صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 44 , از مجموع 44

موضوع: رصدخانه ملي ايران

1. Top | #1
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    489
    تشکر شده 1,408 بار در 275 ارسال

Exclamation رصدخانه ملي ايران

نظرتون در مورد اين پروژه چيه؟
    بالاخره كي اين صبر چندسالمون بايد تموم شه؟
    در مورد ويژگي هاي خود تلسكوپ چه نظري داريد؟

2. 9 کاربر مقابل از m.aryayi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

3. Top | #41
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    537
    تشکر شده 3,013 بار در 352 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا محمدی نمایش پست ها
    اگر این رصدخانه بتواند برنامه ای برای پروژه های آماتوری داشته باشد به نظر من باعث پیشرفت نجوم آماتوری می شود و شاید باعث دور شدن از حواشی.
    به نظر من باید اول آماتورها این ظرفیت رو در خودشون ایجاد کنند. به اطرافتون نگاه کنید ببنید چند آماتور جدی که پروژه ی مناسب رو کار کرده باشند میشناسید! هنوز خیلی ها ؛فقط؛ دنبال ترویج هستند. ترویج و آموزش عموم کار بسیار با ارزشی است ولی برای اینکه توقع داشته باشیم رصدخانه ملی کاری بکنه با این وضع الان توقع بی جایی هست... هنوز هم یک گشت رصدی (جهت دیدن هم و خوش گذرانی و نه کار رصدی مناسب) طرفداران بیشتری دارد. مقایسه کنید تعداد شرکت کنندگان در گشت های رصدی آوااستار عزیز رو با کافه ستاره ای که برگزار شد...

پ.ن: منظور از مثال گشت رصدی میزان فعالیتی علمی هست که در این دو برنامه وجود دارد. وگرنه گشت رصدی جای خود را دارد...
    امضای ایشان

4. 7 کاربر مقابل از Atila Poro عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #42
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9257
    تشکر شده 1,066 بار در 151 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Atila Poro نمایش پست ها
    به نظر من باید اول آماتورها این ظرفیت رو در خودشون ایجاد کنند. به اطرافتون نگاه کنید ببنید چند آماتور جدی که پروژه ی مناسب رو کار کرده باشند میشناسید! هنوز خیلی ها ؛فقط؛ دنبال ترویج هستند. ترویج و آموزش عموم کار بسیار با ارزشی است ولی برای اینکه توقع داشته باشیم رصدخانه ملی کاری بکنه با این وضع الان توقع بی جایی هست... هنوز هم یک گشت رصدی (جهت دیدن هم و خوش گذرانی و نه کار رصدی مناسب) طرفداران بیشتری دارد. مقایسه کنید تعداد شرکت کنندگان در گشت های رصدی آوااستار عزیز رو با کافه ستاره ای که برگزار شد...

پ.ن: منظور از مثال گشت رصدی میزان فعالیتی علمی هست که در این دو برنامه وجود دارد. وگرنه گشت رصدی جای خود را دارد...
    من با نظر شما کاملا" موافقم. متاسفانه اینطوریه. اما من همین جا یک شبهه رو رفع کنم. از یکی از اعضای آیوتا پرسیدم که ما مینونیم بیام توی آیوتا و روی جستجوی نامزدهای منظومه های فراخورشیدی کار کنیم؟ ایشون فرمودند خیر ابتدا باید روی منظومه های قطعی کار کنید. آیا این صحیح هستش آقای پرو؟ و اگر بله خوب این انگیزه از شخصی مانند من گرفته میشه. چون میخوایم برابر وقتی که میزاریم نتیجه بگیریم.

با تشکر
    امضای ایشان
    شرکت چشم انداز آسمان
    پیشرو در بومی سازی فن آوری های مرتبط با ستاره شناسی
    طراحی و تولید تجهیزات ستاره شناسی
    www.skyviews.ir

6. 3 کاربر مقابل از عباس احمدیان عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #43
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    537
    تشکر شده 3,013 بار در 352 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط عباس احمدیان نمایش پست ها
    من با نظر شما کاملا" موافقم. متاسفانه اینطوریه. اما من همین جا یک شبهه رو رفع کنم. از یکی از اعضای آیوتا پرسیدم که ما مینونیم بیام توی آیوتا و روی جستجوی نامزدهای منظومه های فراخورشیدی کار کنیم؟ ایشون فرمودند خیر ابتدا باید روی منظومه های قطعی کار کنید. آیا این صحیح هستش آقای پرو؟ و اگر بله خوب این انگیزه از شخصی مانند من گرفته میشه. چون میخوایم برابر وقتی که میزاریم نتیجه بگیریم.

با تشکر

به طور کلی و نه برای یک شخص عرض می کنم: انجام هر کار علمی مقدماتی دارد. مثلا شما نمی توانید در مسابقه مسیه شرکت کنید اگر صورت فلکی یا کار با تلسکوپ بلد نباشید. حالا این مثال در مواردی که کار بسیار حساس و دقیق است کمی اهمیت بیشتری پیدا می کند. اینکه می فرمایید نتیجه، باید دید منظور هر فردی که وارد کار می شود از نتیجه دلخواهش چیست. ولی در کل در آیوتا هر فردی که میخواهد بروی سیارات فراخورشیدی کار کند حداقل ۶ ماه و حداکثر ۱۸ ماه باید روی ستارگان متغیر کار سنگینی را انجام دهد همراه با مشاوره و آموزش و سپس می تواند در فاز فعالیت های فراخورشیدی قرار گیرد. هدف فقط رصد و دیتاگیری نیست. فرد مورد آموزش باید بتواند از صفر تا صد کار را یاد بگیرد و عمل کند. نوع یادگیری هم البته در آیوتا شاید با جاهای دیگر فرق کند. اینجا کسی بیشتر یاد میگیرد و بالاتر قرار می گیرد که انگیزه و استقامت بیشتری داشته باشد.
    امضای ایشان

8. 4 کاربر مقابل از Atila Poro عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #44
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

رصدخانه ملي ايران         
    در خبرها آمده است:

آغاز طراحی قوی ترین تلسکوپ اپتیکی خاورمیانه در ایران

که خبری مربوط به رصدخانه ملی ایران است. در نگاه اول به تیتر به نظر می رسد طراحی این تلسکوپ تازه آغاز شده است در حالی که اینطور نیست و تیتر خبر غلط انداز است. با توجه به متن و اطلاعاتی که پیش از این داشتیم، طراحی مفهومی تلسکوپ مدتها در جریان بوده و با پایان یافتن آن اکنون مراحل طراحی جزئی آن آغاز شده است. حتی برخی از قطعات تلسکوپ ساخته شده‌اند و آماده استفاده هستند.

در ساخت همه‌ی محصولات فناوری، ابتدا فرآیند طراحی مفهومی انجام می‌شود که در آن، طراحی با توجه به اهداف و محدودیت‌های موجود با دیدی کلی انجام می‌شود و سپس در مرحله طراحی جزئی، تک تک اجزا با دقت و جزئیاتی بیش از قبل، طراحی و بهینه سازی می‌شوند و سر انجام محصول نهایی به دست می‌آید.

برای مثال در صنعت خودرو نیز ابتدا طراحی مفهومی انجام می‌شود که در آن مشخصات کلی خودرو و شکل بدنه و شاسی و همچنین مشخصات کلی همه زیر سیستم‌ها طراحی می‌شود. سپس به صورت جزئی هر کدام از قسمتها به صورت دقیق طراحی خواهند شد.

10. 16 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع