صفحه 8 از 8 نخستنخست ... 45678
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 77 , از مجموع 77

موضوع: مباحثه با بطلمیوس (گردش زمین)

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال نقره كشوري المپياد نجوم
    شماره عضویت
    251
    تشکر شده 5,531 بار در 622 ارسال

Talking مباحثه با بطلمیوس (گردش زمین)

1) فرض كنيد شما و جناب بطلميوس رو به مدت 240 ساعت در ايستگاه فضايي بين المللي قرار بدهند و بگويند به ايشون اثبات كن زمين به دور خودش و به دور خورشيد ميگردد! شما چه ميكنيد؟

2) پس از بازگشت از اين سفر به شما ميگويند اگر نتونستي اون بالا اين قضيه رو اثبات كني اين پايين 240 ساعت ديگه فرصت داري تا به جناب بطلميوس ثابت كني زمين به دور خود و به دور خورشيد ميگردد! حال چه ميكنيد؟

توجه: هيچ وسيله و ابزاري به شما نمي دهند و بايد با همان ابزار جناب بطلميوس كار كنيد!

اخطار: حتما سعي كنيد طي اين 20 رو اين قضايا رو اثبات كنيد وگرنه جناب بطلميوس شما را با خود به دوران خود برده تا دادگاه تفتيش عقايد شما را به اعدام محكوم نمايد!

1)اثبات گردش زمين حول خود روي زمين (پاسخ)
    2)اثبات گردش زمين حول خود در ايستگاه فضايي(پاسخ)
    3)اثبات گردش زمين حول خورشيد روي زمين
    4)اثبات گردش زمين حول خورشيد در ايستگاه فضايي(پاسخ)
    ویرایش توسط Astronomer : 07-15-2011 در ساعت 06:40 AM

2. Top | #71
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1574
    تشکر شده 2,674 بار در 300 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط smhm نمایش پست ها
    ظاهرا سوال سوم را تنها با روش تیغه اوکام می توان پاسخ داد. که آقا احسان لطف کردند و پاسخ دادند (بنده هم قبلا یک پست شبیه اون نوشته بودم) هرچند تیغه اوکام از لحاظ منطقی چندان پایه محکمی ندارد.

حالا بگذریم.
    یک سوال دیگه من میخوام مطرح کنم دوستان سعی کنند جواب بدهند:

همه می دونیم که محور چرخشی زمین خطی است که از شمال سماوی تا جنوب سماوی امتداد دارد و از مرکز زمین نیز عبور می کند و زمین در طول شبانه روز بدور آن می چرخد. این محور را بعنوان محور پذیرفته شده در نظر بگیرید.
    حالا اگر کسی مثل بطلمیوس یا همین دوست خوبمون ring.ramp یک محور دیگری پیشنهاد کند مثلا ادعا کند که محور چرخشی زمین از مرکز زمین عبور نمیکنه بلکه از یک جایی مثل مکه (عرض 21.4 شمالی) وارد زمین میشه و از نقطه دیگری (عرض 21.4 جنوبی) از زمین خارج میشه و دقیقا موازی با محور پذیرفته شده است. در اینصورت چگونه می توان درستی یا نادرستی این ادعا را توضیح داد.

به نظر شما اگر محور پیشنهادی را بپذیریم چه تناقضی با مشاهدات رصدی ایجاد می شود؟
    ممنون از این پست خوب
    خوب من مقدار به فکر فرو رفتم برای تصور اون وضعیت
    البته من چرخش زمین حول این محور جدید رو در 24 ساعت در نظر گرفتم
    یعنی سوال اینه
    از کجا معلوم محور چرخش وضعی زمین(در 24 ساعت دیگه!)از مرکز اون میگذره؟؟؟
    خوب به نظر من اولین تفاوتی که بوجود میاد اینه که ناظری که روی جایی مثل مکه می ایستد هیچ اختلاف منظر زمین مرکزی در 24 ساعت نخواهد دید اما در قطب شمال و جنوب ما اختلاف منظر خواهیم داشت.
    مورد بعدی این که ناظری که در روی استوای سمت راست تصویر قرار دارد شعاع زمین رو خیلی بیشتر از فردی که روی استوای سمت چپ هست اندازه گیری میکنه اونم به علت اختلاف منظر.
    و مورد بعدی به نظر من این نوع حرکت باعث تغییرات جوی شدید و طوفان های شدید خواهد شد چون که بازوی گشتاور برای اقیانوس های شرقی بسیار بیشتر از اقیانوس های غربی خواهد شد و در نتیجه سرعت مماسی اونها بسیار متفاوت خواهد بود و این اختلاف باعث جریان های آبی شدیدی خواهد شد.
    و اما در مورد آسمان شب
    من فکر میکنم اون موقع هنوز هم ستاره قطبی در آسمان ثابت به نظر میرسه و بقیه ستاره ها حول اون میچرخند
    به نظر شما در این حالت تفاوتی در حرکت ظاهری بقیه ستاره ها مشاهده خواهد شد؟
    امضای ایشان

Imagination
    is more important than knowledge

3. 5 کاربر مقابل از space عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #72
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    7452
    تشکر شده 3 بار در 1 ارسال

سلام.
    آقای smhm محوری که شما در نظر گرفتی اونی نیست که من راجع بهش بحث کردم.
    محوری که زمین دورش میچرخه کاملاً از مرکز زمین رد میشه این شکی توش نیست و دلایل جناب space برای ردش کافیه. محوری که حرکت وضعی زمین رو باعث میشه خودش داره در یک دوره ی تناوب 25800 ساله حول یک محور دیگه که من توی شکل با رنگ قرمز نشونش دادم، گردش میکنه. و این محور قرمزه که از یک نقطه ای روی زمین رد میشه. دلیل این نتیجه گیری ثابت بودن ستاره های قطبی در آسمون بود که روی یک رویه ( یا مسیر دایره ای یا هرچیزی که علاقه دارین ) قرار دارن و محوری که حرکت وضعی زمین رو شامل میشه با هر بار گذرش در این دوره ی 25800 ساله یکی از اون ها رو نشونه میگیره و این چرخه همینطور تکرار و تکرار میشه! و محوری که حرکت وضعی رو باعث میشه طی یک دوران عظیم چند هزار ساله دوباره برمیگرده به سر جای اولش. این خودش این معنی رو میده : محور وضعی زمین داره حول یک محور دیگه دوران میکنه. این به خاطر جاذبه ی ماه و قصه ی اون پدر و پسری که دست هم رو گرفتن و میچرخن نیست. بلکه به علت یک نیروی گرانشیه که منشا اون رو فعلاً کاری نداریم، ولی ما فرض رو بر این گرفتیم که این نیرو، زمین رو حول این محوری که از یک نقطه توی کره ی زمین رد میشه، داره دوران میده. حالا این که این فرض غلطه یا درسته رو ehsan خان با اصل تیغه ی ِ اوکامشون در هاله ای از ابهام فرو بردن. یعنی من اینطور نتیجه گرفتم که به علت تقارن های فیزیکی و راحت تر بودن حل مسائل نجومی مدل خورشید مرکزی پیشنهاد شده و الا میشه زمین رو مرکز کائنات بگیریم و بعد یک همچین فرضیه ای رو ارائه بدیم ولی به علت پیچیدگی هایی که داره ازش صرف نظر میکنیم. حالا ما میگیم از نوشته های قرآن و ائمه میشه نتیجه ای نزدیک به کائنات ِ زمین محور گرفت و شما میگید نمیشه اون خودش بحث دیگری ست و به این فروم مربوط نمیشه.
    مطلب دوم که mohsen4456 فرموده بودید در این مدل، اهله ی ماه به هم میریزه و اصلاً ماه نمیتونه شکل هلال و ... به خودش بگیره. چرا نمیتونه ؟ مگر در این مدل ما مقارنه نداریم ؟ چه فرقی میکنه. بالاخره در این گردش ِ خورشید و ماه دور زمین، اوقاتی به وجود میاد که ماه و خورشید مثل مدلی که توی خورشید مرکزی هست، با هم مقارنه دارن و اهله ی ماه هم سر جاشه. شما شاید اشتباهت اینه که فکر میکنی خورشید و ماه حول اون محور قرمز میچرخن. توضیح دادم که اون محور قرمزی که نشون دادم به چه معنیه.

5. 3 کاربر مقابل از ring.ramp عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #73
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1003
    تشکر شده 3,297 بار در 484 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen4465 نمایش پست ها
    در حال حاضر هم زمین بدور یک همچین محوری در حال چرخشه! البته نه به این شکل. محور چرخش وضعی همون سمت چپی هست اما محور دیگری هم وجود داره که زمین در حال چرخیدن بدور اونه که تقریباً شبیه محور سمت راستیه. یکجور دایره کوچک حول یک محور فرضی در فضا. این محور گردش فرضی ناشی از اثر جاذبه ماه بر روی زمینه. زمین و ماه مثل یک منظومه دوتایی میمونن که نه فقط یک جرم بلکه هر دو جرم در حال گردش بدور هم هستند. مثل پدر و پسری که دستای همدیگه رو گرفتن و دارن میچرخن. پسر وزن کمی داره و مطیع حرکت چرخشی پدر میشه. اما با این حال وزن پسر بچه روی حرکت چرخشی پدر هم اثر میذاره و باعث میشه پدر بجای یک نقطه ثابت روی یک دایره چرخش کنه.
    فرمایش شما کاملا صحیحه اما این مطلب مربوط به دوره تناوبی ماه-زمین هست و ربطی به سوال مطرح شده ندارد. میشه بعدا در مورد اون محور هم بحث کرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen4465 نمایش پست ها
    بهرحال مجموع حرکتهای وضعی و گردش دور مرکز گرانیگاه با اون چیزی که آقای ring.ramp در سیستمشون طراحی کردن تفاوت داره. در سیستم ایشون خورشید دور این دو مجموعه میگرده و در نتیجه اهله ماه رو بهم میزنه و این واضحترین دلیل برای غلط بودن این سیستمه.
    البته جناب ring.ramp حرکت وضعی زمین را قبول دارند. سیستم پیشنهادی ایشون مربوط به حرکت انتقالی زمین هست. یعنی میگن بجای اینکه زمین بدور خورشید گردش کنه، فرض کنیم خورشید بدور زمین گردش کنه. در این فرض مشکلی برای اهله ماه بوجود نمیاد.

7. 2 کاربر مقابل از smhm عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #74
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1003

نقل قول نوشته اصلی توسط space نمایش پست ها
    خوب به نظر من اولین تفاوتی که بوجود میاد اینه که ناظری که روی جایی مثل مکه می ایستد هیچ اختلاف منظر زمین مرکزی در 24 ساعت نخواهد دید اما در قطب شمال و جنوب ما اختلاف منظر خواهیم داشت.
    مورد بعدی این که ناظری که در روی استوای سمت راست تصویر قرار دارد شعاع زمین رو خیلی بیشتر از فردی که روی استوای سمت چپ هست اندازه گیری میکنه اونم به علت اختلاف منظر.
    منظورتون اختلاف منظر ستاره ای که نیست؟! چون این تفاوت چند کیلومتری در ابعاد ستاره ای به هیچ وجه قابل رصد نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط space نمایش پست ها
    و مورد بعدی به نظر من این نوع حرکت باعث تغییرات جوی شدید و طوفان های شدید خواهد شد چون که بازوی گشتاور برای اقیانوس های شرقی بسیار بیشتر از اقیانوس های غربی خواهد شد و در نتیجه سرعت مماسی اونها بسیار متفاوت خواهد بود و این اختلاف باعث جریان های آبی شدیدی خواهد شد.
    فکر نمی کنم چنین اتفاقی رخ بده. چون در حال حاضر همین پدیده در سیستم گردشی ماه- زمین داره عمل میشه و هیچ طوفان و خطری هم تاکنون در پی نداشته. (البته باید بیشتر در موردش تحقیق بشه)

9. کاربر مقابل از smhm عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

10. Top | #75
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1003

نقل قول نوشته اصلی توسط ring.ramp نمایش پست ها
    سلام.
    محوری که زمین دورش میچرخه کاملاً از مرکز زمین رد میشه این شکی توش نیست و دلایل جناب space برای ردش کافیه. محوری که حرکت وضعی زمین رو باعث میشه خودش داره در یک دوره ی تناوب 25800 ساله حول یک محور دیگه که من توی شکل با رنگ قرمز نشونش دادم، گردش میکنه. و این محور قرمزه که از یک نقطه ای روی زمین رد میشه. دلیل این نتیجه گیری ثابت بودن ستاره های قطبی در آسمون بود که روی یک رویه ( یا مسیر دایره ای یا هرچیزی که علاقه دارین ) قرار دارن و محوری که حرکت وضعی زمین رو شامل میشه با هر بار گذرش در این دوره ی 25800 ساله یکی از اون ها رو نشونه میگیره و این چرخه همینطور تکرار و تکرار میشه! و محوری که حرکت وضعی رو باعث میشه طی یک دوران عظیم چند هزار ساله دوباره برمیگرده به سر جای اولش. این خودش این معنی رو میده : محور وضعی زمین داره حول یک محور دیگه دوران میکنه.
    سلام جناب ring.ramp
    از لحاظ نظری برای یک کره می تونیم بیشمار محور فرض کنیم که همگی همزمان در حال چرخش باشند و لزومی هم ندارد که این محورها از مرکز کره عبور کنند.
    اما برای اثبات یک نظر مطمئنا مشاهدات رصدی نیاز است. محوری که شما فرض گرفتید متأسفانه تأیید رصدی ندارد.
    ببینید یک محور ویژگیهایی دارد از جمله دوره تناوب هست که طی این دوره نقطه تلاقی محور بر روی زمین باید ثابت بماند و بقیه نقاط یک دور بدور آن گردش کنند.
    مثلا اگر محوری وجود داشته باشد با دوره 25800 ساله که از مکه بگذرد در اینصورت نقطه ای مانند قطب شمال زمین باید در مدت 25800 سال یکدور بدور مکه گردش کند. و در نتیجه نقطه شمال سماوی باید در طول این مدت دایره ای را به شعاع 68.6 درجه در آسمان دور بزند (یه اندازه متمم عرض جغرافیایی مکه). در حالیکه محور حرکت تقدیمی زمین طبق رصدهای انجام شده دایره ای است به شعاع 23.5 درجه.

حالا این که این فرض غلطه یا درسته رو ehsan خان با اصل تیغه ی ِ اوکامشون در هاله ای از ابهام فرو بردن. یعنی من اینطور نتیجه گرفتم که به علت تقارن های فیزیکی و راحت تر بودن حل مسائل نجومی مدل خورشید مرکزی پیشنهاد شده و الا میشه زمین رو مرکز کائنات بگیریم و بعد یک همچین فرضیه ای رو ارائه بدیم ولی به علت پیچیدگی هایی که داره ازش صرف نظر میکنیم.
    اگر موضوع تایپیک را از ابتدا ملاحظه کرده باشید بحث بر سر 4 سوال بود که به سه سوال پاسخ داده شد و فقط سوال سوم بی پاسخ ماند.

سوال این بود: ما چگونه با ابزار زمان بطلمیوس می توانیم ثابت کنیم که زمین بدور خورشید میگردد نه خورشید بدور زمین؟

نتیجه بحث تا اینجا این شد که این مسئله فقط با روش تیغه اوکام قابل حل است. اما دقت کنید که الان دیگه زمان بطلمیوس نیست. ما الان ابزار داریم. تلسکوپ داریم. به راحتی می توانیم چرخش اقمار گالیله ای را بدور مشتری با تلسکوپ مشاهده کنیم و سپس نتیجه بگیریم که زمین هم بعنوان جرم کوچکتر باید بدور خورشید بعنوان جرم بزرگتر بچرخد. دیگه نیازی نیست به تیغه اوکام متوسل شویم. (البته اگر نیاز باشد جناب ehsan خودشان توضیح بیشتری خواهند داد.)

حالا ما میگیم از نوشته های قرآن و ائمه میشه نتیجه ای نزدیک به کائنات ِ زمین محور گرفت و شما میگید نمیشه اون خودش بحث دیگری ست و به این فروم مربوط نمیشه.
    هرچند این موضوع به فروم مربوط نمیشه اما یک توضیح مختصر خدمتتون عرض میکنم: (اگر نظری داشتید میتونید در تایپیک نجوم در قرآن و روایات بحث را ادامه بدید)

ببنید آنچه که قرآن در مورد حرکت ماه و خورشید و ستارگان در آسمان بیان نموده و از منازل ماه و بروج آسمانی سخن گفته تقریبا در اغلب موارد حرکت ظاهری اجرام سماوی از دید ناظر زمینی مورد نظر است. که البته این بحث مربوط به شاخه نجوم کروی است. و کاملا هم علمی و کاربردی است. هم اکنون این شاخه در دانشگاه های معتبر دنیا تدریس می شود و هیچ تناقضی با حرکات واقعی اجرام هم ندارد.
    علاوه بر این قرآن از آنجا که برنامه زندگی انسان را تبیین می کند و حتی مناسک و فرائض دینی هم بر اساس همین حرکات ظاهری خورشید در آسمان هست. لذا کاملا طبیعی است که قرآن حرکت اجرام را بر مبنای ناظر زمینی توضیح دهد نه حرکت واقعی آنها در فضا. بنابراین به نظر من نیازی نیست که اصرار داشته باشیم این حرکات اجرام که در قرآن مطرح شده حتما حرکت واقعی و فضایی اجرام است و بعد برای اثبات این قضیه با هزار مشکل و طرح فرضیه های عجیب با علم فیزیک دربیافتیم.

11. 4 کاربر مقابل از smhm عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #76
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

سلام.
    محوری که زمین دورش میچرخه کاملاً از مرکز زمین رد میشه این شکی توش نیست و دلایل جناب space برای ردش کافیه. محوری که حرکت وضعی زمین رو باعث میشه خودش داره در یک دوره ی تناوب 25800 ساله حول یک محور دیگه که من توی شکل با رنگ قرمز نشونش دادم، گردش میکنه. و این محور قرمزه که از یک نقطه ای روی زمین رد میشه. دلیل این نتیجه گیری ثابت بودن ستاره های قطبی در آسمون بود که روی یک رویه ( یا مسیر دایره ای یا هرچیزی که علاقه دارین ) قرار دارن و محوری که حرکت وضعی زمین رو شامل میشه با هر بار گذرش در این دوره ی 25800 ساله یکی از اون ها رو نشونه میگیره و این چرخه همینطور تکرار و تکرار میشه! و محوری که حرکت وضعی رو باعث میشه طی یک دوران عظیم چند هزار ساله دوباره برمیگرده به سر جای اولش. این خودش این معنی رو میده : محور وضعی زمین داره حول یک محور دیگه دوران میکنه. این به خاطر جاذبه ی ماه و قصه ی اون پدر و پسری که دست هم رو گرفتن و میچرخن نیست. بلکه به علت یک نیروی گرانشیه که منشا اون رو فعلاً کاری نداریم، ولی ما فرض رو بر این گرفتیم که این نیرو، زمین رو حول این محوری که از یک نقطه توی کره ی زمین رد میشه، داره دوران میده. حالا این که این فرض غلطه یا درسته رو ehsan خان با اصل تیغه ی ِ اوکامشون در هاله ای از ابهام فرو بردن. یعنی من اینطور نتیجه گرفتم که به علت تقارن های فیزیکی و راحت تر بودن حل مسائل نجومی مدل خورشید مرکزی پیشنهاد شده و الا میشه زمین رو مرکز کائنات بگیریم و بعد یک همچین فرضیه ای رو ارائه بدیم ولی به علت پیچیدگی هایی که داره ازش صرف نظر میکنیم. حالا ما میگیم از نوشته های قرآن و ائمه میشه نتیجه ای نزدیک به کائنات ِ زمین محور گرفت و شما میگید نمیشه اون خودش بحث دیگری ست و به این فروم مربوط نمیشه.
    مطلب دوم که mohsen4456 فرموده بودید در این مدل، اهله ی ماه به هم میریزه و اصلاً ماه نمیتونه شکل هلال و ... به خودش بگیره. چرا نمیتونه ؟ مگر در این مدل ما مقارنه نداریم ؟ چه فرقی میکنه. بالاخره در این گردش ِ خورشید و ماه دور زمین، اوقاتی به وجود میاد که ماه و خورشید مثل مدلی که توی خورشید مرکزی هست، با هم مقارنه دارن و اهله ی ماه هم سر جاشه. شما شاید اشتباهت اینه که فکر میکنی خورشید و ماه حول اون محور قرمز میچرخن. توضیح دادم که اون محور قرمزی که نشون دادم به چه معنیه.
    خب با توضیحاتی که دادید کاملاً متوجه مدل پیشنهادیتون شدم. مدل شما کاملاً واقعیه با این تفاوت که در اون زمین رو ثابت نگه داشتید. برای اینکار به یک ایستگاه رصدی متحرک احتیاجه تا دقیقاً با سرعتی برابر با سرعت زمین در فضا حرکت کنه. در این حالت از دید این ایستگاه رصدی زمین ثابت دیده میشه. در عوض همه چیز شروع میکنن به چرخیدن بدور اون. (این رو حتی میشه در داخل استاری نایت شبیه سازی کرد)

این دقیقاً مثل سرنشین یک اتومبیل میمونه که بهمراه اتومبیل در حال حرکته و همه دنیا رو متحرک میکنه در حالی که این خودشه که داره حرکت میکنه. اما سوال اینه که چطور سرنشین اتومبیل باید متوجه بشه که این خودشه داره حرکت میکنه نه دنیای اطرافش؟

اینکار صرفاً با مرجع قرار دادن نقطه سوم دیگر امکان پذیره. نقطه ای که جدا از ماشین و زمین باشه. این نقطه سوم در این حالت حتماً بایستی جرمی خارج از اتمسفر زمین باشه چون اجرام داخل اتمسفر زمین همگی بهمراه اون در حرکتن. ماه میتونه برای سرنشین اتومبیل نقطه مرجع بحساب بیاد. اگر ماشین ثابت باشه و زمین زیر پای ماشین در حال حرکت باشه در این صورت ماه نمیبایستی در زمینه ستارگان جابجا بشه. اما اگه ماشین در حال حرکت باشه و زمین ثابت باشه. ماه در زمینه ستارگان تغییر مکان میده. بدلیل حرکت ماه در آسمان بایستی یکبار هم در حالت توقف اتومبیل میزان این حرکت اندازه‌گیری بشه.

البته در عمل چنین اندازه‌گیری برای یک اتومبیل کاری بسیار سخته اما بنده این رو فرض مثال عرض کردم. هیچ مدل غیر واقعی قادر نیست با تمام شواهد تجربی کنار بیاد. مدل کنونی جهان از زیر دست هزاران دانشمند رد شده و تکامل پیدا کرده. اگر این دیدگاه نسبی ما به جهان غیر قابل تغییر بود هرکز هیئت کوپرنیکی خلق نمیشد. مطمئناً دانشمندان ایرادهایی در مدل زمین مرکز پیدا کردن که مجبور به تغییر اون شدند.
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

13. 4 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #77
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    مدال طلای جهانی المپياد نجوم
    شماره عضویت
    3538
    تشکر شده 4,710 بار در 536 ارسال

مباحثه با بطلمیوس (گردش زمین)         
    این جا گویا بحث خیلی داغه . یک نکته ای رو بهتره هممون در نظر بگیریم . تو این زیر تالار مباحثه ، از اون جایی که افراد ، از دیدگاه های مختلفی به موضوع نگاه می کنن ، بنابراین طبیعیه که در مورد موضوعات، نظر های مختلفی وجود داشته باشه.

معمولا وقتی تو پستی در مباحثه ها می گذاریم، اون پست نتیجه (یک مدت) تفکر در باب موضوع هست. اما شاید افراد دیگه به علت تفاوت دیدگاه ، به نتایج مشابهی نرسیده باشن . بنابراین وقتی پست ما رو افراد دیگه می خونن ، ممکنه با ابهام رو به رو بشن یا یه برداشت غلط بکنن. برای همین هم ممکنه یه پستی بزنن که : " نه ، شما دارید اشتباه می کنید تو این مورد... " و باز خود این پست هم ممکنه برای افراد دیگه گنگ باشه و این روند مدام تکرار بشه ....

پس اگه پستامون موارد زیر رو رعایت کنن خیلی خوب میشه :

1- روند استدلال خودمون رو ، مرحله به مرحله و به صورت واضح بنویسیم .

2- برای فهم بیشتر از عکس یا فایل ها gif استفاده کنیم.

3- اگر از قوانین فیزیکی ، به نتیجه ای رسیدیم ، خلاصه محاسبات رو به صورت دقیق بیاریم.

ممنون پیشاپیش .
    ---------------------------
    پ.ن: اگه من خودم می تونستم تو همه ی نوشته هام اینا رو رعایت کنم ، چی میشد ...
    امضای ایشان
    عجیب ترین چیزی که تا به حال تو نجوم دیدم نه ابعاد و ارقام ماه و ستاره و فاصله و جرم اجرام کیهانیه و نه اسرار سر به مهر درون سیاهچاله ها !
    اینه که یک علاقه مشترک چه جوری می تونه این همه آدمو با هم آشنا کنه !

15. 9 کاربر مقابل از arashgmn عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 8 از 8 نخستنخست ... 45678

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع