with high population. A large house has been "completely destroyed". When asked how large was this house he said 10 meters. But he said NO evidence of a crater or any fragments of meteorites were found as of now and they are still on the lookout. He also ruled out any missile or bomb going off. I will be speaking to him again in 3 hours to get more information and if possible an image of the site. Will keep you posted. clear skies Vishnu ===== Vishnu Vardhan Reddy Department of Space Studies University of North Dakota, Grand Forks ND 58203, USA. Phone-701-777-9641 www.geocities.com/moonyguy www.space.edu Spaceguard India www.spaceguardindia.com

منبع خبر :http://meteorite-identification.com/mwnews/01022004.htm
    با کمی دقت متوجه می شوید که این خبر مربوط به 2 ژانویه سال 2004 است. یعنی بیش از 11 سال قبل. همون شهاب سنگی که به یک منزل مسکونی در شمال کشور برخورد کرده بود.
    لطفا به شایعات دامن نزنید!

15. کاربر مقابل از امیر حسن زاده عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

16. Top | #238
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    784

مدتی از دیده شدن این شهاب گذشته و گزارشات ضد و نقیضی هم اعلام شده.اما واقعیت مطلب چه بود؟اگر واقعا شهاب سنگ دیده شده چرا دوستان توضیحات کاملتری نمیدهند؟اگر نه،چرا به وضوح اعلام نمیشود.شاید در ظاهر این موضوع چندان مهم جلوه نکند،شهابی دیده شده وگذشته ،اما بحث بر سر کار علمی است.اگر در گروه علمی موضوع موشکافی نشود ،کجا باید آنرا جستجو کرد؟

17. 2 کاربر مقابل از noori عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #239
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    784

نقل قول نوشته اصلی توسط noori نمایش پست ها
    در گزارش رسانه ها مشاهده آذر گوی در شب مطرح شد.به این ترتیب باید دوستان خصوصیات اذرگوههای مشاهده شده دیگر را هم پیدا کنند
    من منتظر تماس چند تن از دوستان هستم که در زنجان آذر گوی را مشاهده کرده اند.حتما گزارشات آنها را به اطلاع شما میرسانم (جهت بررسی موضوع توسط آقای امام و گروهی که قرار است برای بررسی به محل رفته وپیگیر موضوع باشند)
    طبق وعده ای که داده بودم با یکی از دوستان که این شهاب را دیده بود صحبت کردم .این دوست عزیز خانم افسری 33 ساله.دانشجوی رشته کشاورزی در مقطع دکتری.اطلاعات نجومی ندارند. محل رویت اطراف کوه گاوازنگ در شهر زنجان:
    "پنجشنبه نزدیک غروب آفتاب در حالی که به سمت مغرب نگاه میکردم. نور سفید خیره کننده ای را دیدم که به سمت خورشید حرکت میکرد. تقریبا به اندازه توپ بسکتبال، حدود ده ثانیه آنرا دیدم. بعد دو تکه شد. تکه بزرگ جلو و قسمت کوچکتر در عقب و کمی پایینتر حرکت کرده و به تدریج کم نور شد. اما قطعه ی بزرگتر ادامه مسیر داد. دود آن در آسمان باقی ماند. دود طوسی مایل به سفید و حالت موج دار بود. حرکت این شهاب مایل به سمت افق بود. در مقایسه با ماه می توان گفت به اندازه ماه شب چهاردهم بود.

19. 2 کاربر مقابل از noori عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #240
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    688
    تشکر شده 1,396 بار در 163 ارسال

گزارش های سقوط شهاب سنگ         
    سلام
    مختصری در باب این پدیده در مجله نجوم شهریور ماه چاپ خواهد شد.
    شهابسنگ پیدا شده هم به زودی به دستمان خواهد رسید برای مطالعات که در جریان خواهم گذاشت.
    خیلی ممنون از گزارش خوبتان
    امضای ایشان
    \CEREGE پژوهشگر شهابسنگ شناسی/

21. 3 کاربر مقابل از حامد پورخرسندی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 24 از 25 نخستنخست ... 14202122232425 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع