صفحه 7 از 11 نخستنخست ... 34567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 107

موضوع: شایعات نجومی

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61
    تشکر شده 5,754 بار در 526 ارسال

Wink شایعات نجومی

پایان دنیا در سال 2012
    5 شهریور دو ماه در آسمان
    یافتن ستاره ای به بزرگی یک کهکشان
    و ...
    این ها شما را یاد چه می اندازد؟
    بله ، شایعات نجومی.
    متاسفانه به دلیل فراگیر نبودن نجوم در جامعه ( نه تنها ایران بلکه جهان) عده ای بسیاری این عبارات را باور می کنند و آن را برای عموم تعریف می کنند.
    این تاپیک محلیست برای عنوان این شایعات و دلیل غلط بودن آن ها.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------
    لطفا شایعات را شماره گذاری کنید.

2. Top | #61
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط marsgirl8 نمایش پست ها
    بله درسته شايعه است ولي اين شايعه ي اولو خيلي جدي دنبال كردن خيلي سرمايه گذاري كردن روش رفته تو همه ي ذهنا. بايد 1اتفاقي در پيش باشه نه ? حالا نميگم دقيق ودرست ونجومي ميتونه حتي دست ساز انسان باشه ولي به اسم نجومي واينا تموم كنن.چون كشوري با سياست پيشرفته يي مثل امريكا هيج وقت سرمايه شو جايي تلف نميكنه
    مطمئناً هیچ کشور در زمینه سیاست به پای ایران نمیرسه. حالا به این کاری نداریم. یک سوال از شما دارم؛ فرستادن یک فضاپیما بنام New Horizons که برای آمریکایی ها میلیون ها دلار خرج بر میداره به سمت سیاره کوتوله پلوتو چه نفعی به حال این کشور داره؟ فضاپیمای کاسینی، فضاپیمای جونو، فضاپیمای داون، مسنجر، تلسکوپ فضایی هابل، تلسکوپ فضایی جیمز وب و ... چه نفعی به حال یک کشور دارن؟
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

3. 9 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #62
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2166
    تشکر شده 7,688 بار در 659 ارسال

درود بر شما دوستان هم آوایی
    تقریبا یک هفته دوستان بنده هر جا که من رو می بینن در مورد پایان دنیا در 21 دسامبر امسال ازم سوال می پرسن ..... منم تا هر جا که میدونم بهشون در مورد این شایعات توضیح میدم که اشتباهه
    مثلا همین الان یکی از دوستام زنگ زد و گفت که قراره زمین از مدارش خارج بشه و کلا 3 روز شب میشه که اسم علمیش هم ترازی خورشید و زمینه
    من گفتم فکر کردن به این موضوع هم خنده داره چه برسه به اتفاق افتادنش
    جدیدا مردم از خودشون شایعه درست می کنند گفتم خبر داشته باشید
    سپاس

5. 16 کاربر مقابل از رخساره روشنی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #63
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

سلام و تشكر از خانم روشني بابت يادآوري اين مسئله مهم

همانطور كه برخي از اعضا در جريان هستند ، قرار است به مناسبت همين وقايع اخير مطالبي در فروم منتشر كنيم كه به زودي اطلاعيه اي در تالار اعضا در همين زمينه اعلام خواهد شد

لطفآ پيگير اطلاعيه هاي بعدي باشيد

7. Top | #64
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900
    تشکر شده 12,272 بار در 1,234 ارسال

یه شایعه جدید!!!!!
    جالبه با نزدیک شدن به 21 ام دسامبر شایعات به صورت کاملا هدفمندی داره تو مردم خوف رو رواج میده
    شاید روزی بالغ بر 10 تا تماس از دوست و غریبه مبنی بر این خرافات دارم اما اینی که میخام بگم از همش جالب تره..
    همین ده دقیقه پیش یکی از دانشجوهام زنگ زد که تو خابگاهشون یه پیامک به گوشی خیلی ها اومده مبنی بر اینکه امشب در نیمه شب هنگام، تشعشعات خیلی خطرناکی از مریخ به زمین میرسه. گوشیهاشونو خاموش کنن و از خودشون دور کنن... زیر اسمون نباشن و از این حرفا...
    یک لحظه هنگ کردم... واسم جالب بود این خرافات از کجا میاد آخه!!! مریخ و این غلطا!! نور خورشیدو منعکس کنه کلییییی هنر کرده امواجش کجا بود اخه؟؟؟!!!
    جالبه بخدا!!!!
    امضای ایشان

8. 13 کاربر مقابل از رضا طامهری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #65
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    5218
    تشکر شده 2,377 بار در 289 ارسال

مردم اینقدر بیکار شدن که دیگه نمی دونن چیکار کنن.میان شایعه میسازن اونم از نوع نجومیش.یعنی شایعه در این حد بزرگ؟؟؟؟؟؟؟من الان هنگ کردم.مریخ؟امواج؟گوشی؟
    امضای ایشان
    آخرین سنگر سکوت،حق ما گرفتنی نیست

10. 9 کاربر مقابل از Soroush Samadi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

11. Top | #66
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    کاربر برگزیده زمستان 91
    شماره عضویت
    1461
    تشکر شده 2,676 بار در 337 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezatamehri نمایش پست ها
    یه شایعه جدید!!!!!
    جالبه با نزدیک شدن به 21 ام دسامبر شایعات به صورت کاملا هدفمندی داره تو مردم خوف رو رواج میده
    شاید روزی بالغ بر 10 تا تماس از دوست و غریبه مبنی بر این خرافات دارم اما اینی که میخام بگم از همش جالب تره..
    همین ده دقیقه پیش یکی از دانشجوهام زنگ زد که تو خابگاهشون یه پیامک به گوشی خیلی ها اومده مبنی بر اینکه امشب در نیمه شب هنگام، تشعشعات خیلی خطرناکی از مریخ به زمین میرسه. گوشیهاشونو خاموش کنن و از خودشون دور کنن... زیر اسمون نباشن و از این حرفا...
    یک لحظه هنگ کردم... واسم جالب بود این خرافات از کجا میاد آخه!!! مریخ و این غلطا!! نور خورشیدو منعکس کنه کلییییی هنر کرده امواجش کجا بود اخه؟؟؟!!!
    جالبه بخدا!!!!
    درود
    واقعا جالبه الان یکی از دوستام زنگ زده میگه که" چرا امشب؟ و چرا 21 دسامبر؟ و چرا سه روز خاموشی ؟ شاید تا اون موقع میخواد یه اتفاقی بیفته "
    بله شایعات هدف دار شده ایشون اونقدری ترسیده که فک کنم تا 21 دسامبر از خونش بیرون نیاد و بشینه دعا و نیایش کنه
    یه چیز رو در نظر بگیریم همه ی این شایعات همش مربوط به آسمون میشه جایی که خیلی ها ازش بی خبر هستن زمین براش فرصت شایعه پراکنی نذاشته دست به دامن آسمان شدن
    امضای ایشان

به یاد ستار خان یگانه قهرمان آزادی ایران

12. 11 کاربر مقابل از nakhodaye aseman عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #67
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153

البته بعضی از این شایعات ریشه های علمی دارن اما خب مردم عادی همونطور که از قدیم الایام گفتن یک کلاغ چهل کلاغ میکنن و مطالب رو با هم قاطی میکنن و انقدر نمک و فلفلش رو هم زیاد میکنن که اگه یه منجم یا یه آدم آگاه بشنونه اینطوری میشه.

ولی از دید علمی یکی از خطراتی که زمین رو هر لحظه تهدید میکنه فوران های عظیم خورشیدیه. این طوفان های مغناطیسی عظیم اگه زمانی به سمتی از فضا پرتاب بشن که زمین در اون راستا قرار داره اونوقته که فاجعه ای عظیم روی میده. به قول مردم عادی همون 3 روز تاریکی جهانی. البته بهتره بگیم 3 ماه و حتی 3 سال تاریکی. این طوفان ها اگه قوی باشن از مگنتوسفر زمین عبور میکنن و با ایجاد اضافه بار شدید در کابل های مخابراتی و شبکه های برق رسانی، شبکه برق سراسری و مخابراتی حداقل نیمی از کره زمین رو از کار میندازن و بدین ترتیب خاموش طولانی مدت و هرج و مرجی عظیم نیمی از کره زمین رو فرامیگیره. بسیاری از ماهواره ها از کار میافتن و همینطور بسیاری از تجهیزات برقی که ما روزمره استفاده میکنیم میسوزن.

اون قضیه مریخ هم شاید همون قضیه GRBها باشه (انفجارهای عظیم پرتو گاما) که یکدور بین مردم دهن به دهن چرخیده و بشکل تشعشعات مریخی برگشته خدمت خودمون. در کل این ملت که من میبینم بدجوری عاشق نمک و فلفلن.

امضای ایشان
    Benjamin Franklin

14. 10 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #68
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153

همین الان چهل و یکمین کلاغ این خبر رو آورد:

ایا راست است که 4 دی ماه ایران 3 روز در خورشید خسوف می شود
    منبع: پرسش یکی از اعضا در سایت کلوب دات کام.
    امضای ایشان
    Benjamin Franklin

16. 9 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #69

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    17
    تشکر شده 12,423 بار در 1,283 ارسال

جالب اینجاست که سال 2000 هم همینطور ماجرا ها پیش اومد و در اون سال کار به جایی رسید که در روزی که گفته شده بود مردم همه در کلیسا ها جمع شده بودند و دعا میکردند که اتفاقی نیوفته!! و نکته ی عجیب اینجاست که هیچکس حتی یکم فکر نمیکنه به اصل ماجرا که چرا تو اون لحظه نابود میشه زمین!!!
    اما جریان اینه که مردم دنیا از یکنواختی زندگی خسته شدند و همه منتظر یک اتفاق ماجراجویانه در زندگیشون هستند، و به همین خاطر حتی این شایعات اگر باورنکردنی هم باشه سعی بر باور کردن اون میکنند، من این رو از بررسی واکنش های چندین نفر متوجه شدم. تمام این افرادی که من باهاشون برخورد داشتم به شددت هیجان زده و نوعی ترس در وجودشون بود و بعد از این که من توضیحات رو براشون میدادم جای پذیرش واقعیت سعی بر این دارند که چشمشون رو به واقعیت ببندند .بعد از این من باز براشون توضیح میدادم بعضی ها حتی کمی ابراز ناراحتی هم میکردند که چرا اتفاقی نمی افته!!!
    به نظر من اصلا نیازی به روشنگری نیست ، باید گذاشت کمی ماجراجویی ذهنی داشته باشند مردم تا بعد از گذشت اون روز خودشون به واقعیت برگردند.
    امضای ایشان
    [CENTER][COLOR="navy"][B]as days and nights,
    would pass me by
    i tell myself that i was waiting for a sign
    then she appeared,
    a love so fine,
    my valentine[/B]
    [/COLOR]:ORLY::ORLY::ORLY::ORLY:

[/CENTER]

18. 11 کاربر مقابل از yperseusy عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

19. Top | #70
    کاربر ممتاز
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    مدير تقويم نجومي ایران
    شماره عضویت
    98
    تشکر شده 21,151 بار در 1,931 ارسال

شایعات نجومی         
    نقل قول نوشته اصلی توسط Rezatamehri نمایش پست ها
    یه شایعه جدید!!!!!
    جالبه بخدا!!!!
    واسه من هم امروز صبح پیامکش اومد!

بیچاره مریخ که اصلا اینورا نیست.سر شب در افق جنوب غربی شاید چند دقیقه ای دیده بشه.بعدش میره اونور زمین.

حالا کی داره این خرافات رو رواج میده خدا میدونه ولی واقعا از نجوم و تکنولوژی کوچکترین بهره ای نبرده.

اگر میگفت خورشید قابل قبول تر بود و در ثانی اینهمه وسایل الکترونیکی و پرتو زا اطرافمون هست که تلفن همراه در مقابلش صفره.

احتمالا یکی میخواسته اونموقع ترافیک تلفنهای همراه کم بشه برای مقاصد خاصی!!!
    امضای ایشان

وقتی آرامش را در خود نیابید, جستجوی آن در جای دیگر, کار بیهوده ای است.

20. 9 کاربر مقابل از rezash عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 7 از 11 نخستنخست ... 34567891011 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع