صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 41

موضوع: دوچشمی چشم یا دوربین ؟ مسئله این است !

1. Top | #1
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    133
    تشکر شده 1,300 بار در 216 ارسال

دوچشمی چشم یا دوربین ؟ مسئله این است !

دوستان من یه مشکلی دارم که نمیدونم چیکار کنم.
    یه مدت تقریبا سه ساله ای میشه یه دوربین دوچشمی 20 در 80 از صایران خریدم. اولا مشکلی نداشتم ولی حدود 7،6 ماه بعد متوجه شدم اجرامو دوتا نشون میده !! - دقیق یادم نیس که از همون اول اینطور بود یا نه ولی فک کنم از اول اینطور نبود !! - رو اجرام دورو نزدیک امتحانش کردم ولی فایده نداشت. یه استاد داشتیم به اون گفتم گف فاصله بین چشمیاشو تنظیم کنم ولی فایده نداشت. اول فکر کردم ممکنه عدسی هاش جابجا شده باشن ولی وختی چن نفر از دوستام امتحانش کردن اونا مشکلی تو دوتا دیدن نداشتن . یعنی یکی میدیدن- منظورم از هر دوتا لوله است- بعد به این نتیجه رسیدم که ممکنه چشمای خودم دوبینی چیزی داشته باشه که بعد مراجعه به متخصص بجز ضعیفی حدود نیم چیز خاصی تشخیص نداد. حالا منمو یه دوچشمی که همه چیو دوتا نشون میده !!
    اینم بگم که از اون موقع که متوجه این شدم تا حالا از یکی از لوله ها دارم استفاده میکنم !!! درپوش اونیکی رو بر نمیدارم !!
    ممنون میشم یکی کمکی به من بکنه !
    امضای ایشان
    کوه استوار نیست ، پایی برای فرار ندارد ...

2. 9 کاربر مقابل از doostesetareha عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

3. Top | #2
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283
    تشکر شده 6,306 بار در 874 ارسال

سلام
    دقیقا مشکلی ای که دوربین استاد صادقیان داره! اونم 20*80 داره که توی رصد اورده بود! اونم دوتا نشون میداد! به نظر من تنها دلیلش اینه که کمی محورهای موازی دوچشمی جابجا شده!!! چون اگه موازی نباشه همین طوری میشه که یه ستاره رو از دو دید چشمی دوربین در یک میدان نشون میده! یا ممکنه کمی منشور داخلش جابجا شده باشه که این خیلی احتمالش کمه!
    امضای ایشان
    .

4. 6 کاربر مقابل از 169 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #3
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    133

نقل قول نوشته اصلی توسط astronomer169 نمایش پست ها
    سلام
    دقیقا مشکلی ای که دوربین استاد صادقیان داره! اونم 20*80 داره که توی رصد اورده بود! اونم دوتا نشون میداد! به نظر من تنها دلیلش اینه که کمی محورهای موازی دوچشمی جابجا شده!!! چون اگه موازی نباشه همین طوری میشه که یه ستاره رو از دو دید چشمی دوربین در یک میدان نشون میده! یا ممکنه کمی منشور داخلش جابجا شده باشه که این خیلی احتمالش کمه!

الآن من یه سوال دارم. جناب صادقیان خودشونم اینشکلی میدیدن یا فقط مشکل شما بود ؟؟؟
    چیکار کردن دوربینشونو ؟؟؟ از صایران گرفته بودن ؟؟
    امضای ایشان

6. کاربر مقابل از doostesetareha عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

7. Top | #4
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    334
    تشکر شده 1,431 بار در 143 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط doostesetareha نمایش پست ها
    دوستان من یه مشکلی دارم که نمیدونم چیکار کنم.
    یه مدت تقریبا سه ساله ای میشه یه دوربین دوچشمی 20 در 80 از صایران خریدم. اولا مشکلی نداشتم ولی حدود 7،6 ماه بعد متوجه شدم اجرامو دوتا نشون میده !! - دقیق یادم نیس که از همون اول اینطور بود یا نه ولی فک کنم از اول اینطور نبود !! - رو اجرام دورو نزدیک امتحانش کردم ولی فایده نداشت. یه استاد داشتیم به اون گفتم گف فاصله بین چشمیاشو تنظیم کنم ولی فایده نداشت. اول فکر کردم ممکنه عدسی هاش جابجا شده باشن ولی وختی چن نفر از دوستام امتحانش کردن اونا مشکلی تو دوتا دیدن نداشتن . یعنی یکی میدیدن- منظورم از هر دوتا لوله است- بعد به این نتیجه رسیدم که ممکنه چشمای خودم دوبینی چیزی داشته باشه که بعد مراجعه به متخصص بجز ضعیفی حدود نیم چیز خاصی تشخیص نداد. حالا منمو یه دوچشمی که همه چیو دوتا نشون میده !!
    اینم بگم که از اون موقع که متوجه این شدم تا حالا از یکی از لوله ها دارم استفاده میکنم !!! درپوش اونیکی رو بر نمیدارم !!
    ممنون میشم یکی کمکی به من بکنه !:o_o:
    سلام دوست عزیز

معمولا دوبینی دوربین های دوچشمی مربوط به جابه جا شدن منشورهای آن می باشد. اما چون ادعا می کنید دوستان شما تصویر را به درستی می بینند پس علت باید از چیز دیگری باشد.
    یک راه حل پیشنهاد میکنم شاید موثر باشد: اول در پوش سمت راست دوربین خود را ببندید و با چشم چپ به یک جرم نگاه کنید و دوربین خود را با همان چشم فوکوس کنید، سپس بدون اینکه تنظیمات دوربین به هم بخورد در پوش سمت راست را باز کرده و در پوش سمت چپ را ببندید و با استفاده از چر خاندن عدسی چشمی سمت راست که با علامت (+ و -) مشخص شده تصویر را با چشم راست خود فوکوس کنید و بعد هر دو در پوش را برداشته و با دو چشم به جرم مورد نظر نگاه کنید. اگر مشکل از چشمان شما باشد با این روش دو بینی بر طرف میشود در غیر این صورت اعلام نمایید تا موارد بعدی بررسی شود.( توجه:ممکن است در بعضی از دوربین ها دوچشمی عدسی چشمی سمت چپ قابل چرخاندن باشد.)

8. 6 کاربر مقابل از geologist عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #5
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283

نقل قول نوشته اصلی توسط doostesetareha نمایش پست ها
    الآن من یه سوال دارم. جناب صادقیان خودشونم اینشکلی میدیدن یا فقط مشکل شما بود ؟؟؟
    چیکار کردن دوربینشونو ؟؟؟ از صایران گرفته بودن ؟؟
    نه کلا همه با دیدن مشکل دوتایی داشتن!!! نه فکر کنم نایت اسکای بود!
    امضای ایشان
    .

10. کاربر مقابل از 169 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

11. Top | #6
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    334

سلام

دوربین دوچشمی جناب صادقیان صا ایران مدل ioi5 می باشد. متاسفانه دوربین ایشان از هم خطی خارج شده و باید توسط افراد متخصص تعمیر شود.

12. 3 کاربر مقابل از geologist عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #7
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283

نقل قول نوشته اصلی توسط geologist نمایش پست ها
    سلام

دوربین دوچشمی جناب صادقیان صا ایران مدل ioi5 می باشد. متاسفانه دوربین ایشان از هم خطی خارج شده و باید توسط افراد متخصص تعمیر شود.
    نمی دونم والا! ولی فکر نکنم!!
    امضای ایشان
    .

14. 3 کاربر مقابل از 169 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #8
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    133

نقل قول نوشته اصلی توسط geologist نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

معمولا دوبینی دوربین های دوچشمی مربوط به جابه جا شدن منشورهای آن می باشد. اما چون ادعا می کنید دوستان شما تصویر را به درستی می بینند پس علت باید از چیز دیگری باشد.
    یک راه حل پیشنهاد میکنم شاید موثر باشد: اول در پوش سمت راست دوربین خود را ببندید و با چشم چپ به یک جرم نگاه کنید و دوربین خود را با همان چشم فوکوس کنید، سپس بدون اینکه تنظیمات دوربین به هم بخورد در پوش سمت راست را باز کرده و در پوش سمت چپ را ببندید و با استفاده از چر خاندن عدسی چشمی سمت راست که با علامت (+ و -) مشخص شده تصویر را با چشم راست خود فوکوس کنید و بعد هر دو در پوش را برداشته و با دو چشم به جرم مورد نظر نگاه کنید. اگر مشکل از چشمان شما باشد با این روش دو بینی بر طرف میشود در غیر این صورت اعلام نمایید تا موارد بعدی بررسی شود.( توجه:ممکن است در بعضی از دوربین ها دوچشمی عدسی چشمی سمت چپ قابل چرخاندن باشد.)

ممنون بابت راهنمایی. همین امروز صب امتحانش کردم. با اینکه از هر چشمی ستاره صاف دیده میشدو یکی ولی هردورو برداشتنی بازم دوتا بودن و اینکه تصویر سمت چپی تارتر بود.
    امضای ایشان

16. 2 کاربر مقابل از doostesetareha عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #9
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283

به نظرم یه کاری هم میتونی بکنی البته اگه بشه!
    دوربینت رو از هم جدا کن! یعنی بشه دوتا تلسکوپ شکستی!!!
    بعد شب با یکی از دوربین ها به مشتری نگاه کن و بزار مرکز میدان دیدت!! بعد حالا اون یکی دوربین رو با اون یکی چشمات به مشتری نشانه برو (البته این چشم دیگتو اول ببند) بعد اونم بزار داخل میدان!! حالا با دقت دستاتو نگه دار و تکون نده!! حالا با دوچشم از دوتا دوربین نگاه کن! ببین مشتری ها واقعا روی هم افتادن یعنی یکیه یا دوتاست!
    همین طوری داشتم فکر میکردم این به ذهنم رسید! شاید بشه!! آقای پالیزوان( فامیلیتون رو درست نوشتم؟) نظرتون چیه؟ شما از رویت گران حرفه ای هستید و کار با دوربین دو چشمی رو بهصورت کامل بلدید!
    امضای ایشان
    .

18. 6 کاربر مقابل از 169 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

19. Top | #10
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    334

دوچشمی چشم یا دوربین ؟  مسئله این است !         
    نقل قول نوشته اصلی توسط astronomer169 نمایش پست ها
    به نظرم یه کاری هم میتونی بکنی البته اگه بشه!
    دوربینت رو از هم جدا کن! یعنی بشه دوتا تلسکوپ شکستی!!!
    بعد شب با یکی از دوربین ها به مشتری نگاه کن و بزار مرکز میدان دیدت!! بعد حالا اون یکی دوربین رو با اون یکی چشمات به مشتری نشانه برو (البته این چشم دیگتو اول ببند) بعد اونم بزار داخل میدان!! حالا با دقت دستاتو نگه دار و تکون نده!! حالا با دوچشم از دوتا دوربین نگاه کن! ببین مشتری ها واقعا روی هم افتادن یعنی یکیه یا دوتاست!
    همین طوری داشتم فکر میکردم این به ذهنم رسید! شاید بشه!! آقای پالیزوان( فامیلیتون رو درست نوشتم؟) نظرتون چیه؟ شما از رویت گران حرفه ای هستید و کار با دوربین دو چشمی رو بهصورت کامل بلدید!
    سلام دوست عزیز

بله نام خانوادگی را درست نوشتید.
    پیشنهاد خوبی هست اما با توجه به سنگین بودن 80*20 عملی نیست. به احتمال زیاد دوربین از هم خطی خارج شده، اما دلیل اینکه چرا دیگران تصویر را صحیح میبینند را نمی دانم!؟
    doostesetareha بهتر است به سایت http://www.telescopeservice.ir سر بزنید و از آنها راهنمایی بخواهید.

20. 7 کاربر مقابل از geologist عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع