صفحه 18 از 25 نخستنخست ... 8141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 244

موضوع: گزارش های سقوط شهاب سنگ

1. Top | #1
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    574
    تشکر شده 288 بار در 27 ارسال

Post گزارش های سقوط شهاب سنگ

سلام به همه دوستان

این تاپیک رو برای کاربر "خورشید" و علاقه مندان به بحث شهاب سنگ ایشون ایجاد کردم به دلیل اینکه در تاپیک خبرهای داغ نجومی ارسال سایر اخبار روند بحث شما رو مختل میکنه!

اینجا میتونید با خیال راحت راجع به این شهاب سنگ و شهابهای احتمالی آتی به بحث و تبادل نظر بپردازید

موفق باشید
    ویرایش توسط Sunrise : 02-22-2011 در ساعت 01:56 AM دلیل: فنی-ایجاد تاپیک

2. Top | #171
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    3361
    تشکر شده 293 بار در 57 ارسال

این عوارض در واقع در شهرستان زرین دشت قرار داره آقای پورخرسندی.

خودم هم قصد دارم بعد از فراغت از امتحانات برم از نزدیک ببینمش.

اگه اطلاعاتی درباره شناسایی گودال های برخوردی به من بدین واقعا ممنون میشم.
    امضای ایشان
    ای مرغ سحر عشق ز پروانه بیاموز
    کان سوخته را جان شد و آواز نیامد

این مدعیان در طلبش بی خبران اند
    آن را که خبر شد خبری باز نیامد

3. 6 کاربر مقابل از صادق مقامی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #172
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    688
    تشکر شده 1,396 بار در 163 ارسال

خوبه. هر موقع تصمیم گرفتید که برید اینجا بگید که اطلاعاتی را بنویسیم بعدش هم منتظر گزارش شما میشیم.
    امضای ایشان
    \CEREGE پژوهشگر شهابسنگ شناسی/

5. 10 کاربر مقابل از حامد پورخرسندی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #173
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    10358
    تشکر شده 7 بار در 2 ارسال

سلام به همه دوستان و اساتید عزیز، تازه وارد هستم، در مورد این چاله ها یسری اطلاعات لازمه، مثلا عمقشون چقدره یا دیواره های اونا به نسبت زمینای اطراف برامده است؟

اطراف اونا سنگهای برخوردی وجود داره یا نه؟

7. 4 کاربر مقابل از aminrez عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #174
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    10358
    تشکر شده 7 بار در 2 ارسال

اول باید خودمو معرفی میکردم، امین رضایی هستم حدود 6 ساله رو شهاب سنگها و چاله های برخورد کار میکنم

9. 3 کاربر مقابل از aminrez عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #175
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    6114
    تشکر شده 2,560 بار در 294 ارسال

سلام در بزمان سیستان بلوچستان منطقه ایی رو شناسایی کردند که به دهانه برخوردی خیلی شباهت داره. این دهانه در بالای یک کوه واقعه شده که دسترسی به اون مستلزم پیاده روی زیادیه حالا این سوال هست که واقعا برخوردی است یا دهانه اتشفشانیه.هیچ اطلاعاتی بر داده های زمین شناسی بر روی این گودال انجام نشده یا اگر هم شده بنده اطلاعاتی از این مبانی زمین شناسی ندارم.
    امضای ایشان
    اهل ابادی عشقم ز همین ویرانم
    همه رفتند ولی با دل خود میمانم
    همسفر باشم اگر با تپش شب بوها
    دست اخر به گلستان تو سرگردانم
    هر چه کردم که نگویم دل ما هم تنگ است
    خیره شد یاد تو بر ما که خودم میدانم

11. 3 کاربر مقابل از SAEED560 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #176
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    688

یادداشت :

تصور کنید بلافاصله پس از سقوط یک هواپیما، قبل از حضور افراد و نیروهای متخصص، مردم عادی هر کدام عازم منطقه شوند و هرکدام قطعاتی از هواپیما و شواهد را غارت کنند... در اینصورت برای افراد متخصص امکان بازسازی صحنه، درک علت حادثه و در نتیجه پیشگیری حوادث بعدی ممکن نیست.

این قضیه در مورد حوادث طبیعی نیز صادق است. پس از حدوث یک پدیده، مهمترین قدم در شناخت آن، نمونه‏برداری سیستماتیک با برنامه ریزی مناسب و ثبت تمام جزئیات است.

یکی از علوم مرتبط در این بحث، شهاب سنگ شناسی است. شهاب سنگ شناسی علم مطالعه سنگهای فرازمینی به منظور دریافت اطلاعات: 1- در رابطه با تشکیل، تحول و ماهیت منظومه شمسی 2- درک فرآیندهای ورود این سنگها به زمین و تغییرات بعدی بر روی این سنگها در مواجهه با محیط زمینی است.

به منظور بررسی میزان سالانه ورود موادفرازمینی به زمین، درک هوازدگی شهاب سنگها و بررسی تغییرات آب و هوایی گذشته برداشت مشخصات فنی شهابسنگ در موقع نمونه برداری الزامی است، که در غیر اینصورت ممکن است برای مثال نمونه‏هایی با آثار حیات زمینی پیدا شوند و به اشتباه فرازمینی معرفی شوند....

ورود افراد غیرمتخصص در زمینه جستجوی شهاب سنگها در سالهای گذشته، صدمات جبران ناپذیری به داده های خام موجود، وارد کرده است. نمونه بارز آن، چند هزار قطعه شهابسنگ از شمال غرب آفریقا است که توسط چوپان ها و عشایر منطقه جمع‏آوری شده است. این شهابسنگها معلوم نیست که قطعات جداگانه‏ای هستند یا اینکه متعلق به بارش‏های شهاب سنگی یکسان هستند. اطلاعاتی در مورد مکان جمع آوری آنها وجود ندارد و هیچگونه نتیجه گیری در مورد رابطه آب و هوا یا میزان ماندگاری شهابسنگها در این منطقه، و تغییرات ایجاد شده بر روی این سنگها نمی‎‏توان کرد.

جمع‏آوری شهابسنگها بدون ثبت دقیق علمی، فی الواقع تفاوت چندانی با دستبرد به آثار باستانی ندارد... شهابسنگها موادی هستند که تنها با بررسی علمی ارزش واقعی آنها معلوم میشود.

برنامه‏های غیرعلمی متعددی مانند مستند "مردان شهاب سنگی" (پخش از شبکه چهار) به این مسئله دامان زده است. نگارنده در مدت پژوهش و تحصیل خود در دانشگاه تهران، با سیلی از تماسهای مردمی در رابطه با پیداکردن نمونه های "مشکوک" پس از پخش این برنامه مواجه بود. که در تمام این موارد هم پس از بررسی علمی در صورت تایید منشا شهاب سنگی نمونه، یابنده سنگ اختیار تام نمونه را دارد. اما باید در نظر داشت که به منظور فروش نمونه حتماً باید شناسنامه ای علمی از یک مرکز دانشگاهی موجود باشد.

در چند ماه اخیر، شرکتهایی غیرعلمی به منظور دلالی و خرید و فروش غیرقانونی شهاب سنگها در ایران تاسیس شده ‏اند. جالب اینکه به رغم ادعاهای گوناگونی که میشود تا بحال هیچ نمونه شهابسنگی به عالی‏ترین مرجع شهاب سنگ شناسی، یعنی "انجمن بین المللی شهاب سنگ شناسی" از کشور ایران توسط این شرکت‏ها گزارش نشده است و بدیهی است که سنگی در صورتی میتواند شهاب سنگ معرفی شود که توسط این انجمن تایید شده باشد.

جمع ‏آوری غیرعلمی شهابسنگها و عدم بررسی آنها که دامان کشورهای واقع در شمال غرب افریقا را گرفته، ممکن است در سالهای اینده گریبانگیر کشور ایران و افغانستان نیز باشد. داده های علمی موجود در شهاب سنگها بسیار بیشتر از ارزش مادی آنهاست.

افراد، گول قیمت‏های "گرمی/ چند صد دلاری" شهاب سنگها را میخورند که در سایتهای اینترنتی تنها به منظور فروش به افراد ناشی ارائه شده اند. اگر گذرتان به مغازه ‏های سنگ فروشی در کازابلانکای مراکش افتاد، میتوانید شهاب سنگهای چند کیلوگرمی را با قیمت کمتر از 1000 دلار خریداری کنید.

کشور عزیزمان ایران به عنوان یکی از سرزمین بکر از نظر بررسی های علمی مرتبط با شهابسنگها است و بررسی آن ارزش جهانی دارد.

افراد با هر هدفی می‏توانند نمونه ‏های خود را برای بررسی علمی تحویل افراد متخصص نموده و پس از انجام کار علمی با داشتن یک شناسنامه ی دانشگاهی در صدد فروش آن برآیند.

حامد پورخرسندی

دانشجوی دکترای شهاب سنگ شناسی

مرکز آموزش و مطالعات علوم زمین اروپا

اکس – مارسی، فرانسه

منبع :

http://parssky.com/view/5999.aspx
    امضای ایشان

13. 10 کاربر مقابل از حامد پورخرسندی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #177
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    10864
    تشکر شده 21 بار در 11 ارسال

شهاب سنگ

جمع ‏آوری غیرعلمی شهابسنگها و عدم بررسی آنها که دامان کشورهای واقع در شمال غرب افریقا را گرفته، ممکن است در سالهای اینده گریبانگیر کشور ایران و افغانستان نیز باشد. داده های علمی موجود در شهاب سنگها بسیار بیشتر از ارزش مادی آنهاست.

افراد، گول قیمت‏های "گرمی/ چند صد دلاری" شهاب سنگها را میخورند که در سایتهای اینترنتی تنها به منظور فروش به افراد ناشی ارائه شده اند. اگر گذرتان به مغازه ‏های سنگ فروشی در کازابلانکای مراکش افتاد، میتوانید شهاب سنگهای چند کیلوگرمی را با قیمت کمتر از 1000 دلار خریداری کنید.

کشور عزیزمان ایران به عنوان یکی از سرزمین بکر از نظر بررسی های علمی مرتبط با شهابسنگها است و بررسی آن ارزش جهانی دارد.

افراد با هر هدفی می‏توانند نمونه ‏های خود را برای بررسی علمی تحویل افراد متخصص نموده و پس از انجام کار علمی با داشتن یک شناسنامه ی دانشگاهی در صدد فروش آن برآیند.

حامد پورخرسندی

اقای پور خرسندی عزیز من تعریف شما را چند جایی شنیدم ولی شما که میگویید ارزش علمی دارند تا حالا جواب چند نفر از دوستانی را که دنبال شهاب سنگ بوده اند داده اید تو یکی از مصاحبه هایتان تو اینترنت خواندم نوشته بودید ما امکانات لازم تو ایران برا ی انالیز شهاب سنگ ها را نداریم و بعد چه تضمینی دارد کسی شهاب را به شما برا ازمایش دهید وبه ایشان شناسنامه شهاب سنگ بدهید ببخشید من رک صحبت کردم الان من شهاب سنگی دارم با چگالی 3/8 اما جذب اهن ربایی ضعیفی دارد خواستید عکس هم برایتان میگذارم شهاب سنگ را از تو کویر یزد پیدا کردم ایا هستند شهاب هایی با این چگال که جذب ضعیفی داشته باشند

15. کاربر مقابل از کویرگرد عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

16. Top | #178
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    10864

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد پورخرسندی نمایش پست ها
    یادداشت :

تصور کنید بلافاصله پس از سقوط یک هواپیما، قبل از حضور افراد و نیروهای متخصص، مردم عادی هر کدام عازم منطقه شوند و هرکدام قطعاتی از هواپیما و شواهد را غارت کنند... در اینصورت برای افراد متخصص امکان بازسازی صحنه، درک علت حادثه و در نتیجه پیشگیری حوادث بعدی ممکن نیست.

این قضیه در مورد حوادث طبیعی نیز صادق است. پس از حدوث یک پدیده، مهمترین قدم در شناخت آن، نمونه‏برداری سیستماتیک با برنامه ریزی مناسب و ثبت تمام جزئیات است.

یکی از علوم مرتبط در این بحث، شهاب سنگ شناسی است. شهاب سنگ شناسی علم مطالعه سنگهای فرازمینی به منظور دریافت اطلاعات: 1- در رابطه با تشکیل، تحول و ماهیت منظومه شمسی 2- درک فرآیندهای ورود این سنگها به زمین و تغییرات بعدی بر روی این سنگها در مواجهه با محیط زمینی است.

به منظور بررسی میزان سالانه ورود موادفرازمینی به زمین، درک هوازدگی شهاب سنگها و بررسی تغییرات آب و هوایی گذشته برداشت مشخصات فنی شهابسنگ در موقع نمونه برداری الزامی است، که در غیر اینصورت ممکن است برای مثال نمونه‏هایی با آثار حیات زمینی پیدا شوند و به اشتباه فرازمینی معرفی شوند....

ورود افراد غیرمتخصص در زمینه جستجوی شهاب سنگها در سالهای گذشته، صدمات جبران ناپذیری به داده های خام موجود، وارد کرده است. نمونه بارز آن، چند هزار قطعه شهابسنگ از شمال غرب آفریقا است که توسط چوپان ها و عشایر منطقه جمع‏آوری شده است. این شهابسنگها معلوم نیست که قطعات جداگانه‏ای هستند یا اینکه متعلق به بارش‏های شهاب سنگی یکسان هستند. اطلاعاتی در مورد مکان جمع آوری آنها وجود ندارد و هیچگونه نتیجه گیری در مورد رابطه آب و هوا یا میزان ماندگاری شهابسنگها در این منطقه، و تغییرات ایجاد شده بر روی این سنگها نمی‎‏توان کرد.

جمع‏آوری شهابسنگها بدون ثبت دقیق علمی، فی الواقع تفاوت چندانی با دستبرد به آثار باستانی ندارد... شهابسنگها موادی هستند که تنها با بررسی علمی ارزش واقعی آنها معلوم میشود.

برنامه‏های غیرعلمی متعددی مانند مستند "مردان شهاب سنگی" (پخش از شبکه چهار) به این مسئله دامان زده است. نگارنده در مدت پژوهش و تحصیل خود در دانشگاه تهران، با سیلی از تماسهای مردمی در رابطه با پیداکردن نمونه های "مشکوک" پس از پخش این برنامه مواجه بود. که در تمام این موارد هم پس از بررسی علمی در صورت تایید منشا شهاب سنگی نمونه، یابنده سنگ اختیار تام نمونه را دارد. اما باید در نظر داشت که به منظور فروش نمونه حتماً باید شناسنامه ای علمی از یک مرکز دانشگاهی موجود باشد.

در چند ماه اخیر، شرکتهایی غیرعلمی به منظور دلالی و خرید و فروش غیرقانونی شهاب سنگها در ایران تاسیس شده ‏اند. جالب اینکه به رغم ادعاهای گوناگونی که میشود تا بحال هیچ نمونه شهابسنگی به عالی‏ترین مرجع شهاب سنگ شناسی، یعنی "انجمن بین المللی شهاب سنگ شناسی" از کشور ایران توسط این شرکت‏ها گزارش نشده است و بدیهی است که سنگی در صورتی میتواند شهاب سنگ معرفی شود که توسط این انجمن تایید شده باشد.

حامد پورخرسندی

دانشجوی دکترای شهاب سنگ شناسی

مرکز آموزش و مطالعات علوم زمین اروپا

اکس – مارسی، فرانسه

منبع :

http://parssky.com/view/5999.aspx

اقای پور خرسندی عزیز من تعریف شما را چند جایی شنیدم ولی شما که میگویید ارزش علمی دارند تا حالا جواب چند نفر از دوستانی را که دنبال شهاب سنگ بوده اند داده اید تو یکی از مصاحبه هایتان تو اینترنت خواندم نوشته بودید ما امکانات لازم تو ایران برا ی انالیز شهاب سنگ ها را نداریم و بعد چه تضمینی دارد کسی شهاب را به شما برا ازمایش دهید وبه ایشان شناسنامه شهاب سنگ بدهید ببخشید من رک صحبت کردم الان من شهاب سنگی دارم با چگالی 3/8 اما جذب اهن ربایی ضعیفی دارد خواستید عکس هم برایتان میگذارم شهاب سنگ را از تو کویر یزد پیدا کردم ایا هستند شهاب هایی با این چگال که جذب ضعیفی داشته باشند

17. Top | #179
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    688

ممنونم از شما به خاطر توجه تان.
    میتوانم با قاطعیت عرض کنم که در 2 سال گذشته، هر درخواستی که برای بررسی سنگ ها از طریق ایمیل و یا تلفنی از من شده است را پیگیری کرده ام...
    امکانات در حد صدور یک شناسنامه برای شهاب سنگ وجود دارد، منظور امکانات بررسی های شیمیایی بود که الان بنده شخصاً دسترسی دارم. در این مدت همه سنگهایی که ارسال شده اند را بررسی دقیق و در حد نیاز انجام داده ایم.
    شهابسنگها و سنگهای زمینی زیادی با این مشخصات دیده میشوند.
    بهتره قبل از بررسی از نزدیک تصاویر با کیفیت مناسب را به همراه حضور مقیاس در اینجا لود کنید یا ایمیل کنید تا بررسی شود.
    امضای ایشان

18. 3 کاربر مقابل از حامد پورخرسندی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

19. Top | #180
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    10864

گزارش های سقوط شهاب سنگ         
    یک عکس برایتان ایمیل میکنم ببینید. تو همین پست هم میگذارم
    گزارش های سقوط شهاب سنگ-dsc00019-jpg

20. 2 کاربر مقابل از کویرگرد عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 18 از 25 نخستنخست ... 8141516171819202122 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع