صفحه 2 از 8 نخستنخست 123456 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 79

موضوع: گشت رصدي آوا استار - 1 آبان

1. Top | #1
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

گشت رصدي آوا استار - 1 آبان

گشت رصدی آوا استار - 1 آبان

بارش شهابی جباری

سلام به همه اعضا گرامي

پس از وقفه اي يك ساله ، به اميد خدا برگزاري گشت هاي رصدي آوا استار را از سر مي گيريم .

اما قبل از هر چيز توضيح اين نكته ضروري است كه اين وقفه 1 ساله به دليل مشكلات و معضلات ناشي از فشار كارهاي احرايي در برگزاري اين گشت ها

( آن هم با انبوه شركت كنندگان ) ايجاد شد .

به ويژه اينكه آوا استار به هر حال يك مركز تخصصي توريسم و گردشگري نبوده و نيست .

اما خوشبختانه به تازگي تغيير مثبتي در اين زمينه ايجاد شد و آن ايجاد زمينه همكاري با يك آزانس حرفه اي گردشگري با عنوان " آژانس سياحت پاسارگاد " در مورد

برگزاري هرچه بهتر گشت هاي آوا استار است .

و مهمتر از همه اينكه مديريت عامل آژانس مذكور يكي از منجمان آماتور پيشكسوت و يكي از اساتيد سالهاي دور بنده ، جناب آقاي حسن سرلك هستند كه ايشان

و تيم همكارانشان به خوبي به ويژگي هاي گشت هاي نجومي و رصدي واقف هستند و قطعآ همكاري اين عزيزان در برگزاري گشت هاي آوا استار ، به افزايش

چشمگير كيفيت برنامه ها كمك شاياني خواهد نمود .

البته به زودي توضيحات مفصل تري درباره نحوه اين همكاري و تقويم برنامه هاي آتي به عرض خواهم رساند .

اما به عنوان اولين برنامه مشترك ، يك گشت رصدي آموزشي به مناسبت بارش شهابي جباري ، در نظر گرفته شده است :

زمان حرکت : پنجشنبه 1 آبان - ساعت 14:30

زمان برگشت : ظهر جمعه 2 آبان

مکان : لواسان - اردوگاه امام خميني

توضيح : منطقه لواسان به دليل نزديكي به تهران ، طبيعتآ از شرايط رصدي ايده آل فاصله دارد .

اما اردوگاه امام خميني در ارتفاعات قرار دارد و به نسبت ساير نقاط لواسان از شرايط مناسب تري برخوردار است .

ضمن اينكه به عنوان اولين برنامه پس از يكسال ، مكاني در نظر گرفته شده كه هم گنجايش تعداد بيشتري از اعضا را داشته باشد و هم امكانات رفاهي مناسبي داشته باشد .

همچنين در اين برنامه و ساير گشت هايي كه از اين پس با عنوان " آموزشي " برگزار خواهد شد ، مبناي كار ، برگزاري كارگاه هاي آموزشي با استفاده از امكانات صوتي - تصويري خواهد بود .

البته در كنار گشت هاي آموزشي ( با تاكيد بر مكان هايي با امكانات آموزشي و ظرفيت پذيرش بالا ) ، گشت هاي رصدي تخصصي در رصدگاه هاي ايده آل و با برنامه متفاوت و ظرفيت

محدود تر نيز برگزار خواهد شد كه به زودي در اين خصوص توضيحات بيشتري ارائه خواهد شد .

خدمات : اتوبوس توریستی ، اقامت ، شام ، صبحانه ، پذيرايي، بیمه، امكانات آموزشي و رصدي

( همانطور كه اشاره شد از اين پس گشت هاي رصدي آوا استار با همكاري آژانس سياحت پاسارگاد برگزار می گردد )

ضمنآ جزئيات برنامه آموزشي اين گشت ، به زودي اعلام خواهد شد .

هزینه گشت :

اعضای جدید : 65 هزار تومان

اعضای فعال : 55 هزار تومان

اعضای ممتاز :45 هزار تومان

علاقمندان براي حضور در اين برنامه لازم است فرم زير را تكميل كنند يا براي ثبت نام در ساعات اداري با دفتر موسسه آوااستار تماس حاصل فرمايند :

تلفن موسسه : 7-88540024

2. Top | #11
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    842
    تشکر شده 5,392 بار در 472 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط آندرومدا نمایش پست ها
    سلام دوستان گرامی
    یه سوالی از کسانی که قبل تو گشتهای رصدی آوا استار بودند، داشتم: میخواستم بدونم افرادی که تازه کارن، ابزار رصدی ندارن، و... این گشتها خوبه؟ بعدش اینکه جو و محیط اونجا چطوریه؟ نمیدونم منظورم رو خوب رسوندم یا نه. این سفر رو که نمیرسم بیام، ولی واسه گشت های بعدی، کلاً تو برنامم هست. فقط یه کم نگرانی دارم از بابت مسائلی که نوشتم.
    100%, تجربه نشون داده کسایی که اولین رصدشون رو با گشت های آوا میان یا خیلی تا قبل اون رصد نرفتن بعد از رصد شدیدا راضین و تاکید می کنن که دیگه آوا هر چی گشت بزاره میان
    تو این ۷ سالی که نجوم کار کردم با خیلی از موسسات رصد رفتم از مجله نجوم و فروشگاه آسمان شب تا باشگاه دانش‌ پژوهان که یه موسسه دولتیه ولی به جرات می تونم بگم از جهت صمیمیتی که بین دوستان هست (با رعایت کامل خط قرمزها و نه مثل خیلی تور های به اصطلاح رصدی دیگه!) و جو رصدی که بر قراره رصدهای آوا حرف اولو می زنه

3. 12 کاربر مقابل از mahdad_haghighi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #12
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    10180
    تشکر شده 8 بار در 1 ارسال

Red face گشت رصدی

با سلام
    من فقط 9 سال دارم و چون تا بحال به این گشت ها نیامده ام و هیچ ابزاری هم ندارم و علاقه ی زیادی به نجوم دارم آیا می توانم در این گشت شرکت کنم و مهم تر اینکه آیا من می توانم در این گشت شرکت کنم .
    با تشکر

5. 8 کاربر مقابل از امیرحسین جان عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #13
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    5229
    تشکر شده 1,042 بار در 96 ارسال

سلام
    آقاى امام ببخشيد مى خواستم بدانم در زمان روز رفت با مشكل ترافيك مواجه نخواهيم شد؟!
    چون در آن زمان امكان دارد خيلى از مردم قصد رفتن به طرف لواسان را داشته باشند.
    و سوال ديگر آن كه حدوداً رصد بعدى چه ماهى مى شود؟؟
    امضای ایشان

www.ScienceOnline.ir

ساینس آنلاین نخستین مرجع چند رسانی علم در ایران

7. 5 کاربر مقابل از Taha Nagahi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #14
    کاربر طلایی عکاسی
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    2817
    تشکر شده 13,336 بار در 1,103 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Taha Nagahi نمایش پست ها
    سلام
    آقاى امام ببخشيد مى خواستم بدانم در زمان روز رفت با مشكل ترافيك مواجه نخواهيم شد؟!
    چون در آن زمان امكان دارد خيلى از مردم قصد رفتن به طرف لواسان را داشته باشند.
    و سوال ديگر آن كه حدوداً رصد بعدى چه ماهى مى شود؟؟
    سلام

اتفاقا توی ذهن منم بود این مورد.در زمان رفت مشکلی نخواهد بود ولی در برگشت ترافیک خواهیم داشت که با توجه به فصل سرما خیلی حاد نخواهد بود.به قول معروف هرکه طاووس خواهد جور هندوستان کشد
    امضای ایشان
    ما را، نه غم دوزخ است و
    نه حرص بهشت...

9. 6 کاربر مقابل از farshad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #15
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    11215
    تشکر شده 15 بار در 2 ارسال

سلام من دیر متوجه شدم
    الان پر شده؟
    میخام ثبت نام کنم باید چیکار کنم؟

11. 2 کاربر مقابل از ammin عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #16
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2166
    تشکر شده 7,688 بار در 659 ارسال

با سلام و درود خدمت همه دوستان

بنده هم در رصد حصوز خواهم داشت امیدوارم که شرایط جوی هم مناسب باشد

در صورت مناسب بودن آسمان ، در بین برنامه ها ، آموزش سنجش حدقدر آسمان و سنجش میزان تاریکی آسمان هم صورت خواهد گرفت ( گرچه آسمان مکانی که قرار هست برای رصد آسمان به آنحا برویم به اندازه آسمان کویر تاریک نیست اما برای شروع تجربه رصدی و نوشتن یک گزارش رصدی به طور مثال از بارش شهابی جباری، آسمان مطلوبی است )

دوستان میتوانند از طریق لینک زیر مقاله آموزشی" نحوه قدر سنجی ستارگان آسمان " را هم مشاهده و دانلود نمایند که در صورت امکان در رصد آتی همراه خود داشته باشند :

همچنین برای راحتی در ارسال گزارش های رصدی ، هم اکنون "مجموعه امام خمینی " واقع در لواسان با اطلاعات لازم ، به لیست رصدگاه های سایت آسمان تاریک اضافه شده است :

مجموعه امام خمینی

امیدوارم رصد بسیار خوبی همراه با آسمانی بدون ابر پیش رو داشته باشیم

13. 10 کاربر مقابل از رخساره روشنی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #17
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    842
    تشکر شده 5,392 بار در 472 ارسال

یکم که فک کردم یادم اومد حدود یک سال و نیم پیش یک هفته اقامت داشتم تو این اردوگاه چند تا نکته یادم اومد که گفتم اشاره کنم شاید جالب باشه:

۱. اردوگاه دقیقا روی دامنه کوه ساخته شده واسه همین ممکنه اولش یه مقدار از شیب اردوگاه متعجب شین ولی امیدوارم خیلی لازم نباشه پیاده بریم بالا :|

۲. من حوالی فروردین و اردیبهشت اونجا بودم که هوا از الان یه مقدار بهتره ولی حتما حتما لباس گرم به مقادیر زیاد بیارین، مخصوصا برای دم صبح

۳. انتظار آسمون خوب یا عالی به هیچ وجه نداشته باشین ولی دوستان عکاس انتظار مناظر فوق العاده برای عکاسی داشته باشن

۴. سال ۵۸ هواپیمای بوئینگ ۷۲۷ هما که اتفاقا خلبانش هم انگلیسی بوده (ادوارد بنت) از مشهد به سمت فرودگاه مهرآباد می اومده به نقطه بالای همین کوهی که اردوگاه روش قرار گرفته برخورد می کنه و هر ۱۲۸ مسافر اون می میرن، پدرم هم می گفتن که تا مدت ها وقتی به سمت لواسان می رفتن در نقطه بالایی اردوگاه بازتاب لاشه های هواپیما قابل مشاهده بود، ولی نکته ای که خیلی واسم جالب بود اینه که بلا فاصله بعد از برخورد این هواپیما دکتر مصطفی چمران مسئول کمیته بررسی حادثه می شن و فقط ۱ ماه بعد گزارش آماده میشه و ۶ نفر متهمان این حادثه که شامل سرپرست سازمان هواپیمایی و تعدادی از مسئولین برج مراقبت می شده مستقیم تشریف می برن زندان قصر

خلاصه گفتم مراقب روح این ۱۲۸ تا بنده خدا باشین که اگه یه موقع شب خواستن رصد کنن به اونا هم وقت برسه

ویرایش توسط mahdad_haghighi : 10-21-2014 در ساعت 11:35 AM

15. 13 کاربر مقابل از mahdad_haghighi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #18
    کاربر طلایی عکاسی
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    2817
    تشکر شده 13,336 بار در 1,103 ارسال

با این باران سیل آسا چه کنیم؟!!!
    امضای ایشان
    ما را، نه غم دوزخ است و
    نه حرص بهشت...

17. 3 کاربر مقابل از farshad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #19
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9295
    تشکر شده 303 بار در 54 ارسال

عذر می خوام ساعت 14:30 دقیقا باید کجا باشیم؟
    امضای ایشان
    "Astronomy compels the soul to look upward, and leads us from this world to another."
    Artmisami.LDK.aslani

19. 2 کاربر مقابل از ᗩᖇ☂ᗰᓰᔕᔕ عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #20
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    451
    تشکر شده 11,082 بار در 1,135 ارسال

گشت رصدي آوا استار  - 1 آبان         
    سلام
    ساعت 14:30 روبه روی دفتر آوااستار واقع در نشانی : خيابان شهيد بهشتی - خيابان سرافراز ( دريای نور ) - كوچه هفتم - شماره 17 ( ساختمان سيما آوا ) - طبقه پنجم
    منتظر حضورتون هستیم.
    امضای ایشان
    زندگیت رو روی یک قاعده بنا کن
    نه یک استثناء

21. 7 کاربر مقابل از karimisss عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 2 از 8 نخستنخست 123456 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)