صفحه 10 از 16 نخستنخست ... 67891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 154

موضوع: آیا این عکس واقعی است؟

1. Top | #1
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    545
    تشکر شده 17,035 بار در 1,523 ارسال

آیا این عکس واقعی است؟

همان طوری که از اسمِ تاپیک هم پیداست قراره عکسهایی رو که به نظرِ خیلی عجیب می‌رسند (یا حتی عجیب به نظر نمی‌رسند!) اینجا قرار بدیم و با هم بحث کنیم که عکس واقعی هستش یا فوتوشاپه.

اگر فوتوشاپه باید بگیم که چرا و به چه دلیلی نمی‌تونه واقعی باشه و اگر واقعی هستش سعی کنیم توضیح بدیم که چه طور و با چه تکنیکی گرفته شده (البته طبیعتا دومی به شرطی هستش که عکس به نظر عجیب بیاد یا برای کسی سوال باشه که این عکس چه طور گرفته شده)

در واقع میشه گفت این تاپیک ورژنِ علمی اون برنامه ی داستانهای باورنکردی هستش
    و البته شبیه به اون برنامه، گمراه کردن، جو دادن و اذیت کردن و سر به سر گذاشتن توصیه میشه*!

*از آنجایی که می‌گن الاعمالُ بالنیات ! نیتِ شما هم از این اذیت کردن خیر خواهد بود انشالله

حالا با صدای همون آقاهه:

آیا این عکس واقعی هست؟

به ادامه ی داستان توجه کنید....
    امضای ایشان
    یک سر به هوای کوچک در این دنیای بزرگ

2. Top | #91
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط عباس احمدیان نمایش پست ها
    سلام
    آقا محسن دست شما درد نکنه

دوست عزیز که توضیح خواستید.. من عرض کردم عکس کاملا" طبیعیه. هیچ نکته مبهمی هم نداره. حالا باید بخاطر طبیعی بودنش دلیل بیارم و بحث کنم؟ قرار بر این بوده که ما تحقیق کنیم که آیا گرفتن عکس مورد نظر عملی هست یا خیر... من درست فهمیدم؟ خوب این عکس کاملا" عادی هستش. عرض کردم اگه لازمه تا نمونه عکس رو بگیرن البته اونوقت بقول دوستان بحث شهید میشه!

اما شما بفرمایید نکته مبهمش کجاست تا ما هم بررسی کنیم....
    بنظر من هم گرفتن یه نمونه عکس خیلی خوبه و بحث رو جالبتر میکنه.
    میگم بعد از اینکه یخورده دیگه عکس رو بررسی کردیم سرآخر یه نمونه عکس هم خودمون بگیریم ببینیم چطور میشه. البته قبلش رو عکس تجزیه تحلیل علمی انجام بدیم بهتره. چون اگه یه ضرب نمونه عکس بذاریم بحث هم یه ضرب شهید میشه.
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

3. 5 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #92
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8788
    تشکر شده 1,139 بار در 113 ارسال

سلام
    آقا محسن دست شما درد نکنه

دوست عزیز که توضیح خواستید.. من عرض کردم عکس کاملا" طبیعیه. هیچ نکته مبهمی هم نداره. حالا باید بخاطر طبیعی بودنش دلیل بیارم و بحث کنم؟ قرار بر این بوده که ما تحقیق کنیم که آیا گرفتن عکس مورد نظر عملی هست یا خیر... من درست فهمیدم؟ خوب این عکس کاملا" عادی هستش. عرض کردم اگه لازمه تا نمونه عکس رو بگیرن البته اونوقت بقول دوستان بحث شهید میشه!

اما شما بفرمایید نکته مبهمش کجاست تا ما هم بررسی کنیم....

در ابتدا باید بگم کسی که سراغ چنین تصاویری میره برای کلاژ
    حتما اطلاعات کمی یا شاید زیادی در رابطه با نجوم داره
    پس این که همه چیز طبیعی جلوه کنه امری ساده می تواند باشد
    اما من یک سوال از شما میکنم به نظر خود شما که منجم هستید و عکاسی میکنید اگر شما میخواستید همچین تصویری خلق کنید بدون آنکه آن را در یک شات ثبت کنید و کلاژ انجام دهید کدام قسمت را به تصویر اضافه میکردید ؟
    آیا غیر از این هست که در حضور ماه کاملی که در تصویر موجود هست و بر روی سنسور میتابه آسمان شاید هم کل فریم سفید بشه ؟
    ولی یادآوری میکنم در این تصویر نه تنها ماه باعث اور شدگی کل تصویر نشده بلکه راه شیری به چه کیفیتی ثبت شده و جالب اینجاست که در کناره ها ی بالایی حتی آسمان به رنگ تیره کامل هست این ها هم به راحتی در فتوشاپ با قرار دادن دو لایه بر روی هم و اضافه کردن ماسک به لایه دوم و محو کردن تصویر با قلمی با سختی کم یا 0 امکان پزیر هست با تنظیم مقادیر وضوح میتوان به چنین تصویری رسید

حال با این تفاسیر دلیل منطقی شما برای واقعی بودن این تصویر چیست ؟
    امضای ایشان
    وقتي انتها هم آن ابتدا است وقتي پايان آغاز است وقتي روز ، شب و قفس آسمان است سفر بايد كرد

5. 9 کاربر مقابل از kopernik عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #93
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153

با بررسی عکس به این نتیجه رسیدم که این عکس در خسوف 5 می 2004 ثبت شده.

مکان عکاسی بایستی جایی بین چین و ژاپن باشه.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دلایل این نتیجه گیریم هم این بوده که اولاً در تصویر هیچ سیاره‌ای دیده نمیشه. با شبیه سازی داخل Starry Night به این نتیجه رسیدم که فقط در سال‌های 2000، 2001، 2002، 2003، 2004، 2009 و 2010 هیچ سیاره‌ای در این ناحیه نبوده. سپس با بررسی مکان ماه به این نتیجه رسیدم که فقط در 2004 ماه میتونه در اون ناحیه قرار بگیره (در سال‌های دیگه مدار ماه از اون نقطه نمیگذره). خب ماه کامل هم فقط در ماه May یا یه کوچولو اینطرف اونطرفتر میتونه تو این نقطه باشه. در آخر متوجه شدم که در 2004 فقط 5 می و 1 جون ماه در این قسمت مدارش قرار داره که بعد با تغییر دادن ساعت ناگهان سایه زمین رو روی ماه 5 می 2004 دیدم.

عکس واقعیه!

امضای ایشان
    Benjamin Franklin

7. 8 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #94
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9257
    تشکر شده 1,066 بار در 151 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen4465 نمایش پست ها
    با بررسی عکس به این نتیجه رسیدم که این عکس در خسوف 5 می 2004 ثبت شده.

مکان عکاسی بایستی جایی بین چین و ژاپن باشه.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دلایل این نتیجه گیریم هم این بوده که اولاً در تصویر هیچ سیاره‌ای دیده نمیشه. با شبیه سازی داخل Starry Night به این نتیجه رسیدم که فقط در سال‌های 2000، 2001، 2002، 2003، 2004، 2009 و 2010 هیچ سیاره‌ای در این ناحیه نبوده. سپس با بررسی مکان ماه به این نتیجه رسیدم که فقط در 2004 ماه میتونه در اون ناحیه قرار بگیره (در سال‌های دیگه مدار ماه از اون نقطه نمیگذره). خب ماه کامل هم فقط در ماه May یا یه کوچولو اینطرف اونطرفتر میتونه تو این نقطه باشه. در آخر متوجه شدم که در 2004 فقط 5 می و 1 جون ماه در این قسمت مدارش قرار داره که بعد با تغییر دادن ساعت ناگهان سایه زمین رو روی ماه 5 می 2004 دیدم.

عکس واقعیه!
    سلام
    آقا محسن دستت درد نکنه عرض نکردم احتمال ماه گرفتگی رو هم بدید؟ الان یعنی حله دیگه؟ آقای Kopernik عزیز اینکه ما در فتوشاپ تغییراتی در نور و رنگ بدیم که ایرادی نداره. عکس غیر واقعی اون هستش که نشه کل موضوع درون عکس رو در یک زمان و مکان تهیه کرد.

عکس کاملا" واقعیه
    امضای ایشان
    شرکت چشم انداز آسمان
    پیشرو در بومی سازی فن آوری های مرتبط با ستاره شناسی
    طراحی و تولید تجهیزات ستاره شناسی
    www.skyviews.ir

9. 6 کاربر مقابل از عباس احمدیان عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #95
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    5229
    تشکر شده 1,042 بار در 96 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen4465 نمایش پست ها
    با بررسی مکان ماه به این نتیجه رسیدم که فقط در 2004 ماه میتونه در اون ناحیه قرار بگیره (در سال‌های دیگه مدار ماه از اون نقطه نمیگذره). خب ماه کامل هم فقط در ماه May یا یه کوچولو اینطرف اونطرفتر میتونه تو این نقطه باشه. در آخر متوجه شدم که در 2004 فقط 5 می و 1 جون ماه در این قسمت مدارش قرار داره که بعد با تغییر دادن ساعت ناگهان سایه زمین رو روی ماه 5 می 2004 دیدم.

دوستان من یک چیزی بگویم!
    اگر قبول کنیم که شبیح سازی آقا محسن درست است و عکس در خسوف گرفته شده، و مدار ماه در آن نقطه بوده، و زاویه ماه 16 درجه بوده، عرض جغرافیایی هم نزدیک به ما بوده!

حالا برای گرفتن عکس جدید باید در آن تایمی که ماه در آن ارتفاع باشه،خسوف باشه مدار ماه در آن شرایط باشه، عرض جغرافیایی هم نزدیک ما باشه عکس بگیریم.

حالا می گویم عرض جغرافیایی درست، با بقیه شرایط چه کنیم. من رو سیستمم Starry Night را ندارم
    ولی اگر کسی داره یک شبیح سازی بکند که اگر می شود همچین عکسی گرفت،مقایسه را انجام دهیم؛ اگر نمی شود،دلیل برای همین عکس بیاوریم؛که من با آقای کوپرنیک در مورد این جمله موافق هستم:

نقل قول نوشته اصلی توسط kopernik نمایش پست ها

من با عکس دیگه چیکار دارم
    صحبت سر این تصویر هست
    امضای ایشان

www.ScienceOnline.ir

ساینس آنلاین نخستین مرجع چند رسانی علم در ایران

11. 2 کاربر مقابل از Taha Nagahi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #96
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    53
    تشکر شده 8,834 بار در 819 ارسال

اینجوری یعنی عکس تموم شد؟؟؟؟ :|
    کلا دیتاهای موجودی که دارید بررسیش میکنید اشتباهه!!! بعد قضاوت هم کردید در باره عکس...

این عکس از آقای بابک امین تفرشی در مرداد 92 در جزیره سانتورینی یونان گرفته و اون هم ماه هلال پهن هست که در نوردهی زیاد بصورت دایره ای ثبت میشه!!!
    اما اگزیف عکس: canon 6D modified , 15sec exp time , ISO: 3200 , fish eye 15mm , panorama of 3shots.

بهمین سادگی...پیچیده بود؟
    امضای ایشان
    عاشق دستپخت مادرمم
    اگرم سرد باشه مشکلی نیس
    در عوض یه ادویه ای می زنه که بکره
    تو هیچ رستورانی نیست و اسمش عشقه

orion سابق!!!

13. 4 کاربر مقابل از Hojjat Zafarkhah عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #97
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9257
    تشکر شده 1,066 بار در 151 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Hojjat Zafarkhah نمایش پست ها
    کلا دیتاهای موجودی که دارید بررسیش میکنید اشتباهه!!! بعد قضاوت هم کردید در باره عکس...

این عکس از آقای بابک امین تفرشی در مرداد 92 در جزیره سانتورینی یونان گرفته و اون هم ماه هلال پهن هست که در نوردهی زیاد بصورت دایره ای ثبت میشه!!!
    اما اگزیف عکس: canon 6D modified , 15sec exp time , ISO: 3200 , fish eye 15mm , panorama of 3shots.

آقای ضفرخانی عزیز
    این دیگه چجورشه؟؟!!! یعنی ما بلد نیستیم بریم دیتای عکس رو دربیاریم؟ 4 روزه داریم میگیم میشه همچین عکسی گرفت همه میگن نمیشه چون چنین و چنانه! اصلا" بیخیال شدم خودتون جواب آقای Kopernik رو بدید.

اینم یه شهیده دیگه
    امضای ایشان
    شرکت چشم انداز آسمان
    پیشرو در بومی سازی فن آوری های مرتبط با ستاره شناسی
    طراحی و تولید تجهیزات ستاره شناسی
    www.skyviews.ir

15. کاربر مقابل از عباس احمدیان عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

16. Top | #98
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    5229

حجت جان قرار شده بود کسی این عکس ها رو نره سرچ بکنه هاااا.
    ویرایش توسط Taha Nagahi : 01-10-2014 در ساعت 09:37 PM
    امضای ایشان

www.ScienceOnline.ir

17. کاربر مقابل از Taha Nagahi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

18. Top | #99
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    5229

سلام دوست عزیز Taha
    واقعا" منطق شما منو حبرت زده کرده و مثل عجیب ترین مسایل حل نشده کیهان شناسی هنوز توی فکرشم!!!
    بنده عرض کردم میشه همچین عکسی گرفت . آقا محسن زحمت کشیدند و با بررسی پارامترهای زمانی اثبات کردند که تصویر واقعی هستش... الان شما اومدید موافقتتون رو با آقای Kopernic اعلام کنید !!! من که نمیفهمم!!!!!!!!!!!

دوستان اگه زحمتی نیست عکس بعدی رو لطف کنند و خواهشی که از مدیریت دارم اینه که عکس رو قبل از ارایه بررسی کنن که واقعا" ارزش بررسی داشته باشه. این عکس که خیلی واضح و گویا بود

من نمی خواهم خیلی کش بدم؛من گفتم اگر فرض بگیریم شبیح سازی آقا محسن درست باشه برای عکس جدید هم باید همون شرایط را پیاده کنیم تا عکسی در بیاد که بشه با این عکس مقایسه کرد.ضمناً گفتم خیلی با عکس جدید برای مقایسه موافق نیستم نظر خودم را گفتم...
    امضای ایشان

www.ScienceOnline.ir

19. 4 کاربر مقابل از Taha Nagahi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #100
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153

آیا این عکس واقعی است؟         
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hojjat Zafarkhah نمایش پست ها

اینهمه دقت کردم موقع رسم صورفلکی ولی بازم اشتباه شد. اونم چه جایی!!! دقیقاً جایی که نباید اشتباه میشد اشتباه کردم.
    پای پایینی سنبله رو اشتباهی وصل کردم به سیاره زحل که فاصله کمی با ستاره اصلی سنبله داشت! ببینید همین اشتباه جزئی نتیجه کارو به کجا کشید. از 2013 رفتیم به 2004، بجای یونان از چین سر درآوردیم و جالب اینکه وسط این گیر و دار تیرمون مستقیم خورد به خسوف!
    امضای ایشان
    Benjamin Franklin

21. 7 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 10 از 16 نخستنخست ... 67891011121314 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)