صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 35

موضوع: نقش المپیاد

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4
    تشکر شده 6,435 بار در 852 ارسال

نقش المپیاد

در این تاپیک قصد داریم بررسی که المپیاد نجوم چه نقشی پیشرفت و افزایش علم دانش آموزان داشته و دارد و این که چگونه می توان المپیاد را پربارتر کرد تا خروجی های آن افراد علمی تر بشوند.
    لطفاً نظرات خود را به اطلاع ما برسانید.

2. 11 کاربر مقابل از پیام بهرام پور عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

3. Top | #11
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4

اینجا المپیاده خب!

نقل قول نوشته اصلی توسط علی ایزدی راد نمایش پست ها
    سوال اصولی تر این اینه که علم نجوم چه جایگاهی در زندگی آدم ها دارد و چه سرویسی قراره به ما بده ، اگه جواب این را بتونیم پیدا کنیم بقیه مسائل خود به خود حل می شه
    علی جان این موضوع در تالار عمومی نجوم در تاپیک های چرا نجوم و نجوم اماتوری در حال بحث است.
    شما می توانید این موضوع را آنجا کامل کنید اما چون این جا بخش المپیاد است بحث به صورت المپیادی پیگیری می شه
    باز هم از شما سپاسگزارم
    امضای ایشان
    مشاهده مقالات:
    فن بیان
    روش تدریس
    هوش هیجانی

bahrampoor.com/

4. Top | #12
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    5
    تشکر شده 2,230 بار در 263 ارسال

نجوم کاربردی

نقل قول نوشته اصلی توسط علی ایزدی راد نمایش پست ها
    سوال اصولی تر این اینه که علم نجوم چه جایگاهی در زندگی آدم ها دارد و چه سرویسی قراره به ما بده ، اگه جواب این را بتونیم پیدا کنیم بقیه مسائل خود به خود حل می شه
    یکی از بخش های نجوم که نجوم کاربردی هم شناخته می شود صرفاً در رابطه با همین موضوعیه که شما به اون اشاره کردید :

محاسبه ی فصول، زمان، ساعت،تاریخ؛ زمان فعالیت های کشاورزی، تأثیرات پدیده های نجومی مانند : لکه های خورشیدی بر آب و هوای زمین و ... همگی از بخش هایی محسوب می شوند که اهمیت نجوم در زندگی ما را به منسه ی ظهور می گذارند.

5. کاربر مقابل از Panahandeh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

6. Top | #13
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4

نجوم کروی

درواقع در تکمیل این بحث باید بگویم که نجوم کروی که یکی از بخش های مهم المپیاد است، درواقع کاربردی ترین فصل های نجوم و المپیاد به شمار می آیند
    با مطالعه ی نجوم کروی می توان بسیاری از موارد که آقای پناهنده به آن اشاره کردند را محاسبه نمود
    امضای ایشان
    مشاهده مقالات:
    فن بیان
    روش تدریس
    هوش هیجانی

bahrampoor.com/

7. 4 کاربر مقابل از پیام بهرام پور عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #14
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    71
    تشکر شده 25 بار در 9 ارسال

نقش المپیاد

به نظر بنده المپیاد نجوم ارتباط زیادی با نجوم اماتوری نداره
    یعنی می تونه داشته باشه اما اینطوری نیست. شما چند تا المپیادی می تونید نشون بدین که تو یکی از رصدخونه های کشور کار کرده؟
    خیلی از اونها اصلاً با تلسکوپ کار نکردن و فقط صورت های فلکی ماهی که امتحان رصد دارند رو بلد هستند.
    اما این دوتا درواقع باید با هم پیوند بخورند نه این که افراد از هم جدا باشند.
    چون به نظر من هنوز المپیاد و نجوم اماتوری اونقدر تخصصی نشده که بشه اونها رو جدا از هم دونست
    امضای ایشان
    هر کجا هستی باش آسمون مال خودت

9. کاربر مقابل از قاطع عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

10. Top | #15
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4

قاطی عزیز!
    تا مقدار خیلی زیادی با شما موافقم و اعتقاد دارم که باید المپیاد نجوم و نجوم آماتوری با همدیگر پیوند بخورد تا خوش به حال هر دو طرف بشه!
    اما خب کی این اتفاق می افته من نمی دونم؟!
    امضای ایشان
    مشاهده مقالات:
    فن بیان
    روش تدریس
    هوش هیجانی

bahrampoor.com/

11. Top | #16
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283
    تشکر شده 6,306 بار در 874 ارسال

به آقای امام و به مدیران سایت پیغام دادم و ی جورای پیشنهاد کردم که اگه میتونن یه جور سرپرستی رصدخانه های کوچک و مثلا بزرگ رو به عهده بگیرن تا نجوم حرفه ای مون تعریف بشه!!!
    منم خیلی ب دنباله ایم که نجوم حرفه ای تو کشور مطرح بشه! نجوم اماتوری زیاد داریم!!! اما حرفه ای کم!! ولی نبود حرفه ای حرفه ای دلیل نمشه عقب نشینی کنیم!!! همین المپیادی های عزیز دارن درس های دانشگاهی رو یاد میگیرن و یه جوری منجم حرفه ای میشه بخونیم!!!اگه تعداد منجم های حرفه ای المپیادی مون واقعا علاق مند باشنکه نجوم حرفه ای ر بیشترکار کنن مشکل حل میشه!!!از نظر منجم حرفه ای!!!ولی نیاز به امکانات هست!حداقل یه رصدخانه کوچک لازمه تا فعالیت کنن این منجم های حرفه ای!! و اینم تا حددی هست ولی هر رصدخانه الان داره از سکوت لذت میبره!ازش فقط ب هعنوان رصدهای معمولی و عکس برداری تفیحی استفاده میشه!!!
    اگه همکاری بین رصدخانه های کشور + منجم های علاقه مند به نجوم حرفه ای المپیادی باشه کاره حرفه ای هم میشه انجام داد!!! با اینکه ممکنه کارامون کوچک بیاد ولی این مشکل ما نست باید از یه نقطه شروع کنیم دیگه!!! از هیچی بهتره!!!
    امیدوارم هر چهزودتر این همکاری ها صورت بگیره!

12. 7 کاربر مقابل از 169 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #17
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    410
    تشکر شده 103 بار در 12 ارسال

نظر شخصی من:

۱- المپیاد باعث می شه بهتر با درس خواندن آکادمیک آشنا بشید. چیزی که بقیه مدتی در اوایل دانشگاه لنگ می زنند.
    ۲- مغز شما آمادگی بیشتری برای دریافت مطالب به اصطلاح خفن دارد. چیزی که آدم های معمولی زیاد با آن آداپته نیستند.
    ۳- بسیاری برای رهایی از کنکور به المپیاد رو می آورند. چیز خوبی نیست ولی خب نمی شه منکرش شد. من شخصا این جوری نبودم. سابقه من در نجوم این مساله را اثبات می کند.
    ۴- دورانی که با دوستان برای المپیاد مطالعه می کردیم و یا رصد می رفتیم بهترین خاطرات عمر من را تشکیل می دهد.
    ۵- بسیاری از المپیادی ها مثل افرادی که برای رتبه های خوب کنکور تلاش می کنند تک بعدی می شوند. البته نه همه خیلی ها هم هستند که این جوری نشدن. من در سال هایی که برای المپیاد مطالعه می کردم به طور پیوسته به عکاسی می پرداختم, عضو تیم تیر اندازی تبریز بودم, اسکبت نمایشی را به طور حرفه ای دنبال می کردم, پیانو و ویولن می زدم, حتی کمی هم زبان اسپانیایی خوندم!
    ۶- این که شما از جو سمی مدرسه که به خاطر کنکور و شیوه های غلط آموزشی کشور دور بمانید, واقعا نعمتی هست!
    ۷- به نظر من المپیادی ها ۲ دسته هستند. یکی آنها که به خاطر اطلاعات عمومی مطالعه می کنند و ممکن است موفق به کسب مدال هم بشوند. دسته دوم هم کسانی که به طور جدی برای مدال طلا تلاش می کنند و ممکن است که مدال کمتری هم کسب کنند. ببینید شامل کدام دسته هستید و به نسبت برای خود برنامه ریزی کنید.

14. 11 کاربر مقابل از AslanAslan عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #18
    کاربر ممتاز
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    737
    تشکر شده 3,855 بار در 697 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط شايان سليم شهشهانى نمایش پست ها
    من كه فك نكنم دانش اموزاي امروزه برا دوس داشتن نجوم برن المپياد بخونن، بيشترشون برا رهايي از كنكور ميرن تو فكر المپياد،
    راستش به من كه برخورد !!!!!
    من ميدونم هر جاي دنيا كه برم ميخوام دانشگاه فيزيك بخونم و براي اين كه فيزيك قبول بشم كنكور خيلي راحت تر از المپياده ولي من دارم با جان و دل واسه المپياد ميخونم .تنها هدفم از خواندن براي المپياد بودن در جو نجوم و اختر فيزيك هست .
    امضای ایشان
    مستقبل این مجلس جز قصه ماضی نیست
    تا صبحدم محشر دی خفته به فرداها

16. 7 کاربر مقابل از solh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #19
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط AslanAslan نمایش پست ها
    نظر شخصی من:

۱- المپیاد باعث می شه بهتر با درس خواندن آکادمیک آشنا بشید. چیزی که بقیه مدتی در اوایل دانشگاه لنگ می زنند.
    ۲- مغز شما آمادگی بیشتری برای دریافت مطالب به اصطلاح خفن دارد. چیزی که آدم های معمولی زیاد با آن آداپته نیستند.
    ۳- بسیاری برای رهایی از کنکور به المپیاد رو می آورند. چیز خوبی نیست ولی خب نمی شه منکرش شد. من شخصا این جوری نبودم. سابقه من در نجوم این مساله را اثبات می کند.
    ۴- دورانی که با دوستان برای المپیاد مطالعه می کردیم و یا رصد می رفتیم بهترین خاطرات عمر من را تشکیل می دهد.
    ۵- بسیاری از المپیادی ها مثل افرادی که برای رتبه های خوب کنکور تلاش می کنند تک بعدی می شوند. البته نه همه خیلی ها هم هستند که این جوری نشدن. من در سال هایی که برای المپیاد مطالعه می کردم به طور پیوسته به عکاسی می پرداختم, عضو تیم تیر اندازی تبریز بودم, اسکبت نمایشی را به طور حرفه ای دنبال می کردم, پیانو و ویولن می زدم, حتی کمی هم زبان اسپانیایی خوندم!
    ۶- این که شما از جو سمی مدرسه که به خاطر کنکور و شیوه های غلط آموزشی کشور دور بمانید, واقعا نعمتی هست!
    ۷- به نظر من المپیادی ها ۲ دسته هستند. یکی آنها که به خاطر اطلاعات عمومی مطالعه می کنند و ممکن است موفق به کسب مدال هم بشوند. دسته دوم هم کسانی که به طور جدی برای مدال طلا تلاش می کنند و ممکن است که مدال کمتری هم کسب کنند. ببینید شامل کدام دسته هستید و به نسبت برای خود برنامه ریزی کنید.
    با نکته ی اول شما بسیار موافقم، فرد المپیادی واقعاً آکادمیک می شود...
    در رابطه با نکته ی ششم هم باید بگم واقعاً هر کاری برای دوری از جو سمی نظام آموزشی ما جایز است اما نباید از جو سمی المپیاد هم غافل شد. این نیز بحثی تخصصی دارد که....
    امضای ایشان
    مشاهده مقالات:
    فن بیان
    روش تدریس
    هوش هیجانی

bahrampoor.com/

18. 4 کاربر مقابل از پیام بهرام پور عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

19. Top | #20
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    مدال نقره جهانی المپياد نجوم
    شماره عضویت
    2792
    تشکر شده 2,813 بار در 260 ارسال

نقش المپیاد         
    یا الله ، من تازه اومدم
    باید عرض کنم که دیگه گذشت اون زمون که کسی سوال کیهانشناسی رو حل نمی کرد یا کسی تلسکوپ ندیده بود . الان رقابت مدال سر کیهانشناسیه .
    هر چی باشه از کنکور توش بیشتر یاد می گیرید ، از کنکور خلاقیت بیشتری داره و هزار تا دلیل دیگه که دوستان تا حالا اشاره کردن . البته برای کسایی که عربی و ادبیات رو دوست ندارن یه مزیت های دیگری هم داره .
    کمترین نقشش اینه که کسایی که نجوم رو دوست دارن بیشتر باهاش آشنا میشن .
    یعنی چی که تو مرحله اول سوال حفظی زیاده ؟ بالاخره بعضی از مفاهیم رو باید حفظ کرد و این در تمام علوم وجود دارد ، بعضی از چیزها رو اصلا نمیشه فهمید یا تصور کرد یا اثباتش خیلی سخته مثلا بیا به من بعد چهارم رو نشون بده ، بعد بگو متریک مینکوفسکی رو حفظ نکن .(حرف گنده زدم نترسید چیزی نیست )
    راستی جو سمی همه جا هست حتی توی زهره.
    بازم باید بگم که امسال المپیاد یه تغییرات جزئی می کنه که امیدواریم بهتر بشه و روز به روز در جهت پیشرفت بچه ها گام بردارن .

20. 10 کاربر مقابل از shariatzadeh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)