صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: ابعاد شخصیت گردشگران نجومی

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    10491
    تشکر شده 56 بار در 6 ارسال

Question ابعاد شخصیت گردشگران نجومی

سلام و درود خدمت دوستان گرامي

بنده آزاده امدادی فر، دانشجوی ترم آخر مدیریت جهانگردی، مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه علامه طباطبایی هستم.

از شما سرورانی که به تورهای رصدی و نجوم تشریف میبرید، خواهشمندم با پر کردن این پرسشنامه دربارۀ ابعاد شخصیتی گردشگران نجومي من رو در انجام تحقیقاتم

مساعدت بفرمایید.

با تشکر از توجه و محبت شما

ارادتمندتان

آزاده امدادی فر

مشاهده پرسشنامه

2. Top | #2
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

سلام خانم امدادی فر
    بنده شاید به عنوان اولین نفر پرسشنامه را تکمیل کردم
    اما سوالاتش به نظرم سوالات عمومی روانشناسی بود که قبلا مشابهش را در جای دیگری دیده بودم
    شاید اگر نتیجه بدست آمده از کل افراد ، تفاوت معنی داری با میانگین جامعه داشته باشد ، بتوانیم گردشگران نجومی را یک جامعه متفاوت با میانگین جامعه به حساب بیاوریم
    ولی اگر چنین اختلافی مشاهده نشود ، می توان نتیجه گرفت که گردشگران نجومی ( یا علاقمندان به نجوم ) طیف خاصی از افراد جامعه نیستند و خود همین جامعه کوچک می توانند نماینده جامعه ایران باشند
    ( البته به شرط وجود جامعه آماری کافی با پراکندگی مناسب )
    به هر حال به شخصه خوشحال خواهم شد اگر نتیجه این بررسی را نیز در حد امکان اعلام بفرمایید

ممنون
    امضای ایشان
    باده خور غم مخور و پند مقلد منیوش
    اعتبار سخن عام چه خواهد بودن

3. Top | #3
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900
    تشکر شده 12,272 بار در 1,234 ارسال

سلام خانوم امدادی فر
    من هم با نظر اقای امام موافقم و البته پرسشنامه رو هم پر کردم
    شاید علت اینکه این پرسشنامه رو اینجا مطرح کردید این باشه که با شخصیت یک گردشگر نجومی آشنا بشید اما ما در اصل منجمیم نه گردشگر نجومی
    در اصل بسیاری از ماها برگزار کننده تورهای نجومی هستیم

به عنوان کسی که حدودا ۶ ساله در عرصه گردشگری نجومی به ویژه گردشگران خارجی فعال هستم، باید بگم کلا افرادی که تورهای رصد ستارگان رو انتخاب میکنند افراد خاصی هستند!!! تو صحبت با اونها راحت میتونیم از تفاوت فاحش اونها با بقیه مطلع بشیم و اغلب یک بُعد گمشده تو زندگیشون دارند

کلا افرادی که ایران رو انتخاب میکنند افراد خاصی هستند. و آنهایی که تورهای اکوتوریسمی رو انتخاب میکنند خاص تر!! پس بهتره با نگرشی ویژه به بررسی ابعاد شخصیتی اونها بپردازید!
    امضای ایشان

4. 14 کاربر مقابل از رضا طامهری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    10491

خدمت دوستان ارجمند آقای مصطفی امام و آقای طامهری
    سلام و درود
    اول از همه خیلی سپاسگزارم از توجه و لطف شما دوستان و همۀ عزیزانی که زحمت میکشند فرم رو پر میکنند و همچنین مساعدت های جناب آقای امام...راستش من اصلا قرار نبود چنین موضوعی رو کار کنم.صرفا بر حسب علاقۀ خودم از وقتی که با اکوتوریسم و زیرشاخه هاش آشنا شدم، خیلی دوست داشتم موضوع تحقیق و پژوهش دانشگاهیم حول موضوع نجوم باشه. پیش از من در زمینۀ نجوم آقای محمدرضا رشیدی پایان نامه ای رو با عنوان راهکارهای توسعۀ گردشگری نجوم ایران با تاکید بر ظرفیت های اکوتوریستی و کویر، دربارۀ پتانسیل های بالقوۀ ایران در توسعۀ گردشگری نجوم کار کرده بودند که انصافا هم کار کامل و خیلی خوبی هست. بنده قصد داشتم در ابتدا دربارۀ آسیب شناسی گردشگری نجوم در ایران کار کنم، و یا مدل ارزیابی برای توسعۀ گردشگری نجوم ارائه کنم، اماا فقدان وجود منابع و تحقیقات کافی در این مورد بنده رو مجاب کرد کارم رو با شناخت ابعاد شخصیتی علاقمندان به نجوم و فعالان این حوزه شروع کنم، درواقع من باید اول برای خودم تعریف بشه که این افرادی که شما میفرمایید و بنده هم قبول دارم "خاص" طبق نظریۀ پلاگ که گردشگران رو به 3 گروه شخصیتی برون گرا-درون گرا و میانه رو تقسیم بندی میکنه، غالبا در کدام گروه قرار میگیرند؟! که اقدامات و توسعۀ گردشگری نجوم و استفادۀ بهینه از پتانسیل های بالقوه و عرضۀ سفرهای نجومی با کیفیت خوب و پایدار (جوری که با تورهای "شاد شاد" اشتباه گرفته نشن)، اون ارزشی که منجمین آماتور و حرفه ای استحقاقش رو دارندو اون حمایتی که باید از طرف متولیان گردشگری از این افراد به عنوان فعالان اصلی گردشگری نجوم بشه وووو...به پشتوانۀ علمی و پژوهشی مورد توجه قرار بگیره. بخاطر همین استاندارترین آزمون ابعاد شخصیتی روانشناسی (آزمون Neo یا Big five) بدین منظور انتخاب شد که مشاهده فرمودید. در مورد اینکه تعداد نمونه ها چند نفر خواهد بود باید بگم طبق جدول مورگان و اینکه جامعۀ آماری نامحدود فرض شده، تعداد نمونه گیری تلاش شده و میشه که حداقل 384 تا باشه. البته نسخۀ اصلی این آزمون روانشناسی 240 سوالیست که مطمئنا پاسخ دادن به اون از حوصلۀ خیلی پاسخ دهندگان خارج بود. و این پرسشنامۀ کوتاه شدۀ این آزمون است. که امیدوارم با تلاشی که برای ارسال پرسشنامه حتی به شهرستان ها انجام شده بتونم حتی بیش از این تعداد رو جمع آوری کنم. همچنین پرسشنامه های تحقیقات بعدی بنده به صورت تخصصی تر به موضوع نجوم مرتبط خواهند بود. در مورد اینکه فرمودید شما گردشگر نجوم نیستید باید خدمتتون بگم که ما در تعاریف سازمان جهانی توریسم، گردشگری نجوم رو اینگونه تعریف میکنیم:
    «گردشگری نجوم به کلیۀ فعالیت های افرادی اطلاق می گردد که به مکان هایی خارج از محیط عادی خود به منظور رصد آسمان و ستاره ها، با هدف و انگیزۀ ماجراجویی، لذت بردن، سرگرمی و آموزش برای مدتی بیش از 24 ساعت و کمتر از یکسال می روند.»
    و افرادی که به این گروه تعلق دارند را گردشگر نجوم می نامیم. حالا اگر احیانا در این تعریف کم و کاستی و تفاوتی میبینید که بنده رو اصلاح و بیشتر راهنمایی کنه دنیا دنیا ممنونتون میشم اگر بفرمایید.
    امیدوارم که تونسته باشم پاسخ سوالات شما دو بزرگوار و بقیۀ دوستان رو در این پست داده باشه
    ارادتمندتان
    آزاده امدادی فر

6. 11 کاربر مقابل از azadeh.emdadifar عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    10491

راستی یادم رفت بگم که هنوز نمونه ها به تعدادی که باید نرسیده اند و حتما و حتما قول میدم که نتیجۀ این تحقیق و تمام تحقیقاتم که مرتبط با فعالان و علاقمندان نجوم باشه رو با کمال میل در اختیارتون قرار بدم و به اشتراک بزارم.

8. 11 کاربر مقابل از azadeh.emdadifar عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #6
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    27
    تشکر شده 1,122 بار در 124 ارسال

وقتی که داشتم سوالات رو جواب میدادم فکر کردم شبیه یه تست روانشناسیه. چون خیلی از سوالات با سوالات دیگه در ارتباط بودند و در واقع شاید یک سوال رو میپرسیدند. این بحث رو که دیدم جواب سوالم رو گرفتم. فقط یه چیز.... سوال 57 یه جوری بود. هر دو تا گزینه با هم می تونستند وجود داشته باشند. "من هم برای خودم کار می کنم (کارمند جایی نیستم) و هم رهبر یه مجموعه ام".... این رو لطفا جواب بدین که چجوریه. در ضمن در مورد گردشگری (به عنوان یک فعال این عرصه) دوست دارم که نتایج کارتون رو ببینم. ممنون
    امضای ایشان
    LIFE IS FOR LIVING WITHOUT COSTING THE EARTH. THERE IS NO PLAN(ET) B

10. 10 کاربر مقابل از مهدی نوابی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

11. Top | #7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    10491

سلام آقای نوابی گرامی
    خیلی ممنون از پیغامتون و وقتی که برای پاسخ به پرسشنامه گذاشتید.
    راستش این سوال میزان تمایل شما به کار گروهی رو میپرسه. اگر از اینکه رهبر مجموعه ای هستید لذت میبرید و تمایل دارید در مجموعه ها شرکت کنید و با افراد دیگر در ارتباط باشید باید پاسخ شما به سمت "مخالفم" تمایل داشته باشد...حال مخالف یا کاملا مخالف!
    امیدوارم تونسته باشم پاسختون رو بدم
    باز هم اگر سوالی هست در خدمتم
    سپاس از توجهتون

12. 3 کاربر مقابل از azadeh.emdadifar عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #8
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    27

سلام
    تقریبا جوابمو گرفتم. بی صبرانه منتظر نتیجه ی این بررسی هاتون هستم. خیلی دلم می خواد بدونم یه عمر با چه جور آدمایی رصد میرفتم.....
    امضای ایشان

14. 6 کاربر مقابل از مهدی نوابی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    10491

سلام
    با کمال میل امیدوارم که نتایج جالب باشند.
    پس لطفا در مراحل بعدی تحقیق هام هم بنده رو کمک بفرمایید...
    خیلی ممنون
    برقرار باشید

16. 2 کاربر مقابل از azadeh.emdadifar عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #10
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    27

ابعاد شخصیت گردشگران نجومی         
    ما کلا در خدمت گزاری به هر چیزی که به گردشگری کمک کنه حاضریم.
    امضای ایشان

18. 2 کاربر مقابل از مهدی نوابی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع