صفحه 45 از 65 نخستنخست ... 3541424344454647484955 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 441 تا 450 , از مجموع 641

موضوع: عکس های نجومی من

1. Top | #1
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

smile عکس های نجومی من

سلام به همه دوستان عزیز

تصمیم گرفتم تاپیکی ایجاد کنم تا دوستانی که عکاسی نجومی میکنند ، عکس های خودشون رو همراه با توضیحات عکس قرار بدهند تا هم زیبایی بصری داشته باشد و هم بار آموزشی .

لازم به ذکر است که قبلآ آقای صادقیان عزیز تاپیک " عکس های من " رو ایجاد کرده اند که در اون تاپیک عکس ها با هر موضوعی قابل نمایش است و دوستان میتوانند عکس های غیر نجومی که خود میگیرند را در آن نمایش دهند .

( دقت دارید که از دید ما عکس ها به دو دسته نجومی و غیر نجومی تقسیم می شوند )

منتظر عکس های خوب همه اعضا گرامی آوااستار هستیم .

2. 117 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

(مرتضی, 169, A.rahimi, Aliakbar58, Amin-Mehraji, Amir Shahcheraghian, Amirali, andromeda.s, aseman zibast, Asteroid, Astronomer, Astronomy, ata moradi, aysa, aysan20oo20, azarakhsh, ᗩᖇ☂ᗰᓰᔕᔕ, Behnaz sasani, delniya, Ehsan, elahe rafiei, elham7-8, Flare star, Fowad, gandom, hadi soleimani, Hamid (@_@) Reza, Hojjat Zafarkhah, Hooman, javadstar76, jooyande, kamyar amirmoeini, kav_gh, kh.maroufi, Kianoosh.S, kiarash, LGH, Little Star, maryam MP, marzieh, Marzieh hedayati, mehrnoosh jan, melika bidabadi, mh.noori, mobi, mohammad20, mohammad_jafari64, mohammad_reza, mohariae2, Mojtaba Gholami, Mojtaba.M, mostafa2018, mr mohamadreza, mrramin, msalek, Musca, My style A&F, nakhodaye aseman, nas taran, Navid MMM, Negar Najafi, NGC224, parisavash, parvin, raha_mousavi, rezash, rocky, rock_iml, Sadrieh fatoorchi, Saeed Jafari, SAEED560, sara sadeghian, sara shahabi, sasan20oo20, Setare KOchOlO, sinabayat, Sky-Watcher, skynight, Sky_Watcher, SSgumS, stargazer, subaro, Taha Nagahi, tahoo, TehranSD, toraj1358, فائزه معتضدیان, مهدی ناصری, مهدی صابری, مبین سبزواری, محمود قادری, محمد فتحی, محمد مهدی محمدی, محمد مهدی عسگری, محمد سروش, محمدرضا صادقیان, مسعود فرح بخش, هانیه امیری, یوسف روشنی, yperseusy, z.saberi, zahra H, آسمون, امیر عباس, حسین زارعی, رخساره روشنی, رضا طامهری, سیاره ی ناهید, ستاره, شهلا ناصریان, شادي شهراييني, شادی حدادی زاده, شبنم مختاری, شعری, صادق مقامی, علیرضا محمدی

3. Top | #441
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    536
    تشکر شده 2,761 بار در 325 ارسال

MilkyWay & Sunflowers
    50D modifyed - 18-135@18mm f/3.5
    30sec exp
    Cokin p830 Diffuser Filter
    امضای ایشان
    هر چه با من اینجاست رنگ رخ باخته است آفتابی هرگز گوشه چشمی هم بر فراموشی این دخمه نینداخته است
    اندر این گوشه خاموش فراموش شده کز دم سردش هر شمعی خاموش شده یاد رنگینی در خاطر من گریه می انگیزد
    ارغوانم آنجاست ارغوانم تنهاست ارغوانم دارد می گرید
    چون دل من که چنین خون ‌آلود هر دم از دیده فرو می ریزد

4. Top | #442
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    918
    تشکر شده 5,275 بار در 411 ارسال

سلام بر دوستان

یه روزی من تصمیم گرفتم که یه دوربین DSLR توپ بگیرم و برم سراغ عکاسی نجومی
    اقا همه چیو تعطیل کردم قطره قطره جمع کردم و بعدش خییلی جمع شد! و رفتیم دوربین که هیچی یه لنز توپ هم بخریم

یهو دلار ترکید , وضع بهم ریخت اصن یه جوری شد که باید یه پولی هم به اون جمع شدهه اضافه میکردم تا فقط بادی بگیرم

شروع کردم بد و بیراه گفتن به در و دیوار و.... دیگه نا امید شدیم و وضع یه طوری شد که دوربین دیجیتال شد یه رویا

اما این باعث نشد که بیخیال عکاسی بشم و گفتم همه عکاسای نجومی خفن از زمین خاکی شروع کردن
    من هم برم از زمین خاکی شروع کنم

رفتم از دایی جان دوربین آنالوگش رو که 10 سالی بود داشت خاک میخورد گرفتم و یه نگاتیو 200 تاریخ گذشته و یه دکلانشور هم گیر آوردم و رفتیم رصد بارش برساوشی

iso نگاتیو پایین بود و بیخیال نقطه ای شدم. لنزش هم که 50. هر طوری میخواستم کادر ببندم جا نمیشد. به قول سعید احمدی واقعا اون لنز اون شب ظلم در حق من بود .
    خلاصه 3 تا عکس تریس گرفتم و فرداش رفتم سراغ ظهور.

نگاتیو رو با ترس و لرز بردم یه جای داغون برای ظهور. بعد از کلی تاکید که اقا این عکسا نسوخته ها!! شما فقط ظاهر کن کاری نداشته باش چیه.

24 ساعت بعد نگاتیو اسکن شده اماده شد و از حرف های جناب ظاهر کننده و thumbnail هایی که چاپ کرده بود متوجه شدم خدارو شکر یه چیزایی شبیه رد ستاره ها تو عکس هست و با عجله خودمو رسوندم خونه نتیجه کار رو ببینم.

اون لحظه که عکس رو دیدم اصن ذوق مرگ شدم .اولین عکس نجومی آنالوگ اون هم از نوع تریس!! از یه لحاظی بهتر از چیزی بود که انتظار داشتم و از یه لحاظی بدتر.

البته عکس اصلی خیلی افتضاح تر از این حرفا بود و با هزار و یک ادیت به حالت قابل تحملی در آوردمش. و قسمتیش هم فکر کنم به ظهورش برمیگرده

خلاصه این شد اولین عکس رد ستارگانی که گرفتم و زمین خاکی ما!!
    الان هم با افتخار ناممان را در زیر عکس درج مینماییم و ان را در فروم می منتشرانیم

زنده باد آنالوگ

امضای ایشان
    Though my soul may set in darkness, it will rise in perfect light;
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night
    Follow me on 1X

5. Top | #443
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    3081
    تشکر شده 1,341 بار در 152 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirali نمایش پست ها
    سلام بر دوستان

یه روزی من تصمیم گرفتم که یه دوربین DSLR توپ بگیرم و برم سراغ عکاسی نجومی
    اقا همه چیو تعطیل کردم قطره قطره جمع کردم و بعدش خییلی جمع شد! و رفتیم دوربین که هیچی یه لنز توپ هم بخریم

یهو دلار ترکید , وضع بهم ریخت اصن یه جوری شد که باید یه پولی هم به اون جمع شدهه اضافه میکردم تا فقط بادی بگیرم

شروع کردم بد و بیراه گفتن به در و دیوار و.... دیگه نا امید شدیم و وضع یه طوری شد که دوربین دیجیتال شد یه رویا

اما این باعث نشد که بیخیال عکاسی بشم و گفتم همه عکاسای نجومی خفن از زمین خاکی شروع کردن
    من هم برم از زمین خاکی شروع کنم

رفتم از دایی جان دوربین آنالوگش رو که 10 سالی بود داشت خاک میخورد گرفتم و یه نگاتیو 200 تاریخ گذشته و یه دکلانشور هم گیر آوردم و رفتیم رصد بارش برساوشی

iso نگاتیو پایین بود و بیخیال نقطه ای شدم. لنزش هم که 50. هر طوری میخواستم کادر ببندم جا نمیشد. به قول سعید احمدی واقعا اون لنز اون شب ظلم در حق من بود .
    خلاصه 3 تا عکس تریس گرفتم و فرداش رفتم سراغ ظهور.

نگاتیو رو با ترس و لرز بردم یه جای داغون برای ظهور. بعد از کلی تاکید که اقا این عکسا نسوخته ها!! شما فقط ظاهر کن کاری نداشته باش چیه.

24 ساعت بعد نگاتیو اسکن شده اماده شد و از حرف های جناب ظاهر کننده و thumbnail هایی که چاپ کرده بود متوجه شدم خدارو شکر یه چیزایی شبیه رد ستاره ها تو عکس هست و با عجله خودمو رسوندم خونه نتیجه کار رو ببینم.

اون لحظه که عکس رو دیدم اصن ذوق مرگ شدم .اولین عکس نجومی آنالوگ اون هم از نوع تریس!! از یه لحاظی بهتر از چیزی بود که انتظار داشتم و از یه لحاظی بدتر.

البته عکس اصلی خیلی افتضاح تر از این حرفا بود و با هزار و یک ادیت به حالت قابل تحملی در آوردمش. و قسمتیش هم فکر کنم به ظهورش برمیگرده

الان هم با افتخار ناممان را در زیر عکس درج مینماییم و ان را در فروم می منتشرانیم

زنده باد آنالوگ

خیلی خوب شده ولی اسکنش میتونست بهتر باشه
    کوه های پشت یه جوری هجم دار و از آسمون جدا شده یه جورایی مثل صحنه ی تئاترشده این خیلی برام جالب بود تو نگاه اول
    ولی واقعا خوبه امیدوارم موفق وپیروز باشین
    این نظر منه نظر اساتید خیلی با من فرق می کنه

پ.ن:یادم باشه آنالوگ تهیه کنم
    ویرایش توسط mr mohamadreza : 08-15-2012 در ساعت 11:32 PM دلیل: ادبی
    امضای ایشان
    محمد تنهاتراست!علیاز خدا نیز تنها تر است!
    خدابرای تنهاییش آدم را آفرید محمد(ص)سلمان رایافت اما,اما علی(ع)تا پایان حیاتش تنها ماند ازمیان خیل شیعیانش به جز چاه های پیرامون مدینه کسی نداشت(دکتر شریعتی)

6. 16 کاربر مقابل از mr mohamadreza عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #444
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای فعالیت در فروم
    شماره عضویت
    1590
    تشکر شده 11,473 بار در 1,308 ارسال

زنده باد آنالوگ

حالا ببین من 2 ساله با این آنالوگ چه زجری میکشم

تازه لنز تو 50 بود! مال من 55!!!!

باز خوبه برا تو شانس اوردی خوب در اومد! مشکلاتی که من تا حالا داشتم:

1- کلی نور دهی کردم آخر دیدم یکی نور انداخته تمام عکس رفته پی کارش!

2- یارو میگه کم رنگه دستگاه اسکن و چاپ نمیکنه!

3- با قیچی رفتن وسط عکسم تو مرحله ظهور!

4- خواسم نبوده دیاف رو بستم کل شب با اون دیاف عکس گرفتم فرداش ظاهر کردم دیدم هیچی ثبت نشده!

5- جا های حساس 36 تای فیلم تموم شده!

6- برا اینکه خوب بیوفته گاهی مجبور بودم از یه سوژه 10 عکس شبیه به هم بگیرم که یکی خوب در بیاد!

7- فوکوس نبودن عکس ها!

8- و ....

منم قصد دارم یه DSLR خوب بگیرم! حالا که 2 سال تو زمین خاکی بزرگ شدم فک کنم حقم یه 60Da باشه

8. Top | #445
    کاربر طلایی عکاسی
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    2817
    تشکر شده 13,336 بار در 1,103 ارسال

سلام بر دوستان

زنده باد آنالوگ

درود بر شما

اول تبریک عرض کنم برای ثبت به این خوبی اونم با دروبین آنالوگ
    قطعا ارزش این عکس به مراتب بیشتر از ارزش عکسهایی هست که با دوربین دیجیتال گرفته میشه و در واقع این عکس نشون میده که عکاسش اصول عکاسی رو بخوبی میدونه
    من شخصا به کسی میگم عکاس که بتونه با هر دوربینی و مخصوصا آنالوگ عکس خوب بگیره و ثبت عکس خوب با تجهیزات دیجیتال به مراتب ساده تر هستش.

و نکته ای نه در مورد لنز 50 میلی متر فرمودید باید بگم که زیادم بد نیست چون معادل تقریبی 31 میلی متر در دوربین های کراپ خورده دیجیتال هستش.درسته که واید کمی داره ولی خیلی هم بد نیست.
    و در مورد پرسپکتیو عکستون من هم مثل mr mohamadreza برام عجیبه!
    یه جورایی مثل صحنه دکوراسیون فیلم های دهه 70 هالیوود شده
    خیلی دوست دارم بدونم از چه دیافی استفاده کردید؟
    چون تقریبا به غیر از چند متر جلوی دوربین بقیه توی فوکوس هستش ( محو شدن درخت ها ناشی از حرکت اونهاست )
    و مقدار نوردهی چقدر بوده؟

ویرایش خوبی نکردید متاسفانه که من یه نسخه براتون ارسال خصوصی کردم تا بیشتر متوجه بشید چه عکس خوبی گرفتید.

منتظره عکسهای بیشتری از شما خواهیم بود
    پاینده باشید
    امضای ایشان
    ما را، نه غم دوزخ است و
    نه حرص بهشت...

9. Top | #446
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    386
    تشکر شده 8,391 بار در 879 ارسال

عکس های فوق العاده دوستان آدم رو به تلاش بیشتر ترغیب میکنه

اولین تلاشم برای ثبت راه شیری/ البته پس از مطالعه پست های دوستان/ و با تشکر از کمک پردازشی اقای rock-iml

ISO 1600 , f/4 , 30 s
    امضای ایشان
    ... جان تو بندری است، جای ورود نور، جای صدور نور ...

10. Top | #447
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2166
    تشکر شده 7,688 بار در 659 ارسال

عکس داغ داغ

درود بر شما دوستان من درست یک ساعت پیش از میدان میشان همدان برگشتم همون جایی که برای بارش برساووشی رفتم و دوربینم روشن نشد ....
    حالا برای رو کم کنی دوربینم امشب دوباره رفتم اونجا
    اما خوب به خاطر نور زیاد پشت سرم و ابری بودن هوا نتوستم راه شیری رو ثبت کنم

منتظر انتفاد هاتون هستم

1000D- EFS 18-55mm-20s-iso 800 f/3.5
    ویرایش توسط رخساره روشنی : 08-16-2012 در ساعت 11:00 PM

11. Top | #448
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    918

2عکس دیگر از حماسه افرینی شب بارش شهابی
    حدود 60 عکس اون شب گرفتیم اما یه دونه شهاب هم نتونستیم بگیریم

canon eos 50D, iso 2000, f/3.5 , exp 30sec , focal 15mm

عکس اسکن شده از نگاتیو
    iso 200, f/2 , focal 50mm , exp 2h

امضای ایشان
    Follow me on 1X

12. Top | #449
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    5338
    تشکر شده 25 بار در 3 ارسال

سلام من امروز عضو شدم.

این هم اولین عکسم

13. Top | #450
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    918

عکس های نجومی من         
    نقل قول نوشته اصلی توسط farshad نمایش پست ها
    ویرایش خوبی نکردید متاسفانه که من یه نسخه براتون ارسال خصوصی کردم تا بیشتر متوجه بشید چه عکس خوبی گرفتید.
    پاینده باشید
    این هم ادیت اقای farshad عزیز
    من نسخه اصلی عکس رو هم بهشون دادم و قراره ویرایشش کنن و تو تاپیک آموزش ویرایش قرار بدن

امضای ایشان
    Follow me on 1X

14. 11 کاربر مقابل از Amirali عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 45 از 65 نخستنخست ... 3541424344454647484955 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع