نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: طالع بینی حقیقت دارد یا ندارد ؟

رأی دهندگان
138. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • مطلقاً صحیح نیست

53 38.41%
  • اثبات علمي ندارد ولي صد درصد هم غلط نيست

79 57.25%
  • 100% درست است

6 4.35%
صفحه 3 از 10 نخستنخست 1234567 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 97

موضوع: طالع بینی حقیقت دارد/ندارد

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    5
    تشکر شده 2,230 بار در 263 ارسال

طالع بینی حقیقت دارد/ندارد

در پی جنجالی که در یکی از تاپیک های مرتبط به پا شده بود به این فکر افتادم که این تاپیک رو ایجاد کنم :
    نمی توان گفت طالع بینی صد درصد غلطه به دلیل این که میزان علمی نبودن اثبات آن به اندازه ی علمی نبودنشه.
    تا به حال هیچ سند یا فرمولی دال بر علمی بودن طالع بینی وجود نداشته، پس همه می دانیم که دلیلی برای اثبات علمی طالع بینی وجود ندارد. اما قضیه اینجاست که حتی اگر به آن اعتقاد هم نداشته باشید در برخی موارد درست از آب در می آید.
    پس می توان گفت طالع بینی دانشی است بر پایه ی اطلاعات آماری (چون معمولاً به صورت آماری برای برخی افراد جواب می دهد) که هیچ دلیل علمی ای برای اثبات آن وجود ندارد.

یکی از دوستان در یکی از تاپیک ها به بنده گفت : چرا می گوئید طالع بینی صددرصد درست نیست ؟
    و بنده پاسخ دادم :
    حتی اگر فرض کنیم طالع بینی در بیشتر مواقع درست نیست :
    1. همون طور که عرض کردم برای طالع بینی هیچ اثباتی وجود نداره که به نوعی علمی باشه اما مسئله اینجاست که ما حق نداریم هر چیزی رو که اثبات علمی نداره رد کنیم.
    2. از طرف دیگه حتی اگر طالع بینی صد در صد اثبات علمی داشته باشه نمی تونیم صد در صد قبولش کنیم چون علم ما محدوده. این رابطه دو طرفه است؛ پس اگر طالع بینی اثبات علمی نداشته باشه هم نمیشه صد در صد ردش کرد.
    3. به طور کلی هیچ چیز صد در صد نیست و مطلق معنا نداره.
    نظر شما چیه؟

2. Top | #21
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283
    تشکر شده 6,306 بار در 874 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط tahoo نمایش پست ها
    نه الزاما همون لحظه نیست خود من وقتی کنکور داشتم از 3 ماه قبل از کنکور به دلم افتاده بود این سوال کنکوره که البته منم زیاد توجه نکردم و دنبال جواب نرفتم وقتی رفتم سر جلسه دقیقا همون سوال سوال 26 ادبیات بود بعدها هم چندین بار این اتفاق برام پیش اومد...
    هاله بینی ربطی به طالع بینی نداره و برای طالع بینی کسی هاله رو نمی بینه! و هاله بینی مسئلش به کلی جداست(پیش گویی و طالع بینی و هاله بینی و... رو قاطی نکنین همه ی اینا باهم فرق داره)
    ما کلا 4 نوع طالع بینی داریم یکی هندیه یکی چینی که هر دو هم طالع بینی ماه هارو دارن که درمورد ماه ها ی فروردین و... ست وهم سال ها رو که موش و گاو و... میشه که هر کدوم هم ممکنه یه چیزی رو ببینن و براش تفسیری جدا داشته باشن
    ضمنا من اگه میدونستم برای گفتن کدوم طالع بینی هاستاره هارو میبینن یاسیارات یاچیزای دیگرو... الان اینجا نبودم!میرفتم رمال میشدم!
    درمورد" خودشون میرن نه اینکه خود به خود تاثیر بزاره!!!"
    این نکته رو چیزی ازش نفهمیدم اگه توضیح بدین ممنون میشم!
    رفتن به گذشه و آینده از نظر جسمی غیر ممکنه! فقط از طریق روح بدن صورت میگیره!این روح پایه متافیزیکه! متافیزیک قوانین فیزیک رو نقض میکنه!این نقض کردن توسط روحه انسان صورت میگیره. برای نمونه جدا شدن انسان از زمین یا پرواز اجسام!
    حس ششم ( یا به اصلاح چاکرای ششم یا چشم سوم که محلش بین دو کمی بالاتر است) کارش اجام کاری ماورالطبیعته!یعنی به آشکارا داره قوانین فیزیک رو می بره زیر سوال و اونم دلیش روحه!فق روح! در طالع بینی که طبق تعریفی که بالا گذاشتم یعنی گروه ی از عقاید و سنن و اعتقادی که مربوطه به اوضاع ستاره و سیارات که به وسیله ی این میان اطلاعات زندگی فردی و شخصیت انسانیش رو بیان میکنن. در اخر هم یه تعریف رایجی داده که میگه طالع بین ها میاد با موقعیت مکان اجرام سماوی از اتفاقات گذشته و حال که قرار اتفاق بی افته+ پیش گویی اتفاقت آینده خبر میدن.
    با این اوصاف نستراداموس یه پیش گو یا طالع بین بوده نه به وسیله ی الهام و این حرفا!! اگه نستراداموس رو قبول دارید و خودشم واقعا یه طالع بین بوده باشه باید تمام اتفاقای که قرار بی افته رو پیش بینی کنه نه فقط تعدادی! حالا 9 تا از 10 تا پیش گوییش درست باشه!چرا اون یکی اتفاق نیفتاده؟! خیلی از مردم پیش گویی های نستراداموس رو قبول دارن ولی نمی پرسن چرا همش درست نبوده؟!!حتی یکی اشتباه باش یا اتفاق نی افته!

تعریفی که گفتن با مکان اجرامسمای میان شخصیت و زندگیفردی رو بیان مکنن اشتباست. اون موقع نمیدونستن حکت اجسام چطوری صورت میگیره ولی الان که میدونیم میبینیم که مشتری در مهر امسال با مهر سال پش در یک مکان مشخص قرار نداره! نمیتونه این باشه!
    در مورد تعریف دیگه که گفتن :به وسیله ی اجرام سمای میان اتفاقات گذشته و حالی که قرار اتفاق بیافته و آینده رو بیان میکنن!
    خودتون چی فکر کنید؟ فکر میکنید با دیدن اجرام سماوی میشه ازآینده خبر داد!؟ خب طبیعه که نه! اگه بر منای علم و داده های علمی باشه چر میشه ولی نمیشه بدون اطلاعات از اون چیزی که میبینیم در اسمان وبعد به سویله ی همین جرم سمای که نمیدونم چیه بگم قرار این اتفاق بی افته!با منطق ادم جور نیست.

الان تنها علمی که با سارعلوم متفاوته و متضاد و مقایر و... متافیزیکه!اونم اگه بریم در دنیای روح و روان میشه قوانینی براش تعریف کرد که فقط در عالم روح مشیه استفاده کرد. همونطور که ما الان در دنیا مادی هستیم و بر اسا مشاهدات قوانینی رو تعریف میکنم.
    میخوام اینو بگم که متافیزیک پایه ی مشخصی داره. فیزیک دنیای ما هم پایه مشخص خودشو داره.
    همین دوتا دنیا در عالم است. عارفا که میرن تو دنیا روحی و عرفانی نه دنیا دیگه ای! جسمشو ن هم در این دنیاست.دنیایی دیگه ای وجود نداره! طالع بینی باید مشخص بشه با کدم دنیا کار داره!مشاهده اجرام یا دنیای روحی!!

هاله بینی قسمتی از متافیزیک که مبناش استفاده از جسم و روحه! نه فقط روح! ما جسم آقای بهرام پور رومیبینیم. ی روحی در بدنش هست که این روح تحت اثر عموامل احساسی ( دروغ،غیبت،مهربونی،غمیگینی و ...) حالش عوض میشه و ای حالت به صورت رنگ مشخص میشه که با چشم ( چشم فیزیکی + چشم روحی) میشه دید. هر چیزی که بشه هاله ش رو دید میتونم بگیم که روحی درش وجود داره. حتی اجسام بی جان.

اونی که شما میگید خانم tahoo که به دلم افتاده طبیعیه! روح میتونه بره به آینده و گذشته ولی دست خودتون نیست! در متافیزیک خبر دادن از آینده و گذشته در بلند مدت امکان پذیر نیست.چون توانایش رو نداریم.ولیزمانیکه میخوابید ممکنه روحتون بدون اختیار شما( بدون اختیا شما!) بره به آینده و گذشته و این رفتن خیلی خیلی کم در حافظه قرار میگیره! صبح ها وقتی از خواب پا میشید نمیتونید تمام اون چیزی رو که دید ( از اول تا اخر) رو به خاطر بیارید چون روحتون رفته نه خودتون که در حافضه بسپاید. این که خیلی کم به ذهن می مونه به خاطر چیزایی هیجان انگیزی که در خواب می بینید.ترس از ارتفاع،قتل،تاریکی و ...

درمورد" خودشون میرن نه اینکه خود به خود تاثیر بزاره!!!"
    یه کلمه رو یادم رفت اضافه کنمکه بعد متوجه شدم و نمی شد ویرایش کنم!

یه نکته : در متافیزیک خیلی ها از انرژی های اسمونی که شامل سیارات میشه استفاده می کنن ولی خودشون میرن دنبالش برای دریافت انرژی نه اینکه خود به خود تاثیر بزاره!!!
    تصحیح شد.
    ویرایش توسط 169 : 11-11-2010 در ساعت 04:18 PM
    امضای ایشان
    .

3. 7 کاربر مقابل از 169 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #22
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    367
    تشکر شده 1,202 بار در 151 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط astronomer169 نمایش پست ها
    اینم تعریف طالع بینی از زبان ویکی پدیا انگلیسی :
    Astrology is a group of systems, traditions, and beliefs which hold that the relative positions of celestial bodies and related details can provide information about personality, human affairs and other "earthly" matters. A practitioner of astrology is called an astrologer. Few astrologers believe that the movements and positions of celestial bodies either directly influence life on Earth or correspond to events experienced on a human scale. More common is the idea that astrology is a symbolic language, an art form, or a form of divination. Despite differences in definitions, a common assumption of astrologers is that celestial placements can aid in the interpretation of past and present events, and in the prediction of the future.
    اینم ترجمه ی فارسیش:
    طالع بینی گروهی از سیستم ها ، سنت ها و باورهایی است که دربر دارنده ی موقعیت نسبی موجودات آسمانی و جزئیات مربوط به اطلاعات در مورد شخصیت ، روابط بشر و دیگر مسائل "زمینی" ارائه شده است. کسی که کار طالع بینی و ستاره شناسی رو انجام میده (astrologer) طالع بین یا ستاره بین نامیده می شود. عدهی کمی از طالع بینان بر این باورند که موجودات اسمانی یا به صورت مستقم روی زمین هستند ویا بصورت اتفاقات و یا تجاربی در امور انسان ... . بیشتر این ایده شایع است(متداول است) که طالع بینی زبان نمادین و یا یک شکل از تبحر در پیش گویی است. با وجود تفاوت در تعاریف ، عقیده ی رایج درباره ی طالع بینان ان است که این موجودات اسمانی می تواند در تفسیر وقایع گذشته و حال ، و در پیش بینی از آینده مارا یاری کنند .
    اخیییییییش تموم شد!
    امضای ایشان
    حوض نقاشی تان پر ماهی باد

5. 10 کاربر مقابل از tahoo عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #23
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    367

اینم ترجمه ی فارسیش:
    طالع بینی گروهی از سیستم ها ، سنت ها و باورهایی است که دربر دارنده ی موقعیت نسبی موجودات آسمانی و جزئیات مربوط به اطلاعات در مورد شخصیت ، روابط بشر و دیگر مسائل "زمینی" ارائه شده است. کسی که کار طالع بینی و ستاره شناسی رو انجام میده (astrologer) طالع بین یا ستاره بین نامیده می شود. عدهی کمی از طالع بینان بر این باورند که موجودات اسمانی یا به صورت مستقم روی زمین هستند ویا بصورت اتفاقات و یا تجاربی در امور انسان ... . بیشتر این ایده شایع است(متداول است) که طالع بینی زبان نمادین و یا یک شکل از تبحر در پیش گویی است. با وجود تفاوت در تعاریف ، عقیده ی رایج درباره ی طالع بینان ان است که این موجودات اسمانی می تواند در تفسیر وقایع گذشته و حال ، و در پیش بینی از آینده مارا یاری کنند .
    اخیییییییش تموم شد!
    ممنون از search تون...
    من اینو ترجمش کردم ولی این درست یا غلط بودن طالع بینی رو مشخص نمی کنه !
    فقط میگه طالع بینی چیه و عقیده ی بعضی از طالع بینا رو میگه !
    همین!
    امضای ایشان

7. 6 کاربر مقابل از tahoo عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #24
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283

ممنون از search تون...
    من اینو ترجمش کردم ولی این درست یا غلط بودن طالع بینی رو مشخص نمی کنه !
    فقط میگه طالع بینی چیه و عقیده ی بعضی از طالع بینا رو میگه !
    همین!
    درسته با تعریف نمیشه یه چیزی رو رد یا قبول کرد.ولی میشه منشاء اش رو فهمید.همین که گفته شده سنن،باور و اعتقاد یعنی چی؟ !
    یه سوال دارم هر کسی تونست جواب بده!
    شما فکر میکنید یه علمی هست که به وسیله ی اون بشه خبر از اینده پیدا کرد ولی هنوز کشف نشده؟ فکر میکنید این علم به چه صورت میتونه آینده رو پیش بینی کنه؟
    چون دوتا تعریف کلی رو زده منم فعلا با همین دوتا تعریف کار دارم.
    امضای ایشان
    .

9. 6 کاربر مقابل از 169 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #25
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    367

در اخر هم یه تعریف رایجی داده که میگه طالع بین ها میاد با موقعیت مکان اجرام سماوی از اتفاقات گذشته و حال که قرار اتفاق بی افته+ پیش گویی اتفاقت آینده خبر میدن.
    با این اوصاف نستراداموس یه پیش گو یا طالع بین بوده نه به وسیله ی الهام و این حرفا!! اگه نستراداموس رو قبول دارید و خودشم واقعا یه طالع بین بوده باشه باید تمام اتفاقای که قرار بی افته رو پیش بینی کنه نه فقط تعدادی! حالا 9 تا از 10 تا پیش گوییش درست باشه!چرا اون یکی اتفاق نیفتاده؟! خیلی از مردم پیش گویی های نستراداموس رو قبول دارن ولی نمی پرسن چرا همش درست نبوده؟!!حتی یکی اشتباه باش یا اتفاق نی افته!

تعریفی که گفتن با مکان اجرامسمای میان شخصیت و زندگیفردی رو بیان مکنن اشتباست. اون موقع نمیدونستن حکت اجسام چطوری صورت میگیره ولی الان که میدونیم میبینیم که مشتری در مهر امسال با مهر سال پش در یک مکان مشخص قرار نداره! نمیتونه این باشه!
    در مورد تعریف دیگه که گفتن :به وسیله ی اجرام سمای میان اتفاقات گذشته و حالی که قرار اتفاق بیافته و آینده رو بیان میکنن!
    خودتون چی فکر کنید؟ فکر میکنید با دیدن اجرام سماوی میشه ازآینده خبر داد!؟ خب طبیعه که نه! اگه بر منای علم و داده های علمی باشه چر میشه ولی نمیشه بدون اطلاعات از اون چیزی که میبینیم در اسمان وبعد به سویله ی همین جرم سمای که نمیدونم چیه بگم قرار این اتفاق بی افته!با منطق ادم جور نیست.
    طالع بینی باید مشخص بشه با کدم دنیا کار داره!مشاهده اجرام یا دنیای روحی!!
    یه نکته : در متافیزیک خیلی ها از انرژی های اسمونی که شامل سیارات میشه استفاده می کنن ولی خودشون میرن دنبالش برای دریافت انرژی نه اینکه خود به خود تاثیر بزاره!!!
    تصحیح شد.
    اولا توی اون متن انگلیسی چون بعد از celetial از کلمه ی bodies استفاده شده موجودات اسمانی ترجمه میشه
    برای اینکه مطمئن تر شید یه جا میگه:
    few astrologers belive that the move ments and positions of "celestial bodies" either dirctly in fluence "life on earth"...
    یعنی عده ی کمی از طالع بینان بر این باورند... موجودات اسمانی روی زمین هستند (زندگی می کنند)
    celetial در دیکشنری هم اسمانی ،بهشتی،خوب عالی،موجود اسمانی / ترجمه شده
    که من فکر میکنم منظورش جن و پریه !
    من نسترو داموس فقط به عنوان مثال عرض کردم و خودم تاحال پیش گویی هاش رو نخوندم و اوصولا در مورد چیزی که نخوندم ، نظر نمی دم
    از قدیم منجمانی مثل گالیله ، ابن هیثم، خیام و... بودن که تونستن با تحقیقاتشون ما رو به اینجا برسونن وقطعا اون مقع هم می دونستن که حرکت اجسام چطوری صورت میگیره و مشتری در مهر امسال با مهر سال پش در یک مکان مشخص قرار نداره!
    اما در صحبتتون که گفتید:
    فکر میکنید با دیدن اجرام سماوی میشه ازآینده خبر داد!؟
    اتفاقا من تمام مدت تلاش کردم بگم از طریق ستاره ها و سیارات و... نمیشه از اینده و اتفاقات یا واضح تر بگم سرنوشت انسان ها و بشریت رو بیان کرد!
    من اصلا بحثی در مورد گفتن وقایع اینده ندارم... و تا الان هم منظورم از طالع بینی گفتن سرنوشت انسان نبود بلکه منظورم گفتن ویژگی های افراد که توی کتاب های معتبر مینیویسن بود مثالا میگن متولدین ماه x : باهوش ، ریاست طلب و... هستن و تمام بحث من دراین مورده...
    و تاکید میکنم من با طالع بینی هایی که بصورت هفتگی یا ماه ی که توی مجلات برای حرص مال دنیا مینیویسن که متولدین فروردین دراین هفته پولدار میشن و بختشون باز میشه کاری ندارم!

به نظر من ممکنه بشه از طریق همون ها (ستارات ،سیارات وغیره) "ویژگی های اخلاقی انسان هارو تاحدی بشه گفت"! که در موردش توضیح خواهم داد ...
    امضای ایشان

11. 9 کاربر مقابل از tahoo عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #26
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283

نه خب اون چیزی که گفتک در جواب تعریف دیگه اش بود که در مورد آینده خبر میدن!!!خداروشکر با این هم نظر هستیم!!!
    فقط یه سوال
    شما که طالع بینی رو به عنوان علم یا شبه علمی که میتونه توسط سیارات و به قول شما ستارات ویزه گی های انسانی رو بگه!!! فقط امیدوارم این حرفتو مثله حرف استاد صادقیان باشه که بر حسب یه سری آمار میان اینو میگن!!! با اینکه زیاد هم با اون موافق نیستم ولی چون طبق آمار میان حرف میزنن کمی میشه قبول کرد!!
    به نظر من ممکنه بشه از طریق همون ها (ستارات ،سیارات وغیره) "ویژگی های اخلاقی انسان هارو تاحدی بشه گفت"!
    شما توی این جمله با شک دارید میگید تا حدی میشه ویزه گی های خلقی رو گفت! اگه طالع بینی بر این عنوان که میتونه طبق گفته ی بالا ویژه گی های انسانی رو مطرح کنه نباید شک داشته باشید.
    فقط یه سوال
    شما به طالع بینی که تعریفش همونی باشه که شما میگید قبولش دارید یا نه؟!

در مورد اون کلمه موجودان آسمانی به احتمال قوی اجرام اسمانی باشه!چون اگه منظوره دیگه ای داشت احتمالا توی پرانتز میگفت!! و اینکه داره در مورد مکان حرف میزنه!!

راستی اقای امام اگه مایل هستید بیاد بگید چرا طالع بینی رو مطلقا قبول ندارید!خوشحال میشیم (همه) نظر شما رو هم بدونیم!!!
    ( آقای امام با اینکه نظرشون یکی حساب میشه ولی واسه ما چند تا حساب میشه!حواستون باشه!)
    ویرایش توسط 169 : 11-14-2010 در ساعت 01:31 PM
    امضای ایشان
    .

13. 3 کاربر مقابل از 169 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #27
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    367

خصوصیات اخلاقی افراد...

اما در صحبتتون که گفتید:
    فکر میکنید با دیدن اجرام سماوی میشه ازآینده خبر داد!؟
    اتفاقا من تمام مدت تلاش کردم بگم از طریق ستاره ها و سیارات و... نمیشه از اینده و اتفاقات یا واضح تر بگم سرنوشت انسان ها و بشریت رو بیان کرد!
    من اصلا بحثی در مورد گفتن وقایع اینده ندارم... و تا الان هم منظورم از طالع بینی گفتن سرنوشت انسان نبود بلکه منظورم گفتن ویژگی های افراد که توی کتاب های معتبر مینیویسن بود مثالا میگن متولدین ماه x : باهوش ، ریاست طلب و... هستن و "تمام بحث من دراین مورده"...
    و تاکید میکنم من با طالع بینی هایی که بصورت هفتگی یا ماه ی که توی مجلات برای حرص مال دنیا مینیویسن که متولدین فروردین دراین هفته پولدار میشن و بختشون باز میشه کاری ندارم!

به نظر من ممکنه بشه از طریق همون ها (ستارات ،سیارات وغیره) "ویژگی های اخلاقی انسان هارو تاحدی بشه گفت"! که در موردش توضیح خواهم داد ...
    من به تازگی کتابی خوندم که توش در مورد نحوه ی گفتن خوصوصیات اخلاقی افراد در ماهها ی مختلف رو توضیح داده البته هنوز کامل نخوندمش ولی تا اینجا بطور کلی از نیرو و اشعه ی ستاره ها و سیارات و جدول و محاسبات ریاضی و اینا گفته...
    وهمین طور در مورد اصل وپایه ی طالع بینی گفته که:

"اصل و پایه ی طالع بینی بر اساس نیرو و اشعه ی ستاره ها و سیارات و نحوه ی قرار گیری اونا هست"
    (این اصل و نگه دارین بعد بهش میرسیم)

همه قبول دارید که:
    نیروی ماه و خورشید جذر و مد دریا ها رو به وجود میاره
    و 70 درصد وجود بشر رو اب تشکیل داده
    پس در این صورت چطوری ما میتونیم از این تغییر مستثنا باشیم...!؟
    و این نکته روهم که ... نیرو ی جاذبهی مغناطیسی در تغییر مسیر فضا نوردان که وقتی به یک سیاره نزدیک میشدن رو هم باید در نظر بگیرید...
    علت شناختن تاثیرات ماه بخواطر نزدیک بودن اون به زمین و قابل رویت بودن اون هست و حتما سیارات دیگه با همون قدرت کار خودشونو انجام میدن...

مطلب بعدی اینکه ...
    دکتر هارولدبر پرفسر دانشکده ی پزشکی دانشگاه(yale)میگوید:
    یک سری از نیرو های مغناطیسی هستند که نه تنها شکل و طرح مغز بشر را در هنگام تولد می سازد بلکه از ان پس نیز به طور دائم فعالیت مغزی اورا کنترل میکنند... سیستم مرکزی اعصاب یعنی حساس ترین عضو بدن انسان ، یک گیرنده ی انرژی های الکترو- مغناطیسی است . یعنی 10 میلیون سلول مغزی ما یک مدار عظیم تشکیل می دهد که محل جریان الکتریسیته است.

سیارات هم در بازتاب امواج تاثیر دارن...
    کره ی زمین در هنگام گردش انتقالی خود به دور خورشید در معرض تشعشعات مستقیم نور خورشید و شعله ور شدن عناصر شیمیایی موجود در ان قرار میگیرد.مکانیسم و طریق تاثیر اشعه ها ی خورشید بسیار دقیق، قابل درک و محاسبه هست. مثلا اگر نور ساده ای به اجسام خاصی بتابد اشعه ی ایکس تولید میکند که جنس و نوع و طول موج خاصیت اشعه ی بازتاب شده با نور اصلی کاملا متفاوته. همونطور که میدونید کلیه ی عناصر شیمیایی که در زمین وجود داره مثل اکسیژن ، اهن ، سدیم و...در خورشید و سایر کرات اسمانی پیدا میشه...
    نور خورشید بعد از برخورد به سطح کرات دیگه، به رنگ و فرم های دیگری بروی زمین منعکس میشه این اشعه های برگشتی دیگه خاصیت نور اولیه ی خورشید رو ندارن!
    وبه صورت امواج دیگر به زمین تابیده میشوند...

میدونید که خورشید امواج زیادی داره واین امواج خورشید باعث بروز بیماری مثل کک و مک(بیماری پوستی) ویا از بین بردن بیماری مثل پوکی استخوان میشه...
    و حتما شنیدین که میگن مردم مناطق گرمسیر ادمای خونگرم و باهوش و ...
    و مردم مناطق سردسیر مثل سوئد ، فنلاند و... انسان های سرد و خشک و... هستن و بخاطر نبودن خورشید اکثرا افسردن و امار خودکشی بالایی دارن...!

همونطور که خورشید امواجی داره سیارات و ستاره هایی که شبها از دور به ما چشمک میزنن هم دائما امواجی از قبیل : اشعه ی x ، گاما ، اشعه های کیهانی و نوسانات الکترو مغنا طیسی و غیره رو به سمت ما میفرستن...
    پس با توجه به تعاریف بالا همون طور که این امواج روی جسم ما تاثیر داره روی مغز و اعصاب هم تاثیر داره

و در اخر ...
    تمام پزشکان ، محققان و ... بر این باورند که کودکی که تازه به دنیا امده جزء اسیب پذیر ترین موجودات در کره ی زمین هستن...
    حالا با این تفاسیر...
    ایا این امواج و نیرو ها روی اخلاق و رفتار کودکان تاثیر ندارد ؟
    کودکی که به دنیا میاد چطور ممکنه از این نیرو ها و امواج تاثیر نگیره؟
    ایا کودکانی که در یک ماه از سال به دنیا میان تحت تاثیر ستاره هاو سیاراتی که در اسمان هستن قرار نمی گیرن؟

حالا اصل و قانون طالع بینی(خصوصیات اخلاقی افراد) دوباره مرور کنید...
    "اصل و پایه ی طالع بینی بر اساس نیرو و اشعه ی ستاره ها و سیارات و نحوه ی قرار گیری اونا هست"
    با توجه به مطالب بالا که توضیح دادم ایا این اصل درست نیست؟؟
    امضای ایشان

15. 5 کاربر مقابل از tahoo عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #28
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283

تمام این حرفایی که زدی رو قبول دارم! حتی یکی یه خبر در این باره گذاشن توی همین تاپیک های طالعبینی و علم!و اونجا هم البته کمی علمی و متافیزیک قاطی شده بود!
    دست و پنجت درد نکنه این همه نوشتی!!
    خب حالا :
    تمام این حرفات پایه اش علمی بود! شما با نظر اقای پناهنده موافق بودی ولی دقت کنیدایوشن گفتن که طالع بینی 100درصد درست نیست و 100 هم غلط نیست.
    در حالی شما دارید از طالع بینی صحبت میکید که پایه اش علمیه!!!اینی که شما تعریف کردید فکر نکنم طالع بینی بشه! یه تحقیق در مورد تاثیر امواج روی انسان!!من صددرصد قبولش دارم چون یه چیزه واقعا علمی و طبیعیه!
    اگه شما اینوقبول دارید نبایددرش شک کنید و این طلع بینی که شا ازش میگید باید نظرتونو عوض کنید و بیاد سمت ما!(جناب آقای امام هم این وری هستنا!)
    این حرفایی که زدید نه تنها من بلکه همه قبول دارن!
    مشکل اینه که طالع بینی که داریم درموردش حرف میزنم علمی نیست! اگه طالع بینی این حرفای بود که گفتید دیگه قضیه طالع بینی حل میشدکه!
    ویرایش توسط 169 : 11-14-2010 در ساعت 05:04 PM
    امضای ایشان
    .

17. 4 کاربر مقابل از 169 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #29
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    367

نه خب اون چیزی که گفتک در جواب تعریف دیگه اش بود که در مورد آینده خبر میدن!!!خداروشکر با این هم نظر هستیم!!!
    فقط یه سوال
    شما که طالع بینی رو به عنوان علم یا شبه علمی که میتونه توسط سیارات و به قول شما ستارات ویزه گی های انسانی رو بگه!!! فقط امیدوارم این حرفتو مثله حرف استاد صادقیان باشه که بر حسب یه سری آمار میان اینو میگن!!! با اینکه زیاد هم با اون موافق نیستم ولی چون طبق آمار میان حرف میزنن کمی میشه قبول کرد!!
    به نظر من ممکنه بشه از طریق همون ها (ستارات ،سیارات وغیره) "ویژگی های اخلاقی انسان هارو تاحدی بشه گفت"!
    شما توی این جمله با شک دارید میگید تا حدی میشه ویزه گی های خلقی رو گفت! اگه طالع بینی بر این عنوان که میتونه طبق گفته ی بالا ویژه گی های انسانی رو مطرح کنه نباید شک داشته باشید.
    فقط یه سوال
    شما به طالع بینی که تعریفش همونی باشه که شما میگید قبولش دارید یا نه؟!

در مورد اون کلمه موجودان آسمانی به احتمال قوی اجرام اسمانی باشه!چون اگه منظوره دیگه ای داشت احتمالا توی پرانتز میگفت!! و اینکه داره در مورد مکان حرف میزنه!!
    من اصلی رو که قبلا در موردش توضیح دادم (اصل طالع بینی) رو کاملا قبول دارم...
    اما در مورد درستی جدول و محاسبات اون مطمئن نیستم و اگر هم فرض رو بر درستی شون بزارم ...
    در اخر چیزهایی هستن که باعث میشه متولدین یک ماه خصوصیات اخلاقی یکسانی نداشته باشن و اون ویژگی هایی که در طالع بینی ها گفته میشه رو تا حدی بالا ، پایین میکنه ...
    مثل : خانواده ، فرهنگ ، شرایط پرورش وغیره...
    و بطور کامل نمیشه گفت همه ی اونا درسته!
    در مورد اون کلمه ی celetial هم اگه اجرام اسمانی ترجمه کنیم ... یه جا میگه celetial ها روی زمین هستن و زندگی میکنن .اجرام اسمانی که روی زمین زندگی نمی کنن که....!
    امضای ایشان

19. 4 کاربر مقابل از tahoo عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #30
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    367

طالع بینی حقیقت دارد/ندارد         
    این حرفایی که زدید نه تنها من بلکه همه قبول دارن!
    مشکل اینه که طالع بینی که داریم درموردش حرف میزنم علمی نیست! اگه طالع بینی این حرفای بود که گفتید دیگه قضیه طالع بینی حل میشدکه!
    من نمی دونم طالع بینی ای که دیگران ازش صحبت میکنن دقیقا چیه؟ ولی اینو می دونم که طالع بینی ای که من در موردش صحبت میکنم و ویژگی های شخصیتی افراد رو میگه یه سری محاسبات ریاضی و جدول داره که من تا حدی قبولش دارم...
    امضای ایشان

21. 5 کاربر مقابل از tahoo عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 3 از 10 نخستنخست 1234567 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع