صفحه 1 از 19 1234511 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 186

موضوع: تمام ترفندهای استاری نایت

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61
    تشکر شده 5,754 بار در 526 ارسال

Post تمام ترفندهای استاری نایت

تمام ما کار کردن با ویندوز را بلد هستیم. اما ما تمام امکانات و ترفندهای ویندوز را بلد نیستیم.
    به همین ترتیب دقیقا
    تمام ما کار کردن با استاری نایت را بلد هستیم. اما از تمام امکانات و ترفندهای ان باخبر نیستیم.
    از تمام دوستان درخواست دارم هرچیزی از این نرم افزار بلد هستند و فکر می کنند مفید است بیان کنند.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    اگر کسی هم از این نرم افزار سوالی دارد مطرح کند تا به واسطه ان سوال بیشتر با استاری نایت اشنا شویم.

2. Top | #2
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283
    تشکر شده 6,306 بار در 874 ارسال

ممنون مها بابت این تاپیک
    استاری نایت واقعا برنامه فوق العاده ای!!! می تونم بگم اگه کسی چندماه با این نرم افزار کار کنه کل فوت و فن این نرم افزار رو می فهمه چون توانمندی هاش اشکاره و این که ترفندی هست برمیگرده به جذابیت نرم افزار که وقی با اون کار میکنیم شیفته ی بخش کاریش میشیم و از بعضی توانمندی اش غافل میشیم!!!
    نسخه ی 5 استاری نایت با نسخه 6 استاری نایت مثله ویندوز 98 میمونه با ویندوز اکس پی!!! از هر نظر ارتقا پیدا کرده!!!
    اونای که کلاس نجوم تدریس میکنن اگه این نرم افزار رو داشته باشند و طبق پویا نمای این نرم افزار تدریس کنند دیگه نیازی به هیچ وسیله اضافی مثله اسمان نما و تلسکوپ و ... نیست! با این نرم افزار میشه یک منجم آماتور کاربلد و با استدلال تربیت کرد!!! از دیگر ویژه گی های این نرم افزار شامل بودن بخش های زیادی از دنیای نجومه!! یعنی رصد،بررسی جهان،منظمه شمسی،نجوم کروی،عکاسی نجومی،دنیای میان کهکشانی و ....
    باید ازاین نرم افزار قدرتمند تعریف کرد تا دوستان تازه وارد با حرفه ای بودن این نرم افزار اشنا بشن و برند سمت استفاده از اون و برای اماتورهای اشنا به این نرم افزار بازگویی بعد نیست!
    ویرایش توسط 169 : 01-14-2011 در ساعت 10:49 PM
    امضای ایشان
    .

3. Top | #3
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال نقره كشوري المپياد نجوم
    شماره عضویت
    251
    تشکر شده 5,531 بار در 622 ارسال

يك خاطره!!!

سلام بر همگي!
    ممنون از mohaي عزيز كه اين تاپيك عالي رو راه انداخته و خيلي علاقه مندم كه astronomer169 بيشترين پست ها رو اينجا قرار بده چون يك starry night باز حرفه اي هستن ايشون!

خاطره ي من از اين نرم افزار اينه كه:
    براي رصد آسمون در دوره المپياد نجوم بچه ها رو به چند رصدگاه مختلف مي برن اما سال ما بيشتر رصدها تو كهك قم برگزار شد!!! چند شب اول كه مي رفتيم آموزش صورفلكي، تعيين قدر و فاصله و اينطور چيزها بود و خيلي خوب بود!

ولي وقتي رسيديم به كار با تلسكوپ به هواي نيمه ابري خورديم و به صورت رندوم بچه ها ميرفتن با تعداد محدود تلسكوپي كه بود كار ميكرديم! هر دفعه كه من ميرفتم سراغ تلسكوپ و هرجسمي رو نشونه ميگرفتم ابر ميومد و يه لايه ضخيمي هم ميومد كه بيخيال شيم و براي استفاده از زمانمون بريم سراغ يكي ديگه!!! بالاخره تو شب هاي آموزشي نتونستم هيچي جرم بگيرم!!!

اين و به آقاي كوكرم مسؤول رصدمون هم گفتم ولي گفت چي كار كنم؟؟ باشه برا آزمون يه شب زودتر مياريمتون و هركسي كه نتونسته خوب كار كنه كار كنه اما دل غافل كه يه روز زودتر رفتيم ولي هوا ابري و شد و كار نكرديم و خود آزمون رصد هم 2شب عقب افتاد!!!

ديگه نميشد كاري كرد! قبل اون هم من اصلا از نزديك تلسكوپ واقعي نديده بودم!!!!
    نشستم و starry night رو باز كردم و مراحل رصد رو با اون انجام دادم به اين شكل كه:
    با ميدون ديد باز پرنورترين ستاره اطراف جرم مورد نظر رو آووردم وسط ميدون ديد!!! بعد زوم كردم روش كه ميدون ديد بشه تقريبا 5درجه كه ميدون ديد فايندر بود، با توجه به نقشه اي كه تو دست داشتم و اينكه نرم افزار رو رو حالت وارونگي گذاشته بودم(عين تلسكوپ بشه) سعي مي كردم با پرش و پيمايش جرم بگيرم و در آخر هم ميدون ديد رو به 2درجه ميرسوندم تا تصويري كه تو چشمي خواهم رير شب آزمون ببينم!!!

شب امتحان هم با هماهنگي هاي انجام شده از كهك رفتيم نياسر كاشان و اونجا آزمون داديم كه تونستم در ايستگاه جرم گيري آزمون نمره كامل بگيرم!!!

اما الآن دلم برا starry night تنگ شده چون خراب شده بود و كار نميكرد، پاكش كردم و تا برگشتنم به شهرمون خبري از اين برنامه نيست!!!

4. Top | #4
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61
    تشکر شده 5,754 بار در 526 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط astronomer نمایش پست ها
    سلام بر همگي!
    با ميدون ديد باز پرنورترين ستاره اطراف جرم مورد نظر رو آووردم وسط ميدون ديد!!! بعد زوم كردم روش كه ميدون ديد بشه تقريبا 5درجه كه ميدون ديد فايندر بود، با توجه به نقشه اي كه تو دست داشتم و اينكه نرم افزار رو رو حالت وارونگي گذاشته بودم(عين تلسكوپ بشه) سعي مي كردم با پرش و پيمايش جرم بگيرم و در آخر هم ميدون ديد رو به 2درجه ميرسوندم تا تصويري كه تو چشمي خواهم رير شب آزمون ببينم!!!

میشه لطف کنید چگونگی این کار را توضیح دهید تا همه کسانی که نجوه کار را بلد نیستند از ان استفاده کنند
    وارونگی و درجات
    امضای ایشان
    Moha ی سابق!

5. 8 کاربر مقابل از م.ح.اربابی فر عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #5
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    431
    تشکر شده 258 بار در 55 ارسال

بله اگه میشه یک توضیح نسبتا مختصر بدید.
    امضای ایشان
    انسان قسمتی از کل است،
    که ما به آن می گوییم جهان ، قسمتی که محدود است در زمان و مکان. او خودش را،
    افکارش را و احساسش را مثل چیزی جدا از بقیه تجربه می کند- نوعی فریب بصری از
    هوشیاریش. این اغفال برای ما نوعی از زندان است، مهر و عاطفه منحصر میشود به
    امیال خودمان و اندکی اشخاص نزدیکتر به ما. وظیفه ما باید این باشد که از این
    زندان "با فراختر کردن دایره مهربانیمان برای در آغوش گرفتن همه مخلوقات و
    زیبایی طبیعت" خودمان را آزاد کنیم. (
    آلبرت انشتین)

7. 8 کاربر مقابل از Hooman عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #6
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283
    تشکر شده 6,306 بار در 874 ارسال

ویندوزمو عوض کردم هنوز وقت نکردم استاری نایت رو نصب کنم ولی باید نرم افزار های دیگه ای مثله Sky6 و SkyX و SkyMap و Redshift و بعد نرم افزار های کم حجم تر مثله stellarium رو بررسی کرد!هر کدوم قابلیت های خودشون رو دارند از نظر گرافیکی و راحتی استاری نایت یا از نظر محاسباتی اسکای مپ یا از نظر اطلاعاتی و پایگاه داده اسکای 6 یا از نظر صرفا آموزش ردشیف و اخر سر از نظر جم و جور بودن اسکای ایکس!
    ویرایش توسط 169 : 01-14-2011 در ساعت 10:43 PM
    امضای ایشان
    .

9. 13 کاربر مقابل از 169 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #7
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    26
    تشکر شده 1,409 بار در 282 ارسال

با تشكر فراوان از ايجاد اين قسمت! (از اين به بعد بجاي استفاده از واژه ي غريب و بيگانه ي تاپيك ، مي توانيم از شاخه يا قسمت يا ميز(اينجا تالاره ديگه پس ميزم داره! ، ميز بحث!) يا... استفاده كنيم ، البته من خودم به اين كارا زياد اعتقاد ندارما!)
    درباره ي استاري نايت سوال دارم:
    چيجوري ميتونيم از قسمتي از آسمان ، عكس يا فيلم بگيريم! ، و بتوانيم با فرمت هاي مختلف ذخيره اش كنيم!!!)

------------------------------------------------

توضیح مدیر سایت :

اگر مایلید میتوانید به جای تاپیک از واژه "موضوع" استفاده کنید .

فروم ==> تاپیک ==> پست ( خارجی )

انجمن ==> موضوع ==> ارسال ( داخلی)

با تشکر
    امضای ایشان
    گيرند همه روزه و من گيسويت / جويند همه هلال و من ابرويت
    از جمله ي اين دوازده ماهِ تمام / يك ماه مباركست و آن هم رويت

11. 14 کاربر مقابل از شايان سليم شهشهانى عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #8
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    شماره عضویت
    251

خراب!

با عرض شرمندگي خدمت عزيزان!
    با اينكه در دو مورد سؤالي كه شده، قبلا تجربه داشتم ولي چون الآن نرم افزار رو به دليل مشكلاتي پاك كردم و فعلا به نصب كننده اش دسترسي ندارم نمي تونم جواب دقيقي خدمتتون عرض كنم! چون شايد موجب گمراهي عزيزان گردم! سعي خواهم كرد در اسرع وقت نرم افزار را نصب نمايم و شرمنده دوستان نباشم!!!

13. 8 کاربر مقابل از Astronomer عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #9
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4
    تشکر شده 6,435 بار در 852 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط شايان سليم شهشهانى نمایش پست ها
    چيجوري ميتونيم از قسمتي از آسمان ، عكس يا فيلم بگيريم! ، و بتوانيم با فرمت هاي مختلف ذخيره اش كنيم!!!)
    [/color]
    شایان جان شما تشریف می بری:
    file=>export as image
    و اونجا می تونی فرمت و کیفیت رو مشخص کنی
    فقط یک موضوع مهم هست که در بعضی از استاری نایت ها (به دلیل شکسته شدن قفل بد جور!) شما موقع ذخیره ی اسم فایل باید بعد از پایان اسم یک نقطه بگذارید و فرمت را بنویسید مثلاً اگر می خواهید اسم عکس باشد mostafa و ان را با فرمت jpeg ذخیره کنید باید آن را به این صورت ذخیره کنید:
    mostafa.jpeg
    برای فیلم گرفتن هم از منوی فایل باید گزینه ی make movie را انتخاب کنی و دیگه بقیه اش خیلی راحت هست
    امضای ایشان
    مشاهده مقالات:
    فن بیان
    روش تدریس
    هوش هیجانی

bahrampoor.com/

15. Top | #10
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    شماره عضویت
    251

پيمايش آسمان

تمام ترفندهای استاری نایت         
    پیمایش آسمان

سلام به همه عزيزان!
    تو ذهنم بود كه اين تاپيك بسيار عالي خيلي وقته به روز نشده!
    از طرفي من هنور نتونستم برنامه رو دوباره نصب كنم و به همين دليل انسجام ذهني نداشتم كه چه بگم تا اينكه از تاپيك بالا هم گذري كردم!!!

خوب براي تعيين فاصله زاويه اي دو جرم چه بايد كرد؟
    كافي است معيار مناسبي به عنوان خط كش داشته باشيم تا هميشه از اون استفاده كنيم!!!

خوب تعدادي از اين حالات استاندارد در تاپيك منقول ذكر شد! مثلا يك مشت يا 4انگشت كشيده و ... كه در همه اين حالات بايد دست به طور كامل در مقابل چشم كشيده شده باشد و سر به شانه چسبيده باشد (براي دقت هاي بالا نيازه مثلا تا دقت درجه)

خوب اگر در اين دقت قراره كار كنيم بايد خيلي خط كشمون رو دقيق مدرج كنيم!! براي اين كار حالاتي كه مد نظر داريد چه مثال هايي كه گفته شد(و ميشه) چه شيوه هايي كه خودتون به ذهنتون رسيده (مثلا يه حالت غير معمول كه به ذهن من رسيده بود، استفاده از علامت ويكتوري است! كه اگه بخواين ازش در دقت بالا استفاده كنيد نياز به مدرج كردن دقيق و در حالات مختلف داريد.)

اين حالات را داشته باشيد و در آسمان به دنبال 2ستاره بگرديد كه دقيقا خط كشتون روي اون فيت بشه! (مثلا براي من، 2ستاره كه به لبه بيروني(دروني) دو انگشتم فيت شدند رو پيدا كردم)

حالا نوبت ميرسه كه ببينيد خط كشتون چند درجه است!!!
    براي اين كار دو ستاره اي كه در آسمان پيدا كرديد رو در نرم افزار هم بيابيد. حالااز قسمت گوشه سمت چپ بالاي تولبار نرم افزار حالت مأوس را به خط كش تغيير دهيد (همون كه در كنار علامت مأوس يك خط كش كوچيك ميگذاره)! با انتخاب ستاره اول و فشردن دكمه چپ مأوس و نگه داشتنش تا رسيدن به ستاره دوم ميتونيد اندازه زاويه رو در كنار خط كش تا دقت ثانيه قوسي بخونيد!!!

خوب حالا شما يك خط كش واحد داريد كه خيلي دقيق هم مدرج كرديدش!!! و ميتونيد در پيمايش آسمان (يا حتي زمين و ديگر موارد) استفاده كنيد!

براي آزمايش و مسابقه هم ميتونيد 2ستاره رو انتخاب كنيد و ببينيد فاصله بين آن دو با چند تا از خط كش هاتون پر ميشه و فاصله زاويه اي 2ستاره را بدست آوريد و سپس در نرم افزار مقايسه نماييد كه ببينيد دقتتان چطور بوده!!! و چه كسي با دقت بهتري جواب را گفته!

16. 15 کاربر مقابل از Astronomer عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 1 از 19 1234511 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع