صفحه 7 از 9 نخستنخست ... 3456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 81

موضوع: باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران

1. Top | #1
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    16
    تشکر شده 8,571 بار در 984 ارسال

باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران

معین پناهنده
    مدير تالار مراكز و گروه هاي نجومي :

از این پس کلیه ی برنامه ها و فعالیت های مرتبط با باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی در این تاپیک اعلام می شود. همچنین دوستان می توانند نظرات و پیشنهادات خود را از طریق همین تاپیک بیان کنند تا در برنامه ریزی ها لحاظ شود.
    شرح برنامه ها، اخبار و گزارشات باشگاه نجوم متعاقباً اعلام خواهد شد.

باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران با حمایت مرکز علوم و ستاره شناسی تهران و مدیریت علمی آن از حدود یکسال پیش با هدف تبادل اطلاعات و اخبار نجومی و انتقال عادلانه ی این علم به عموم علاقه مندان به نجوم آغاز به کار کرده است.در حال حاضر باشگاه نجوم چهارشنبه ی اول هر ماه، در سالن کهکشان مرکز علوم و ستاره شناسی تهران واقع در نیاوران تهران برگزار می شود.این برنامه شامل؛ سخنرانی علمی، رصد آسمان، پخش تصاویر و اعلام اخبار و رویدادهای نجومی می باشد.
    خرسندیم که با حمایت های مسئولین و تلاش بی قفه توانسته ایم به اهداف تعیین شده دست یابیم و این برنامه را به سطحی مقبول و شایسته برسانیم.
    از علاقه مندان و افراد فعال و مستعد برای شرکت در این برنامه دعوت به عمل می آید.

تالار کهکشان مرکز علوم و ستاره شناسی تهران (محل برگزاری باشگاه)
    ----------------------------------------
    چهارشنبه 1 دی ماه ، برنامه باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران در تالار کهکشان ، از ساعت 17 الی 19 برگزار می شود .

موضوعات مورد بحث :

1 ) ستارگان متغیر

2 ) گریز از گرانش زمین

3 ) خبرهای نجومی

( البته ناگفته نماند که مسئول و مؤسس باشگاه جناب آقای پناهنده می باشند ، ایشان این باشگاه را با برنامه ای راهبردی و هدفمند اداره می کنند و تا امروز هم پیشرفت های قابل ملاحظه ای داشته است و صد البته که ابعاد شخصیتی و علمی جناب پناهنده بر کسی پوشیده نیست و از ایشان بابت زحماتشان در عرصه های مختلف و به ویژه نجوم بسیار سپاسگزار هستم . )
    ویرایش توسط na3r : 01-01-2011 در ساعت 09:10 PM دلیل: اضافه کردن توضیحات تاپیک

2. 19 کاربر مقابل از Tahereh Ramezani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

3. Top | #61
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    842
    تشکر شده 5,392 بار در 472 ارسال

گزارش بیستمین باشگاه نجوم مرکز علوم ستاره شناسی تهران

بیستمین باشگاه نجوم مرکز علوم ستاره شناسی تهران چهارشنبه 6 مهر ماه از ساعت 18 در سالن کهکشان و آسمان نمای مرکز برگزار شد .
    پس از پخش قرآن و سرود ملی ، برنامه با مقدمه ای درباره ی هفته جهانی فضا از معین پناهنده ، مسئول باشگاه ، آغاز شد . در دومین قسمت محمد پیام بهرام پور نویسنده و مدرس نجوم به بیان وضعیت آسمان مهرماه و اخبار نجومی پرداخت . عمده ی سخنان وی درباره ورود به آسمان پاییز و وضعیت سیارات در مهرماه بود . پس از ایراد سخنرانی وی، پزشکیان؛ دانشجوی دکترای دانشگاه صنعتی شریف و عضو گروه پرتو شناسی کیهانی دانشگاه شریف، مبانی و مرزهای آشکارسازها را آموزش داد. وی ابتدا به ارائه ی مطالبی درباره ی شاخه های دیگر نجوم مانند نجوم پرتو ایکس و رادیویی پرداخت سپس با معرفی انواع آشکار ساز ها و آزمایش های مهمی که تاکنون در این باره اتفاق افتاده سخنرانی خود را به پایان رساند .پس از نمایش کلیپ نجومی به مناسبت هفته جهانی فضا ، به عنوان آخرین سخنران ، امیرحسین طاهری، عکاس باتجربه و باسابقه apod، به آموزش اصول و تکنیک های عکاسی نجومی و همچنین معرفی انواع عکس های نجومی پرداخت. در پایان برنامه نیز پس از برگزاری جلسه پرسش و پاسخ و پذیرایی، تعدادی از بازدید کنندگان به همراه کارشناسان مرکز علوم و ستاره شناسی به سالن های فیزیک، شیمی، صوت و ژیروسکوپ ها رفتند و بازدیدی کلی از سالن سینمای سه بعدی نجومی و سالن لیزر کردند.برنامه باشگاه نجوم این ماه، به همراه بخش های جانبی آن، ساعت 21 پایان یافت.
    گفتنی است؛ در این برنامه به دلیل ابری بودن هوا، رصد آسمان شب برگزار نشد و برنامه رصد، در کل به بازدید تعدادی از حضار از تلسکوپ رادیویی و مجموعه رصدخانه ای مرکز علوم و ستاره شناسی تهران خلاصه شد.
    ویرایش توسط *sh : 09-30-2011 در ساعت 12:18 AM

4. 11 کاربر مقابل از mahdad_haghighi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #62
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    5
    تشکر شده 2,230 بار در 263 ارسال
    خب به لطف خدا، یاری دوستان، هماهنگی های انجام شده و با حضور بازدیدکنندگان و مخاطبان این باشگاه نجوم هم برگزار شد.

شایسته است تشکر کنم از:

آقای جهانبخش که زحمت تدارکات و پذیرایی را کشیدند

آقای امام (در فروم آوااستار با نام کاربری mostafa) که اطلاع رساني از طريق پيام را انجام دادند .

آقای بهرام پور (پیام بهرام پور) که از دو ماه پیش در بخش "اخبار نجومی و رویدادهای آسمان ماه" با ما همراه بوده و از این به بعد هم خواهد بود

آقای پزشکیان که درباره آشکارسازها صحبت کرد و مطالبی جامع، تخصصی و راحت الفهم تحویل مخاطبان داد

آقای طاهری که عکاسی نجومی را گفت

خانم رمضانی (با نام کاربری hasti) که پس از مدت ها بار دیگر مجری برنامه بود

خانم عاقل پسند (با نام کاربری gandom) که زحمت مدیریت و کنترل زمانی جلسه و کامپیوتر را کشید و انشاءا.. از این پس در اجرای همایش همکاری هایی جدی دیگری دارد

آقای حقیقی (mahdad-haghighi) که از این باشگاه به بعد عهده دار مسئولیت تهیه عکس، گزارش و خبرنامه است

خانم ها حکیم الهی (bigbang) و امیرمعینی (flare star) که فیلم، تصویر و کلیپی با موضوع و مناسبت هفته جهانی فضا، آماده و تدوین کردند

آقای اکبرپور که پشتیبانی فنی کار را بر عهده داشتند

خانم ها یعقوبی، خراسانی و شکری که حامی جدی برگزاری باشگاه هستند

آقای نوابی (مهدی نوابی) که زحمت ایاب و ذهاب تعدادی از کادر اجرایی و مخاطبان باشگاه را کشیدند و در پایان برنامه پس از گشت و گذاری که باهم در مجموعه رصدخانه های مرکز داشتیم بنا شد به مجموعه تلسکوپی رادیویی مرکز جانی تازه ببخشند

خانم نظری که در ارسال اخبار به خبرگزاری های سراسری کمک کردند

آقای جعفری زاده که خبر باشگاه را در سایت آسمان شب ایران (nightsky.ir) درج کردند

و همه عزیزانی که با حضور و نظرات خود باعث دلگرمی ما و رشد و ارتقاء باشگاه شدند.

باشگاه نجوم با همکاری افراد بسیاری با سابقه و نام هایی درخشان برگزار می شود که تنها به قدر حافظه، به تعدادی از آن ها اشاره شد و از دوستانی که از قلم افتادند خواهش می کنم این قصور را به حافظه کم بنده ببخشند.

----------------------------------------------------------

در این باشگاه تا حد امکان در راستای اِعمال نظرات ارسالی قدم هایی برداشته شد و تا حدی هم به مرحله اجرایی در آمدند.

حالا نوبت شما است که نظر، پیشنهاد، انتقاد، صحبت و به طور کلی هرآنچه دلتان درباره این باشگاه می خواهد، بگویید و اگر سوالی به قصد رشد باشگاه، تنبه بنده و ... دارید بفرمائید و منتظر پاسخ باشید.
    ویرایش توسط *sh : 10-01-2011 در ساعت 12:28 AM

6. 7 کاربر مقابل از Panahandeh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #63
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    137
    تشکر شده 5,538 بار در 611 ارسال

از دوستان عزیزی که در باشگاه شرکت کردند کسی هست که سخنرانی را ضبط کرده باشد؟
    و یک درخواست
    میشه لطفا ساعت باشگاه رو عوض کنید ؟ چون هوا زود تاریک میشه

8. 3 کاربر مقابل از narcissus flower عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #64
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1389
    تشکر شده 3,041 بار در 301 ارسال

منم با خانم narges ghalambor موافقم،اگه 1ساعتم دیر تر شروع شه خوبه!!!!!!(البته 2و3 نذارینا(لطفا)،چون اون موقع تازه مدرسه تعطیل میشه من نمیتونم بیام)
    میی شه راجع به برنامه روز 3شنبه بیشتر توضیح بدین؟واگه اعلامیه داره بذارین؟!!!یه درخواست دیگم دارم: خواهشا اگه میشه مدت زمانی که به هر کدوم(حدودا)اختصاص داره(منظورم اینه که از چند تا چند به کدوم برنامه تعلق داره!!!)رو بگین
    امضای ایشان
    If everyone cared and nobody cried
    If everyone loved and nobody lied
    If everyone shared and swallowed their pride
    We'd see the day when nobody died

10. 5 کاربر مقابل از Flare star عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

11. Top | #65
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8
    تشکر شده 157 بار در 34 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط معین پناهنده نمایش پست ها
    خب به لطف خدا، یاری دوستان، هماهنگی های انجام شده و با حضور بازدیدکنندگان و مخاطبان این باشگاه نجوم هم برگزار شد.

شایسته است تشکر کنم از:

آقای جهانبخش که زحمت تدارکات و پذیرایی را کشیدند

آقای امام (در فروم آوااستار با نام کاربری mostafa) که اطلاع رساني از طريق پيام را انجام دادند .

آقای بهرام پور (پیام بهرام پور) که از دو ماه پیش در بخش "اخبار نجومی و رویدادهای آسمان ماه" با ما همراه بوده و از این به بعد هم خواهد بود

آقای پزشکیان که درباره آشکارسازها صحبت کرد و مطالبی جامع، تخصصی و راحت الفهم تحویل مخاطبان داد

آقای طاهری که عکاسی نجومی را گفت

خانم رمضانی (با نام کاربری hasti) که پس از مدت ها بار دیگر مجری برنامه بود

خانم عاقل پسند (با نام کاربری gandom) که زحمت مدیریت و کنترل زمانی جلسه و کامپیوتر را کشید و انشاءا.. از این پس در اجرای همایش همکاری هایی جدی دیگری دارد

آقای حقیقی (mahdad-haghighi) که از این باشگاه به بعد عهده دار مسئولیت تهیه عکس، گزارش و خبرنامه است

خانم ها حکیم الهی (bigbang) و امیرمعینی (flare star) که فیلم، تصویر و کلیپی با موضوع و مناسبت هفته جهانی فضا، آماده و تدوین کردند

آقای اکبرپور که پشتیبانی فنی کار را بر عهده داشتند

خانم ها یعقوبی، خراسانی و شکری که حامی جدی برگزاری باشگاه هستند

آقای نوابی (مهدی نوابی) که زحمت ایاب و ذهاب تعدادی از کادر اجرایی و مخاطبان باشگاه را کشیدند و در پایان برنامه پس از گشت و گذاری که باهم در مجموعه رصدخانه های مرکز داشتیم بنا شد به مجموعه تلسکوپی رادیویی مرکز جانی تازه ببخشند

خانم نظری که در ارسال اخبار به خبرگزاری های سراسری کمک کردند

آقای جعفری زاده که خبر باشگاه را در سایت آسمان شب ایران (nightsky.ir) درج کردند

و همه عزیزانی که با حضور و نظرات خود باعث دلگرمی ما و رشد و ارتقاء باشگاه شدند.

باشگاه نجوم با همکاری افراد بسیاری با سابقه و نام هایی درخشان برگزار می شود که تنها به قدر حافظه، به تعدادی از آن ها اشاره شد و از دوستانی که از قلم افتادند خواهش می کنم این قصور را به حافظه کم بنده ببخشند.

----------------------------------------------------------

در این باشگاه تا حد امکان در راستای اِعمال نظرات ارسالی قدم هایی برداشته شد و تا حدی هم به مرحله اجرایی در آمدند.

حالا نوبت شما است که نظر، پیشنهاد، انتقاد، صحبت و به طور کلی هرآنچه دلتان درباره این باشگاه می خواهد، بگویید و اگر سوالی به قصد رشد باشگاه، تنبه بنده و ... دارید بفرمائید و منتظر پاسخ باشید.
    منم از همه تشکر می کنم
    آقای پناهنده مسئول باشگاه هم که هیچی دیگه ... هرچی بگیم کم گفتیم

فقط چند تا نکته :
    1. زمانش
    2. یه برنامه خاص برای وقتایی که هوا ابری میشه غیر از اون برنامه رصدخونه نوردی بذارید
    3. چرا تو باشگاها آسمان نمارو روشن نمی کنید؟

12. Top | #66
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1389

3شنبه که جشن پایان ترم تابستونه چه برنامه هایی دارین؟!!!!!!!اگه ماله باشگاه ارژی خورشیـــــــــــــــــــد ی+رم بگین ممنون میشم؟!!!
    لطفا اندفعه جواب بدین
    امضای ایشان

13. 2 کاربر مقابل از Flare star عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #67
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    923
    تشکر شده 2,060 بار در 207 ارسال
    سلام
    من یه ایده ی دیگه برا باشگاه نجوم به ذهنم رسید:
    فکر کنم اگه یه ذره کارهای حاشیه ای هم انجام بشه خوب باشه!
    البته حاشیه مربوط به نجوم!
    مثلا یه زمان کوتاهی اختصاص داده بشه به بحث درمورد یه موضوع بین دوستان حاضر!(البته فکرنکنم این کار جزو حواشی باشه!!!)
    بازم مثال دارم البته حاشیه ای تر اگه دوست داشتید میگم!
    ویرایش توسط BigBang : 10-08-2011 در ساعت 05:52 PM دلیل: اضافه کردن مثال جهت واضح سازی!
    امضای ایشان
    من شکوفایی گل های امیدم را در رویاها میبینم
    وندایی که به من میگوید:
    گرچه شب تاریک است،
    دل قوی دار سحر نزدیک است...

15. کاربر مقابل از BigBang عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

16. Top | #68
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1389

نقل قول نوشته اصلی توسط BigBang نمایش پست ها
    سلام
    اگه نیازه واضح تر منظورمو توضیح بدم بگید تا مثال بزنم!
    اصلا منظورت واضح نیست دوستم(شایدم من نمیفهمم)!!!!فکر کنم بایـــد یشتر توضیح بدی؟!!!!!
    اگه مثال بزنی ممنون میشم
    .................................................. .................................................. ....................................
    اگه پستم اضافیه پاکش کنین فقط به این خاطر این پست رو گذاشتم که BigBang بیشتر توضیح بده!!!
    امضای ایشان

17. Top | #69
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1421
    تشکر شده 461 بار در 83 ارسال

این جشن امروز باحال بود
    البته بیشتر اون اتاق لیزرش جالب بود
    و دیگر اینکه نمرمون رو دادن خیلی باحال بود چون نمره اول کلاس شدم
    امضای ایشان
    هر چه بود از دقیقه های نجوم
    با یکایک نهفته ها علوم
    خواندم و سر هر ورق جستم
    چون تو رو یافتم ورق شستم
    نظامی

18. 3 کاربر مقابل از saeedmozah عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

19. Top | #70
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    5
    تشکر شده 2,230 بار در 263 ارسال
    باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران         
    سلام

در مورد زمان برگزاری که دغدغه بسیاری از دوستان بود باید عرض کنم که زمان باشگاه به صورت فصلی اتنتخاب می شود. به این صورت که اتمام برنامه ها با تاریک شدن هوا و اماده شدن آن برای رصد مصادف شود، ولی زمان این باشگاه به دلیل مشکلاتی که در هماهنگی آماده سازی و تکثیر تبلیغات پیش آمد، مطابق زمان تابستانی تعریف شد.

نقل قول نوشته اصلی توسط رویا افشار نمایش پست ها
    2. یه برنامه خاص برای وقتایی که هوا ابری میشه غیر از اون برنامه رصدخونه نوردی بذارید
    3. چرا تو باشگاها آسمان نمارو روشن نمی کنید؟
    2. طبق برنامه های باشگاه زمان اختصاص یافته برای باشگاه بعد از برگزاری همایش به رصد آسمان در رصدخانه اختصاص یافته و در صورت نامناسب بودن هوا، برنامه رصد در بازدید از مجموعه رصدخانه ای مرکز خلاصه می شود.
    البته این زمان پتانسیل برنامه ریزی های دیگری هم دارد.

3. به این دلیل که دوستانی که به قولی پای ثابت باشگاه هستند همگی بار ها آن برنامه را دیده اند و می شناسند.
    از طرفی اجرای یک برنامه تکراری در هر باشگاه شاید خیلی جذاب نباشد. (با عنایت به این نکته که طیف وسیعی از مخاطبان باشگاه، ثابت هستند و در همه برنامه ها هستند)

نقل قول نوشته اصلی توسط BigBang نمایش پست ها
    سلام
    مثلا یه زمان کوتاهی اختصاص داده بشه به بحث درمورد یه موضوع بین دوستان حاضر!(البته فکرنکنم این کار جزو حواشی باشه!!!)
    بازم مثال دارم البته حاشیه ای تر اگه دوست داشتید میگم!
    اتفاقاً یکی از برنامه های موازی باشگاه که قبلاً نیز برگزار می شد، این بود که یک روز در هفته با حضور دانشجوهای خواجه نصیر، علوم تحقیقات، تهران، علوم تربیتی و ... جلسه ای تخصصی و به صورت مباحثه برگزار می شد.
    به امید خدا مجدداً این موضوع در سطوح مختلف با قوت تمام دنبال شود.

نقل قول نوشته اصلی توسط Flare star نمایش پست ها
    3
    لطفا اندفعه جواب بدین
    بابت تأخیر در جواب و عدم حضور اخیر عفو بفرمائید

20. 6 کاربر مقابل از Panahandeh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 7 از 9 نخستنخست ... 3456789 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع