صفحه 12 از 22 نخستنخست ... 28910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 214

موضوع: گزارش های رصدی اعضا آوااستار

1. Top | #1
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    479
    تشکر شده 553 بار در 57 ارسال

smile گزارش های رصدی اعضا آوااستار

این تاپیک جهت ارسال گزارشهای دوستان از برنامه های رصدی ایجاد شده.

امیدواریم با ارسال این گزارش ها مکان های مناسب رصدی معرفی شده تا همه ی دوستان با این مکان ها آشنا شوند و نیز می توانیم از تجربیات شبهای رصدیشان استفاده کنیم.

2. Top | #111
    کاربر ممتاز
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    مدير تقويم نجومي ایران
    شماره عضویت
    98
    تشکر شده 21,151 بار در 1,931 ارسال

http://forum.avastarco.com/forum/sho...ll=1#post34128

عكس بالا كه آقاي حيدر نيا زحمتش رو كشيدند بسيار زيباست.

دو هفته پيش به همراه دوستاني كه در اين لينك نام برده شده اند به كاروانسراي پاسنگان در 30 كيلومتري قم رفتيم كه جاي همه دوستان خالي بود.

آقاي نوري زحمت هماهنگي و اعزام تيم را كشيدند كه همينجا دوباره از ايشون تشكر ميكنم.

بهترين موقعيت اين بود كه كل كاروانسرا در اختيار ما چهار نفر بود وبا اينكه آسمان نيمه ابري بود خيلي خوش گذشت و كلي تا صبح رصد كرديم و عكسهاي جالبي گرفتيم.

نزديكي به شهر قم و مناطق شهري كمي در كيفيت آسمان تاثير گذار هست ولي شرايط اقامتي و امنيتي بسيار مناسب بود.

البته دوست خوبمون آقاي Mehrzad-jupiter در پستهاي بالا در مورد اين مكان عكسها و گزارش جالبي دارند.

از آقاي نوري هم خواهشمندم در صورت امكان عكسهاي گرفته شده به اشتراك بگذارند.ممنون.
    امضای ایشان

وقتی آرامش را در خود نیابید, جستجوی آن در جای دیگر, کار بیهوده ای است.

3. 12 کاربر مقابل از rezash عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #112
    کاربر ممتاز
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    مدير تقويم نجومي ایران
    شماره عضویت
    98
    تشکر شده 21,151 بار در 1,931 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba.M نمایش پست ها
    سلام جناب شعبانی تبریک میگم اگر تونستید کهکشان قنطورس A رو رصد کنید حتما یه گزارش مفصل (خواهشا)در این باره بگذارید.

همان طور که گفتید این کهکشان ویژگی های خاصی داره و خیلی جذابه .

آقا مجتباي عزيز اگر شرايط مناسب رصدي بوجود بياد وموفق بشم حتما گزارش ميكنم.

اگر هم نشد در رصد خارج شهر ادامه ميدهم.
    امضای ایشان

وقتی آرامش را در خود نیابید, جستجوی آن در جای دیگر, کار بیهوده ای است.

5. 6 کاربر مقابل از rezash عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #113
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    301
    تشکر شده 3,243 بار در 483 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط rezash نمایش پست ها
    http://forum.avastarco.com/forum/sho...ll=1#post34128

عكس بالا كه آقاي حيدر نيا زحمتش رو كشيدند بسيار زيباست.

دو هفته پيش به همراه دوستاني كه در اين لينك نام برده شده اند به كاروانسراي پاسنگان در 30 كيلومتري قم رفتيم كه جاي همه دوستان خالي بود.

آقاي نوري زحمت هماهنگي و اعزام تيم را كشيدند كه همينجا دوباره از ايشون تشكر ميكنم.

بهترين موقعيت اين بود كه كل كاروانسرا در اختيار ما چهار نفر بود وبا اينكه آسمان نيمه ابري بود خيلي خوش گذشت و كلي تا صبح رصد كرديم و عكسهاي جالبي گرفتيم.

نزديكي به شهر قم و مناطق شهري كمي در كيفيت آسمان تاثير گذار هست ولي شرايط اقامتي و امنيتي بسيار مناسب بود.

البته دوست خوبمون آقاي Mehrzad-jupiter در پستهاي بالا در مورد اين مكان عكسها و گزارش جالبي دارند.

از آقاي نوري هم خواهشمندم در صورت امكان عكسهاي گرفته شده به اشتراك بگذارند.ممنون.
    سلام و تشکر از جناب rezash گرامی ...

7. Top | #114
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    16
    تشکر شده 8,571 بار در 984 ارسال

smile رصد انتحاری ؟؟!!

سلام به دوستان خوب رصدگر ......

ماجرا از اینجا شده شد که : یک روز دلم هوای رصد کرد و به یکی از دوستان گفتم که بریم رصد و قبول نشد ، ولی خب چی کار می کردم ! ، دلم رصد می خواست ! ؛

خلاصه به یکی دیگه از دوستان گفتم و قبول کرد ؛ و قرار شد که چند نفر بشیم و بریم رصد ، ما هم به بعضی از دوستان گفتیم ولی گفتن که نمی تونن بیان و در نهایت با خودم می شدیم 4 نفر ! ولی عزم ما قوی تر بود و تصمیممون رو هم گرفته بودیم و بنابراین دل رو به آسمون دادیم و راهی رصد شدیم ؛

قبل از اینکه بریم ، یکی از دوستان رو دیدیم و با گفتگو با هم و احوال پرسی ها که کجا میرید و چی کار می کنید ؟ گفتیم که داریم میریم رصد ! و اون دوستمون هم گفت : رصد انتحاری ؟؟!! ( خلاصه از اینجا بود که اسم رصدمون شد : رصد انتحاری !!! ) و گلایه از اینکه چرا به من نگفتید و .... ، و ما هم گفتیم : چون احتمال نمی دادیم بیاین ، نگفتیم و .... ، خلاصه در هنگام خداحافظی بدرقه ی راهمون رو یک نگاه و آهی یا دعای خیری !! ( که هوا ابری میشه !! ) کردن !!!!

خلاصه ما رفتیم و عجب رصدی کردیم ، رصد پشت رصد و کار علمی از غروب تا طلوع ( اسکیچ و قدرسنجی و زاویه سنجی و جرم گیری و عکاسی و ..... ) { تا باشه از این رصدها باشه و از این فعالیت ها در رصدها .... }

راستی آه !! یا بهتر بگم دعای خیر !! دوستمون هم گرفت ، و صد البته چه خوب هم برآورده شد ، چرا ؟ چون که کار ما با ماه که تموم شد ، درست در همون منطقه ای که ماه بود ابر شد و این باعث شد که آسمون تاریک بشه و نور ماه دیگه مزاحمتی برامون ایجاد نکنه و ما هم با خیال راحت به عکاسی و جرم گیری بپردازیم ؛

خلاصه تا طلوع زیبای خورشید بودیم و پس از طلوع و عکس از آن ، برگشتیم و اتفاقا در ماشین برگشت هم با راننده که صحبت می کردیم و در مورد نجوم و رصد می گفتیم ، می گفت که خودش هم علاقمند هست و صحبت های ما هم که کلی به ذوق آوردش و علاقمندترش کرد ، تصمیم گرفت که حتما اونم دنبال علاقشو بگیره .....

رصد به سر رسید ولی علاقه همچنان باقیست .......

8. Top | #115
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    545
    تشکر شده 17,035 بار در 1,523 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط hasti نمایش پست ها

ماجرا از اینجا شده شد که : یک روز دلم هوای رصد کرد و به یکی از دوستان گفتم که بریم رصد و قبول نشد ، ولی خب چی کار می کردم ! ، دلم رصد می خواست ! ؛

خلاصه به یکی دیگه از دوستان گفتم و قبول کرد

......

رصد به سر رسید ولی علاقه همچنان باقیست .......
    جا داره ابتدا از اون دوستی که آه کشیدند(!) تشکر کنم بابت تلسکوپ!

اما از این رصد تنها یک عکس قرار میدم تا به عمق فعالیت پی ببرید:

(حتی منی که از اسکچ متنفرم هم در طی ِ این جو ِ فعال و علمی اسکچ زدم!!!)
    امضای ایشان
    یک سر به هوای کوچک در این دنیای بزرگ

9. Top | #116
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Ehsan نمایش پست ها
    جا داره ابتدا از اون دوستی که آه کشیدند(!) تشکر کنم بابت تلسکوپ!

نه خب ، احسان جان ، رو دروایسی نکنین ، بذارید همه بدونیم شما کیو پیچوندین !! راحت باشین

10. Top | #117
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای ويكی نجوم
    شماره عضویت
    375
    تشکر شده 5,596 بار در 572 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط hasti نمایش پست ها

ماجرا از اینجا شده شد که : یک روز دلم هوای رصد کرد و به یکی از دوستان گفتم که بریم رصد و قبول نشد ، ولی خب چی کار می کردم ! ، دلم رصد می خواست !
    خلاصه به یکی دیگه از دوستان گفتم و قبول کرد ؛ و قرار شد که چند نفر بشیم و بریم رصد ، ما هم به بعضی از دوستان گفتیم ولی گفتن که نمی تونن بیان و در نهایت با خودم می شدیم 4 نفر ! ولی عزم ما قوی تر بود و تصمیممون رو هم گرفته بودیم و بنابراین دل رو به آسمون دادیم و راهی رصد شدیم :
    قبل از اینکه بریم ، یکی از دوستان رو دیدیم و با گفتگو با هم و احوال پرسی ها که کجا میرید و چی کار می کنید ؟ گفتیم که داریم میریم رصد ! و اون دوستمون هم گفت : رصد انتحاری ؟؟!! ( خلاصه از اینجا بود که اسم رصدمون شد : رصد انتحاری !!! ) و گلایه از اینکه چرا به من نگفتید و .... ، و ما هم گفتیم : چون احتمال نمی دادیم بیاین ، نگفتیم و .... ، خلاصه در هنگام خداحافظی بدرقه ی راهمون رو یک نگاه و آهی یا دعای خیری !! ( که هوا ابری میشه !! ) کردن !!!!

چه شود این رصد انتهاری ولی واقعا هم دعای خیر(نفرین) های دوست عزیزمون خیلی موثر واقع شد باعث شد یه چند تا عکس از ماه بندازیم که چهار تایی پشت ال سی دی 550 اقای رضایی انگشت به دهن بمونیم حالا ایشالله عکسشون رویت میشه

خب نظرتون چیه که من الان به این نتیجه رسیدم که هیچی رصد های چند نفره نمیشه هم بار علمیش خیلی زیاده هم مسائل جانبی نداره کلا خیلی حال میده (ولی بازم میگم رصد گروهی یه چیز دیگست)

حالا جالبیش اینجاست که من در عرض 4 ساعت هم فهمیدم هم وسایلو جمع کردم رفتیم
    فرض کنین الان اصلا فکر رصد تو سرتون نیست امشب توی مثلا الموت باشین

اما خب دوستان خیلی لطف داشتن توی راه داشتیم میرفتیم ناکجا اباد(به دلیل مسائل امنیتی از اسم بردن معذوریم) و حال ما رو پرسیدن و برای جمع ما ارزوی سلامتی کردن و گفتن که ایشالله هوا ابری باشه ولی خب دعاهای خیرشون و دعاهای اون دوست اولی که مارو بدرقه کردن موثر واقع شد و رصد بهتر شد

ایشالله رصد های بعدی با دوستان البته بالاخره خب باید یکی دعای خیر داشته باشه دیگه

البته ناگفته نماند که هر رصدی باید یه چیزی داشته باشه که هیچ وقت فراموشش نکنی هر وقت بهش فکر میکنی اون قضیه تو ذهنت بیاد خب به خاطر همین موضوع ما هم با دست خودمون یه قضیه ای واسه رصد خودمون درست کردیم
    خب چون رصد کاملا سکرته نمیشه اون قضیه رو هم گفت فقط اینو بگم که باعث شد طلوع خورشید رو توی وسط جاده عکاسی کینم که خیلی حال داد مثلا فرض کنین راننده کامیون با خودش بگه این رو ببین خورشید ندیدن تا حالا

راستی احسان جان این عکسی که گذاشتین رو من نمیتونم ببینم میشه یه بار دیگه اپ کنین؟؟
    امضای ایشان
    دلي سربلند و سري سر به زير
    از اين دست عمري به سر برده ايم

قيصر امين پور

11. Top | #118
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1764
    تشکر شده 4,023 بار در 349 ارسال

خوب با خوندن گزارش رصد اخیر دوستان ما که خیلی دلمون. ..! تصمیم گرفتیم برای خودمون یه گشت
    رصدی خصوصی برپا کنیم. برای این منظور محل دنجی رو تو منطقه ی دربند(حیاط خونمون) انتخاب کردیم و با چای وطالبی ویک عدد پوینتر کار رو آغاز کردیم. ماه که به وضوح دیده میشد! تازه کلی ستاره و صورت فلکی هم رصد کردیم که شما مختصاتشون رو بهتر میدونین. این گروه شامل یک راهنما وسه رصدگر بود.دفعه ی بعد هماهنگ میکنیم تا دعوت عمومی برای اعضا صورت بگیره. والسلام
    امضای ایشان
    مرگ اگر مرگ است آيد پيش من
    تا كشم خوش در كنارش تنگ تنگ

من از او جانی برم بی رنگ و بو
    او ز من دلقی ستاند رنگ رنگ

12. 12 کاربر مقابل از gissoo عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #119
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    451
    تشکر شده 11,082 بار در 1,135 ارسال

دوشب گذشته همراه با تعداد زیادی از اعضای خانواده به سمت دماوند حرکت کردیم، یکی از اهداف برنامه یمان رصد بود.
    با تماشای ماه از پشت تلسکوپ شروع شد و بعدش هم زحل همراه با حلقه های زیبایش که حیرت خیلی از افراد را که تا به حال از پشت تلسکوپ به آسمان نگریسته بودند برانگیخت، در آن لجظه من به این فکر می کردم که اگر با 10 اینچ شکستی نگاه می کردید چه می گفتید
    با توضیح تعدادی از صور فلکی که در آسمان دیده می شدند کار را ادامه دادیم، ماه در حال غروب بود. آلودگی نوری تهران تاثیر زیادی بر آسمان داشت و به شخصه خیلی از صور فلکی رو پیدا نکردم. با تمام تلاشم برای جمع کردن همه افراد و مشتاق کردنشان به دیدن آسمان شب نهایتا به این نتیجه رسیدم که رصد را باید با اهلش رفت، با علاقه مندش و حتی با کسی که بیشتر از تو بداند تا سوال هایت را ازش بپرسی و باید تمرین داشت.
    فردای آن روز هم با رصد خورشید و لکه هایش همراه با تلسکوپ و در کنارش با عینک مخصوص به پایان رساندیم و تلسکوپ را جمع کردیم تا روز گذر.
    به امید تماشای گذر با آسمانی صاف و همراه با دوستان عزیز
    امضای ایشان
    زندگیت رو روی یک قاعده بنا کن
    نه یک استثناء

14. Top | #120
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال نقره كشوري المپياد نجوم
    شماره عضویت
    251
    تشکر شده 5,531 بار در 622 ارسال

Red face نفر آخر رصد انتحاری!

گزارش های رصدی اعضا آوااستار         
    سلام! نمیدونم چقدر نفرین پشت سرمون بود که رصدمون شد این، اگه این نفرین ها نبود دیگه چی میشد؟؟؟

و اما بعد... رصد کاملا انتحاری و در کمتر از 24ساعت جمع شد تا این حد که نفر آخرمون در 10ساعت پیش از حرکت مشخص شد اما با این حال ابزار خوبی داشتیم بدین شرح:

دوربین دوچشمی 20در80
    دوربین دوچشمی 25در100
    تلسکوپ "8 اشمیت سلسترون
    دوربین عکاسی دو عدد
    لوازم طراحی(اسکیچ) 3 ست

رصدمون هم نسبتا هدفمند بود؛ عکاسی و طراحی از ماه برای اجرای مجدد کارگاه رصدخانه زعفرانیه که حالا نتایج عملی اون رو شاید بعدتر در فروم مشاهده کردید...

بعد از ماه هم رفتیم سراغ قدرسنجی و زاویه سنجی (این قسمت واقعا من رو یاد دوران المپیاد انداخت) و همینطور اجرام عمقی آسمون و عکاسی و...

طلوع رو هم کنار اتوبان داشتیم و بعد از اون هم حرکت به سمت تهران...

انشاالله دفعات بعدی هدفمندتر و با ابزار بهتر و موقعیت زمانی و مکانی بهتر و گروه های منسجم تر...

چند تا عکس هم هست که در تاپیک های مربوطه قرار میدم و لینکش رو قرار میدم.
    (الآن شهرمون هستم و امکان تغییر سایز عکس و آپلودشون رو ندارم. انشاالله در اسرع وقت)

15. 18 کاربر مقابل از Astronomer عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 12 از 22 نخستنخست ... 28910111213141516 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع