صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 50

موضوع: گشت قصر بهرام -اسفند93

1. Top | #1
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

گشت قصر بهرام -اسفند93

گشت رصدی آوا استار - 21 و 22 اسفند

کاروانسرای قصر بهـرام

سلام به همه دوستان گرامی

مرکز نجوم آوا استار در نظر دارد به عنوان آخرین برنامه سال 93 ، یک گشت رصدی عمومی به مقصد کاروانسرای قصر بهرام برگزار نماید .

البته قبلا اعلام شده بود که در اسفند ماه ؛ چشن سالانه آوا استار نیز برگزار می گردد ، ولی به دلیل گستردگی جشن امسال و کمبود زمان کافی

برای برنامه ریزی ها ، این برنامه به بعد از عید ( نیمه دوم فروردین 94 ) موکول شد .

با توجه به برنامه های جدیدی که برای سال آینده در جلسات مدیران تصویب شده است ، به زودی ( تا قبل از برگزاری همین رصد ) تقویم اجرایی دقیقی

برای نیمه اول سال آینده اعلام خواهد شد .

اما جزئیات گشت 21 اسفند به قرار زیر است :

زمان حرکت : پنجشنبه 21 اسفند - ساعت 13:00

زمان برگشت : ظهر جمعه 22 اسفند

مقصد : منطقه حفاظت شده پارک ملی کویر - کاروانسرای قصر بهرام

خدمات : میدل باس توریستی ، اقامت ، شام ، صبحانه ، پذيرايی ، بیمه، امكانات آموزشی و رصدی

* ضمنآ همانطور که قبلا هم در مورد گشت های آینده آوا استار اشاره شد ، مجری این برنامه آژانس سیاحت پاسارگاد است و مسئولیت بخش های اجرایی برنامه

بر عهده لیدرها کارشناسان این آژانس است .

هزینه گشت :

افراد غیر عضو و اعضای جدید : 130 هزار تومان

اعضای فعال : 110 هزار تومان

اعضای ممتاز :90 هزار تومان

علاقمندان براي حضور در اين برنامه لازم است فرم زير را تكميل كنند يا براي ثبت نام در ساعات اداري با دفتر موسسه آوااستار تماس حاصل فرمايند :

تلفن موسسه : 7-88540024

* ضمنآ به دلیل محدودیت نفرات ورودی به منطقه ( مطابق مجوز ورود ) طبیعتاً اولویت با دوستانی است که زودتر ثبت نام می کنند .

ویرایش توسط yperseusy : 06-24-2015 در ساعت 11:33 AM

2. Top | #21

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    17
    تشکر شده 12,423 بار در 1,283 ارسال

ممنون از همه که رصد خاطره انگیزی رو رقم زدند. کلی خوش گذشت...جای همه اون هایی که نبودند خالی...
    تفریح جدید سالمی که این سری داشتیم بازی مافیا بود که کلیییی کیف داد
    من تازه الان رسیدم خونه و آنلاین شدم ...
    بچه ها عکس ها رو زود تر بزارید
    امضای ایشان
    [CENTER][COLOR="navy"][B]as days and nights,
    would pass me by
    i tell myself that i was waiting for a sign
    then she appeared,
    a love so fine,
    my valentine[/B]
    [/COLOR]:ORLY::ORLY::ORLY::ORLY:

[/CENTER]

3. 13 کاربر مقابل از yperseusy عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #22
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    8472
    تشکر شده 442 بار در 34 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط akarempoor نمایش پست ها
    سفر خوبی بود.
    در حین کارگاه رصد سوالی از مسئول این کارگاه سوالی در مورد سیارات سرگردان که یکی از کشف های بزرگ عرصه نجوم هستن پرسیدم که ظاهرا ایشون اطلاعاتی در این زمینه نداشتند و میگفتن چنین چیزی رو در طول عمر خودشون که تو نجوم آماتوری سپری کردن نشنیدن و اشارشون به موضوع دیگه ای بود که اصلا ارتباطی با سیاره های سرگردان نداشت.
    این هم لینک منبع معتبر برای دوستان علاقه مند مثل من که هنوز با این مقوله آشنایی ندارن.
    لینک
    ترجمه فارسی

سلام بر شما دوست عزیز
    از پیگیری موضوع و همینطور به اشتراک گذاشتن این مطلب علمی با همه دوستان آوااستاری بسیار ممنون
    در واقع هدف از جمع شدن ما در این مکان مجازی نجومی به اشتراک گذاشتن و استفاده از اطلاعات و دانش نجومی همدیگر است.
    بالواقع در عرصه علم نجوم و کیهانشناسی به دلیل گستردگی مطالب و مفاهیم، نظریات ، فرضیات ، قضایا همیشه اخبار و دست آوردهایی هست که ما از اونها بی اطلاع هستیم و یا آگاهی کافی نداریم و چه بسا تا به امروز نامی از اونها نشنیدیم که صد البته اساتید این حوزه نیز از این قاعده مستثنی نخواهند بود برای مثال قابل اهمیت تر بودن نتایج بررسی CMB و دست آوردهای حاصل از ماهواره پلانک در مقایسه با داده های ابرنواخترهای نوع Ia که البته موضوع جدیدی نیست اما تعداد زیادی از اساتید حوزه کیهانشناسی از این دست آورد بی اطلاع هستند و یا وجود ماهواره ای به نام Lares که دست آورد قابل بحثی داره یا دنیای Quasars و یا در مقیاس کوچکتر ،احتمال وجود سیاره Gliese 581d و اخباری از این قبیل...

در ضمن مقالات بسیار مفیدی با موضوع free-floating planet در سایت معتبر arxiv.org هست که به اختصار چند تا از مقالات در زیر معرفی خواهند شد برای دوستانی که تمایل دارند به صورت تخصصی تر مطالعه داشته باشند

http://arxiv.org/pdf/astro-ph/0107351v1.pdf

http://arxiv.org/pdf/1503.03077v1.pdf

http://arxiv.org/pdf/1407.7864v1.pdf

http://arxiv.org/pdf/1312.3951v1.pdf

شاد و موفق باشید
    امضای ایشان
    گر باده نهان کنیم بو را چه کنیم؟

وین حال خمار و رنگ و رو را چه کنیم...؟!

5. 15 کاربر مقابل از Neda Jafari عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #23
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

سلام
    آقا من چقدر خوابیدم. نه به اینکه صبح فردای شب رصدی اصلاً خوابم نمی اومد نه به اینکه اینهمه تو اتوبوس و تو خونه خوابیدم. دیروز بعد از ظهر ساعت 15:30 خوابیدم امروز صبح ساعت 5:30 از خواب بیدار شدم. تازه بازم میخواستم بخوابم ولی حیف که باید میرفتم سرکار.

همینجا از همه بچه ها و مسئولین آوا بخاطر این سفر رصدی بیاد موندنی تشکر میکنم. واقعاً خوش گذشت مخصوصاً برای من که اولین بارم بود که قصر آوا رو میدیدم. آسمونش فوق العاده بود. حتی از آسمون مرنجاب هم خیلی بهتر بود در حدی که یه چیزایی تو آسمون دیدم که تابحال ندیده بودم. صورت فلکی گیسو بهمراه خوشه کهکشانی اون خیلی خیلی جالب بود. صورت فلکی اسب شاخدار که با کمک آقا سعید (سعید 560) پیداش کردیم و یا خوشه کندوی عسل که خیلی واضح دیده میشد. راه شیری هم خیلی خیلی زیبا بود مخصوصاً اینکه همه فکر میکردیم روی افقه ولی ارتفاع زیادی داشت. دب اصغر هم خیلی جالب بود که به زور تونستیم پیداش کنیم. واقعاً برام عجیب بود چون همیشه خیلی راحت پیداش میکنم ولی اونجا از بس ستاره بود تو آسمون آدم قاطی میکرد. اون تاکسی ها هم خیلی باحال بودن. کلی خندیدیم. تازه پلیس و آمبولانس هم توشون داشت.

در کل همه چی خیلی عالی بود. حتی شتر سواری با اتوبوس هم عالی بود.

سفر خوبی بود.
    در حین کارگاه رصد سوالی از مسئول این کارگاه سوالی در مورد سیارات سرگردان که یکی از کشف های بزرگ عرصه نجوم هستن پرسیدم که ظاهرا ایشون اطلاعاتی در این زمینه نداشتند و میگفتن چنین چیزی رو در طول عمر خودشون که تو نجوم آماتوری سپری کردن نشنیدن و اشارشون به موضوع دیگه ای بود که اصلا ارتباطی با سیاره های سرگردان نداشت.
    این هم لینک منبع معتبر برای دوستان علاقه مند مثل من که هنوز با این مقوله آشنایی ندارن.
    لینک
    ترجمه فارسی
    سیارات آواره (Rogue planets) فکر کنم مناسبتر باشه. البته سیارات سرگردان هم صحیحه ولی خوب آدمو یاد اون قضیه قدیمی ستارگان سرگردان میندازه که ریشه واژه سیاره از اون گرفته شده.
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

7. 13 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #24
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

سلام به همه دوستان

خوشحالم که ظاهرا این برنامه هم برای دوستان مفید بوده

امیدوارم بجز خوش گذشتن که البته خیلی هم خوبه ، هر کس از دوستان هم چیز جدیدی در این سفر آموخته باشه

ضمن اینکه لازمه از زحمات جناب آقای سرلک و تیم آژانس سیاحت پاسارگاد هم تشکر ویژه ای کنم که در طول شب امکانات خیلی خوبی رو برای ما تدارک دیده بودند .

من به سهم خودم از زحمات این عزیزان سپاسگزارم .

عکاسی با ccd هم بسیار هیجان انگیز بود ، امیدوارم دوستان عکس های بیشتری رو از کار با ccd قرار بدند .

خودم هم البته فرصت عکاسی نداشتم و به جاش سعی کردم یک فیلم مستند ( در حد آماتوری ) تهیه کنم که امیدوارم بعد از تدوین فیلم قابل قبولی از آب در بیاد .

منتظر ادامه عکس ها و گزارش ها هستیم

در مورد سوال دوستمون هم :

سفر خوبی بود.
    لینک
    ترجمه فارسی
    ببینید ، شما در زمان آموزش صورت های فلکی و وقتی من داشتم نحوه حرکت سیارات رو برای دوستان توضیح می دادم این سوال رو مطرح کردید و خواستید که اونها رو هم رصد کنیم .
    من به شما عرض کردم شاید اون چیزی که شنیدید اصطلاح قدیمی " ستارگان سرگردان " بوده که در زمان باستان به سیارات اطلاق می شده و دلیل اون هم تغییر جایگاه سیارات در صورت های فلکی است .
    که بعد شما به مستندی اشاره کردید که در اون مجری ( همون آقا سیاه پوسته که اسمش یادتون نیومد ) صحنه ای رو نشون داده که ستارگانی هستند که به واسطه حضور این اجرام دیده نمی شوند .
    که من اون موقع هم به شما عرض کردم چنین تصوری تخیلی است چرا که ممکنه مثلا " اختفا " صورت بگیره ولی باز مدت زمان کوتاهی داره و این اجرام نمی تونند باعث دیده نشدن دائمی ستارگان بشوند .
    و مثلا باید سحابی تاریک یا چیزی در این حدود باشد که مانع از دیده شدن ستارگان بشود .
    البته قطعا مطالب زیادی هست که من از اونها بی اطلاعم ، اما موضوع سیارات فراخورشیدی و سیارات منفرد چیز چندان جدید و عجیبی نیست .
    اما چون شما در مورد رصد این اجرام سوال پرسیدید حدس زدم مستندی که دیدید تا حدودی آمیخته با تخیل بوده باشد .
    به هر حال به خاطر ایجاد بحث از شما تشکر می کنم .
    امیدوارم در برنامه های بعدی هم چنین بحث هایی به صورت گسترده تر و با مشارکت تعداد بیشتری از اعضا انجام بشود .

موفق باشید
    امضای ایشان
    باده خور غم مخور و پند مقلد منیوش
    اعتبار سخن عام چه خواهد بودن

9. 20 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #25
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    918
    تشکر شده 5,275 بار در 411 ارسال

سری دوم...

امضای ایشان
    Though my soul may set in darkness, it will rise in perfect light;
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night
    Follow me on 1X

11. Top | #26
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    9296
    تشکر شده 118 بار در 11 ارسال

سلام دوستان!
    خيييلى از همه ممنونم همه مسئولين اجرايى و همه هم سفراى خوبى كه باعث شدن جو اينقدر صميمى و دوست داشتنى باشه...
    من بار سومم بود كه با آوااستار رصد ميرفتم و جداً هركدوم از اين رصد ها از قبلى بهتر بودن برام. هم از لحاظ بار علمى كه داشتن و هم بيشتر خوش گذشته :دى
    ساعت ٥:٢٦ تا تصميم گرفتم تا طلوع يكم بخوابم يه " آذرگوى" ديدم و كلاً خواب از سرم پريد و البته دل بعضى از دوستان هم خيلى سوخت
    كلاً خيلى هيجان انگيز بود برام اين رصد چون تا حالا ماهواره هم نديده بودم و اين دفعه ISS و Iridium رو ديدم كه بازم خيلى ذوق كردم!
    بازم ممنون از همه
    امضای ایشان
    هر کجا هستم باشم آسمان مال من است
    پنجره، فکر، هوا، عشق، زمین مال من است

12. 11 کاربر مقابل از f.zahra عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #27
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    11524
    تشکر شده 16 بار در 2 ارسال

ببینید ، شما در زمان آموزش صورت های فلکی و وقتی من داشتم نحوه حرکت سیارات رو برای دوستان توضیح می دادم این سوال رو مطرح کردید و خواستید که اونها رو هم رصد کنیم .
    البته من نخواستم اونها رو رصد کنیم.بیشتر سئوالی بود که ذهنم رو اشغال کرده بود و شاید بهتر بود آخر کارگاه اون رو میپرسیدم .
    من به شما عرض کردم شاید اون چیزی که شنیدید اصطلاح قدیمی " ستارگان سرگردان " بوده که در زمان باستان به سیارات اطلاق می شده و دلیل اون هم تغییر جایگاه سیارات در صورت های فلکی است .که بعد شما به مستندی اشاره کردید که در اون مجری ( همون آقا سیاه پوسته که اسمش یادتون نیومد ) صحنه ای رو نشون داده که ستارگانی هستند که به واسطه حضور این اجرام دیده نمی شوند .که من اون موقع هم به شما عرض کردم چنین تصوری تخیلی است چرا که ممکنه مثلا " اختفا " صورت بگیره ولی باز مدت زمان کوتاهی داره و این اجرام نمی تونند باعث دیده نشدن دائمی ستارگان بشوند .
    بله درسته البته منظور من این نبود که این ناپیدایی مداوم هست و اگر یادتون باشه گفتم که مجری روی یک سفینه تخیلی سوار بود و از طریق شبیه ساز سعی اش بر این بود که بیننده فهم بهتری از موضوع داشته باشه.
    به هر حال به خاطر ایجاد بحث از شما تشکر می کنم .
    امیدوارم در برنامه های بعدی هم چنین بحث هایی به صورت گسترده تر و با مشارکت تعداد بیشتری از اعضا انجام بشود .
    ممنون از دوستان بابت پیگیری.کل این بحث به خاطر این بود که دوست داشتم تصور بر این نباشه مطلبی که در حین کارگاه مطرح کردم از روی نا فهمی یا تخیل بوده.

14. 8 کاربر مقابل از akarempoor عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #28
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    4375
    تشکر شده 98 بار در 18 ارسال

آقا فرشاد, جاتون خالی بود بویژه که بسیاری از دوستان, پرسش های زیادی داشتن در زمینه عکاسی که متاسفانه نبودید که دوره ات کنن و سوال پیچ!

16. 9 کاربر مقابل از aryaii عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #29
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    545
    تشکر شده 17,035 بار در 1,523 ارسال

تشکرات

تشکر می‌کنیم از

دوباره آقای امام که هر تعریفی و توصیفی از زحماتشون کوچک کردنِ اون‌هاست.

آقای امانی و زحمات بی‌دریغ‌شون

خانم جعفری که زحمات پیش از رصدشون برای ثبت نام بچه‌ها و راهنمایی‌هاشون واقعا ستودنی بود (این بخش همیشه دور از چشم می‌مونه چون اصطلاحا پشت صحنه‌ست)

آقای سرلک که در واقع مسئول تور و تدارکاتش بودن.

خانم بنیادی ِ تورلیدر که حضورشون همیشه مثبته

و همه‌ی بچه‌هایی که با حضور و کمک‌هاشون (چه یدی، چه ابزاری چه خوراکی چه نجومی چه معنوی) باعث شدن یکی از بی‌نقص‌ترین رصدهای زندگیم برگزار بشه

این هم یک عکس از مشتری که با سی سی دی گرفته شده، آیو در حال عبور از جلوی مشتری (نقطه بالا سمت چپ مشتری) و لکه‌ی قرمز مشتری هم گوشه پایین سمت چپ تقریبا مشخصه:

عکسهای ماه هم هست، متاسفانه از مشتری کم عکس گرفتیم چون وقتی شروع به عکاسی کردیم تقریبا پایین رفته بود، از ماه هم همین طور چون اغتشاش جوی شدید بود ولی از ماه هم یک عکس خوب هست که بعد از یه ادیتک می‌گذارمش.
    امضای ایشان
    یک سر به هوای کوچک در این دنیای بزرگ

18. Top | #30
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    4375
    تشکر شده 98 بار در 18 ارسال

گشت قصر بهرام -اسفند93         
    آن آقای سیاه پوست که ظاهراً در مورد ستارگان آواره سخن گفته Morgan Freeman است که یک هنرپیشه هالیوودی است و در سریال معروف Wormholes کار نریشن naration را انجام داده است. ایشان در برنامه هایی که بار علمی آموزش عمومی و نه چندان تخصصی را دارد ایفای نفش میکند که در جای خود ارزشمنده. (در فیلم لوسی هم ایفای نقش کرده و تئوری های غیرعلمی را در خصوص توانائی مغز بیان میکند!).

19. 8 کاربر مقابل از aryaii عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)