صفحه 2 از 18 نخستنخست 12345612 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 174

موضوع: آموزش نجوم به کودکان

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4
    تشکر شده 6,435 بار در 852 ارسال

Post آموزش نجوم به کودکان

هر علمی روش های خاصی برای آموزش دارد و نجوم نیز از این قاعده مستثنی نیست.
    اما آموزش نجوم کودکان بسیار خاصتر از هر چیز دیگری است.
    در این تاپیک قصد داریم موضوعاتی که به اموزش بهتر کودکان و نوجوانان کمک می کند بپردازیم.
    با این جمله بحث را شروع می کنم که:
    در نجوم اعداد و ارقام نقش اساسی دارند و کودکان و نوجوانان(حتی بسیاری از بزرگسالان) درک درستی از این اعداد ندارند. به همین دلیل باید از تمثیل های مناسب استفاده کرد.
    در پست های بعدی به برخی از این مثال ها اشاره خواهم کرد

2. Top | #11
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    18
    تشکر شده 486 بار در 51 ارسال

دوستان عزیزی که در ارتباط با نجوم کودکان کار می کنن

سایت یا کتابی میشناسین که پازل یا کاردستی های نجومی ( مثل ساخت شاتل و ... ) برای کودکان داشته باشه

متشکر

3. 4 کاربر مقابل از شادی حدادی زاده عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #12
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    5
    تشکر شده 2,230 بار در 263 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط shadi نمایش پست ها

سایت یا کتابی میشناسین که پازل یا کاردستی های نجومی ( مثل ساخت شاتل و ... ) برای کودکان داشته باشه

متشکر
    با عرض سلام به شما دوست عزیز؛
    فعلاً به این متن توجه بفرمائید :

Astronomy Games for Kids
    By Paul Mann, eHow Contributor
    I want to do this! What's This?

1. It's not unusual for a child to look up into the night sky, watch the stars and wonder what else is out there. There are online, interactive games that will teach the child astronomy terms, or will show him just what is out there so he can better understand the universe.
    Astronomy Hangman
    2. Just like the classic hangman game, where you call out letters to solve for a word, you have to click on the letters below to solve for the astronomy-based words like "Milky Way" and "black hole." This will introduce you to the world of astronomy by teaching you the terms associated with it.

Astronomy Sliding Puzzle
    3. Choose a picture (either of a planet, a spaceship, or a star system), and the image will be broken up into pieces. It is then your job to take the pieces and put them together to form the image again.

Solar System
    4. Take a bird's-eye view of the solar system. Click on an object like Jupiter or the Sun and you will learn about what it is, its size, and interesting facts. Be sure to keep your eyes open, as some objects may appear and then disappear, like comets.

Solar System Switch-A-Roo
    5. Match up the three different chunks until they create the correct planet. You will be able to create the sun, Earth, Saturn and other planets. After matching up the right sections, you will learn facts about that planet, such as its measurements, its distance from Earth, and how many moons it has.

Spitzer Concentration
    6. There are different cards, all marked with the Spitzer telescope. Turn them over to reveal images of bodies in space, like planets or stars. Match the images to find an even more spectacular image underneath, such as close-ups of the Sun, black holes or moons that look completely different from Earth's moon.

5. 4 کاربر مقابل از Panahandeh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #13
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    5
    تشکر شده 2,230 بار در 263 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط shadi نمایش پست ها

متشکر
    راستش من خودم در مورد این مسئله ای که جناب عالی سوال فرمودید خیلی رفرنس ندارم.
    اما به یکسری از دوستانم که در موردش سررشته دارن و کتاب و سایت می شناسن خبر دادم که هرچی منبع می شناسن معرفی کنن.
    انشاء الله من پیگیری می کنم و به شما و دیگر دوستان عرض می کنم.

عجالتاً به سایت های زیر و لینک های اونها توجه کنید، بد نیست :
    www.kidsastronomy.com
    www.nasa.gov/audience/forkids
    www.tooter4kids.com/Space

امیدوارم مفید واقع بشه!
    ویرایش توسط Panahandeh : 01-03-2012 در ساعت 06:13 PM

7. 7 کاربر مقابل از Panahandeh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #14
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    80
    تشکر شده 5,177 بار در 631 ارسال

پیدایش منظومه ی شمسی:
    منظومه ی ما ابتدا به صورت ابری از گاز و غبار حول خودش درحال دوران بوده که حدوده پنج میلیارد سال پیش نواحی چگالتر این سحابی که عمدتا از هیدروژن تشکیل شده بود در اثر موج ضربه ای حاصل از مهبانگ، آشفته شده و شروع به چرخیدن و جذب مواد اطراف خود می می کند و در طی میلیونها سال چگالتر و داغتر و داغتر می شود و شروع به واکنش هسته ای و تبدیل هیدروژن به هلیم نموده و یک هسته مرکزی بسیار بزرگ یعنی همان خورشید را تشکیل می دهد . سپس از ذرات وعناصر باقی مانده سیارات واقمارشان شکل گرفته و به علت نیروی جاذبه ی خورشید هر یک در فاصله معینی جذب آن شدند و به دور آن چرخیدند و منظومه شمسی کنونی را به وجود آوردند.
    ویرایش توسط javadstar76 : 08-31-2010 در ساعت 12:28 AM

9. 2 کاربر مقابل از javadstar76 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #15
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    80

خورشید: کره گازی بسیار داغی است که از چند لایه تشکیل شده است و در طیف آن 60 عنصر مختلف تشخیص داده شده است. خورشید حدود 99.8 منظومه شمسی تشکیل داده است. سطح مرعی خورشید را رخشانکره می نامند این لایه بر خلاف زمین که از سنگ و خاک است پوسته ای از گاز به پهنای 400 کیلومتر دارد که پرتو های خورشید را از سطح خود ساطع می کند . در زیر رخشانکره لایه فوق العاده داغ و گداخته ای وجود دارد که فروغ خیره کننده رخشانکره مانع دیدن آن می شود شعاع خورشید از مرکز تا سطح رخشانکره 6962650 (قطر خورشید) کیلومتر است. خورشید تشکیل شده از گاز هلیم وهیدروژن است که 98 درصد آن هیدروؤن است. گرمای خورشید ونور آن به دلیل فعل وانفعالات هسته ای داخل خورشید است. درون خورشید دما به چندین میلیون درجه میرسد که این دما برای فعالیت های هسته ای کافی است به همین دلیل داخل خورشید 4 هسته هیدروژن به یک هسته هلیم تبدیل می شود واختلاف جرم این دو به نور وگرما تبدیل می گردد.

11. کاربر مقابل از javadstar76 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

12. Top | #16
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    26
    تشکر شده 1,409 بار در 282 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط javadstar76 نمایش پست ها
    پیدایش منظومه ی شمسی:
    منظومه ی ما ابتدا به صورت ابری از گاز و غبار حول خودش درحال دوران بوده که حدوده پنج میلیارد سال پیش نواحی چگالتر این سحابی که عمدتا از هلیوم تشکیل شده بود در اثر موج ضربه ای حاصل از مهبانگ، آشفته شده و شروع به چرخیدن و جذب مواد اطراف خود می می کند و در طی میلیونها سال چگالتر و داغتر و داغتر می شود و شروع به واکنش هسته ای و تبدیل هیدروژن به هلیم نموده و یک هسته مرکزی بسیار بزرگ یعنی همان خورشید را تشکیل می دهد . سپس از ذرات وعناصر باقی مانده سیارات واقمارشان شکل گرفته و به علت نیروی جاذبه ی خورشید هر یک در فاصله معینی جذب آن شدند و به دور آن چرخیدند و منظومه شمسی کنونی را به وجود آوردند.
    فكر كنم در خط ٢ بايد بجاي هليوم ، هيدروژن بذاريم
    بعدشم ، حدس مي زنم كه اين بحث را كودكان نتونند درك كنند! ، اين بخش مخصوص اموزش نجوم به كودكان است!
    امضای ایشان
    گيرند همه روزه و من گيسويت / جويند همه هلال و من ابرويت
    از جمله ي اين دوازده ماهِ تمام / يك ماه مباركست و آن هم رويت

13. 2 کاربر مقابل از شايان سليم شهشهانى عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #17
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    80

من برای بی ستاره فرستادم تا به خواهر زادش یاد بده.

بی ستاره که میتونه درک کنه!

15. کاربر مقابل از javadstar76 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

16. Top | #18
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    84
    تشکر شده 161 بار در 32 ارسال

سلام
    با کمال مسرت و شادابی خدمت تمامی عزیزان از کودکی علاقه مند آموزش نجوم بودم ولیکن به علت محدودیتهای زندگی متاسفانه این امر برای من که مقدور نشد و حالا به لطف تکنولوژی ارتباطات و اینترنت لااقل در این سن 42 سالگی برای پسرانم شاید بتوانم چیزهایی ارائه دهم البته با کمک شما عزیزان
    یکی از پسرام 11 سالشه و اسمش علیرضاست که امسال به کلاس اول راهنمایی میره و دومی آرمانه که فقط 2 سالشه .
    علیرضا خیلی به نجوم علاقه منده ، کنابها و نرم افزارهای زیادی رو مطالعه کرده و من این سایت رو با اون میبینم و گاهی سئوالاتی میکنه و من براش توضیح میدم .از سایت شما خیلی استفاده میکنیم و از آوا استاریها کمال تشکر رو دارم که شما رو به من معرفی کردند.
    امیدوارم تو کارهاتون موفق باشید
    عباس طالبی

17. 5 کاربر مقابل از a_talebi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #19
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

جناب طالبي عزيز سلام

ورودتون رو به جمع دوستان كلوپ خوش آمد ميگم

مطمئنم عليرضا جان با هوش و استعدادي كه داره و با حمايت هاي شما انشاالله در آينده به موفقيت هاي عظيمي دست پيدا ميكنه

قطعآ اينجا دوستان خوبي هستند كه هر سوال يا موضوعي باشه با كمال ميل آماده پاسخگويي هستند

سلامت و پيروز باشيد

19. 3 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #20
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    80

آموزش نجوم به کودکان         
    آقای طالبی من خودم هم 14 سالمه .
    سعی می کنم هر روز یک یا چند مطلب درباب نجوم آماتور رودرهمین بخش براتون توضیح بدم.

21. کاربر مقابل از javadstar76 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

صفحه 2 از 18 نخستنخست 12345612 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع