صفحه 7 از 19 نخستنخست ... 3456789101117 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 188

موضوع: گشت رصدي،11 و 12 مهر- مرنجاب

1. Top | #1
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

گشت رصدي،11 و 12 مهر- مرنجاب

گشت رصدي آوا استار - 11 و 12 مهرماه

كوير مرنجاب

سلام به همه اعضا گرامي

مركز نجوم آوااستار در نظر دارد در تاريخ پنجشنبه و جمعه 11 و 12 مهرماه گشت رصدي برگزار كند

زمان حرکت : پنجشنبه 11 مهر ساعت 13

زمان برگشت : بعد از ظهر جمعه 12 مهر

مکان : كوير مرنجاب - كمپينگ

خدمات : اتوبوس توریستی ، شام ، صبحانه ، پذيرايي، بیمه، امكانات رصدی

( این گشت با همکاری شرکت خدمات مسافرتی هماي سرزمين پارس برگزار می گردد )

هزینه گشت :

اعضای جدید : 80 هزار تومان

اعضای فعال : ( با احتساب 20 درصد تخفیف ) : 64 هزار تومان

اعضای ممتاز : ( با احتساب 30 درصد تخفیف ) : 56 هزار تومان

علاقمندان براي حضور در اين برنامه لازم است فرم زير را تكميل كنند و براي تكميل ثبت نام در ساعات اداري با دفتر آوااستار تماس حاصل فرمايند :

تلفن : 7-88540024

ویرایش توسط yperseusy : 06-24-2015 در ساعت 11:39 AM

2. Top | #61
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    6114
    تشکر شده 2,560 بار در 294 ارسال

سلام
    من با خوندن مطالبی که دوستان زحمت کشیدن برای اشنایی بیشتر ما از مرنجاب گفتن و نوشتن به زحمت می تونم نفس بکشم چون همش تو فکر یه مار افعی یا یه پلنگ اسیایی یا حمله سوسکای بالدار و خلاصه جشن دور همی مارمولک ها و عقرب ها هستم تا رصد . بیشتر باید فکر زمین کویر باشیم یا اسمونش..........؟
    باز خدا رو شکر پشه نداره
    امضای ایشان
    اهل ابادی عشقم ز همین ویرانم
    همه رفتند ولی با دل خود میمانم
    همسفر باشم اگر با تپش شب بوها
    دست اخر به گلستان تو سرگردانم
    هر چه کردم که نگویم دل ما هم تنگ است
    خیره شد یاد تو بر ما که خودم میدانم

3. 9 کاربر مقابل از SAEED560 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #62
    کاربر فعال
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    ديوان سالار ويكی نجوم
    شماره عضویت
    1479
    تشکر شده 11,960 بار در 1,080 ارسال

نه بابا چه سوسک و مار و رتیلی !! هیچی نیست نگران نباشید مگر اینکه خودمون دلمون بخواد که بیان و به دنبالشون باشیم ... میمونه مارمولک که اونم ترس نداره تازه خوشگل هم هست!

حالا باشه هم اشکال نداره منجم باید با این چیز ها کنار بیاد

خلاصه جای نگرانی نیست
    امضای ایشان
    وقتی خدا را دیدم که مشکلم را حل می کرد، من به توانایی او ایمان می آوردم

و وقتی حل نمی کرد

می فهمیدم او به توانایی من ایمان دارد...

5. 11 کاربر مقابل از هانیه امیری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #63

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    17
    تشکر شده 12,423 بار در 1,283 ارسال

بابا مگه داریم میریم باغه وحش؟ :|
    نگران هیچی نباشید ... ما در کنار رمل ها اسکان پیدا میکنیم معمولا که اونجام از این حیوانات خوشگل نداره
    امضای ایشان
    [CENTER][COLOR="navy"][B]as days and nights,
    would pass me by
    i tell myself that i was waiting for a sign
    then she appeared,
    a love so fine,
    my valentine[/B]
    [/COLOR]:ORLY::ORLY::ORLY::ORLY:

[/CENTER]

7. 11 کاربر مقابل از yperseusy عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #64
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2400
    تشکر شده 6,172 بار در 666 ارسال

دوستان وضع حیات وحش ایران اینقدر خراب هست که شما با این حیوون های وحشی برخورد نکنید به خصوص سمت مرنجاب که اینقدر گروه های گردشگری اون سمت رفتن و متاسفانه اصول اولیه کمپینگ در طبیعت رو رعایت نکردن و حیات وحش و طبیعت رو ، رو به نابودی بردن ،

سمت مرنجاب تنها حیوونی که بیشتر جلب توجه می کنه شتر هست مطمئن باشید اگه اصول اولیه بودن در طبیعت رو رعایت کنید هیچ اتفاقی نمی افته

9. 13 کاربر مقابل از مسعود فرح بخش عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #65
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط مسعود فرح بخش نمایش پست ها
    دوستان وضع حیات وحش ایران اینقدر خراب هست که شما با این حیوون های وحشی برخورد نکنید به خصوص سمت مرنجاب که اینقدر گروه های گردشگری اون سمت رفتن و متاسفانه اصول اولیه کمپینگ در طبیعت رو رعایت نکردن و حیات وحش و طبیعت رو ، رو به نابودی بردن ،

سمت مرنجاب تنها حیوونی که بیشتر جلب توجه می کنه شتر هست مطمئن باشید اگه اصول اولیه بودن در طبیعت رو رعایت کنید هیچ اتفاقی نمی افته
    همین امروز تو اداره یه زنبور هی مدام داخل اتاق میچرخید و همه اونو فراری میدادن و بیچاره رو بیشتر داخل اتاق در بسته گیج میکردن. من بجای اینکار، یه حبه قند گذاشتم کنار خودم روی میز. چند دیقه بعد اون زنبور روی اون حبه قند نشست و آروم شد. خیلی خونسرد کنارش نشستم و کارم و انجام دادم. بعضی موقع ها دورم میچرخید و حتی تا جلو صورتم اومد ولی هیچ عکس العملی نشون ندادم و باز برمیگشت سراغ قند خودش. تا آخر وقت با اون قنده مشغول بود تا حدی که آخر وقت مجبور شدم با همون قند بذارمش رو تاقچه. فکر کنم دستی شده بود.

بله آقای فرح بخش دقیقاً همینطوره که میگید. کافیه تا یه حیوون زبون بسته وسط یه جمع گردشگر گرفتار بشه تا همه داد و بیداد و جیغ بزنن که مار، عقرب... بکشش و با سنگ بزنش و از این حرفا. متأسفانه این رفتار خیلی زشتیه. حتی بعضی موقع‌ها به حیوون های بی آزاری مثل گربه هم رحم نمیکنیم. این رفتار رفتار خیلی زشت و نادرستیه. یادتون باشه بقول آقای فرحبخش این اون حیوون نیست که اومده تو جمع ما بلکه این ماییم که وارد حریم خصوصی زندگی اون حیوون شدیم. حیوون زبون بسته‌ای که سهمش از این دنیا شاید فقط یه سوراخ تو زمین بیشتر نباشه و ما همون سوراخ رو هم با انداختن زیراندازهامون میبندیم. سر و صدا میکنیم، داد میزنیم، به زمین لگد میکوبیم و ... . بهترین کار در مواقع مواجهه با یه حیوون سمی و خطرناک آروم و خونسرد بودنه. شاید حالت برانگیخه و صدای بوم بوم شدید قلب ماست که بیشتر اونو تحریک میکنه. چون حتماً میدونید که حیوونا قدرت حواسشون متفاوت از ماست. شاید عطری که زدیم یه زنبور رو بسمت ما بکشونه. شاید اونجا لونشه و سعی داره بهمون بگه که "از اینجا برو". انتظار نداریم که با هامون حرف بزنه. سعی کنید کاملاً خونسرد و آروم باشید و آروم ازش دور شید. سعی کنید بفهمید که چی میخواد بهتون بگه و همونکار رو بکنید. اگه سنگ یا چوب گرفتید دستتون همیشه قبل از کشتن یه حیوون به این فکر کنید که شاید اون حیوون تو خونش بچه‌هایی داشته باشه که منتظر برگشتن مادرشونن.
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

11. 13 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #66
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1459
    تشکر شده 2,315 بار در 256 ارسال

سلام
    یک سوال : البته با سپاس ازجنابАlireza که لطف کردن ومسیر های دفتر آوا را گفتن اما به نظرتون اگر از ایستگاه شهید بهشتی بیاییم مسافت پیاده روی کمتر نمیشه؟؟؟
    امضای ایشان

Somewhere
    Something
    Incredible
    Is waiting
    To be known

'Carl Sagan'

13. 4 کاربر مقابل از melika bidabadi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #67
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    6374
    تشکر شده 6,841 بار در 590 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdieh. GH نمایش پست ها
    خوشا به حال همگی

خوش بگذره به همتون، عکس یادتون نره، مواظب خودتونم باشین !

در محضر استادان کویر نورد و ستاره شناس آوایی من نباید چیزی بگم... ولی میگم آخه میخوام تو موضوع مشترک بشم و یه چیزایی هم بلدم که با اجازه نوشتمشون...

خب بریم سر اصل مطلب!! زنگوله یادتون نره آره زنگوله... ( زنگوله اصل مطلب نیستا) ترجیحا زنگوله ای که صداش زیاد باشه، نه برای اینکه همدیگه رو گم نکنیدا البته در این موردم ممکنه استفاده بشه اما بیشتر به این خاطر که صدای زنگوله باعث میشه خزنده های کویر به لونه ها و پناه گاه هاشون برن، اینطوری با اطمینان بیشتری میتونین قدم بردارین و تو بوته ها پاتونو بزارین ( ولی بازم پاتونو تو بوته ها نزارین )

آبم دوبرابر نیازتون ببرین و اگه از منبع آب دور بودین ( یا آب بطریتون تموم شد) یه ریگ بردارین و بزارین زیر زبونتون تا بزاق دهنتون بیشتر شه و تشنگیتون کمتر

سرم خوراکی نمکم گاهی اوقات خوبه... هم برای خوردن... هم برای شستن ( اینو تو یه مستند دیدم ، به مقاومت بدنتونم کمک میکنه)

برای فشارتون علاوه بر چیزای شیرین به نظرم یه چیز شورم ببرین! من خودم وقتی یه چیز شیرین میخورم تو هوای گرم بدتر سردرد میگیرم! اما چیزای شورو بیشتر ترجیح میدم، به علاوه فشار رو هم زودتر میارن بالا ( اگه خاص خودم نباشه )

چاقو یا کاتر و انبر هم با خودتون ببرین بد نیست! دو تیکه چوبم با باند همراه باشه خوبه... برای گزیدگی مار بهترین کار بعد از خارج کردن زهر، آتل بستن و ثابت نگه داشتن عضو گزیدگیه. ( که انشاء الله اصلا اصلا نیازتون نشه )

دلمونم واسه همتون تنگ میشه! برگشتین زود بیاین آوا

و در آخر امیدوارم حسابی بهتون خوش بگذره و تو آسمون چیزی جز ستاره و اجرام آسمانی و کلا چیزایی که دوس دارین نبینین!
    اتفاقه حادثه س .عقربی رتیلی سوسکی.البته سوسکای کویر یکم زشتن.اینو گفتم بابت آماده باش.تا دلتون بخوادم مارمولک هست.

من بعد از خوندن این دو تا پستتفکر،تعجب،تامل،حس دوست داشتن،لذت

دارم به این فکر میکنم که طوفان شن بیات بعد ما گیر کنیم تو کویر نه راه پس داشته باشیم نه پیش!! آذوقه مون تموم بشه!مجبور بشیم برای رفع تشنگی ریگ بزاریم زیر زبونمون! یه حیوون شکار کنیم!(نه گناه داره!)،همچنین مجبور بشیم جی پی اس cpc رو در بیاریم!از باقیمونده ی cpc یه فرستنده باهاش بسازیم تا بتونیم موقیتمون رو برای گروه های امداد بفرستیم تا اینکه برسن و ما رو نجات بدن!! : دی وای چه حالییییییییییی میده!چقدر هیجان داره
    منم که عاشق هیجان
    الانم دارم خودمو آماده میکنم برای یه سفر پر هیجان و زندگی در شرایط سخت!
    از این مارمولکا که شبیه آفتاب پرستن!چی بود اسمشون!بزمجه؟!

ممنون از
    hadi soleimani و Mahdieh. GH عزیز.بابت اطلاعات.

نقل قول نوشته اصلی توسط melika bidabadi نمایش پست ها
    سلام
    یک سوال : البته با سپاس ازجنابАlireza که لطف کردن ومسیر های دفتر آوا را گفتن اما به نظرتون اگر از ایستگاه شهید بهشتی بیاییم مسافت پیاده روی کمتر نمیشه؟؟؟
    سلام.
    ممنون: )
    الان که نگاه کردم 50 متر نزدیک تره!پوزش از دوستان من خودم تا حالا از این راه نیومده بودم!حسابش نیووردم.
    یکی از دوستان هم گفت مثل اینکه از اون ور میتونید از مترو شهید بهشتی تا سر دنیای نور رو با ماشین بیایین و در نتیجه مسیرتون خیلی نزدیک تر میشه.

نکته ی امتحانی :از دوستان در انجمن نجوم سپهر کاشان هم مطلع شدیم که آن ها هم پنج شنبه جمعه مرنجاب خواهند بود!!

مثل اینکه جمع نجومیا جمه!!
    ویرایش توسط |Alireza| : 10-01-2013 در ساعت 08:51 PM
    امضای ایشان

15. 14 کاربر مقابل از |Alireza| عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #68
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    3172
    تشکر شده 329 بار در 38 ارسال

الان جریان این مارمولک و بزمجه چیه آخه ؟!
    بعد یه چیز دیگه یعنی اونجا اصلا آب نیست که از تشنگی مجبور باید بشیم ریگ بزاریم تو دهنمون ؟!!
    والا منم اولین بارمه که می خوام بیام کویر ..واس خاطر زیبایی آسمان شب اون که همش ازش محرومیم ما شمالی ها ...ولی اینقده تو این نظر ها از مارمولک و سختیه های اون شب گفتین دیگه فکر کنم اون شب همش حواسم باید به مارمولک ها باشه تا آسمون ((
    امضای ایشان
    you can always find the sun within yourself if you will only search

17. 7 کاربر مقابل از estardast عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #69
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای ويكی نجوم
    شماره عضویت
    375
    تشکر شده 5,596 بار در 572 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط estardast نمایش پست ها
    الان جریان این مارمولک و بزمجه چیه آخه ؟!
    بعد یه چیز دیگه یعنی اونجا اصلا آب نیست که از تشنگی مجبور باید بشیم ریگ بزاریم تو دهنمون ؟!!
    والا منم اولین بارمه که می خوام بیام کویر ..واس خاطر زیبایی آسمان شب اون که همش ازش محرومیم ما شمالی ها ...ولی اینقده تو این نظر ها از مارمولک و سختیه های اون شب گفتین دیگه فکر کنم اون شب همش حواسم باید به مارمولک ها باشه تا آسمون ((

این بحث مارمولک رو کی راه انداخت ؟

قابل توجه دوستانی که از مارمولک میترسن توی دیوار خونتون کم کم دو سه تاشون دارن استراحت میکنن مخصوصا نزدیک جاهی گرم مثلا دودکش ابگرم کن یا هود ....

پوشش جانوری منطقه به دلیل وجود آب و غذای فراوان بسیار غنی است. از جمله حیوانات موجود می توان به گرگ، شغال، کفتار، روباه شنی، گربه شنی، بزمجه، آفتاب پرست، انواع مارمولک، مار، عقرب، تیهو، عقاب، شاهین و خرگوش و موش اشاره کرد. در سال اخیر یک جفت پلنگ نیز در منطقه مرنجاب مشاهده شده است.

ولی عمرا به جز خرگوش و روباه شنی چیزی بتونین پیدا کنین

داخل رمل ها به دلیل پوشش گیاهی خیلی ضعیف موجودات خیلی کمتر میان ...

میتونین کمی با خودتون تنباکو بیارین دور کمپ بچینین باعث دور شدن موجودات میشه ...

البته به شرطی که بعدا جمش کنین ...

و اینکه جای هیچ نگرانی ای نیست فک کنم فراموش کردین با اوا استار دارین رصد میرین ...
    امضای ایشان
    دلي سربلند و سري سر به زير
    از اين دست عمري به سر برده ايم

قيصر امين پور

19. 17 کاربر مقابل از sasan20oo20 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #70
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

گشت رصدي،11 و 12 مهر- مرنجاب         
    سلام به همه دوستان گرامي

اين چند روز به شدت درگير دريافت مجوز و آماده سازي مقدمات سفر بوديم

فقط بگم كه واقعآ شرايط سفر به مرنجاب سخت شده . حتي سخت تر از مجوز هاي قصر بهرام !

اما خب به هر حال همه چيز درست شده ، يعني اميدوارم درست شده باشه !

اما از دوستاني كه جَو ميدن ..... خواهش مي كنم جَو ندن !!!

نه اونجا مار و عقرب مي بينين ( اگر توصيه هاي ايمني رو جدي بگيريد البته ) ، نه دچار كم آبي و اينا ميشيم .... نه قراره كسي بهمون حمله كنه ...

راستي ...

ليدر اين برنامه يكي از مجرب ترين ، حرفه اي ترين و معروف ترين ليدر هاي گشت هاي طبيعت گردي در سراسر ايران و بلكه خاور ميانه است

معرفي مي كنم
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    سركار خانم ستاره بنيادي

موفق باشيد

صفحه 7 از 19 نخستنخست ... 3456789101117 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)