صفحه 10 از 10 نخستنخست ... 678910
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 95 , از مجموع 95

موضوع: نجوم ومعماری

1. Top | #1
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    439
    تشکر شده 608 بار در 73 ارسال

Post نجوم ومعماری

سلام به دوستان آسمانی

تو این تاپیک می خوام به کمک شما دوستان به معرفی انواع بناهای مرتبط با نجوم در داخل و خارج از کشور و ویژگی های اونا بپردازم. همونطور که میدونید ما با ساخت رصدخانه های مراغه و سمرقند تو این زمینه پیشتاز بودیم ولی متاسفانه اکنون بناهای معدود ونه چندان مطلوبی تو کشور ما در این رابطه وجود داره که ناشی از بی توجهی به نجوم در زمان معاصر است

امیدوارم که بتونیم با معرفی این بناها و فضاهای عملکردیشون، ضمن آشنایی با فضاهای معماری این بناها زمینه رو برای طراحی و ساخت بناهای مطلوب توسط معماران و شما مدیران آینده نجوم ایران فراهم کنیم.
    ویرایش توسط yperseusy : 07-05-2015 در ساعت 02:38 PM

2. Top | #91
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    10275
    تشکر شده 15 بار در 4 ارسال

سلام به دوستان آسمونی مطالب جالبی رو گذاشتیدفخیلی ازشون استفاده کردم ازتون ممنونم.بچه ها من دانشجوی معمارییم و دارم واسه پایان نامم یه پارک موزه نجوم با رویکرد اموزش تعاملی نجوم به عموم مردم طراحی می کنم اما زیاد با فضای رصدخونه و چیزایی که نیاز داره اشنا نیستم میخوام ازتون خواهش کنم کمکم کنید.در بخش گالری ها هم ازتون کمک میخوام ،لطفا بهم بگید که چه گالری هایی رو میتونم توی موزم قرار بدم البته خودم چندتا گالری تو ذهنم هست مثل گالری های به فضا خوش آمدید،کهکشان ما،منظومه شمسی،کاوشگران کوچک(که مخصوص بچه هاست)،اخبار کهکشانی،گالری معرفی ابزار نجومی،بزرگان نجوم،تاریخچه نجوم،نجوم در فرهنگ های مختلف. حالا از شما میخوام اگه میشه با من هم فکری کنید و اگه پیشنهادی دارید در مورد این گالری ها یا گالری جدید برام بنویسید ممنونم از همتون

3. 6 کاربر مقابل از ati16 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #92
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    10485
    تشکر شده 70 بار در 26 ارسال

سلام به دوستان عزیز و گرامی.
    درباره بنای استون هنج و بناهای قوم مایا و آزتک و اهرام ثلاثه مصر چیزهای زیادی شنیدم و خوندم اما در باره این بناها چیزهای عجیبی هم شنیدم !!!
    مثلا درباره استون هنج شنیدم که جادوگران از طریق این بنا با نیروهای کیهانی ارتباط بر قرار میکردن و به نیروهای عجیبی دست پیدا میکردن !!!
    یا اینکه کیمیاگران و اخترشناسان از طریق منابع علمی اسرار آمیزی که درون اهرام قرار داشته به نیروهای شگفت انگیزی دست پیدا میکردند به طوری که تبدیل به یک ساحر بزرگ میشدند. همچنین گفته شده که این سه هرم ارتباط خاصی با صورت فلکی مثلث داره زیرا طرحش از روی این سه ستاره ساخته شده و برای جذب نیروهای عظیم کیهانی و ارتباط با عالم های دیگر بوده!!

آیا این گفته ها صحت داره ؟
    با تشکر از شما دوستان.
    امضای ایشان
    جهان های حبابی انفجار بزرگ جهان های موازی

5. Top | #93
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    11582
    تشکر شده 1 بار در 1 ارسال

با سلام
    من در حال طراحی یک موزه نجوم هستم.و میخوام بدونم که برای ایده اوله از چی شروع کنم خوبه؟شکل ساختمان چطور باشه منجمان می پسندند؟

6. کاربر مقابل از monaya عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

7. Top | #94
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    11102
    تشکر شده 838 بار در 229 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط monaya نمایش پست ها
    با سلام
    من در حال طراحی یک موزه نجوم هستم.و میخوام بدونم که برای ایده اوله از چی شروع کنم خوبه؟شکل ساختمان چطور باشه منجمان می پسندند؟
    سلام
    به نظرم اگر سازه کروی باشه جذابتره.حالا چون قراره موزه باشه شبیه به ذات الحلق که باشه خیلی با حال میشه.
    امضای ایشان
    همیشه شروع سخت ترین مرحله‌ است...

8. Top | #95
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

نجوم ومعماری         
    نقل قول نوشته اصلی توسط monaya نمایش پست ها
    با سلام
    من یک پیشنهادی دارم که اگه عملی بشه نه تنها برای منجمان بلکه برای عموم هم بسیار جذاب خواهد بود. پیشنهاد میکنم بدنه ساختمان رو بشکل یک سنگ آسمانی طراحی کنید. البته خب یکم کار سختیه و هزینه زیادی ممکنه داشته باشه. اما فکر میکنم خیلی جذاب باشه و تو چشم بیاد.
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

9. کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

صفحه 10 از 10 نخستنخست ... 678910

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع