صفحه 1 از 11 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 104

موضوع: نکته ها و تکنیک های عکاسی نجومی

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    5
    تشکر شده 2,230 بار در 263 ارسال

نکته ها و تکنیک های عکاسی نجومی

یکی از جذاب ترین بخش های نجوم آماتوری؛ عکاسی از زیبایی های آسمان شب محسوب می شود.
    بنابراین، بدیهی به نظر می رسد که؛ پرداختن به مسئله ی چگونگی انجام بهتر این کار از اهمیت قابل قبولی برخوردار است. به همین دلایل و به دلیل تمایل شخصی به یادگیری اطلاعات جدید در این رابطه ایجاد چنین تاپیکی را واجب دیدم.
    در این تاپیک سعی می کنیم با استفاده از اطلاعات و تجربیات هم، نکته ها و تکنیک های جدیدی یاد بگیریم تا به شکلی جدی تر به عکاسی آسمان شب بپردازیم.

2. Top | #2
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    5

چند نکته، تکنیک و آموزش

به علت اینکه بنده خودم اطلاعات زیادی در این مورد نداشتم ترجیح دادم برای شروع کار چندتا منبع خوب رو به طور مستقیم بهتون معرفی کنم.
    در سایت انگلیسی زیر منبعی نسبتاً غنی از روش ها و تکنیک های عکاسی در سطحی قابل قبول موجوده:
    http://www.astropix.com/HTML/I_ASTROP/TOC_AP.HTM

یک مقاله ی فارسی هم در رابطه به عکاسی در شب در این آدرس هست:
    http://www.nightsky.ir/content/view/1276/39
    این مقاله واسه شروع خوبه ولی کافی نیست. اگه تمرین انتهای مقاله رو انجام دادید نمونه عکسهاشو برای ما هم بتونید بذارید بد نیست.

این بخش هم مطالب بسیار مفیدی رو بهتون می ده:
    http://forum.p30world.com/showthread.php?t=111713
    که بحثش کاملتر هست.

بخش عکاسی نجومی سایت عکاسی هم اطلاعات بسیار ارزشمندی داره:
    http://www.akkasee.com/forum/forumdisplay.php?f=63

این هم برای خرید دوربین عکاسی برای کار نجومی
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=6088
    ببخشید اگر مطلبو مستقیم ننوشتم، این کار به خاطر تنبلی نبود؛ به این دلیل بود که، توجیح دادم مطالبی که مال خودم نیست به طور دست نخورده و مستقیم به شما عزیزان منتقل بشه.
    در ضمن از دوست، همکار و استاد عزیزم آقای شهرام طالعی تشکر می کنم که این لینک هارو به بنده معرفی کردند.

3. Top | #3
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

سلام آقاي پناهنده و ممنون به خاطر موضوع خوبي كه انتخاب كردي

اين خيلي خوبه كه لبنك ها رو داديد تا بچه ها اصل منبع رو مطالعه كنند ( البته ميتونيد اصل مطلب رو به همراه منبع هم ذكر كنيد )

اما مهمتر از اون اينه كه دوستان سعي كنند با استفاده از تجربيات خودشون صفحات اين تاپيك رو پر كنند .

منتظر مطالب خوبتون هستيم

4. 15 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #4
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    281
    تشکر شده 282 بار در 33 ارسال

برای شروع آموزش عکاسی نجومی خوب است دوستانی که دارای تجربه های بیشتری هستند ، به یک نحوی آغاز کننده این مبحث باشند و حتی اگر شده یک نکته کوچک بقیه دوستان را آموزش بدهند
    امضای ایشان

6. 7 کاربر مقابل از farhad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #5
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    53
    تشکر شده 8,834 بار در 819 ارسال

دوربين مهم تره يا عكاسي؟؟؟؟

خوب به نظر من در اول بايد مطالب مربوط به دوربين و لنز و مدت زمان و ..... بحث بشه و بعد در مورد نحوه عكاسي چون خيلي ها با دوربين هاي ديجيتال رايج در بازار كه اصلا براي عكاسي نجومي مناسب نيست انتظار دارن عكس هاي خوبي در حد دوربيني مثلا canon 5d و امثالهم بگيرن!!!

اين ماجرا ها برا من پيش اومده كه مي گم!!!!!!!!
    ویرایش توسط Hojjat Zafarkhah : 11-18-2010 در ساعت 01:49 PM دلیل: اضافه كردن مطلب
    امضای ایشان
    عاشق دستپخت مادرمم
    اگرم سرد باشه مشکلی نیس
    در عوض یه ادویه ای می زنه که بکره
    تو هیچ رستورانی نیست و اسمش عشقه

orion سابق!!!

8. 14 کاربر مقابل از Hojjat Zafarkhah عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #6
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    131
    تشکر شده 5,043 بار در 474 ارسال

آغاز...

از عنوان این تاپیک بر می‌یاد ، مطالبی مناسب برای تازه کارها و یا عکاسان تفننی در بر داشته باشه. اما کسایی که دائما با دوربین و عکاسی سر و کار دارن ممکنه بعضی وقتا با خوندن مطالبی که مدتهاست در گذشت ایام از یاد بردن، چیزی برای یادآوری و یا حتی یاد گرفتن بیابن. کسایی که در هر سال هزاران عکس می‌گیرن این مطالب بطور تجربی ملکه ذهنشون شده، ولی خیلیا برای به خاطر اوردن و بکار بردن این موضوعات باید فسفر زیادی بسوزانن!!
    دوربینا...همون دوربین ها
    بیشتر دوربین‌های دیجیتال(چندتا استثناء هستن) دارای عملکرد ساده‌ای هستن. مطالعه دفترچه راهنما اونا می‌تونه مفید و حاوی نکات سودمندی باشه. راه بهتر اینه که در حین خواندن دفترچه نکات گفته شده رو بطور تجربی روی دوربین آزمایش کنین. از کار کردن با دوربین نترسین، بدترین اتفاقی که ممکنه برای دوربینتون بیفته اینه که باتری آون تموم بشه و مجبور به شارژ مجدد اون بشین. دوربین‌های دیجیتال برای آموختن عکاسی از راه تجربه واقعا عالین. نه فیلمی مصرف می‌کنه و نه اینکه برای دیدن نتنیجه مجبورین منتظر بمونین عکساتون چاپ بشن.
    یادگیریِ کار کردن با دوربین نیمی از لذت داشتن اونه...

تا اینجاشو داشته باشین... تا ادامه بدم بعدن... با احترام صادقیان
    امضای ایشان
    همیشه مراقب اشتباه دوم باش!
    اشتباه اول حق توست...!

10. 13 کاربر مقابل از محمدرضا صادقیان عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

11. Top | #7
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    5

بسم ا...

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa نمایش پست ها
    سلام آقاي پناهنده و ممنون به خاطر موضوع خوبي كه انتخاب كردي

اين خيلي خوبه كه لبنك ها رو داديد تا بچه ها اصل منبع رو مطالعه كنند ( البته ميتونيد اصل مطلب رو به همراه منبع هم ذكر كنيد )

اما مهمتر از اون اينه كه دوستان سعي كنند با استفاده از تجربيات خودشون صفحات اين تاپيك رو پر كنند .

منتظر مطالب خوبتون هستيم
    دقیقاً صحیح می فرمائید. پس خودتون شروع کنید.
    دوستان به همین دلیل که آقای امام از پیشکسوتان جمع محسوب می شن و قطعاً تجربیات بسیار مفیدی دارند که حداقل برای بنده خیلی با ارزش و مهمه، از ایشون خواهش می کنم که پیش قدم بشن و تعدادی از تجربیات خودشونو به دوستانی مثل بنده که اطلاعات زیادی ندارند بگن.

12. 11 کاربر مقابل از Panahandeh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #8
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    5

اتصال دوربین به تلسکوپ

خب گویا پس از گذشت مدتی زیاد کسی به دعوت بنده لبیک چشم گیری نگفت و در این تاپیک حضور فعالی نداشت؛ بنابراین، مجبورم در راستای اجرای اهداف چشم انداز این تاپیک و به تعویق نیافتادن آن ها خودم کارو شروع کنم.
    در ابتدای کار از ساده ترین مطالب (در اینجا نحوه ی اتصال دوربین به تلسکوپ) شروع می کنیم و به لطف خدا قدم به قدم جلو میریم.
    همون طور که خودتون هم می دونید یکی از راه های عکاسی از آسمان شب وصل کردن دوربین عکاسی به تلسکپه. اتصال مستقیم دوربین عکاسی پشت تلسکوپ معمولاً برای عکاسی از اعماق آسمان مورد استفاده قرار میگیره. این کار به روش های مختلفی انجام میشه که بنده چندتاشو ذیلاً ذکر کردم.

با تشکر از آقای طالعی برای ارسال این عکس به بنده

14. 17 کاربر مقابل از Panahandeh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #9
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    53
    تشکر شده 8,834 بار در 819 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط معین پناهنده نمایش پست ها
    خب گویا پس از گذشت مدتی زیاد کسی به دعوت بنده لبیک چشم گیری نگفت و در این تاپیک حضور فعالی نداشت؛ بنابراین، مجبورم در راستای اجرای اهداف چشم انداز این تاپیک و به تعویق نیافتادن آن ها خودم کارو شروع کنم.
    در ابتدای کار از ساده ترین مطالب (در اینجا نحوه ی اتصال دوربین به تلسکوپ) شروع می کنیم و به لطف خدا قدم به قدم جلو میریم.
    همون طور که خودتون هم می دونید یکی از راه های عکاسی از آسمان شب وصل کردن دوربین عکاسی به تلسکپه. اتصال مستقیم دوربین عکاسی پشت تلسکوپ معمولاً برای عکاسی از اعماق آسمان مورد استفاده قرار میگیره. این کار به روش های مختلفی انجام میشه که بنده چندتاشو ذیلاً ذکر کردم.

با تشکر از آقای طالعی برای ارسال این عکس به بنده
    آقاي پناهنده لطفا در مورد عكسي كه گذاشتيد بيشتر توضيح بديد!!!!! كه چه نوع آداپتور و حلقه اتصال لازمه

مخصوصا اون آخرين موردش !!!!!!(دوربين با لنز و تلسكوپ با چشمي!!!!!!!)

ممنون
    امضای ایشان
    عاشق دستپخت مادرمم
    اگرم سرد باشه مشکلی نیس
    در عوض یه ادویه ای می زنه که بکره
    تو هیچ رستورانی نیست و اسمش عشقه

orion سابق!!!

16. 6 کاربر مقابل از Hojjat Zafarkhah عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #10
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    382
    تشکر شده 16 بار در 2 ارسال
    نکته ها و تکنیک های عکاسی نجومی         
    بله orionجان راست ميگه اون آخري (afocal) برا من خيلي لازمه !!!!!!

توي عكاسي afocal به سبك خودم خيلي سخته(االبته اين سبك رو هم orionخان بهم ياد داده)!!!!!!!

18. 8 کاربر مقابل از roksana عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 1 از 11 12345 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع