صفحه 8 از 11 نخستنخست ... 4567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 108

موضوع: كهكشان راه شيري ، از ديد كهكشان هاي ديگر ( مباحثه )

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    451
    تشکر شده 11,082 بار در 1,135 ارسال

كهكشان راه شيري ، از ديد كهكشان هاي ديگر ( مباحثه )

همه ی ما تصاویر مختلف کهکشان ها را دیده ایم، بعضی از رو به رو دیده می‌شوند، برخی کمی مایل هستند،

بعضی اصلا از بغل دیده می‌شوند، بعضی بازو دارند و بعضی دیگر کلا بازو ندارند، بعضی مارپیچی-میله ای هستند و بعضی پراکنده و نا منظم...

اما تا حالا فکر کرده اید که اگر از روی یکی از این کهکشانها، به راه شیری نگاهی بیندازیم، اون رو چه شکلی می‌بینیم؟

سوال مورد بحث تاپیک هم همین هست:

اگر روی کهکشان همسایه و نزدیک خود، آندرومدا بنشینیم و به راه شیری نگاه کنیم، نزدیکترین تصویر به تصویر واقعی که ممکنه ببینیم چیست و چگونه است؟

برای راهنمایی و دونستن شرایط بیشتر این پست رو ببینید.
    دوستان عکس هایی که قراره تو تاپیک قرار بدید حتما دقت کنید تو آپلود سنتر آوا باشه و خود عکس در تاپیک دیده بشه.
    ویرایش توسط karimisss : 08-08-2013 در ساعت 01:14 AM

2. Top | #71
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen4465 نمایش پست ها
    من فقط یه مورد رو میگم: هر رنگی که باشه اثر دوپلر رو هم باید براش در نظر بگیریم. جابجایی به سمت آبی.
    حرفمو پس میگیرم. رفتم یه بررسی کردم دیدم جابجایی آبی آندرومدا خیلی کمه و نمیتونه تأثیر محسوسی در دید بصری بذاره. بنابراین رنگ راه شیری رو میشه خیلی راحت با مقایسه اون با یکی از کهکشان های همسایه و مشابه تعیین کرد. مسیه 109 بنظر من شباهت زیادی به راه شیری داره. هر چند که شیب اون نسبت به حالت دید از لبه بیشتر از راه شیریه و اونجور که من حساب کردم 39 درجه هست. یعنی حدود 18 درجه بیشتر از اون چیزیه که راه شیری از دید آندرومدا داره. از لحاظ اندازه هم حدود 20 درصد کوچیکتر از راه شیریه.

امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

3. 13 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #72
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    545
    تشکر شده 17,035 بار در 1,523 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط مداد رنگیهام نمایش پست ها
    آقا مگه کهکشانا رو از راه شیری رنگی میبینیم که از آندرومدا بخوایم راه شیریو رنگی ببینیم! فکر کنم تصویری که از آسمون آندرومدا ببینیم سیاه سفید باشه چون فاصله خیلی زیاده تصویری که از راه شیری دیده میشه یه تصویر سیاه سفیده و راه شیریو سفید میبینیم بعد خودمون بر میدارین با فوتوشاپ رنگش میکنیم قشنگ بشه!
    نقل قول نوشته اصلی توسط پیمان اکبرنیا نمایش پست ها
    آقا اجازه؟

مگه کهکشان راه شیری نیست؟ خب حتما تقریبا رنگش شیریه دیگه! البته یکم متمایل به زرد چون چیزی که ما از کهکشان می بینیم قبلش جو زمین مقداری از نور آبیش رو پراکنده کرده

منظورت از ساده فکر کردن این بود؟
    احسنت احسنت

آقا نگاه کنیم دیگه! مگه راه ِ شیری تو آسمون ِ خودمون نیست؟ خوب نگاش کنیم ببینیم چه رنگیه دیگه؟!!

دیگه رنگ ِ غالب و اخترفیزیک و این حرفا رو نمی‌خواد که! بس که پیچیده فکر کردیم ساده اندیشیدن یادمون رفته

البته که شیری بودن ِ راه ِ شیری به خاطر ِ نورِ ضعیفشه که ما سیاه و سفید میبینیم و رنگ ِ اصلیش در عکاسی مشخص میشه و منظور ِ ما هم همینه (یعنی رنگش در عکاسی)

اما توی عکاسی ما دو رنگِ متفاوت از راه ِ شیری می‌بینیم:

رنگِ راه ِ شیریِ تابستانه (قستمهای مرکزی ِ راه ِ شیری) کاملا زرده و در همه ی عکسها این رنگ دیده میشه اما رنگ ِ راه ِ شیری ِ زمستانه (قمستهای ِ بیرونیترِ راهِ شیری) همیشه یه ته رنگِ آبی داره:

خوب با توجه به موقعیت ِ نسبی ِ ما در راه ِ شیری:

میشه فهمید که راهِ شیری قسمتهای ِ درونترش زرده و قسمتهای بیرونیترش آبی

از لحاظ ِ ترکیب ِ رنگی میشه یه چیزی شبیه ِ عکسی که آقا محسن گذاشتند، ( فقط آقا محسن کهکشانتون یه کمی کج افتاده )
    امضای ایشان
    یک سر به هوای کوچک در این دنیای بزرگ

5. 19 کاربر مقابل از Ehsan عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #73
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    7312
    تشکر شده 2,399 بار در 324 ارسال

آقا شماها چرا همه چي رو قاطي مي كنين ؟
    رنگ؟نه جون من رنگ؟شما انتظار دارين از اون فاصله راه شيري رو مثل رنگين كمون ببينين؟
    .اگه برين از تلسكوپ 6اينچي هم نگاه كنين بازم همون سفيده.تويه عكاسي هم اين طوريه.مگه اينكه بيايم يه تلسكوپي مثل هابل بذاريم مشاهدش كنيم اونوقته كه جريان فرق داره.اما بايد يه نكته رو هم در نظر بگيرين كه ايشون تو كدوم طيف باشن؟توي هركدوم رنگ هاي خوشگل موشگل زيادي داره.اما اگه بگيم طيف مرئي با توجه به تجمع زياد ستاره در نواحي مركزي به سمت قرمز ميل ميكنن(كاربرد حد)واطراف بين آبي و سفيد هستن.اين وسط ها هم ميشه يه چيزايي مايل به زرد ديد
    آقا اصلا چرا بايد اين جا اثر دوپلر بگيم؟راه شيريو آندرومدا كه دارن به هم نزديك ميشن.از هم كه دور نميشن.!در ضمن فاصلشون از هم اون قد زياد نيست كه بتونيم قاطيه اين حرفا بكنيمشون.سرعت اين دوتا نسبت به هم كمه چون فضاي بينشون هم كمه.پس دوپلر بي دوپلر
    ویرایش توسط aysa : 08-23-2013 در ساعت 04:45 PM دلیل: دوپلرو دولار نوشته بودم:))

7. 14 کاربر مقابل از aysa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #74
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    989
    تشکر شده 291 بار در 56 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط aysa نمایش پست ها
    آقا شماها چرا همه چي رو قاطي مي كنين ؟
    رنگ؟نه جون من رنگ؟شما انتظار دارين از اون فاصله راه شيري رو مثل رنگين كمون ببينين؟
    .اگه برين از تلسكوپ 6اينچي هم نگاه كنين بازم همون سفيده.تويه عكاسي هم اين طوريه.مگه اينكه بيايم يه تلسكوپي مثل هابل بذاريم مشاهدش كنيم اونوقته كه جريان فرق داره.اما بايد يه نكته رو هم در نظر بگيرين كه ايشون تو كدوم طيف باشن؟توي هركدوم رنگ هاي خوشگل موشگل زيادي داره.اما اگه بگيم طيف مرئي با توجه به تجمع زياد ستاره در نواحي مركزي به سمت قرمز ميل ميكنن(كاربرد حد)واطراف بين آبي و سفيد هستن.اين وسط ها هم ميشه يه چيزايي مايل به زرد ديد
    آقا اصلا چرا بايد اين جا اثر دوپلر بگيم؟راه شيريو آندرومدا كه دارن به هم نزديك ميشن.از هم كه دور نميشن.!در ضمن فاصلشون از هم اون قد زياد نيست كه بتونيم قاطيه اين حرفا بكنيمشون.سرعت اين دوتا نسبت به هم كمه چون فضاي بينشون هم كمه.پس دوپلر بي دوپلر
    درود
    دوست عزیز انتقال به آبی داره.
    اصلا فکر کنم هابل همینطوری فهمید که داره به ما نزدیک میشه.
    به اون رنگی هم که گفتی اعتقاد دارم!
    امضای ایشان
    فقر ، همان گرد و خاکی است که بر کتابهای فروش نرفته یک کتابفروشی می نشیند ...
    فقر ، تیغه های برنده ماشین بازیافت است ،‌ که روزنامه های برگشتی را خرد میکند ...
    فقر ، کتیبه سه هزار ساله ای است که روی آن یادگاری نوشته اند ...
    فقر ، شب را "بی غذا" سر کردن نیست ...
    فقر ، روز را "بی اندیشه" سر کردن است ...

دکتر شریعتی

9. 5 کاربر مقابل از galaxy 1996 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #75
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    2447
    تشکر شده 179 بار در 22 ارسال

به تصویر زیر نگاه کنین:

سلام دوستای خوبم

خوشحالم پس از مدتی دوباره دارم توی آوااستار پست میذارم.

با اجازتون بحثی رو مطرح کنم

یه سوالی برای من پیش اومد و اون این که فاصله ستاره قطبی از زمین حدودا 400 سال نوریه و درون کهکشان خودمون یعنی راه شیری قرار داره . ولی در تصاویری مثل تصویر فوق دوستان سعی کردن زاویه ها رو نسبت به اون بسنجن و یه جورایی به طرز اغراق آمیزی اونو بیرون از راه شیری کشیدن.

حالا آیا برای سنجش زاویه های بین راه شیری و آندرومدا میتونیم ستاره قطبی رو که جزئی از راه شیری هست ملاک بذاریم یا یه مرجع بیرون از راه شیری و آندرومدا نیاز داریم ؟؟؟ اون مرجع چی میتونه باشه ؟؟؟؟

11. 13 کاربر مقابل از Voyager عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #76
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Voyager نمایش پست ها
    سلام دوستای خوبم

یه سوالی برای من پیش اومد و اون این که فاصله ستاره قطبی از زمین حدودا 400 سال نوریه و درون کهکشان خودمون یعنی راه شیری قرار داره . ولی در تصاویری مثل تصویر فوق دوستان سعی کردن زاویه ها رو نسبت به اون بسنجن و یه جورایی به طرز اغراق آمیزی اونو بیرون از راه شیری کشیدن.

حالا آیا برای سنجش زاویه های بین راه شیری و آندرومدا میتونیم ستاره قطبی رو که جزئی از راه شیری هست ملاک بذاریم یا یه مرجع بیرون از راه شیری و آندرومدا نیاز داریم ؟؟؟ اون مرجع چی میتونه باشه ؟؟؟؟

از اونجایی که زمین همواره با سرعت زیادی در حال حرکته بنابراین استفاده از مختصات سماوی که به طور معمول از اون استفاده میکنیم برای چنین محاسبه ای چندان جالب نیست. نه اینکه عملی نباشه اما محاسبات رو بی دلیل پیچیده و گنگ میکه. بهتره همیشه مسئله رو از کوتاه ترین و سریعترین راه حل حل کنیم. در اینجا بهترین معیار سنجش برای ما دستگاه مختصات کهکشانی هست که ما رو به سرعت به جواب میرسونه.
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

13. 10 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #77
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    7476
    تشکر شده 4,689 بار در 597 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Voyager نمایش پست ها
    سلام دوستای خوبم

سلام دوست عزیز ممنون از دقت نظرتون
    درسته. خیلی اغراق آمیز ستاره قطبیو بیرون از راه شیری کشیدم.
    راه حل هایی که ممکنه برای حل یه سوال به ذهن افراد مختلف برسه متفاوته و بستگی به میزان اطلاعات و نوع نگرششون داره. استدلال من هم برای حل این سوال اینگونه بود که ما از سطح زمین اجرام آسمانیو رو میبینیم حالا اگر موقعیت زمین رو نسبت به راه شیری در نظر بگیریم و بیایم ستاره قطبی رو که زمین همواره نسبت بهش موقعیت مشخصی داره رو ملاک بگیریم و بر اساس موقعیت صورت های فلکی نسبت به ستاره قطبی آسمون رو مدرج کنیم بر اساس زوایایی که به دست میاد میتونیم بفهمیم آندرومدا چه موقعیتی نسبت به راه شیری داره!درسته ستاره قطبی و صورت های فلکی متعلق به راه شیری هستن ولی بر اساس وقعیتشون میشه مناطقی از آسمونو که در راستای قرار گیری اونها هست رو درجه بندی کرد در واقع من یه جورایی داشتم دستگاه مختصات کیهانی رو از اول محاسبه میکردم چون اطلاع نداشتم قبلا همه این کارها انجام شده و ما دقیقا میدونیم این زوایا چند درجه هستن! (اینجاست که میگن مهم ترین قسمت یک کار علمی مطالعه اقداماتی هست که پیشینیان انجام دادن )
    ..............
    از اونجایی که تا کنون کاوشگری به خارج از راه شیری فرستاده نشده بدون در نظر گرفتن صور فلکی و مختصات سماوی این مختصات کیهانیو چه جوری به دست اوردن؟

ما همچنان بر موضع سیاه و سفید دیده شدن راه شیری از آندرومدا هستیم!
    امضای ایشان
    با احتیاط نا امید شوید معجزه خبر نمیکند

15. 13 کاربر مقابل از مداد رنگیهام عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #78
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    7476

رنگی یا سیاه سفید...پرانتز باز پرانتز بسته:)

بسیاری از تصاویر نجومی که می‌بینید و باعث شگفتی‌تان می‌شود پیش از آن که زیبا و جذاب به نظر برسند حاوی مجموعه‌ای از اطلاعات علمی‌اند. احتمالاً می‌دانید که چشم انسان فقط طول موج‌های نور مرئی را می‌بیند و طول‌موج‌های بلند و کوتاه‌تر دیده نمی‌شوند. بنابراین تعداد فراوانی از تصاویر فضایی که درمحیط مجازی یا روزنامه‌ها و مجلات گوناگون می‌بینید آن‌گونه نیستند که چشم انسان می‌بینید. برای مثال به تصویر بالا نگاه کنید. این تصویر٬ مجموعه‌ی کهکشان‌های برخوردی آنتن را نشان می‌دهد که حدود ۱۰۰ میلیون سال پیش به یکدیگر نزدیک شدند و برخوردشان آغاز شد. این برخود همچنان ادامه دارد و تا به امروز هزاران ستاره‌ی جدید بر اثر آن متولد شدند و چندین انفجار ابرنواختری در این مجموعه صورت گرفته است. البته نباید از دم‌های کشندی حاصل از آن نیز غافل شد. دم‌هایی که در تصویر میدان دید باز مرئی کاملاً مشخص است. در‌واقع علت نام‌گذاری این برخورد٬ به علت حالت آنتن‌گونه‌ای است که این دم‌ها ایجاد کرده‌اند.
    اما تصویری که می‌بینید بسیار متفاوت از آن‌چیزی است که در واقعیت خواهید دید. به این معنی که اگر شما با فضاپیمایی خیالی٬ ۶۵ میلیون سال به سوی این‌ کهکشان‌ها سفر کنید هرگز تصویر بالا را نخواهید دید. بلکه در بهترین حالت رنگی شبیه به رنگ تصویر پایین خواهید دید که از دریچه‌ی دوربین‌ هابل ثبت شده است. البته این را هم بگویم که تصاویری که هابل می‌گیرد همگی سیاه‌ و سفیدند. هابل برای رسیدن به تصویری طبیعی در طول موج مرئی از ۳ فیلتر سرخ٬ سبز و آبی بهره می‌گیرد. متخصصان با بهره‌گیری از منابع رنگی علمی و معتبر سعی می‌کند با ترکیب تصاوی به‌دست آمده٬ تصویر نهایی کاملاً شبیه به آن‌ چیزی باشد که انسان می‌بینید. شما می‌توانید این فرآیند را این‌جا ببینید. اگر علاقه‌مندید خودتان نیز دست‌به‌کار شوید و نسخه‌ی رنگی‌ خودتان را از تصاویر هابل پدید آورید٬ راه برای‌تان هموار است. کافی است به این لینک مراجعه کنید و با گذراندن مراحل گوناگون تصویر رنگی خود را خلق کنید. مطمئناً پس از خلق نخستین تصویر خود شیفته‌ی این کار خواهید شد.
    تصویر ترکیبی هابل با بهره‌گیری از فیلتر سرخ٬ سبز و آبی (RGB)

به تصویری که یکی از منجمان آماتور ژاپنی با تلسکوپ ۱۰ اینج مید Meade خود گرفته است توجه کنید. این تصویر از روی هم انداختن ۳ تصویر که هر یک ۸ دقیقه نور دهی شده‌اند ثبت شده است. به این معنی که عکاس به مدت ۸ دقیقه دریچه‌ی شاتر دوربین متصل به تلسکوپ را باز گذاشته است تا فوتون‌ها به سی‌سی‌دی دوربین برخورد کنند و جرم مورد نظر شفاف‌تر به نظر برسد. سپس دریچه‌ی شاتر بسته می‌شود و این‌کار برای ۲ بار دیگر نیز انجام می‌شود. تصاویر به‌دست آمده از این فرآیند٬ روی هم‌دیگر قرار داده می‌شوند تا جزییات بیشتری دیده شوند.
    امتیاز و حق نشر تصویر: نائویوکی کوریتا

چشم ما چنین قابلیتی ندارد. حتی زیر آسمان شبی تاریک هم راه شیری را آن‌چنان که در تصاویر نجومی هنری می‌بینیم با چنین وضوحی تجربه نخواهیم کرد.اما این به معنی بی‌اهمیت بودن تصاویر نجومی منتشر شده نیست.
    در تصویر نخست مقاله٬ رنگ‌ها حرف‌های بسیاری برای گفتن دارند. این تصویر مانند بسیاری دیگر از تصاویر نجومی تصویری ترکیبی یا Composite است و از روی هم انداختن تصاویر مرئی٬ پرتو ایکس و فروسرخ پدید آماده است. تصویر مرئی با تلسکوپ فضایی هابل گرفته شده است. در این تصویر٬ ستاره‌های پیر و نواحی شکل‌گیری ستاره‌ها به رنگ‌های طلایی و سفید دیده می‌شوند و از سوی دیگر رشته‌های غباری به رنگ قهوه‌ای درآمده‌اند.
    تصویر سرخ ِکهکشان‌های آنتن٬ از دریچه‌ی دوربین تلسکوپ فضایی اسپیتزر ثبت شده است. این تلسکوپ٬ در طول‌موج‌های فروسرخ رصد می‌کند به این معنی که فقط نورهایی را دریافت می‌کند که طول‌موج‌شان در ناحیه‌ی فروسرخ باشد. بدیهی است که این رنگ کاذب است و برای درک بهتر ما از رنگ سرخ استفاده شده است. طول‌موج‌های فروسرخ معمولاً نواحی گرم را برای ما آشکار می‌کنند. در این تصویر در‌واقع ابرهای غباری گرمی را می‌بینید که بر اثر تولد ستاره‌های تازه٬ دما‌ی‌شان افزایش یافته است. همچنین با دقت در تصویر می‌بینید که ابرهایی که در فصل مشترک دو کهکشان قرار دارند بسیار برجسته و روشن‌ به نظر می‌رسند.
    تصویر آبی را تلسکوپ فضایی چاندرا در پرتو ایکس ثبت کرده است. در این تصویر٬ گازهای داغ بین‌ستاره‌ای هویدا شده‌‌اند که بر اثر انفجار ابرنواخترها به بیرون پرتاب شده‌اند. این گازها حاوی مقدار عظیمی از عناصر گوناگون مانند اکسیژن٬ آهن٬ منیزیم و سلیسیم هستند که برای نسل جدید شکل‌گیری ستاره‌ها و سیارات مصرف خواهند شد. نقاط درخشان آبی رنگی که به صورت پراکنده در تصویر چاندرا می‌بینید ستاره‌های نوترونی یا سیاه‌چاله‌هایی‌اند که از مرگ ستاره‌های ابرجرم باقی مانده‌اند. جرم برخی از این سیاه‌چاله‌ها٬ صدها برابر جرم خورشید است.
    از روی هم انداختن این تصاویر می‌توان به تصویر کلی و دید نجومی خوبی از ناحیه‌ی کیهانی مورد نظرمان دست پیدا کنیم و می‌توان به آسانی درباره‌ی برخی از ویژگی‌های آن نظر داد. حال خوب است که از این پس با دقت بیشتری به این‌گونه تصاویر نجومی و البته معتبر نگاه کنید و آن را برای خود یا دوستان‌تان تحلیل کنید.
    امضای ایشان

17. 9 کاربر مقابل از مداد رنگیهام عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #79
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    7476

بنابر این اینکه چه رنگی ببینیم بستگی به ابزارمون داره
    خب سوال داشتم: تو پستای قبل گفتیم که بیایم از آسمون خودمون ببینیم راه شیری چه رنگیه خب ما الان درون راه شیری قرار داریم مرکز راه شیری زرد رنگ و بازوها متمایل به آبی دیده میشن این رنگایی که تو عکس میبینیم واقعین یعنی بدون ادیت,رنگ واقعی کهکشان تو طیف مرئی همین زرد و آبیه ؟(خب من تا حالا عکس نجومی نگرفتم اطلاعاتم تو این زمینه نزدیک به صفره)

بعد یه سوال دیگه اگر بریم آندرومدا با توجه به فاصله امواج نوری که از راه شیری میان دچار قرمزگرایی نمیشن؟در واقع فاصله راه شیری و آندرومدا چه قدر باید باشه تا ما جابجای در طیف داشته باشیم؟
    ممنون
    ویرایش توسط مداد رنگیهام : 08-25-2013 در ساعت 12:20 PM
    امضای ایشان

19. 7 کاربر مقابل از مداد رنگیهام عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #80
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    7476

كهكشان راه شيري ، از ديد كهكشان هاي ديگر ( مباحثه )         
    بعد یه سوال دیگه اگر بریم آندرومدا با توجه به فاصله امواج نوری که از راه شیری میان دچار قرمزگرایی نمیشن؟در واقع فاصله راه شیری و آندرومدا چه قدر باید باشه تا ما جابجای در طیف داشته باشیم؟
    ممنون

نه تنها قرمز گرایی نداریم بلکه طیف به مقدار خیلی خیلی ناچیزی به سمت آبی جابجا میشه که اونم قابل چشم پوشیه.ممنون از آیسا جان.
    ببخشید هنگ کرده بودم یه لحظه
    امضای ایشان

21. 7 کاربر مقابل از مداد رنگیهام عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 8 از 11 نخستنخست ... 4567891011 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع