صفحه 3 از 9 نخستنخست 1234567 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 81

موضوع: باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران

1. Top | #1
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    16
    تشکر شده 8,571 بار در 984 ارسال

باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران

معین پناهنده
    مدير تالار مراكز و گروه هاي نجومي :

از این پس کلیه ی برنامه ها و فعالیت های مرتبط با باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی در این تاپیک اعلام می شود. همچنین دوستان می توانند نظرات و پیشنهادات خود را از طریق همین تاپیک بیان کنند تا در برنامه ریزی ها لحاظ شود.
    شرح برنامه ها، اخبار و گزارشات باشگاه نجوم متعاقباً اعلام خواهد شد.

باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران با حمایت مرکز علوم و ستاره شناسی تهران و مدیریت علمی آن از حدود یکسال پیش با هدف تبادل اطلاعات و اخبار نجومی و انتقال عادلانه ی این علم به عموم علاقه مندان به نجوم آغاز به کار کرده است.در حال حاضر باشگاه نجوم چهارشنبه ی اول هر ماه، در سالن کهکشان مرکز علوم و ستاره شناسی تهران واقع در نیاوران تهران برگزار می شود.این برنامه شامل؛ سخنرانی علمی، رصد آسمان، پخش تصاویر و اعلام اخبار و رویدادهای نجومی می باشد.
    خرسندیم که با حمایت های مسئولین و تلاش بی قفه توانسته ایم به اهداف تعیین شده دست یابیم و این برنامه را به سطحی مقبول و شایسته برسانیم.
    از علاقه مندان و افراد فعال و مستعد برای شرکت در این برنامه دعوت به عمل می آید.

تالار کهکشان مرکز علوم و ستاره شناسی تهران (محل برگزاری باشگاه)
    ----------------------------------------
    چهارشنبه 1 دی ماه ، برنامه باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران در تالار کهکشان ، از ساعت 17 الی 19 برگزار می شود .

موضوعات مورد بحث :

1 ) ستارگان متغیر

2 ) گریز از گرانش زمین

3 ) خبرهای نجومی

( البته ناگفته نماند که مسئول و مؤسس باشگاه جناب آقای پناهنده می باشند ، ایشان این باشگاه را با برنامه ای راهبردی و هدفمند اداره می کنند و تا امروز هم پیشرفت های قابل ملاحظه ای داشته است و صد البته که ابعاد شخصیتی و علمی جناب پناهنده بر کسی پوشیده نیست و از ایشان بابت زحماتشان در عرصه های مختلف و به ویژه نجوم بسیار سپاسگزار هستم . )
    ویرایش توسط na3r : 01-01-2011 در ساعت 09:10 PM دلیل: اضافه کردن توضیحات تاپیک

2. 19 کاربر مقابل از Tahereh Ramezani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

3. Top | #21
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4
    تشکر شده 6,435 بار در 852 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdad_haghighi نمایش پست ها
    صد درصد هر دو که بهتره ولی اگه نظر شخص من رو بخواین سرشناس بودن چون باعث جلب افراد بیش تری میشه.
    ببخشید ولی من با صرف سرشناس بودن واقعاً مخالفم
    فقط و فقط در صورتی که فن بیان خوبی وجود داشته باشد این موضوع را می پسندم.
    چقدر دیده شده که افرادی بسیار بسیار سرشناس (خیلی سرشناس تر از منجمان اماتوری که ما در ایران دارم و جزو برترین ها هستند) هستند اما موقع سخنرانی خود من که مسئول برنامه هستم خجالت می کشم و از سالن میرم بیرون اینقدر خسته کننده هستند.
    باید به نظر من، علم و فن بیان با هم توأم بشه
    حالا اگر شد سرشناسی هم باشه و اگر نشد این دو عامل کافیه (البته چنین فردی به زودی سرشناس خواهد شد.)
    امضای ایشان
    مشاهده مقالات:
    فن بیان
    روش تدریس
    هوش هیجانی

bahrampoor.com/

4. 7 کاربر مقابل از پیام بهرام پور عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #22
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    5
    تشکر شده 2,230 بار در 263 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط [FONT=&quot
    ستاره بنیادی;15987]منم یه سوال بپرسم[/FONT]:

چرا باشگاه چهارشنبه هاست؟

یا شاید باید بپرسم چرا باشگاه ها چهارشنبه هاست؟؟آخه باشگاه نجوم تهران هم چهارشنبه اس!
    پنج شنبه و جمعه که نمی شود چون افراد برای این وقت آزاد برنامه ریزی هایی از قبیل سفر می کنند و منجمان هم رصد.
    اول هفته هم اولین روز کاری است و به دلیل این که روز قبلش تعطیل است هماهنگی های دقیقه نودی به مشکل بر می خورد پس هر چه به آخر هفته نزدیک تر باشد روزهای کاری بیشتری در همان هفته و قبل از باشگاه موجود می شود.
    از طرفی هم به قول هایدگر فهم و انتخاب متأثر از تاریخ اثر گذار متن و سنتی است که در آن جریان داریم
    برنامه باشگاه نجوم تهران گویا چهارشنبه آخر هر ماه است و برنامه باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران چهارشنبه اول هر ماه، پس با هم متداخل نیست.

اما با همه این تفاسیر اگر پیشنهاد بهتری برای زمان باشگاه دارید بفرمائید
    ویرایش توسط *sh : 08-26-2011 در ساعت 12:53 PM

6. 5 کاربر مقابل از Panahandeh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #23
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    5
    نقل قول نوشته اصلی توسط ستاره بنیادی نمایش پست ها
    من زیاد توی برنامه های باشگاه شرکت نکردم ولی چند تا نکته به نظرم می رسه که با اجازه بگم :

اولین چیزی که برای فراهم کردن یه برنامه ی خوب مهمه مخاطب سنجیه یعنی برنامه رو بسته به مخاطب تدارک دیدن

که متاسفانه ظاهرا توی باشگاه رعایت نمی شه

توی برنامه ها :

کسانی هستند که از آسمون اطلاعات خاصی ندارند و محض رفع کنجکاوی و از روی عشق و علاقه به آسمون ویا حتی برای گام اول نجومی شدن شرکت می کنن و عمیقا در این فکر هستند که ( چیست این سقف بلند ساده ی بسیار نقش)

و نیز کسانی هستند که یه جوراییی دانش آموز یا شاید بهتره بگیم جوینده ی دانش نجوم هستند مثلا شاگردهای کلاسای نجوم خود مرکز که این افراد هم در این فکر هستند که ( چیست این سقف بلند ساده ی بسیار نقش)

وهمینطور مهمانهایی هستند که به شدت نجومی اند و بعضا نجموم درس می دهد و اونها احتمالا به شکلی عمیق تر در این فکر هستند که ( چیست این سقف بلند ساده ی بسیار نقش)

خوب حالا آقای پناهنده سوال من اینه:

این افراد همه یه سوال مشترک دارند ولی آیا جواب این سوال به این افراد هم مشترکه ؟؟؟

گفتین که برنامه ها چند بخشه:

برنامه های ذنباله دار/ برنامه های منفصل با موضوعات جدا/ و برنامه های ویژه که ظاهرا مناسبتیه

شاید به همین دلیل این برنامه ها رو جدا کردین ولی می خوام بگم که اگر هم اینجوریه باز یه سری مشکلات هست

اگر فرضا برنامه های دنباله دار برای افرادیه که تازه می خوان یاد بگیرن پس اونایی که از وسط می رسن چی ؟ ( منظورم اینه که باشگاه همیشه مستعده ورود آدم هاییه که دفعه اولشونه)

اینکه من وقتی می آم توی باشگاه می شینم خودم رو مخاطب همه ی برنامه ها احساس می کنم حس مشترکه مهمان هاست چون تفکیکی وجود نداره

یه مسئله دیگه رده ی سنیه ( یعنی صرف نظر از سطح اطلاعات باید به رده ی سنی جدا نگاه کرد)

توی باشگاه هم کودکان، هم نوجوانان و هم بزرگسالان شرکت می کنن بعضیا هم که خانوادگی میان

برنامه ها کاملا یه دست اجرا میشه و به این مسئله توجه نمی شه ( البته مجری ناگزیره که اینجوری برنامه اجرا کنه)

می تونم یه جور دیگه هم بپرسم:

چه تدبیری اندیشیده شده که وقتی من توی یکی از برنامه های باشگاه شرکت می کنم باز انگیزه داشته باشم که برگردم؟

این منی که می گم می تونه : ( منی باشه که هیجی از نجوم نمی دونه/ منی باشه که دانش آموز المپیادیه / منی باشه که معلم فیزیکه/ منی باشه که ارتباطات خونده(درس غیر مرتبط) و یا هر فرد علاقه مند ، مستعد یا فعالی که خودتون گفتین)

می خوام بگم اساسا چه کسایی میشن مخاطب های ثابت؟ برنامه برای چه کسایی انگیزه حضور مجدد فراهم می کنه؟؟ (امیدوارم جوابش همسایه ها نباشه )

و من از کجا می تونم متوجه بشم که با این سطح دانش برنامه ها به دردم می خورن یا نه!

(در مورد این سوال آخرم یه پیشنهاد دارم : اگر یه برنامه ی سالانه یا لااقل فصلی تدوین بشه ( با جزییات مثلا ریز مباجث مطروحه ، یا حتی تعیین سطح مخاطبان )و این برنامه در اختیار مخاطبین قرار بگیره ، می تونیم یه کم متوجه جایگاه خودمون بشیم/ البته این پیشنهاد سه فوریتیه که اگه لازم شد بعدا در موردش بیشتر بحث می کنیم )

خوب در پایان برای شما

و برای هر کسی که دغدغه ی اعتلای علمی میهن عزیزمون رو داره آرزوی موفقیت می کنم

امیدوارم که روز به روز سریعتر در این مسیر گام بر داریم

... باشد که رستگار شویم
    نقل قول نوشته اصلی توسط BigBang نمایش پست ها
    فکر کنم منظورم در رابطه با اخبار نجومی رو نرسوندم!
    منظورم اعلام گرفت ها و اختفاهاو... نبود؛منظورم اعلام خبرهایی مثل:کشف یه تپ اخترجدید یا... یا برگزاری همایش ها و... یا دستاورد های نجومی یا .............بود!!!
    با اجازه آقای پناهنده من جواب خانم بنیادی رو میدم:
    این که آقای پناهنده میگن برنامه ها دنباله داره درسته ولی جوری نیست که اگه شما یکی از باشگاه هارو نباشین حرفایی که توی باشگاه بعدی زده میشه رو متوجه نشین!
    هر موضوعی هم که گفته میشه اگه توش عبارت یا هرچیز دیگه ای باشه که نیاز به توضیح داشته باشه معمولا سخنران توضیح میده حتی اگه تو باشگاه قبلی درموردش توضیح داده باشن!
    معمولا(شایدم همیشه!)موضوعات اونقدر تخصصی نیست که اگه یه نفر که هیچ اطلاعاتی از نجوم نداره یا اطلاعاتش خیلی کمه حوصلش سر بره و از نجوم زده بشه!اتفاقا موضوعاتی که انتخاب میشن اکثرا جذابن و باعث کنجکاوی و علاقه مندی بیشتر میشن!
    و در آخر اینکه شما بیاید من تضمین میکنم باشگاه های بعدی رو خودتون پیگیر برگزاریشون میشید!
    در مورد این بحث باید عرض کنم که برنامه مدون تا کنون تهیه شده و الآن هم در صدد تدوین برنامه ای هدفمند و مفید تر از گذشته هستیم

مخاطبان باشگاه نجوم همواره خیل وسیعی از منجمان با طیف وسیعی از سطوح علمی را تشکیل می دهند و با برنامه های مختلف سعی در پوشش کامل هر سه طیفی است که فرمودید.
    اما ذاتاً نجوم آماتوری اینگونه است است و طبیعتاً در چنین برنامه هایی با وجود مدرسین مختلف و فعالیت های متفاوت هر کس به قدر نیاز خود از این جام نوش جان می کند.

درست است که همیشه باشگاه مستعد حضور افراد جدید است و برای آن ها نیز برنامه هایی در نظر گرفته شده است اما در مورد همین قضیه مخاطب سنجی که فرمودید باید ببینیم در جامعه آماری ما جمعیت غالب چیست و آن را در اولویت قرار دهیم.

غالب جمعیت باشگاه افرادی هستند که آشنایی نسبی و عمومی با نجوم دارند.

می خوام بگم اساسا چه کسایی میشن مخاطب های ثابت؟ برنامه برای چه کسایی انگیزه حضور مجدد فراهم می کنه؟؟ (امیدوارم جوابش همسایه ها نباشه )

مخاطب های ثابت باشگاه عموماً شامل اصحاب قدیمی نجوم، خروجی کلاس های مرکز و عموم علاقه مندانی که آشنایی نسبی با نجوم دارند؛ هستند و افرادی که کلاً نمی دانند جریان چیست ولی علاقه مند هستند مخاطب ثابت محسوب نمی شوند.

توی باشگاه هم کودکان، هم نوجوانان و هم بزرگسالان شرکت می کنن بعضیا هم که خانوادگی میان

برنامه ها کاملا یه دست اجرا میشه و به این مسئله توجه نمی شه

فرمایش شما متین. برای این کار امکان این هست که مجری میانه را پیش بگیرد که تا حد امکان همه را پوشش دهد اما تغییر نوع و روش بیان نه مرسوم است، نه زیبنده.
    اگر نظر خاصی به فکرتان می رسد، بفرمائید.

چه تدبیری اندیشیده شده که وقتی من توی یکی از برنامه های باشگاه شرکت می کنم باز انگیزه داشته باشم که برگردم؟

در مورد این که چه تدبیری برای اینکه شما مجدداً در باشگاه حضور داشته باشید اندیشیده شده است نیز خدمتتان عارضم برنامه های دنباله دار، ارتقاء سطح کیفی، ارزشیابی و نظرسنجی، انجام منظم برنامه ها و مخاطب سنجی مناسب برای همین هدف انجام شده و می شود.

منظورم اعلام خبرهایی مثل:کشف یه تپ اخترجدید یا... یا برگزاری همایش ها و... یا دستاورد های نجومی یا .............بود!!!

احسنت، بارک الله.... کاملاً ضروری است و بنده هم با چنین برنامه ای موافقم. پیش تر در سایه اخبار یک اشاره می شد اما برنامه ریزی جداگانه برای آن بسی شایسته است.

نقل قول نوشته اصلی توسط astronomer169 نمایش پست ها
    خسته نباشید
    آقای پناهنده این حرفی (قرمز رنگ) که گفتید رو می خواستم بیشتر در موردش بدونم! واقعا چند صد میلیون تجهیزات چه چیزهایی هستند؟ اگه میشه کامل بگید. بسیار ممنون
    به جز خرج زمین مرکز، ساختمان، آب نما و ... : تلسکوپ 14 اینچ، 12 اینچ و 8 اینچ مید، انواع سی سی دی و دیپ اسکای ایمیجرو، فیلتر ها و دیگر ملزومات تلسکوپ و گنبد رصدخانه (در کل همین است بزرگ ترین و مجهز ترین تجهیزات رصدی عمومی کشور)، تلسکوپ رادیویی (بشقابی با قطر یک متر (حدوداً))، دو سالن مجزا با جدید ترین تکنولوژی با فعالیت سینما و آسمان نمای سه بعدی و سالن لیزر شو، نمای نجومی داخل و نمایشگاه (خود این مورد هزینه هنگفتی دارد)، سالن های آزمایشگاه حرفه ای و آموزشی فیزیک، سالن ژیروسکوپ، اتاق آکوستیک، سالن شیمی، سالن خلاقیت، سالن هوافضا و در نهایت نیز سالن کهکشان و آسمان نمای مرکز که زحمت ماندگار آقای دالکی است.

نکته : از ذکر خورده ریز ها صرف نظر کردم.
    از گفتن مخارجی که در پیش است و ریز موارد فوق الذکر نیز معذورم.

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdad_haghighi نمایش پست ها
    صد درصد هر دو که بهتره ولی اگه نظر شخص من رو بخواین سرشناس بودن چون باعث جلب افراد بیش تری میشه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط پیام بهرام پور نمایش پست ها
    ببخشید ولی من با صرف سرشناس بودن واقعاً مخالفم
    فقط و فقط در صورتی که فن بیان خوبی وجود داشته باشد این موضوع را می پسندم.
    چقدر دیده شده که افرادی بسیار بسیار سرشناس (خیلی سرشناس تر از منجمان اماتوری که ما در ایران دارم و جزو برترین ها هستند) هستند اما موقع سخنرانی خود من که مسئول برنامه هستم خجالت می کشم و از سالن میرم بیرون اینقدر خسته کننده هستند.
    باید به نظر من، علم و فن بیان با هم توأم بشه
    حالا اگر شد سرشناسی هم باشه و اگر نشد این دو عامل کافیه (البته چنین فردی به زودی سرشناس خواهد شد.)

سطح علمی، فن بیان و توانایی انتقال بسیار مهم است اما واقع بین بودن از آن مهم تر.
    در کل بنده با نظر هر دو دوست یا در واقع ترکیب آن ها موافقم

منتظر پاسخ ها، نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان هستم
    ویرایش توسط *sh : 08-27-2011 در ساعت 07:50 AM

8. 9 کاربر مقابل از Panahandeh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #24
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1389
    تشکر شده 3,041 بار در 301 ارسال

سلامپیشنهاد های من:1.مثل باشگاه نجوم قبلی از عکس های رصدهایتان که توسط آقای کوهزاد ارائه شد،استفاده کنید.2.من فکر می کنم با ایجاد فضای صمیمانه تر در باشگاه،افراد بیشتری به نجوم علاقه مند می شوند.3.بعضی اوقات هم از مستند های نجومی هم استفاده کنید،فکر کنم هم جالب باشه و هم مؤثر!!!!!!!!!....امیدوارم پیشنهادهام مفید باشن!!!موفق باشید

10. 3 کاربر مقابل از Flare star عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

11. Top | #25
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    926
    تشکر شده 235 بار در 36 ارسال
    .2.من فکر می کنم با ایجاد فضای صمیمانه تر در باشگاه،افراد بیشتری به نجوم علاقه مند می شوند

من با نظرتون موافقم اما صمیمیت باید به اندازه باشه چون گاهی اوقات افرادی که جدید هستن به خاطر صمیمیت زیاد بین اعضای قبلی،احساس غریبی می کنن و باعث میشه دیگه سمت این نوع گروه های نجومی نیان و....
    امضای ایشان
    از صدای سخن عشق ندیدم خوش تر
    یادگاری که در این گنبد دوار بماند...

12. 4 کاربر مقابل از primeastro عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #26
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط Flare star نمایش پست ها
    سلامپیشنهاد های من:1.مثل باشگاه نجوم قبلی از عکس های رصدهایتان که توسط آقای کوهزاد ارائه شد،استفاده کنید.2.من فکر می کنم با ایجاد فضای صمیمانه تر در باشگاه،افراد بیشتری به نجوم علاقه مند می شوند.3.بعضی اوقات هم از مستند های نجومی هم استفاده کنید،فکر کنم هم جالب باشه و هم مؤثر!!!!!!!!!....امیدوارم پیشنهادهام مفید باشن!!!موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط primeastro نمایش پست ها
    .2.من فکر می کنم با ایجاد فضای صمیمانه تر در باشگاه،افراد بیشتری به نجوم علاقه مند می شوند

من با نظرتون موافقم اما صمیمیت باید به اندازه باشه چون گاهی اوقات افرادی که جدید هستن به خاطر صمیمیت زیاد بین اعضای قبلی،احساس غریبی می کنن و باعث میشه دیگه سمت این نوع گروه های نجومی نیان و....
    فضای صمیمی تر قطعاً از سویی باعث انسجام، تقویت و تعمیق ارتباط دوستان قدیمی خواهد شد و از طرفی حساسیت هایی از چند بعد ایجاد خواهد کرد.

انجام این پیشنهاد مستلزم برگزاری برنامه هایی است خاص و حساب شده، که تماماً سود باشد؛ یعنی، به طور کلی هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد.

1.مثل باشگاه نجوم قبلی از عکس های رصدهایتان که توسط آقای کوهزاد ارائه شد،استفاده کنید.

خب الحمد لله اینطور که معلوم است، این برنامه جواب داده

3.بعضی اوقات هم از مستند های نجومی هم استفاده کنید،فکر کنم هم جالب باشه و هم مؤثر!!!!!!!!!.

اگر منظورتان را به طور دقیق و مصداقی از مستند های نجومی و برد تأثیر گزاری آن می فرمودید بهتر بود اما پیش تر به جای فیلم ها و کلیپ های کنونی یکسری از مستندهای معروف نجومی پخش می شد.

قابل ذکر است؛ در صدد تهیه یکسری مستند نجومی هستیم که جزئیات کار را به وقت آن عرض خواهم کرد.

14. 8 کاربر مقابل از Panahandeh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #27
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1389

نقل قول نوشته اصلی توسط معین پناهنده نمایش پست ها
    فضای صمیمی تر قطعاً از سویی باعث انسجام، تقویت و تعمیق ارتباط دوستان قدیمی خواهد شد و از طرفی حساسیت هایی از چند بعد ایجاد خواهد کرد.

انجام این پیشنهاد مستلزم برگزاری برنامه هایی است خاص و حساب شده، که تماماً سود باشد؛ یعنی، به طور کلی هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد.

1.مثل باشگاه نجوم قبلی از عکس های رصدهایتان که توسط آقای کوهزاد ارائه شد،استفاده کنید.

خب الحمد لله اینطور که معلوم است، این برنامه جواب داده

3.بعضی اوقات هم از مستند های نجومی هم استفاده کنید،فکر کنم هم جالب باشه و هم مؤثر!!!!!!!!!.

اگر منظورتان را به طور دقیق و مصداقی از مستند های نجومی و برد تأثیر گزاری آن می فرمودید بهتر بود اما پیش تر به جای فیلم ها و کلیپ های کنونی یکسری از مستندهای معروف نجومی پخش می شد.

قابل ذکر است؛ در صدد تهیه یکسری مستند نجومی هستیم که جزئیات کار را به وقت آن عرض خواهم کرد.
    می تونم بدونم چه حساسیت هایی(اگه اشکال نداره البته!)؟؟!نمی دونم چه طوری منظورم را در مورد مستندهای نجومی و برد تأثیر گذاریش توضیح بدم!!!</p>

16. Top | #28
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1389

نقل قول نوشته اصلی توسط primeastro نمایش پست ها

بنده با نظر شما کاملا موافقم که صممیمیت باید به اندازه باشه،ولی من منظور این بود که با ایجاد فضای صمیصمی افراد جدید کمتر احساس غریبی کنن!!!نه اینکه فقط افراد قدیمی بیشتر از از گذشته به هم دیگه نزدیک شن!!!!

17. کاربر مقابل از Flare star عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

18. Top | #29
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    76
    تشکر شده 352 بار در 66 ارسال

[QUOTE=معین پناهنده;15985][COLOR=navy]
    اول اینکه چرا یک مکان عمومی نجومی برای شب های رصدی و همچین برنامه هایی مثل باشگاه نجوم پول بگیرن؟
    [SIZE=2][COLOR=black]مرکز علوم و ستاره شناسی تهران در حال حاظر چیزی حدود چند صد میلیون تومان تجهیزات دارد و این جدا از محیطی است که چند میلیارد تومان ارزش دارد.
    حداقل باید هزینه خودش را خودش از شب های رصدی در بیاورد
    [U]اما اتفاقاً یکی از ویژگی های برنامه های باشگاه نجوم و رصد آن ها آن است که کاملاً رایگان هستند[u]

ويژگي؟ مگر در مورد برنامه هايي به اين سبك و سياق كسي پول مي گيره و كسب درآمد مي كنه؟

مطلب بعدي هم در مورد نحوه ي انتخاب سخنران هاي ثابت و ... و مجري و بقيه عوامله. نمي خوام زود قضاوت كنم اما اظهار اميدواري مي كنم كه مثل هميشه انحصار طلبي در كار نباشه
    امضای ایشان
    اگر به اوج نمی رسی نگران نباش
    من رسیدم، خبری نبود

19. Top | #30
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1389

باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران         
    یه سوال داشتم:هنوز هم تو مرکز کلاس برگزار میشه؟!!

صفحه 3 از 9 نخستنخست 1234567 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع