صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 33

موضوع: ما کجا هستیم؟؟

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    137
    تشکر شده 5,538 بار در 611 ارسال

ما کجا هستیم؟؟

سلام دوستان

تو این تاپیک میخواهیم نحوه ی ادرس دادن موقعیت خونمون رو دوباره با هم مرور کنین...
    همه ی ما میدونیم که برای اینکه به دیگران و خودمون نشون بدیم که کجا هستیم , از خیابان و کوچه وشهر و بعضا نام کشورمون برای این موضوع استفاده میکنیم.

حالا اگر بخواهیم بگیم که ما در کجای جهان قرارداریم , بازهم باید ادرس بدیم...مگه نه؟؟

کاری که در این تاپیک قراره انجام بشه.یعنی در مقیاس بزرگ ادرس بدیم

البته ممکنه در تاپیک های دیگه به صورت پراکنده مطالبی گفته شده باشه ولی منسجم نبوده....
    خب روند تاپیک رو همین اول باهم مشخص کنیم که شلوغ نشه

در این تاپیک ابتدا جایگاه زمین در منظومه , همسایه های ما و بچه محل ها , نزدیکترین ستاره ها به ما

موقعیت ما در کهکشان , و کلا کروکی خود راه شیری و نمای کلی از قسمت های گوناگون راه شیری,
    همسایه های راه شیری و گروه محلی و........

منتظر حضور سبز شما هستیم و نگید که جو سنگینه
    فقط لطفا کپی نکنید بلکه انچه برداشت میکنید رو بفرمایید

ویرایش توسط narcissus flower : 09-20-2013 در ساعت 12:05 AM

2. Top | #2
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    7476
    تشکر شده 4,689 بار در 597 ارسال

به به چه تاپیک خوبی
    آقا اول مشخص کنیم قرار آدرس کجا رو بدیم؟یه سیاره تو منظومه شمسی؟یه ستاره به جز خورشید که متعلق به کهکشان خودمونه؟یه کهکشان دیگه مثل آندرومدا؟ یا یه خوشه کهکشانی به فاصله 12 میلیارد سال نوری؟آیا برای گفتن موقعیت همه مواردی که بالا اشاره شد از راه یکسانی اقدام میکنیم؟ دستگاه مختصات سماوی و طول و عرض کهکشانی تا چه قدر میتونه کمک کننده باشه؟آیا دستگاه مرجع کاملی هم وجود داره که بتونه موقعیت همه اجرام رو نشون بده؟
    ممنون.
    امضای ایشان
    با احتیاط نا امید شوید معجزه خبر نمیکند

3. 17 کاربر مقابل از مداد رنگیهام عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #3
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    104
    تشکر شده 13,425 بار در 1,655 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط مداد رنگیهام نمایش پست ها
    به به چه تاپیک خوبی
    آقا اول مشخص کنیم قرار آدرس کجا رو بدیم؟یه سیاره تو منظومه شمسی؟یه ستاره به جز خورشید که متعلق به کهکشان خودمونه؟یه کهکشان دیگه مثل آندرومدا؟ یا یه خوشه کهکشانی به فاصله 12 میلیارد سال نوری؟آیا برای گفتن موقعیت همه مواردی که بالا اشاره شد از راه یکسانی اقدام میکنیم؟ دستگاه مختصات سماوی و طول و عرض کهکشانی تا چه قدر میتونه کمک کننده باشه؟آیا دستگاه مرجع کاملی هم وجد داره که بتونه موقعیت همه اجرام رو نشون بده؟
    ممنون.
    ای بابا مدادرنگیهام جونم
    گفتی دستگاه مختصات خاص و مختصات سماوی و .... حالا همه بچه ها میترسن دیگه نمیان چیزی بگن

فکر کنم منظور خانم قلمبر همون مرور اطلاعات و دانسته های خودمون در مورد محل زندگیمون از سطح زمین تا کهکشاه های همسایه و یا حتی فراتر باشه.درسته؟؟؟

اگه اینطوری باشه که فکر کنم خیلیا دوست داشته باشن در پیشبرد تاپیک همکاری کنند،پس بسم الله...
    امضای ایشان
    کمی ستاره روی صورتم بپاش
    سعی میکنم شبیه کهکشان شوم

5. 18 کاربر مقابل از آسمون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #4
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    137
    تشکر شده 5,538 بار در 611 ارسال

ممنون دوست عزیز

سوال خوبی شد.ببین شما خودت الان کجایی؟تو اتاقت در یک اپارتمان 10 واحدی( مثلا) .ولی وقتی میخوای ادرس بدی یه کسی که تو چین هست , ایا همه ی اینها رو میگی؟؟
    مسلما هر چی ابعادت بزرگ بشه , کم کم از جزئیات باید کم کرد.
    مثلا وقتی میخوای در ابعاد کهکشانی ,ادرس بدی, دیگه لازم نیست بگیم زمین کجاست.میتونیم بگیم منظومه کجاست... و همین طور برو بالا...

در مورد مختصات هم تا حدی که خیلی سخت نشه میشه صحبت کرد.

مثلا بگیم موقعیت زمین نسبت به خورشید چه قدره؟ فاصله ی حدودی منظومه تا مرکز کهکشان راه شیری.... خود راه شیری تا همساده هاش ...موقعیت خوشه محلی نسبت به سایرین و.......

7. 18 کاربر مقابل از narcissus flower عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #5
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    7476
    تشکر شده 4,689 بار در 597 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط آسمون نمایش پست ها
    ای بابا مدادرنگیهام جونم
    گفتی دستگاه مختصات خاص و مختصات سماوی و .... حالا همه بچه ها میترسن دیگه نمیان چیزی بگن

فکر کنم منظور خانم قلمبر همون مرور اطلاعات و دانسته های خودمون در مورد محل زندگیمون از سطح زمین تا کهکشاه های همسایه و یا حتی فراتر باشه.درسته؟؟؟

اگه اینطوری باشه که فکر کنم خیلیا دوست داشته باشن در پیشبرد تاپیک همکاری کنند،پس بسم الله...
    ترس واسه چی آخه؟ اینجا بهترین جا برای یاد گیریه هم فضا دوستانس و هم اساتید قوی داره.
    یادمون نره هر چه قدر بیشتر اشتباه کنیم بهتر یاد میگیریم و اینجا کسیو به خاطر اشتباه گفتن سرزنش یا بازخواست نمیکنن
    اگه مایلید به دانسته هاتون اضافه کنید و همینطور دانسته هاتونو با ما به اشتراک بذارید بسم الله
    امضای ایشان
    با احتیاط نا امید شوید معجزه خبر نمیکند

9. 21 کاربر مقابل از مداد رنگیهام عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #6
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8916
    تشکر شده 190 بار در 33 ارسال

خب دیگه بسم الله
    من که شرو کردم البته با اجازه ی بزرگان
    راستش با عرض شرمندگی من فقط میدونم که ما روی زمین و توی منظومه ی شمسی و داخل یکی از بازو های راه شیری هستیم و کهکشان ما هم یکی از میلیارد ها کهکشان این جهانه . جهانی که بر اساس قضیه ی جهان های موازی احتمالا اون هم تعدادش خیلی خیلی زیاد (ینی ما جهان های زیادی داریم).
    من که دیگه کلی تر از این نمی دونم امیدوارم دوستان با اطلاعات زیادشون کلیات بیشتری رو بیان کنند تا حق مطلب ادا بشه و انتظار مدیر تاپیک هم برآورده شه
    امضای ایشان
    وقتی دنیات متفاوت باشه دیگه زرق و برق دنیای دیگران عذابت نمی ده

11. 20 کاربر مقابل از zahra ghahremanian عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #7
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    7312
    تشکر شده 2,399 بار در 324 ارسال

به به چه تاپيك جالبي...
    خب بذارين يه كم من اينجا جو سازي كنم. درست همون طور كه نرگس خانوم گفتن موقع آدرس دادن مياين از كوچه و خيابونو اينا استفاده مي كنين.واي الان فك كنين كه مي خواين واسه يه نفر تو يه كهكشان ديگه كه 13ميليارد سال نوري از ما فاصله داره آدرس بدين.مسلما نمياين بگين كه يه كهكشان مارپيچي با فلان عدد ستاره نزديك آندرومدا داراي دو قمر كهكشاني با ستاره اي خورشيد نام در اطراف
    .چون اون از اون فاصله نمي تونه چيزي بفهمه.با توجه به ديدگاه كلي از جهان مي دونيم كه هزاران هزار كهكشان از اين نوع وجود داره.پس اول بايد اين موضوع رو مشخص كنيم كه مي خوايم به كي تو كجا آدرس بديم؟
    حالا فهميديم به كي مي خوايم بديم.مثلا يه كهكشان كه 10ميليون سال نوري با ما فاصله داره مسئله ي بعدي اينه كه از چه مختصاتي استفاده كنيم و از كدوم روش بريم؟بايد يه جايي پيدا كنيم كه مبدا سنجش ما باشه.و اون مختصات رو براي اون شخص توضيح بديم.تا يه جورايي فاصله هم براش معني پيدا كنه.
    حالا مسئله ي بعدي اينه كه كهكشان ما چه شكليه؟از اون مبدا به چه اندازه اي ديده ميشه و اگه ببيريم به يه جاي ديگه نسبت به اين مبدا چه قد تغيير ميكنه؟و قدرش چه قدره؟
    با دونستن اينا مي تونيم وارد جزئيات بشيمو آخرش به زمين برسيم.به نظرم بهتره دونه دونه اين سؤالارو جواب بديم.

------------------------------------------------------------------------
    پ.ن: ميگم اين ميرفت قسمت مباحثه بهتر نبود؟

13. 17 کاربر مقابل از aysa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #8
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    5839
    تشکر شده 1,240 بار در 176 ارسال

به نظرم آیسا درست میگه،باید اول مشخص کنیم که طرفی که بهش آدرس میدیم کجا قرار داره
    میگم بیایم برای سادگی کار،اول یکی از سیاره های فراخورشیدی ِکهکشان خودمون قرار داره رو انتخاب کنیم؛اینطوری درکش بیشتره(البته برا من)

پاسخ پ.ن:نه همین جا بهتره من مباحثه رو دوس ندارم اونجا هیچی نمیفهمم ولی میتونه بره!
    امضای ایشان
    I hope God grant you the serenity and power to struggle on

15. 12 کاربر مقابل از skynight عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #9
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

میشه اولین آدرسو من بپرسم؟

Rigel کجاست؟
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

17. 12 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #10
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8858
    تشکر شده 333 بار در 57 ارسال

ما کجا هستیم؟؟         
    تاپيك خوب و بسيار جالبي
    ممنون اول
    دوم كه خب همون طور كه همه دوستان هم فرمودند مهم موقعيت اون شخصيه كه داريم ادرسو بهش ميديم
    و فكر ميكنم بستگي به موقعيت دو مكان نسبت به هم و زمان ثبت اين ادرس(!) داشته باشه
    چون بهرحال اجرام اسماني كه ثابت نيستند
    اطلاعات زياد تري ندارم متاسفانه....
    تريبون در اختيار پيشكسوتان محترم
    امضای ایشان
    چون اکثر نوابغ و دیوانگان رفتار مشابه دارند، نبوغ و جنون در یک ردیفند. (گوته)

19. 10 کاربر مقابل از storm عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)