صفحه 6 از 19 نخستنخست ... 234567891016 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 188

موضوع: گشت رصدي،11 و 12 مهر- مرنجاب

1. Top | #1
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

گشت رصدي،11 و 12 مهر- مرنجاب

گشت رصدي آوا استار - 11 و 12 مهرماه

كوير مرنجاب

سلام به همه اعضا گرامي

مركز نجوم آوااستار در نظر دارد در تاريخ پنجشنبه و جمعه 11 و 12 مهرماه گشت رصدي برگزار كند

زمان حرکت : پنجشنبه 11 مهر ساعت 13

زمان برگشت : بعد از ظهر جمعه 12 مهر

مکان : كوير مرنجاب - كمپينگ

خدمات : اتوبوس توریستی ، شام ، صبحانه ، پذيرايي، بیمه، امكانات رصدی

( این گشت با همکاری شرکت خدمات مسافرتی هماي سرزمين پارس برگزار می گردد )

هزینه گشت :

اعضای جدید : 80 هزار تومان

اعضای فعال : ( با احتساب 20 درصد تخفیف ) : 64 هزار تومان

اعضای ممتاز : ( با احتساب 30 درصد تخفیف ) : 56 هزار تومان

علاقمندان براي حضور در اين برنامه لازم است فرم زير را تكميل كنند و براي تكميل ثبت نام در ساعات اداري با دفتر آوااستار تماس حاصل فرمايند :

تلفن : 7-88540024

ویرایش توسط yperseusy : 06-24-2015 در ساعت 11:39 AM

2. Top | #51
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    16
    تشکر شده 8,571 بار در 984 ارسال

Talking وصیت های من ...........

سلام دوستان ...........

من هم احتمالاً
    .
    .
    .
    .
    .
    نمیااااااام .......... ( باشد که تا ثابت شود عامل .... چه کسی هست و بنده بی گناه و مظلوم هستم )

آقای سلیمانی شما کدوم سیاره زندگی می کنین ؟! اینجا ملت غیبت نکنن ، شبشون صبح نمیشه !
    می دونم که غیبت می کنین و هر چی هم نفرین خدایان روم باستان رو نثارتون کنیم بازم کار خودتونو می کنین ، ولی حداقل غیبت خوبمونو کنین ! ( بابا بالاخره من حداقل یک ویژگیِ خوب که دارم ، بیا اینم تقلب : رصدگر خوب و فعالی هستم )

گفتم حالا که نمیام ، بزار چند تا وصیت کنم ، شاید رستگار شوید :

اول اینکه : انقدر با cpc ور برید تا باتریش تموم بشه یا حداقل تنظیمش به هم بریزه !
    دوم اینکه : عکس ملت رو خراب کنین ! ( حالا دو تا هم کفایت می کنه )
    سوم اینکه : اگر دیدین دوستی یا دوستانی دارن اسکچ می کشن ، سر به سرشون بزارید ! ( حالا نه تا اون حد که گریشون در بیاد ولی خوب اذیته باشه )

خوب بسه دیگه چقدر میخواید خبیث بشین ، برید یکم رصد کنین :
    اگر توی رمل ها برید آسمون عالی هست ، کهکشان مثلث ( m33 ، در صورت فلکی مثلث ) رو حتماً ببینین و حتماً حتماً تا دیدینش یاد من کنین ( خیلی دوسش دارم .......... )

خلاصه مدیــــــــونید اگر جامو خالــــــــــی نکنین !!! ( ببینین تأکیدی بوداااااا !!!!! )

3. 20 کاربر مقابل از Tahereh Ramezani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #52
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای فعالیت در فروم
    شماره عضویت
    1590
    تشکر شده 11,473 بار در 1,308 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط hadi soleimani نمایش پست ها

تمرین کنید شاید یه مصاحبه تلویزینی ازتون بکنن. کم نیارید.تیریبون آزاد هستش.البته شاید........میکروفونم فکنم بدن دست پرهام جان (astronomy).
    هادی جان من ایندفعه نیستم رصد! یکی دیگه به جای من میکروفون رو بگیره! فقط به شرط اینکه رصد بعدی باز پس بده به خودم میکروفونو

نقل قول نوشته اصلی توسط Tahereh Ramezani;69487"
    دوم اینکه : عکس ملت رو خراب کنین ! ( حالا دو تا هم کفایت می کنه )
    اینو جدی بگیریداااا! خانم رمضانی اینکارو کردن که میگن! بفرما اینم نمونش (کار خودشون تنهاییه :|)

http://forum.avastarco.com/forum/gal...imageuser=1590

راستی دوستان حسابی جای مارو خالی کنید

من عاشق کویر و رمل هستم، حالا یه بار هم که آوا پس از مدت ها مرنجاب رصد گذاشت من بخاطر مشغله درسی و کنکور نمیتونم بیام

خلاصه خوش بگذره! از همین الان منتظر عکس ها و گزارش های خوبتون هستیم

5. Top | #53
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    4949
    تشکر شده 111 بار در 19 ارسال

بچه ها میشه لطفا یکی یه لیست کامل از وسایل مورد نیاز بنویسه؟!! من اصلا نمیدونم چی باید بیارم... لطفا به ریز ترین وسایل که ممکنه لازم بشه هم اشاره کنین ؛)
    راستی میشه بگین چرا شلوار لی نپوشیم؟؟!! چرا صدای مامانارو در میاره؟؟!!

6. 2 کاربر مقابل از barsavosh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #54
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2400
    تشکر شده 6,172 بار در 666 ارسال

دوستان منم متاسفانه این رصد در خدمت دوستان نیستم ولی یه چندتا اطلاعات بهتون در مورد مرنجاب بگم بد نیست بدونید

اول اینکه زمانیکه شما وارد وارد جاده خاکی (جاده کویر مرنجاب می شید) یادتون باشه دارین در یکی از انشعابات جاده تاریخی ابریشم قدم بر می دارین ، البته شما در ماشین هستین و قدم بر نمی دارین

جاده خاکی تقریبا صاف و هموار هستش و البته دارای پیچ وخم که من منطق این پیچ و خم در جاده کویری رو متوجه نشدم تقریبا در میانه های راه به یک شیب تقریبا تند بر می خورید که به این شیب "خطب شکن" گفته می شه ، خطب یک چهارچوبی هست که روی جهاز شتر بسته می شه و روی اون وسیله گذاشته می شه ، در زمانیکه کاروان شتر به این منطقه می رسید ، شیب زیاد باعث شکسته شدن این خطب ها می شده و به خاطر همین به این منطقه خطب شکنئ گفته میشه

بعد از رد کردن خطب شکن در سمت راست خودتون و در سمت شرق یک شوره زار رو می بیند که البته این شوره زار مستقل از دریاچه نمک هست که به اون "کویر چاه کنجه" گفته می شه

کویر چاه کنجه

بعد از عبور از همه اینها به کاروانسرای تاریخی مرنجاب می رسین ، این کاروانسرا مثل اکثر کاروانسراهای کشور در زمان شاه عباس و در سال 1012 قمری ساخته شده ، گفته میشه همیشه حدود 500 سرباز مسلح در کاروانسرا حضور داشتن و به امنیت منطقه و کاوران های عبوری می پرداختن

بعد از عبور از کاروانسرا و در فاصله تقریبا 4 کیلومتری یه یک چاه آب شیرین بر می خورین که به "چاه دست کن" معروف هستش ، دلیل اصلی شیرین بودن آب این چاه اینه که ماسه های موجود بر سر راه آب این چاه حکم یک فیلتر رو ایفا می کنن و باعث شیرین شدن آب چاه می شن ، یکی از روایت هایی که از این چاه نقل هست(؟) که این چاه توسط امام رضا در مسیر سفر به خراسان حفر شده

چاه دستکن

اما یکی از شگفتی های مرنجاب حضور در حاشیه دریاچه نمک هستش ، دریاچه ای که بر خلاف همه دریاچه های دنیا نه از آب بلکه مملو از نمک هستش و یکی دیگه از نقاط دیدنی منطقه "جزیره سرگردان" هستش

بعد از ورود به دریاچه در سمت شمال شرقی کوه کم ارتفاعی دیده می شه که در واقع این همون جزیره سرگردان هستش ، این جزیره از سنگ های آتشفشانی تشکیل شده ، مردمان در قدیم معتقد بودن که این جزیره ثابت نیست و در دریاچه دائما در حال حرکت هست به همین دلیل نام سرگردان رو گذاشتن و یکی دیگه از دلیل های این نامگذاری اینه که وقتی به دو انتهای جزیره نگاه کنیم به خاطر پدیده سراب محو می شن.
    http://
    جزیره سرگردان در مرکز تصویر مشخصه

مسیر کاوانسرای مرنجاب رواگه ادامه بدیم بعد از کاروانسرا به رمل ها می رسیم که به این منطقه "ریگ بلند" گفته میشه و به بیابان "بندریگ" معروفه و در پشت رمل ها به "پشت ریگ" می رسیم. معمولا ریگ بلند آخرین منطقه ای که توسط گروهای گردشگری در اون تردد می شه و ادامه مسیر نیاز به ماشین های دو دیفرانسیل داره ، زمانیکه مسیر رو ادامه بدیم بعد از طی حدود 40 کیلومتر با کاروانسرای "سفیدآب" واقع در پارک ملی کویر می رسیم

ریگزارهای منطقه بندریگ

از سفید آب اگه به سمت شمال بریم بعد از حدود 40 کیلومتر دیگه به کاروانسرای عین الرشید و قصربهرام میرسیم
    از سفید آب اگه به سمت شرق حرکت کنیم به پاسگاه محیط بانی ملک آباد می رسیم و بعد از اون تقریبا وارد "ریگ جن" می شیم

یک نکته جالب دیگه هم اینکه مسیر مرنجاب،سفیدآب،قصربهرام مسیری بوده که شاه عباس اون رو برای رسیدن به منزل مادری خودش از اصفهان(پایتخت) به فرح آباد ساری طی می کرده

و در آخر و موقع برگشتن خواهشا به اطراف خودتون نگاه کنید و جز ردپا هیچ چیز دیگه ای جا نزارید و جز عکس هیچ چیزی دیگه ای بر ندارید ، طبیعت میزبان ماست پس مهمان خوبی باشیم
    ویرایش توسط مسعود فرح بخش : 09-30-2013 در ساعت 12:06 AM

8. Top | #55
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    9315
    تشکر شده 17 بار در 3 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط مسعود فرح بخش نمایش پست ها

جاده خاکی تقریبا صاف و هموار هستش و البته دارای پیچ وخم که من منطق این پیچ و خم در جاده کویری رو متوجه نشدم
    سلام

این پیج و خم ها برای دوری از باتلاق هایی هستش که در کویر وجود داره و شاید امروز خیلی هاشون خشک شده باشن ولی هنوز هم وجود دارند و توانایی بلعیدن یک اتومبیل با سرنشینانش رو دارن.یکی از دلایل نام گذاری ریگ جن هم همین باتلاق هاست که در کنار عجایب دیگر این منطقه باعث ناپدید شدن کویر نوردهای غیرحرفه ای شدن و هنوز هم در منطقه ریگ جن وجود دارند تا سالهای نه چندان دور قبل کمتر کسی جرات می کرد پا به اون منطقه بزاره.

البته تا جایی که من اطلاع دارم در مرنجاب امروزه کمتر دیده شده اند.
    ویرایش توسط Leili : 09-30-2013 در ساعت 12:39 PM دلیل: غلط املایی

9. 8 کاربر مقابل از Leili عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #56
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2400
    تشکر شده 6,172 بار در 666 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Leili نمایش پست ها
    سلام

این پیج و خم ها برای دوری از باتلاق هایی هستش که در کویر وجود داره و شاید امروز خیلی هاشون خشک شده باشن ولی هنوز هم وجود دارند و توانایی بلعیدن یک اتومبیل با سرنشینانش رو دارن.یکی از دلایل نام گذاری ریگ جن هم همین باتلاق هاست که در کنار عجایب دیگر این منطقه باعث ناپدید شدن کویر نوردهای غیرحرفه ای شدن و هنوز هم در منطقه ریگ جن وجود دارند تا سالهای نه چندان دور قبل کمتر کسی جرات می کرد پا به اون منطقه بزاره.

البته تا جایی که من اطلاع دارم در مرنجاب امروزه کمتر دیده شده اند.
    بله مرنجاب زمین های باتلاقی زیاد نداره و احتمال داره که در قدیم باتلاق هایی بوده باشه ولی سمت دریاچه نمک هنوز هم باتلاقی هست و رفتتن با ماشین نیاز به آمادگی لازم رو داره وتوصیه میشه ماشین های معمولی و به ویژه اتوبوس و میدل و ... در مسیر نرمال حرکت کنن و از مسیر اصلی خارج نشن نه اینکه در باتلاق بلعیده بشن بلکه احتمال داره که گیر کنن و یه جورایی به گل بشینن،

11. 12 کاربر مقابل از مسعود فرح بخش عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #57
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2166
    تشکر شده 7,688 بار در 659 ارسال

سلام و درود بر همه دوستانی که میخواند برند رصد اما افسوس که ما نمیایم

من متاسفانه این بار نتونستم با دوستان همراه بشم انشالا به همه خوش بگذره سلام منو به مارمولک ها .. سوسک ها و رمل های کویر برسونید ممنون

خب ..

دوستان برای بار چندم از همه خواهش میکنم که داخل رصد حتما به فکر نوشتن یک گزارش مختصر اما دقیق باشید

دقیقا اطلاع ندارم تعداد افرادی که رصد میرند چند نفر هستند اما میدونم زیاد هستید پس حتما ازتون میخوام که همون طور که اطلاع دارید به روش تعیین حدقدر آسمان ( که لنک دانلود مقاله به صورت فایل pdf رو صفحه اصلی سایت موجوده ) ، این کار رو انجام بدید چرا که تنها افرادی که میتونند به روند این طرح کمک کنند خود شما هستید دوستانی که رصد گر هستند

یک خواهش دیگه : از بین دوستان کسانی هم که با کویر مرنجاب آشنایی کامل دارند این رصد گاه رو به وسیله فرم معرفی رصد گاه های سایت آسمان تاریک ، معرفی کنند.

پیشاپیش سپاس از همراهی شما عزیزان

13. 17 کاربر مقابل از رخساره روشنی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #58
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

مار و عقرب و رتیل و پلنگ و باتلاق و جن و شیب کمر شکن و... آقا جا بهتر از این نبود ما رو ببرین؟!
    حداقل لطفاً برای مایی که اولین باره میایم چنین جایی حداقل تجهیزات و احیاناً تسلیحات لازم رو بگید که چی با خودمون بیاریم.
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

15. 10 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #59
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    6275
    تشکر شده 3,346 بار در 359 ارسال

خوشا به حال همگی

خوش بگذره به همتون، عکس یادتون نره، مواظب خودتونم باشین !

در محضر استادان کویر نورد و ستاره شناس آوایی من نباید چیزی بگم... ولی میگم آخه میخوام تو موضوع مشترک بشم و یه چیزایی هم بلدم که با اجازه نوشتمشون...

خب بریم سر اصل مطلب!! زنگوله یادتون نره آره زنگوله... ( زنگوله اصل مطلب نیستا) ترجیحا زنگوله ای که صداش زیاد باشه، نه برای اینکه همدیگه رو گم نکنیدا البته در این موردم ممکنه استفاده بشه اما بیشتر به این خاطر که صدای زنگوله باعث میشه خزنده های کویر به لونه ها و پناه گاه هاشون برن، اینطوری با اطمینان بیشتری میتونین قدم بردارین و تو بوته ها پاتونو بزارین ( ولی بازم پاتونو تو بوته ها نزارین )

آبم دوبرابر نیازتون ببرین و اگه از منبع آب دور بودین ( یا آب بطریتون تموم شد) یه ریگ بردارین و بزارین زیر زبونتون تا بزاق دهنتون بیشتر شه و تشنگیتون کمتر

سرم خوراکی نمکم گاهی اوقات خوبه... هم برای خوردن... هم برای شستن ( اینو تو یه مستند دیدم ، به مقاومت بدنتونم کمک میکنه)

برای فشارتون علاوه بر چیزای شیرین به نظرم یه چیز شورم ببرین! من خودم وقتی یه چیز شیرین میخورم تو هوای گرم بدتر سردرد میگیرم! اما چیزای شورو بیشتر ترجیح میدم، به علاوه فشار رو هم زودتر میارن بالا ( اگه خاص خودم نباشه )

چاقو یا کاتر و انبر هم با خودتون ببرین بد نیست! دو تیکه چوبم با باند همراه باشه خوبه... برای گزیدگی مار بهترین کار بعد از خارج کردن زهر، آتل بستن و ثابت نگه داشتن عضو گزیدگیه. ( که انشاء الله اصلا اصلا نیازتون نشه )

دلمونم واسه همتون تنگ میشه! برگشتین زود بیاین آوا

و در آخر امیدوارم حسابی بهتون خوش بگذره و تو آسمون چیزی جز ستاره و اجرام آسمانی و کلا چیزایی که دوس دارین نبینین!
    امضای ایشان
    حتی در انتهای بن بست نیز، راه آسمان باز است... !
    پس پرواز را بیاموز!

17. 15 کاربر مقابل از Mahdieh. GH عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #60
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای ويكی نجوم
    شماره عضویت
    375
    تشکر شده 5,596 بار در 572 ارسال

گشت رصدي،11 و 12 مهر- مرنجاب         
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen4465 نمایش پست ها
    مار و عقرب و رتیل و پلنگ و باتلاق و جن و شیب کمر شکن و... آقا جا بهتر از این نبود ما رو ببرین؟!
    حداقل لطفاً برای مایی که اولین باره میایم چنین جایی حداقل تجهیزات و احیاناً تسلیحات لازم رو بگید که چی با خودمون بیاریم.
    من به شخصه تضمین میکنم اگه خدایی نکرده زبونم لال گوش شیطون کر هوا ابری کامل هم باشه ... بهترین و خاطره انگیز ترین رصدتون میشه ...

جایی جالب تر و دیدنی تر از مرنجاب نمیتونین پیدا کنین .... انتخاب بسیار عالی و هوشمندانه ای بوده

با یه افق خیلی باز ....
    عکس پایین گویای کامل این موضوع هست ...
    http://forum.avastarco.com/forum/gal...&imageuser=375

اینم عکس کاروانسرا
    http://forum.avastarco.com/forum/gal...&imageuser=375
    امضای ایشان
    دلي سربلند و سري سر به زير
    از اين دست عمري به سر برده ايم

قيصر امين پور

19. 18 کاربر مقابل از sasan20oo20 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 6 از 19 نخستنخست ... 234567891016 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)