صفحه 14 از 16 نخستنخست ... 410111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 154

موضوع: آیا این عکس واقعی است؟

1. Top | #1
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    545
    تشکر شده 17,035 بار در 1,523 ارسال

آیا این عکس واقعی است؟

همان طوری که از اسمِ تاپیک هم پیداست قراره عکسهایی رو که به نظرِ خیلی عجیب می‌رسند (یا حتی عجیب به نظر نمی‌رسند!) اینجا قرار بدیم و با هم بحث کنیم که عکس واقعی هستش یا فوتوشاپه.

اگر فوتوشاپه باید بگیم که چرا و به چه دلیلی نمی‌تونه واقعی باشه و اگر واقعی هستش سعی کنیم توضیح بدیم که چه طور و با چه تکنیکی گرفته شده (البته طبیعتا دومی به شرطی هستش که عکس به نظر عجیب بیاد یا برای کسی سوال باشه که این عکس چه طور گرفته شده)

در واقع میشه گفت این تاپیک ورژنِ علمی اون برنامه ی داستانهای باورنکردی هستش
    و البته شبیه به اون برنامه، گمراه کردن، جو دادن و اذیت کردن و سر به سر گذاشتن توصیه میشه*!

*از آنجایی که می‌گن الاعمالُ بالنیات ! نیتِ شما هم از این اذیت کردن خیر خواهد بود انشالله

حالا با صدای همون آقاهه:

آیا این عکس واقعی هست؟

به ادامه ی داستان توجه کنید....
    امضای ایشان
    یک سر به هوای کوچک در این دنیای بزرگ

2. Top | #131
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    9429
    تشکر شده 662 بار در 124 ارسال

به نظر من اگه نور ماه اون قدر قدرتمند بوده که تونسته اون دکل رو تو افق محو کنه :D پس طبیعتا باید رو نور بالای مخروطمون هم تاثیر داشته باشه
    اما میبینیم که نور هیچ فرقی با نور های خارج از قرص ماه نداره . به نظر من غیر واقعیه دقیق کار شده اما از نظر علمی بررسی نشده
    امضای ایشان
    احساس پرانتزی را دارم

که تمام چیزهای خوب در آن اتفاق می افتد

آری

خدا را مهمان قلب کوچک خود کرده ام

3. 9 کاربر مقابل از sesto عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #132
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط sesto نمایش پست ها
    به نظر من اگه نور ماه اون قدر قدرتمند بوده که تونسته اون دکل رو تو افق محو کنه :D پس طبیعتا باید رو نور بالای مخروطمون هم تاثیر داشته باشه
    اما میبینیم که نور هیچ فرقی با نور های خارج از قرص ماه نداره . به نظر من غیر واقعیه دقیق کار شده اما از نظر علمی بررسی نشده
    اثر پراش میله نازک خیلی شدیدتر از لبه مخروط هست چون از دو طرف همزمان عمل میکنه.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
    میگم اون میله‌های پراش بالا و پایین چراغ‌ها خیلی جلب توجه میکنن. تعدادشون فقط 2تاست که برام عجیبه. کسی میدونه چه نوع لنزی فقط 2تا میله ایجاد میکنه؟

راستی کسی در مورد اصول ساخت مسجد اطلاع داره؟ محراب بایستی سمت قبله باشه. این طاق مشخص داخل عکس همون محراب حساب میشه؟
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

5. 11 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #133
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    9429
    تشکر شده 662 بار در 124 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen4465 نمایش پست ها

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
    میگم اون میله‌های پراش بالا و پایین چراغ‌ها خیلی جلب توجه میکنن. تعدادشون فقط 2تاست که برام عجیبه. کسی میدونه چه نوع لنزی فقط 2تا میله ایجاد میکنه؟

راستی کسی در مورد اصول ساخت مسجد اطلاع داره؟ محراب بایستی سمت قبله باشه. این طاق مشخص داخل عکس همون محراب حساب میشه؟
    ـــــــــــــــــــــــــ ــــ
    فکر نکنم مسجد باشه . باید یه امام زاده باشه که پس گنبد مخروطی بالای سر مقبرست . در اگر پایین پا باشه پس طبیعتا سمتی که ماه هست میشه قبله
    با توجه به معماریش مال ایرانه پس ماه الان سمت غرب متمایل به جنوبه فکر کنم
    امضای ایشان
    احساس پرانتزی را دارم

که تمام چیزهای خوب در آن اتفاق می افتد

آری

خدا را مهمان قلب کوچک خود کرده ام

7. 8 کاربر مقابل از sesto عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #134
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    545
    تشکر شده 17,035 بار در 1,523 ارسال

دوستان یک نکته ای رو لطفا لحاظ کنید، من احساس می‌کنم اینجا داره بیشتر شبیهِ تاپیکِ عکاسی میشه، هدفِ من بیشتر عکسهایی هستند که جنبه ی علمی داشته باشن نه عکاسی (گرچه هر عکسِ نجومی تاکید می‌کنم هر عکسِ نجومی قابلیتِ استخراجِ اطلاعات ِ علمی داره ولی تمرکزِ این تاپیک بهتره بیشتر روی عکسهایی باشه که نکته ی علمی جالبِ توجه‌ای دارند)

نقل قول نوشته اصلی توسط مداد رنگیهام نمایش پست ها
    آقا احسان پرونده عکسی که گذاشتین بسته شد غیر واقعیه؟ اجازه هست بریم سراغ عکس بعدی؟!
    اون عکس قبلی تک فریم بوده در طی شش ماه گرفته شده بود، یعنی دو نوبت نوردهی

تسکوپِ نیوتونی می‌تونه همچین پراشی ایجاد کنه، در کل عکس به نظر طبیعی میاد، محو شدنِ اون میله ها هم به خاطر مدت زمانِ نوردهی زیادِ عکس (نسبت به روشنایی سطحِ ِ روشنِ ماه البته) طبیعیه، بالاخره پیکسل ها سرریز میشن و اون قسمتها محو (اگه دقت کنید سر ریز پیکسل ها قسمتی از مخروطِ گنبد رو دچارِ تو رفتگی کرده)
    امضای ایشان
    یک سر به هوای کوچک در این دنیای بزرگ

9. 14 کاربر مقابل از Ehsan عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #135
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

این عکس خیلی زیباست. دفعه اول که نگاش کردم خیلی احساس خوبی بهم دست داد. ولی راستش از موقعی که این تاپیکو آقا احسان زدن کلاً به عکسها خیلی دقت میکنم. این شد که یکم به این عکسه مشکوک شدم. میگم بنظر شما واقعیه؟

امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

11. 13 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #136
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    مدال طلای جهانی المپياد نجوم
    شماره عضویت
    3538
    تشکر شده 4,710 بار در 536 ارسال

این عکس خیلی زیباست. دفعه اول که نگاش کردم خیلی احساس خوبی بهم دست داد. ولی راستش از موقعی که این تاپیکو آقا احسان زدن کلاً به عکسها خیلی دقت میکنم. این شد که یکم به این عکسه مشکوک شدم. میگم بنظر شما واقعیه؟

کذب محضه!

نور روی بالن ها نشون میده خورشید سمت راست تصویره . اما بخش روشن هلال ماه نشون میده که ماه باید عمود بر راستای تصویر (بر روی خط دید بیننده) و کمی سمت چپ قرار داشته باشه. یعنی اگه قرار باشه که ماه اون هلال رو داشته باشه، خورشید باید قسمت روبروی بالن ها رو (که به سمت ماست) هم روشن کنه.

از یه مورد دیگه هم میشه فهمید. اولا که ماه تقریبا بدره. برای دیدن چنین ماهی باید خیلی نزدیک به طلوع خورشید و کمی بعد از اون به ماه نگاه کنیم. یعنی زمانی که عکس گرفته شده، اول صبحه... واقعا کله ی صبح، کی حشنواره ی بالن سواری می گیره؟!
    امضای ایشان
    عجیب ترین چیزی که تا به حال تو نجوم دیدم نه ابعاد و ارقام ماه و ستاره و فاصله و جرم اجرام کیهانیه و نه اسرار سر به مهر درون سیاهچاله ها !
    اینه که یک علاقه مشترک چه جوری می تونه این همه آدمو با هم آشنا کنه !

13. 20 کاربر مقابل از arashgmn عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #137
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    10306
    تشکر شده 88 بار در 25 ارسال

به نظرمن غیرواقعی است چون وقتی که ماه بدراست درحالت مقابله است و وقتی که خورشیددرحال غروب کردنه ماه درحال طلوع کردن است و روشنایی آسمان وسایه هایه روشن های بالن هم که نشون میده هنگام غروب نیست.
    امضای ایشان
    سربه هوا باشید

15. 7 کاربر مقابل از Astronomy* عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #138
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4783
    تشکر شده 1,158 بار در 208 ارسال

یک نکته البته اطمینان ندارم
    این که قسمتی از سمت راست ماه کامل نیست بنابراین ماه در نیمه ی دوم ماه قمری هست و یعنی روز 15 ام ماه قمری و ماه زمانی می تونه توی آسمون باشه که خورشید غروب کرده باشه ولی اون نور خورشید که به صورت قابل توجهی در سمت راست بالن ها هست نشون دهنده این هست که خورشید هنوز غروب نکرده
    البته ممکنه به خاطر ارتفاع زیاد بالن ها توی اون ارتفاع هنوز خورشید غروب نکرده باشه
    امضای ایشان
    من برگشتم

17. 4 کاربر مقابل از علیرضا محمدی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #139
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    6114
    تشکر شده 2,560 بار در 294 ارسال

سلام به نظر من اين عکس واقعى نيست واز تکنيک عکاسى و ترکيب دو عکس استفاده کردن.و دلىل بعدى جهت تابش خورشيد به بالن هاست ماه در تربىع سوم هست و در اىن زمان ماه تا ساعتى از صبح در اسمان ديده مىشه در صورتى که نور خورشىد بايد سمت چپ رو روشن کنه.در هرصورت واقعى نيست
    امضای ایشان
    اهل ابادی عشقم ز همین ویرانم
    همه رفتند ولی با دل خود میمانم
    همسفر باشم اگر با تپش شب بوها
    دست اخر به گلستان تو سرگردانم
    هر چه کردم که نگویم دل ما هم تنگ است
    خیره شد یاد تو بر ما که خودم میدانم

19. 2 کاربر مقابل از SAEED560 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #140
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    10957
    تشکر شده 173 بار در 38 ارسال

آیا این عکس واقعی است؟         

البته مطمئن نیستم اما یک نگاهی به نسبت اندازه ی بالن به ماه بندازید: ماه در این عکس بزرگ و با جزئیات افتاده (که معلوم است زوم شده) در صورتی که بالن زرد با اندازه ی معمولی افتاده،در این شرایط این عکس تنها در صورتی امکان پذیر است که بالن به ماه نزدیک باشد که این هم با عقل جور در نمی آید!!
    البته اگر راهی هست که حرف منو نقض کنه،بگید ممنون میشم(:

21. 3 کاربر مقابل از dark galaxy عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 14 از 16 نخستنخست ... 410111213141516 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)