صفحه 50 از 65 نخستنخست ... 4046474849505152535460 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 491 تا 500 , از مجموع 641

موضوع: عکس های نجومی من

1. Top | #1
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

smile عکس های نجومی من

سلام به همه دوستان عزیز

تصمیم گرفتم تاپیکی ایجاد کنم تا دوستانی که عکاسی نجومی میکنند ، عکس های خودشون رو همراه با توضیحات عکس قرار بدهند تا هم زیبایی بصری داشته باشد و هم بار آموزشی .

لازم به ذکر است که قبلآ آقای صادقیان عزیز تاپیک " عکس های من " رو ایجاد کرده اند که در اون تاپیک عکس ها با هر موضوعی قابل نمایش است و دوستان میتوانند عکس های غیر نجومی که خود میگیرند را در آن نمایش دهند .

( دقت دارید که از دید ما عکس ها به دو دسته نجومی و غیر نجومی تقسیم می شوند )

منتظر عکس های خوب همه اعضا گرامی آوااستار هستیم .

2. 117 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

(مرتضی, 169, A.rahimi, Aliakbar58, Amin-Mehraji, Amir Shahcheraghian, Amirali, andromeda.s, aseman zibast, Asteroid, Astronomer, Astronomy, ata moradi, aysa, aysan20oo20, azarakhsh, ᗩᖇ☂ᗰᓰᔕᔕ, Behnaz sasani, delniya, Ehsan, elahe rafiei, elham7-8, Flare star, Fowad, gandom, hadi soleimani, Hamid (@_@) Reza, Hojjat Zafarkhah, Hooman, javadstar76, jooyande, kamyar amirmoeini, kav_gh, kh.maroufi, Kianoosh.S, kiarash, LGH, Little Star, maryam MP, marzieh, Marzieh hedayati, mehrnoosh jan, melika bidabadi, mh.noori, mobi, mohammad20, mohammad_jafari64, mohammad_reza, mohariae2, Mojtaba Gholami, Mojtaba.M, mostafa2018, mr mohamadreza, mrramin, msalek, Musca, My style A&F, nakhodaye aseman, nas taran, Navid MMM, Negar Najafi, NGC224, parisavash, parvin, raha_mousavi, rezash, rocky, rock_iml, Sadrieh fatoorchi, Saeed Jafari, SAEED560, sara sadeghian, sara shahabi, sasan20oo20, Setare KOchOlO, sinabayat, Sky-Watcher, skynight, Sky_Watcher, SSgumS, stargazer, subaro, Taha Nagahi, tahoo, TehranSD, toraj1358, فائزه معتضدیان, مهدی ناصری, مهدی صابری, مبین سبزواری, محمود قادری, محمد فتحی, محمد مهدی محمدی, محمد مهدی عسگری, محمد سروش, محمدرضا صادقیان, مسعود فرح بخش, هانیه امیری, یوسف روشنی, yperseusy, z.saberi, zahra H, آسمون, امیر عباس, حسین زارعی, رخساره روشنی, رضا طامهری, سیاره ی ناهید, ستاره, شهلا ناصریان, شادي شهراييني, شادی حدادی زاده, شبنم مختاری, شعری, صادق مقامی, علیرضا محمدی

3. Top | #491
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    3081
    تشکر شده 1,341 بار در 152 ارسال

امضای ایشان
    محمد تنهاتراست!علیاز خدا نیز تنها تر است!
    خدابرای تنهاییش آدم را آفرید محمد(ص)سلمان رایافت اما,اما علی(ع)تا پایان حیاتش تنها ماند ازمیان خیل شیعیانش به جز چاه های پیرامون مدینه کسی نداشت(دکتر شریعتی)

4. 10 کاربر مقابل از mr mohamadreza عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #492
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    536
    تشکر شده 2,761 بار در 325 ارسال

M8 M20 M23
    امضای ایشان
    هر چه با من اینجاست رنگ رخ باخته است آفتابی هرگز گوشه چشمی هم بر فراموشی این دخمه نینداخته است
    اندر این گوشه خاموش فراموش شده کز دم سردش هر شمعی خاموش شده یاد رنگینی در خاطر من گریه می انگیزد
    ارغوانم آنجاست ارغوانم تنهاست ارغوانم دارد می گرید
    چون دل من که چنین خون ‌آلود هر دم از دیده فرو می ریزد

6. Top | #493
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای تالار عكاسی
    شماره عضویت
    2731
    تشکر شده 4,902 بار در 439 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط rock_iml نمایش پست ها
    M8 M20 M23
    عکس بسیار بسیار زیبایی هست، فقط یک نکته؛ اون هم پر نور شدن زیاد از حد سحابی سه تکه و بخش های مرکزی سحابی مرداب هست. به نظر من بهتر بود از اچ دی آر یا ماسک کردن (که خودتون خیلی بیش تر با این روش ها آشنا هستید) استفاده می کردید که مرکز سحابی ها اور نمی شد و جزئیات واضح تر می شدن. جسارت بنده رو ببخشید
    امضای ایشان
    .

7. 8 کاربر مقابل از مهدی ناصری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #494
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    536
    تشکر شده 2,761 بار در 325 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی ناصری نمایش پست ها
    عکس بسیار بسیار زیبایی هست، فقط یک نکته؛ اون هم پر نور شدن زیاد از حد سحابی سه تکه و بخش های مرکزی سحابی مرداب هست. به نظر من بهتر بود از اچ دی آر یا ماسک کردن (که خودتون خیلی بیش تر با این روش ها آشنا هستید) استفاده می کردید که مرکز سحابی ها اور نمی شد و جزئیات واضح تر می شدن. جسارت بنده رو ببخشید
    خواهش میکنم
    به خاطر استفاده از لنز چون فاصله کانونی برای سه تکه کم بود جزئیات زیادی نداشت که بخوام اونارو در بیارم و مسلماً از ماسک و هم اچ دی آر هم استفاده شده وگرنه برای روشن شدن غبارها مرداب و سه تکه خیلی بیش از اینا اور میشه
    امضای ایشان
    هر چه با من اینجاست رنگ رخ باخته است آفتابی هرگز گوشه چشمی هم بر فراموشی این دخمه نینداخته است
    اندر این گوشه خاموش فراموش شده کز دم سردش هر شمعی خاموش شده یاد رنگینی در خاطر من گریه می انگیزد
    ارغوانم آنجاست ارغوانم تنهاست ارغوانم دارد می گرید
    چون دل من که چنین خون ‌آلود هر دم از دیده فرو می ریزد

9. 10 کاربر مقابل از rock_iml عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #495
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    شماره عضویت
    2731

سحابی سه تکه

این عکس ورژن دوم سحابی سه تکه هست (دومین باری که از سه تکه عکاسی می کنم)!!! مجموع نوردهی نسبت به قبلی سه برابر شده، یعنی 15 فریم 2 دقیقه ای در ایزو 3200 با استفاده از همون ابزار قبلی. نیاز به اتوگایدر شدیدا در عکس هام داره احساس میشه. البته خودم عکس قبلی رو بیش تری می پسندم، شاید به خاطر این بود که کادر رو کراپ کرده بودم برای اینکه سه تکه وسط بیفته، و در اثر کراپ خطای کما دیگه وجود نداشت. اما در این عکس نتونستم کراپ کنم چون خطای موتور خیلی واضح تر از این می شد و خیلی بیش تر ارزش تصویر پایین میومد.

امضای ایشان
    .

11. Top | #496
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    شماره عضویت
    2731

خوشه کروی m22

به این ترتیب تصاویر من از اجرام فلکی صورت فلکی قوس از چهار تا جرم شد (خب شد که شد!!!)! سحابی های درخشان امگا، مرداب، سه تکه و این خوشه کروی. البته قوس در قسمت غنی راه شیری قرار داره و خیلی از اجرام زیبای دیگه ای هم داره، مثل سحابی عقاب و ... .

Canon EOS 50D modified,GSO 8",f/4,Exposure:9*120 sec,ISO:3200,mount:EQ5 SynScan,GSO Coma Corector,Filter:Orion SkyGlow Imaging Filter

ویرایش توسط مهدی ناصری : 08-31-2012 در ساعت 08:59 PM دلیل: املایی
    امضای ایشان
    .

12. Top | #497
    کاربر فعال
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    ديوان سالار ويكی نجوم
    شماره عضویت
    1479
    تشکر شده 11,960 بار در 1,080 ارسال

افق شرقی کمپ پلور - زهره، مشتری، جبار و خوشه پروین . این عکس متشکل از 100 فریم است

از اونجایی که افق شرقی آلودگی نوری شدیدی داشت ترجیح دادم پس زمینه ای نداشته باشم چون عکس و خراب میکرد. این عکس با همکاری جناب yperseusy گرفته شده.

امضای ایشان
    وقتی خدا را دیدم که مشکلم را حل می کرد، من به توانایی او ایمان می آوردم

و وقتی حل نمی کرد

می فهمیدم او به توانایی من ایمان دارد...

13. Top | #498
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1584
    تشکر شده 6,307 بار در 413 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط هانیه امیری نمایش پست ها
    افق شرقی کمپ پلور - زهره، مشتری، جبار و خوشه پروین . این عکس متشکل از 100 فریم است

از اونجایی که افق شرقی آلودگی نوری شدیدی داشت ترجیح دادم پس زمینه ای نداشته باشم چون عکس و خراب میکرد. این عکس با همکاری جناب yperseusy گرفته شده.

با تشکر از خانم امیری برای اشتراک عکس

باید یه چند تا نکته رو درباره این عکس خدمتتون عرض کنم.

از نکات مثبت این عکس میشه به ترکیب رنگ جالبش اشاره کرد و اما چندتا مساله هست که اگر رعایت میشد، واقعا عکس زیباتری میشد

و دیگر اینکه فوکوستون عالی بوده...

اینجا رو مطالعه کنید.
    امضای ایشان
    یه چیزایی بعدا معلوم خواهد شد؛ صبر باید و همت!

14. Top | #499
    کاربر فعال
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    ديوان سالار ويكی نجوم
    شماره عضویت
    1479
    تشکر شده 11,960 بار در 1,080 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط kh.maroufi نمایش پست ها
    با تشکر از خانم امیری برای اشتراک عکس

باید یه چند تا نکته رو درباره این عکس خدمتتون عرض کنم.

از نکات مثبت این عکس میشه به ترکیب رنگ جالبش اشاره کرد و اما چندتا مساله هست که اگر رعایت میشد، واقعا عکس زیباتری میشد

و دیگر اینکه فوکوستون عالی بوده...

اینجا رو مطالعه کنید.
    با تشکر از مدیر گرامی و ممنون بابت نظرتون

بله حرف های شما درسته، ولی ما به وفور عکس های رد ستارگان با پس زمینه های متفاوتی رو در اینترنت دیدیم شاید این عکس که فقط آسمان مد نظرش هست؛ هم به نوبه خودش جذاب باشه، من بر این عقیده هستم که وقتی پس زمینه ، عکس رو خراب خواهد کرد به هیچ وجه داخل کادرم نمیارمش تا ارزش عکس و زیبایی آسمون رو کم نکنه.
    قانون خاصی هم وجود نداره و بیشتر سلیقه ای هست و برای زیبایی عکس زمین رو در کادر در نظر میگیریم . بله اگه پس زمینه بود بهتر بود ولی خوب امکانش نبود
    امضای ایشان
    وقتی خدا را دیدم که مشکلم را حل می کرد، من به توانایی او ایمان می آوردم

و وقتی حل نمی کرد

می فهمیدم او به توانایی من ایمان دارد...

15. 15 کاربر مقابل از هانیه امیری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #500
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای فعالیت در فروم
    شماره عضویت
    1590
    تشکر شده 11,473 بار در 1,308 ارسال

عکس های نجومی من         

صفحه 50 از 65 نخستنخست ... 4046474849505152535460 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع