صفحه 12 از 12 نخستنخست ... 289101112
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 114 , از مجموع 114

موضوع: نجوم و هنر

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    54
    تشکر شده 8,442 بار در 878 ارسال

Post نجوم و هنر

سلام اینجا محلی است برای افرادی که هم به گرافیک و هم به نجوم علاقه دارن!

دانسته های خودتون رو با ما هم به اشتراک بزارید

------------

با تشکر از ستاره بنیادی عزیز، نام این تاپیک به نجوم و هنر تغییر پیدا کرد.با تشکر از کاربر گرامی Mahdieh.GHG
    ویرایش توسط آسمون : 01-10-2013 در ساعت 09:42 PM

2. Top | #111
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    901
    تشکر شده 1,741 بار در 163 ارسال

آخرین برج سال:

برج حوت (ماهی ):

نقش برج حوت در آثار فلزکاری به صورت 2 ماهی درون قاب مدور یا هندسی که خلاف جهت هم به صورت دورانی در حال شنا کردن هستند و یا به صورت پیکره ای نشسته در حالی که ماهی ، علامت برج حوت در دو طرف و جلوی آن قرار دارد که نمادی از مادر و پسر در اسطوره هاست نشان می دهد.

برج حوت در صورالکواکب

تصویر23-بخشی از تصویر1

تصویر24- بخشی از تصویر 2

پایان
    امضای ایشان
    قدر زمان حال را بدانید که گذشته هرگز برنمی گردد و آینده شاید نیاید. (گالیله)

3. 10 کاربر مقابل از شهلا ناصریان عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #112
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    901
    تشکر شده 1,741 بار در 163 ارسال

سلام دوستان عزیز اوایی
    ادامه بحث نور و تاثیر ان در هنر:

در ابتدای بحث به تاریخچه رنگ و کاربرد و شناخت آن در زمان های اولیه (مردم ابتدایی ) میپردازیم:

معرفی غار لاسکو(نشانی از طرح های اولیه مردم ابتدای اما با بهترین مهارت طراحی ):

غار در ۱۲ام سپتامبر سال ۱۹۴۰ توسط چهار نوجوان به نام‌های مارسل رویدا، ژاک مارسل، ژرژ آنیل، و سیمون کوئنکا و سگ مارسل به نام روبو کشف شد.مجموعه غار در سال ۱۹۴۸ برای بازدید همگان گشوده شد. در ۱۹۵۵، کربن دی‌اکسیدی که توسط ۱٬۲۰۰ بازدیدکننده در روز تولید میشد به وضوح باعث آسیب دیدن چندین نگاره شده بود. غار در سال ۱۹۶۳ بر روی بازدیدکنندگان بسته شد تا آثار هنری آن بازسازی شوند. پس از آنکه غار بسته شد، نقاشی‌ها به شکل طبیعی و آغازین خود برگردانده شدند. اتاق‌های درون غار با نام‌های «سرسرای گاوها»، «گذرگاه»، «دودکش»، «سالن کلیسا»، «صومعه»، و «اتاق گربه‌سانان» نامگذاری شدند. (منبع :هنر در گذر زمان - نویسنده هلن گاردن )

مردم ابتدای شناخت کامل از هنر داشتند ولی برای تزیین یا زیبایی آن ها در غار نکشیدن بلکه برای بالا بردن قدرت شکار وتوانایی بهتر شکار آن را انجام میدادند و دور از دید دیگران بوده تا از اسرار شکار آن ها با خبر نشوند ؛ ولی زیباترین قسمت طرح ها اینجاست که آن ها از قسمت های برجسته غار (سنگ های برجسته ) برای حجم دار کردن گاوها یا حیوانات دیگر استفاده میکردند و وقتی نور به آن ها خوده میشد این برجستگی ها بهتر دید میشد.

تصاویر غار لاسکو:

توضیح عکس :قسمت ها که رنگ نارنجی وقهوه ای دیده میشود ،قسمت های برجسته ی سنگ وغار است.و در نگاه اول این برجستگی ها به صورت رنگی دیده میشود.

راستی دوستان اگر اطلاعات بهتری دارید در بحث شرکت کنید و به پست ما کمک کنید.

بحث ادامه دارد....
    امضای ایشان
    قدر زمان حال را بدانید که گذشته هرگز برنمی گردد و آینده شاید نیاید. (گالیله)

5. 7 کاربر مقابل از شهلا ناصریان عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #113
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    27
    تشکر شده 1,122 بار در 124 ارسال

سلام به دوستان
    کسی از دوستان هست اینجا که طراحی، طراحی صنعتی، گرافیک و یا رشته هایی از این دست خونده باشه؟ برای یک پروژه ی طراحی سایت بلند مدت. بیشتر هم به مباحث اقماری نجوم مربوط میشه وبسایت. نه به خود نجوم.
    به یک دوست خلاق نیازمندیم.....
    امضای ایشان
    LIFE IS FOR LIVING WITHOUT COSTING THE EARTH. THERE IS NO PLAN(ET) B

7. 3 کاربر مقابل از مهدی نوابی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #114
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    104
    تشکر شده 13,425 بار در 1,655 ارسال

نجوم و هنر         
    سلاااااام به همه

نمیدونم می دونین اسکراچ برد چی هست ؟

من هم تازگیا باهاش آشنا شدم، طریقه کار به این صورته اول یه طرح یا عکس رو انتخاب می کنیم، بعد از اون جوهر مشکی راپید رو با قلمو روی یک ورق طلق یا مقوا گلاسه یا فویل می زنیم، بعد از خشک شدن جوهر، طرحی رو که قبلا انتخاب کردیم با استفاده از کاربن روی برگه جوهری می اندازیم.البته اینم بگم که لازم نیست تمام جزییات طرح رو روی کاغذ جوهریمون بکشیم، فقط خصوص اصلی و محیطی طرح و عکس رو می کشیم. بعد از اون کاربن و طرح اولیه رو کنار می ذاریم و با یک چیز تیز مثل تیغ و یا مغار، شروع می کنین به ایجاد خطوط روی ورق جوهری که کاغذ و یا طلق زیر اون مشخص بشه.

از این طریق میتونین طرح های نجومی زیبایی رو هم اجرا کنین.چند نمونه عکس میذارم تا بیشتر آشنا بشین...

من هم قصد دارم طرح های نجومی تری رو به این طریق اجرا کنم

اگر برای طرح اولیه ایده ای دارین استقبال می کنم

حتما بعد از اجرا عکسشو میذارم اینجا، شمام دوست داشتین میتونین این هنر زیبا رو اجرا کنین و تابلوهای زیبایی بسازین و توی خونه نصب کنین.

نکته ایمنی: اگر با تیغ کار میکنین، حتما سر انگشتاتون رو یا با چسب زخم یا پارچه ببندین که بریده نشه، دفعه اول من کلی تلفات دادم
    امضای ایشان
    کمی ستاره روی صورتم بپاش
    سعی میکنم شبیه کهکشان شوم

9. 7 کاربر مقابل از آسمون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 12 از 12 نخستنخست ... 289101112

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع