صفحه 7 از 8 نخستنخست ... 345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 80

موضوع: 3 سوال بزرگ و بی جواب شما ؟!

1. Top | #1
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    373
    تشکر شده 415 بار در 54 ارسال

Question 3 سوال بزرگ و بی جواب شما ؟!

اگر بهتون بگن به 3 تا از بزرگترین و مهمترین سوالاتتون پاسخ داده میشه 3 تا سوالی که می پرسیدید چیه ؟!

سوال های من :

1- جهان از کجا آمده از چی ساخته شده؟
    2- بشر امروزی چه جوری به وجود آمده؟
    3- مفهوم واقعی زمان چیه ؟

اگر اجازه بدید فقط سوال باشه نه جواب .
    دوست دارم تخیلمون رو تا اونجا که راه داره پرواز بدیم . چون سوال کردن محدودیت نداره ولی پاسخ دادن محدودیت داره
    همه می تونن سوال کنن ولی هر کسی نمی تونه جواب بده . مخصوصا به نظر بنده توی این حیطه سوالها بهتره جوابی ندیم فقط بپرسیم

ارادتمند شما محسن رفیعی

2. Top | #61
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    5868
    تشکر شده 331 بار در 36 ارسال

زمان هست یا ما ساختیمش؟
    هابل میتونه تا کجای عالم نفوذ کنه؟
    هدف من تو زندگی چیه؟(اینو هیچکس به جز خودم نمیتونه جواب بده که خودمم نمیدونم!)
    من موفق میشم بیام رصد؟!
    امضای ایشان
    DO NOT GO GENTLE INTO THAT GOOD NIGHT
    RAGE
    RAGE AGAINST THE DYING OF
    THE LIGHT

3. 9 کاربر مقابل از moonlight13 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #62
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    5953
    تشکر شده 339 بار در 59 ارسال

سوال هام:6 تا آسمون دیگه چه شکلین؟چه رنگین؟آسمون ما و آسمون دوم چه جوری از هم جدا شدن؟جن ها کجا زندگی میکنن؟آیا موجودات فرازمینی ما رو کاملا زیر نظر دارن؟

5. 9 کاربر مقابل از فائزه معتضدیان عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #63
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    4659
    تشکر شده 261 بار در 44 ارسال

البته سوالای ما نشون دهنده ی ارتفاع طرز فکرمونن. وقتی داشتم مطالب این تاپیکو می خوندم با خودم فک کردم میتونیم مثلا هر سال سه تا از بزرگ ترین سوالامونو بنویسیم و سال دیگش یه نگاه بهشون بندازیم و ببینیم هنوزم بزرگ ترین سوالامون همونان؟! برای عوض شدن این سوالا باید یا طرز فکرمون از ریشه متحول بشه( که کم تر اتفاق می افته) و یا باید به پاسخشون برسیم؛ بنابراین اگه سوالامون عوض هم نشن حداقل تلاش بیشتری می کنیم که در جست و جوی پاسخشون باشیم. البته بازه یک سالم خیلی طولانی میشه!!!
    اینام سوالای اکنون من:
    1-جهان چجوری به وجود اومده؟ اولین کوارک ها از کجا اومدن؟
    2- آیا انبساط جهان و کاهش دمای کل اون باعث میشه غلظت به حداقل برسه و در پایان همه چی (کوارک ها) متلاشی بشن؟
    3- انسان ها یا موجوداتی که به نوعی در جهان های دیگه قرار دارن چی رو می خوان به ما بگن؟
    امضای ایشان
    "موانع" چيز هاي وحشتناكي هستند كه وقتي چشمتان را از روي "هدف" برميداريد، به نظر مي رسند.

7. 10 کاربر مقابل از Zahra Shakeeb عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #64
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    6788
    تشکر شده 140 بار در 22 ارسال

Unhappy

1. چرا فرهنگ جامعمون رشد قابل توجهی نمیکنه
    2. چرا درک نمیکنیم کره ی زمین با کوه. بیابون. جنگل... متعلق به خودمونه
    3. چرا چرا روی زمین آشغال میریزیم
    امضای ایشان
    بعداز علم قرآن هیچ علمی شریفتر از دانش اختران واخترشناسی نیست... امام کاظم "ع"

9. 13 کاربر مقابل از tasnim عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #65
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8858
    تشکر شده 333 بار در 57 ارسال

1. نیوتن چه ج.وری یه شبه حساب دیفرانسیل و انتگرال رو اختراع کرد؟(اینقد بعضی وقتا بهش فکر میکنم به عدم میپیوندم رسما!!!)
    2. چگونگی پیدایش جهان(جدا از بیگ بنگ و این جنگولک بازیا چون با هیچ کدوم قانع نشدم و نمیشم)
    3. هستی خداوند...
    4.
    5.
    زیادن خیلی...:0

ویرایش:
    n: علت پیدایش انسان...

11. 6 کاربر مقابل از storm عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #66
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    545
    تشکر شده 17,035 بار در 1,523 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط storm نمایش پست ها
    1. نیوتن چه ج.وری یه شبه حساب دیفرانسیل و انتگرال رو اختراع کرد؟(اینقد بعضی وقتا بهش فکر میکنم به عدم میپیوندم رسما!!!)
    2. چگونگی پیدایش جهان(جدا از بیگ بنگ و این جنگولک بازیا چون با هیچ کدوم قانع نشدم و نمیشم)
    3. هستی خداوند...
    4.
    5.
    زیادن خیلی...:0

ویرایش:
    n: علت پیدایش انسان...
    حالا سِوای سوالات دیگرتون که واقعا از نظر علمی بی جواب هستن، سوال اولتون خیلی بی جواب نیست

در واقع نیوتون یک شبه به این نظریه نرسید، محاسبات دیفرانسیلی حتی زمان یونان باستان هم انجام میشد و البته نوع خاصی از اون محاسبات بودند، مساحت دایره با محاسباتی تقریبا دیفرانسیلی به دست میاد اما اون موقع چنین محاسباتی این قدرها مدون نبود، حتی کپلر برای تدوین قوانین ِ سه گانه اش راجع به حرکت سیارات، تا حدودی از حساب دیفرانسیل استفاده کرده

اما حساب دیفرانسیل به طور عملی و کاملا تخصصی توسط نیوتون و لایب‌نیتز مطرح میشه و اون هم به خاطر نیاز مبرم نیوتون به محاسبات انتگرالی بوده، به عبارتی نیوتون کلی فکر کرده تا اینا رو اختراع کنه!

و جالبه بدونید که پایه های حساب دیفرانسیل تا صد و پنجاه سال پیش مورد ِ مناقشه ی ریاضی دانها بوده و همین صد و پنجاه سال پیش بود که ریاضی دانان مفهوم حد (که پایه ی حساب دیفرانسیل هستش) رو کاملا دقیق کردند. حتی هنوز هم مفهوم پیوستگی و بی نهایت که هر دو از حساب دیفرانسیل اومدند مورد مناقشه ی ریاضی دانهاست و بعضی از اونها تاکید می کنند که این مباحث جای بررسی بیشتر داره و هنوز کاملا شناخته و دقیق نشدن.
    امضای ایشان
    یک سر به هوای کوچک در این دنیای بزرگ

13. Top | #67
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8858
    تشکر شده 333 بار در 57 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Ehsan نمایش پست ها
    حالا سِوای سوالات دیگرتون که واقعا از نظر علمی بی جواب هستن، سوال اولتون خیلی بی جواب نیست

در واقع نیوتون یک شبه به این نظریه نرسید، محاسبات دیفرانسیلی حتی زمان یونان باستان هم انجام میشد و البته نوع خاصی از اون محاسبات بودند، مساحت دایره با محاسباتی تقریبا دیفرانسیلی به دست میاد اما اون موقع چنین محاسباتی این قدرها مدون نبود، حتی کپلر برای تدوین قوانین ِ سه گانه اش راجع به حرکت سیارات، تا حدودی از حساب دیفرانسیل استفاده کرده

اما حساب دیفرانسیل به طور عملی و کاملا تخصصی توسط نیوتون و لایب‌نیتز مطرح میشه و اون هم به خاطر نیاز مبرم نیوتون به محاسبات انتگرالی بوده، به عبارتی نیوتون کلی فکر کرده تا اینا رو اختراع کنه!

و جالبه بدونید که پایه های حساب دیفرانسیل تا صد و پنجاه سال پیش مورد ِ مناقشه ی ریاضی دانها بوده و همین صد و پنجاه سال پیش بود که ریاضی دانان مفهوم حد (که پایه ی حساب دیفرانسیل هستش) رو کاملا دقیق کردند. حتی هنوز هم مفهوم پیوستگی و بی نهایت که هر دو از حساب دیفرانسیل اومدند مورد مناقشه ی ریاضی دانهاست و بعضی از اونها تاکید می کنند که این مباحث جای بررسی بیشتر داره و هنوز کاملا شناخته و دقیق نشدن.
    اما بازهم اینکه یک نفر برای حل یک مسئله ، دستگاه و چارچوب مورد نظر خودشو اختراع کنه.. واقعا جای شگفتی داره!

لایب نیتز هم مسئله رو بیشتر از دید ریاضیاتیش بررسی کرده ..
    نیوتن در کل توی بحث های فیزیکی وارد شده و دستگاه مورد نظرشو ایجاد کرده

و البته ممنون از اطلاعاتتون
    امضای ایشان
    چون اکثر نوابغ و دیوانگان رفتار مشابه دارند، نبوغ و جنون در یک ردیفند. (گوته)

14. 7 کاربر مقابل از storm عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #68
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    8092
    تشکر شده 130 بار در 17 ارسال

چیزی می تواند از افق رویداد سیاه چاله بگریزد؟(به نوعی پاسخ جواب سرعت بیشتر از نور هم هست)

جهان از چه چیزی ساخته شده است؟و چگونه به پایان می رسد؟

ماده تاریک و انرژی تاریک وجود دارند؟اگر وجود دارند از چه ساخته شده و چه تاثیراتی مهمی در جهان دارند؟

امضای ایشان
    آلودگی نوری،دستور نئون برای قتل مهتاب

16. 6 کاربر مقابل از al-psp عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #69
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    3738
    تشکر شده 796 بار در 195 ارسال

1من انسان چه لزومی داشت که انسان خلق بشم؟میتونستم یه موجود دیگه خلق شم چه چیزی تو من هست که من به صورت انسان اشرف مخلوقات به این دنیا پا بذارم؟
    ت2با توجه به این حرف خدا که میگه همه چیز رو برای خدمت به انسان و در تسخیر انسان افریدم.ما ادما که تو زمینیم پ اون کهکشانه که میلیارد ها سال نوری باهامون فاصله داره چه ربطی بهمون داره که خدا بره ما خلقش کرده؟
    3چرا دنی انقدر بزرگه میتونست یه زمین باشه وو ادمای توش.همین لزومی نداشت انقدر بزرگ باشه چه حکمتی تو بزرگی این جهان وجود داره؟
    امضای ایشان
    اوغات خوش آن بود که با دوست به سر شد
    باقی همه بی حاصلی و بی خبری بود

18. 3 کاربر مقابل از berjis93 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

19. Top | #70
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    8754
    تشکر شده 132 بار در 22 ارسال

3 سوال بزرگ و بی جواب شما ؟!         
    سوال من اینه که کیهان از چی ساخته شده

20. 3 کاربر مقابل از reza3000 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 7 از 8 نخستنخست ... 345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع