صفحه 3 از 22 نخستنخست 123456713 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 214

موضوع: گزارش های رصدی اعضا آوااستار

1. Top | #1
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    479
    تشکر شده 553 بار در 57 ارسال

smile گزارش های رصدی اعضا آوااستار

این تاپیک جهت ارسال گزارشهای دوستان از برنامه های رصدی ایجاد شده.

امیدواریم با ارسال این گزارش ها مکان های مناسب رصدی معرفی شده تا همه ی دوستان با این مکان ها آشنا شوند و نیز می توانیم از تجربیات شبهای رصدیشان استفاده کنیم.

2. Top | #21
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900
    تشکر شده 12,272 بار در 1,234 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط karimisss نمایش پست ها
    آقای طامهری من الان گزارشتونو خوندم واقعا جالب و زیبا بود .
    به خودم میگم کاش منم می تونستم همچین رصدی رو تجربه کنم ولی فکر نکنم بشه . خوش به حالتون و سعی کنید از این نعمت بزرگی که دارین (آسمون کویر و یه روستای دنج) نهایت استفاده رو ببرین .
    نظر لطفتونه دوست عزیز karimisss
    البته یه کم راه دوره ولی خیلی جای دنجیه
    ولی خب خانواده بخاطر اتفاق قبلی زیاد بهم اجازه اونجا رفتنو نمیدن چون هیشکی باورش نمیشه از اون حادثه کسی جون سالم به در برده باشه ولی خدای اسمونها هوای سربه هواهای کوچولو رو داره
    امضای ایشان

3. 8 کاربر مقابل از رضا طامهری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #22
    کاربر ممتاز
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    مدير تقويم نجومي ایران
    شماره عضویت
    98
    تشکر شده 21,151 بار در 1,931 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezatamehri نمایش پست ها
    اقای rezash بیدار که شدین گزارش رصد تنهایی تون رو بذارید لذتتون رو با ما هم تقسیم کنید

واقعا" آسمان تهران به طور کل در حال نابودیست.

دیشب آسمونی که نسبت به شبهای دیگه مناسب بود رو یه تخمینی زدم ببینم چه مقدارش قابل رصد است.

دقیقا" اگر بایستی و دستهات رو بالا ببری و یه کمی از عرض شانه بازتر کنی سپس بچرخی یک دایره ی فرضی تشکیل میشه که بهترین قسمت آسمون در شهر تهران همین قسمته اونم نهایتا" تا قدر 3 و خوشبینانه 4.

صورت فلکی جدی رو بدون دوربین نمیتونی تشخیص بدی مگه اینکه جاش رو بدونی و ستاره های در راس بالا رو کمی محو ببینی و اینطوری بقیه جاهاش رو پیدا کنی.

تنها ستاره مشخص در حول و حوش اون ناحیه فم الحوت از صورت فلکی حوت جنوبیست که باز راهنمای خوبی میتونه باشه.

یه آماتور تازه کار واقعا" حق داره اگر عطایش رو به لقایش ببخشه.

اینهمه انتقاد کردم ولی خوب یه کارهای مثبتی هم انجام دادم.رصد سیارک "وستا"- دنباله دار "گاراد"- و همینطور برخی اجرام مسیه در سرسو و همینطور سیاره مشتری.

البته سیارک وستا با قدر فعلی 6/5 و همینطور دنباله دار گاراد با قدر فعلی 8/5 رو با توجه به ستاره های اطرافش حدس زدم و در رصد بعدی و با توجه به حرکتشان نسبت به زمینه و ستارگان اطراف مطمئن خواهم شد.
    این دو جرم درماه آینده درخشان تر خواهند شد.

هر کاری کردم سحابی حلزون و سحابی زحل رو ندیدم.البته در این آسمون کاری عبث بود.

چند عکس هم از مشتری در بعد از نیمه شب و ماه و زحل در قبل از نیمه شب انداختم.

ازفهرست مسیه m3 m4 m5 m6 m7 m8 m27 m18 m22 m24 m21 m25 m20 m13 m31 m32 m110 m51 m92m15 m57m17m30 رو رصد کردم.

البته اغلب اجرامی که به افق نزدیک بودند جذابیت همیشه را نداشتند.یا ام 51 در دب اکبر بصورت سایه ای محو دیدم.

یه مقداری هم اواسط رصد خوابیدم.
    ویرایش توسط rezash : 07-11-2011 در ساعت 07:05 PM
    امضای ایشان

وقتی آرامش را در خود نیابید, جستجوی آن در جای دیگر, کار بیهوده ای است.

5. 13 کاربر مقابل از rezash عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #23
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900
    تشکر شده 12,272 بار در 1,234 ارسال

رصدی در دهمین سالگرد مرمت قصر منجمان

اشتباه نکنید قرار نیست در مورد تولد ده سالگی مرمت کاروانسرای زین الدین بگم.
    پس چی!!!

کاملا اتفاقی شب این سالگرد من در این کاروانسرا یه گروه رصدی کوچیک داشتم. تازه آن شب بود که فهمیدم زین الدین در 16 تیر ده سال پیش افتتحاح شد. اما این روزها حال و هوای زین الدین گل آلود است. در دهمین سال مرمت باز هم اقداماتی اصلاحی باید روی خاطرات ده ساله اش انجام شود. کاروانسرایی که صحنه هایی از فیلم گلوگاه و به دار اویختن فیلم سربداران را در خاطراتش دارد.
    گروه شاد و جالبی در ان شب مخاطب حرفهای من بودند. یه خانواده نسبتا یزدی(مادر خانواده از اهالی فارس بود) به همراه مامان بزرگ خانواده و دایی خانواده که با خانواده اش چند روزی را برای گشت و گذار تابستانی به کشورش بازگشته بود.

برای تحصیل و به اصرار مادر به انگلستان رفته بود، دکترای شیمی نفت را همانجا گرفته بود. با دختری ایتالیایی تبار ولی ساکن گلاسکو اسکاتلند به نام ماریا ازدواج کرده بود و الان دو دختر شیرین مهمان زندگی شان بود. غربت پیرش کرده بود اما انگار دیگر برای بازگشت به وطن راهی نداشت.
    بگذریم........
    اسامی دخترهای کوچک خانوداه دایی را ماریا انتخاب کرده بود.حدس بزنید اسم آن دو فرشته کوچک چی بود؟؟؟ حتما یه عالمه اسم انگلیسی و ایتالیایی ذهنتان را پر کرده است.
    ثریا و پریسا
    علاقه شدیدی به ایران و تمدن ایرانی داشت و نام دخترانش را اسامی ایرانی گذاشته بود. وقتی معنای نام ثریا(خوشه پروین) را از نظر نجومی میگفتم بشدت مشتاق دیدار آسمان شده بود اما حیف که هم نام دخترش در آسمان نبود.(خدا عمر نرم افزارهای نجومی بده)
    رصد طبق معمول و با روال همیشگی پیش رفت اما کمی بیشتر وقت میگرفت چون مجبور بودم بعد از توضیح فارسی به گروه برای ماریا مطالب را به انگلیسی بازگو کنم. تجربه قشنگی بود اما شیرین تر از همه شور ایرانی بودن در آن لحظه بود.

آسمون دلتون مثل زین الدین پرستاره
    امضای ایشان

7. 12 کاربر مقابل از رضا طامهری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #24
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای ويكی نجوم
    شماره عضویت
    960
    تشکر شده 6,841 بار در 934 ارسال

امشب زحلو در ساعت 22.30 در افق جنوبی رصد گردم متاسفانه نور ماه در تثلیث اول به شدت آزار دهنده بود .
    امضای ایشان
    این سرا را سزا بیش از این است ....

9. 6 کاربر مقابل از Mojtaba.M عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #25
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    906
    تشکر شده 3,386 بار در 317 ارسال

رصد من از بالکن خانهدلم خیلی گرفته بودم رفتم چند تا ستاره ببینم دلم باز شه فقط یکی دیدم !!!!!!!!نا امید شدم واقعا .خواستم برگردم چشمم به ماه افتاد و الودگی نوری ای که بیداد میکرد همون طور که در عکس(لینک زیر)(هر کاری کردم نتونستم عکس رو بگذارم) میبینید الودگی نوری و الودگی هوا با هم رقابت میکنند هر کد.م اون یکی رو محو میکنه و این وسط هم ماه که تا من رو دید قرمز شد!!متاسفانه تلسکو پم هم خطیش خرابه دریغ از یک جرم...ببخشید که بیشتر شبیه درد ودل نجومی شد تا گزارش رصدی...

عكسي از ماه

... دوست عزيز كاربر سارا شهابي من اين تيك رو برداشتم ولي موثر واقع نشد براتون عكسو آپ كردمو گذاشتم ... ستاره كوچولو
    ویرایش توسط Setare KOchOlO : 07-12-2011 در ساعت 05:08 PM دلیل: ويرايش عكس

11. 12 کاربر مقابل از sara shahabi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #26
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    584
    تشکر شده 12,837 بار در 1,573 ارسال

ممنون سارا جان.عکس قشنگی شده. البته قسمت آلودگی نوریش تاسف باره
    ساراجان وقتی میخای از طریق لینک عکس رو بزاری، تیک پایین جای لینک رو بردار. ببین درست میشه؟
    منم این مشکلو داشتم اون تیک رو که برداشتم درست شد. ببین واسه تو هم درست میشه یا نه
    ویرایش توسط stargazer : 07-13-2011 در ساعت 08:51 AM
    امضای ایشان
    برگ در انتهاي زوال مي افتد و ميوه در ابتداي کمال … بنگر که چگونه مي افتي ؟!

13. 5 کاربر مقابل از stargazer عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #27
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    785
    تشکر شده 679 بار در 70 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط sara shahabi نمایش پست ها
    رصد من از بالکن خانهدلم خیلی گرفته بودم رفتم چند تا ستاره ببینم دلم باز شه فقط یکی دیدم !!!!!!!!نا امید شدم واقعا .خواستم برگردم چشمم به ماه افتاد و الودگی نوری ای که بیداد میکرد همون طور که در عکس(لینک زیر)(هر کاری کردم نتونستم عکس رو بگذارم) میبینید الودگی نوری و الودگی هوا با هم رقابت میکنند هر کد.م اون یکی رو محو میکنه و این وسط هم ماه که تا من رو دید قرمز شد!!متاسفانه تلسکو پم هم خطیش خرابه دریغ از یک جرم...ببخشید که بیشتر شبیه درد ودل نجومی شد تا گزارش رصدی...

http://s1.picofile.com/file/6943971826/moon_g.jpg
    من همیشه به اسمون شهرمون مینالیدم این عکسو دیدیم نظرم به کل تغییر کرد باید قدرشو بدونم واقعاااااا
    امضای ایشان
    گفتم:خدیاازهمه دلگیرم گفت:حتی ازمن؟
    گفتم:خدایاتنهاترینم! گفت:پس من؟
    گفتم:خدایاکمک خواستم گفت:ازغیرمن؟
    گفتم:خدایاچقدردوری؟ گفت:تویامن؟
    گفتم:خدایادوستت دارم! گفت:بیش ازمن؟

15. 7 کاربر مقابل از golaftab عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #28
    کاربر ممتاز
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    مدير تقويم نجومي ایران
    شماره عضویت
    98
    تشکر شده 21,151 بار در 1,931 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط sara shahabi نمایش پست ها

عكسي از ماه

... دوست عزيز كاربر سارا شهابي من اين تيك رو برداشتم ولي موثر واقع نشد براتون عكسو آپ كردمو گذاشتم ... ستاره كوچولو
    ببخشید که میپرسم.اگه میشه بگید کدوم شهره؟
    امضای ایشان

وقتی آرامش را در خود نیابید, جستجوی آن در جای دیگر, کار بیهوده ای است.

17. 3 کاربر مقابل از rezash عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #29
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    906
    تشکر شده 3,386 بار در 317 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط rezash نمایش پست ها
    ببخشید که میپرسم.اگه میشه بگید کدوم شهره؟
    خواهش میکنم.تهران همیشه نورانی

19. 5 کاربر مقابل از sara shahabi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #30
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    785
    تشکر شده 679 بار در 70 ارسال

گزارش های رصدی اعضا آوااستار         
    سلام به همه سربه هوایی هااااا
    یه چندساعتیه از سفر اصفهان برگشتم ودوست داشتم شب رصدیی رو که تو راه گذروندم وشوقم رو باشما تقسیم کنم قرار بود ما از یه راهی دیگه به اصفهان براتفریح بریم ولی خیلی اتفاقی از مسیری رفتیم که قرار نبود بریم یعنی از مسیری دیگر که مجبور بودیم شبو در شهر بروجن بمانیم کنار مسجدی که اوله شهر بود تو پارکه کنارش چادر زدیم برا خوابو استراحت ومن از خدام بود چرا چون هنوز یادم بود از قبل اسون پرستاره این شهرومسجدروزمانی که فقط دب اکبرو میشناختم ولی اون شب وقتی که دیگه خلوتتر شد صحن مسجد, وسوسه شدم برم نقشه اسمان رو بیارم وصورتارو پیدا کنم تو صحن مسجد موکت انداخته بودن واونجا نماز جماعتشونو برگزار میکردن با این هوای خوبشون بایدم بیرون بخونن قسمت خواهران هم پرده زده بودن ومن میتونستم با خیاله راحت دراز بکشم و(البته یه چندتا خانوم هم بودن که داشتن نماز میخوندن که شاید فکر میکردن من یخورده کم دارم...)نقشه رو جلوم بگیرم وصورتای فلکیو پیدا کنم نور چراغها هم بودولی باز اسمونش بهتراز شهرخودم بود وبرا من یه دنیایی بود خلاصه من تونستم برا اولین بار در مدته کمی خیلی از صورتای فلکیی که الان هستن دراسمان که فقط نقششونو تو کتاب دیده بودم ونمیتونستم تو خونمون درست پیداشون کنم روببینم تو اسمون البته نشد زیاد بمونم اون مکان چون دیروقت بودویخورده دیرتر میشد خانواده دعواومحیط بیرون مسجدناامن میشد ولی لذت اون شب با اسمون رو نمیشه به زبون اورد!!!واین اشتباه رفته مسیربرا من باعثه همچین شبی شد!!!
    امضای ایشان
    گفتم:خدیاازهمه دلگیرم گفت:حتی ازمن؟
    گفتم:خدایاتنهاترینم! گفت:پس من؟
    گفتم:خدایاکمک خواستم گفت:ازغیرمن؟
    گفتم:خدایاچقدردوری؟ گفت:تویامن؟
    گفتم:خدایادوستت دارم! گفت:بیش ازمن؟

21. 8 کاربر مقابل از golaftab عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 3 از 22 نخستنخست 123456713 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع