صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 17 , از مجموع 17

موضوع: تلسکوپ World Wide

1. Top | #1
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1292
    تشکر شده 814 بار در 96 ارسال

Red face تلسکوپ World Wide

سلام به همه

قصد دارم در این تاپیک راجع به یک برنامه ی بسیار خوب و کارآمد به نام WorldWide Telescope صحبت کنم. چیزی که مثل خیلی از نرم افزارهای دیگه ما رو قادر می سازه که تئوری ها و مفاهیمی که خیلی اوقات خوندیم ولی قادر به درک اونا نشدیم رو به مفاهیم بصری و انتزاعی تبدیل کنه چرا که یادگرفتن عبارت است از دیدن شنیدن و لمس کردن.

دوست دارم این تاپیک منظم پیش بره خیلی اوقات تو تاپیک ها مطالب پراکنده میشه!!! و بهتره آدم چیزی رو یاد نگیره تا گیج بشه!! پس دوستانی که دوست دارن در این تاپیک به من کمک کنند حتما راجع به این که درباره چه قسمتی از این نرم افزار میخوان مطالبشونو پست کنند اگه اشکالی نداره با من مشورت کنند (البته اگه دوست دارند )

از تاریخچه این نرم افزار شروع می کنیم و در ادامه کاربرد هاشو با هم بررسی می کنیم .

با تشکر از همه ی شما

2. Top | #11
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1292

smile معرفی فهرست view

چرا از View شروع کردم و از اولین فهرست شروع نکردم؟!؟!

خب معلومه!!!!! بهتره قسمت های کم اهمیت تر و چیزایی که اکثرمون بلدیم شروع کنم و بعد سراغ قسمت هایی که کاربرد بیشتر داره بریم. تو این نرم افزار هم فهرست View از بقیه کم اهمیت تره( آخی بیچاره!!!)

به طور کلی دیدن فهرست آسمان شب و این که چه زمانی و چه تاریخی و چه قسمت از آسمان را قراره ببنیم توی این فهرست مشخص میشه. مثلا امروز 24/07/2013 هست و من می خواهم ببینم تو این زمان وضعیت سیاره زحل چه جوریه. از فهرست کنار صفحه سیاره مورد نظرم رو انتخاب می کنم و بعد اون روز و ساعتی که می خواهم جرم مورد نظر رصد بشه رو انتخاب می کنم ممکنه بخواهیم ببنینم 10 سال پیش وضعیت زحل چه جوری بوده چه تغییراتی روی سطحش صورت گرفته . توجه کنید ساعت رصد و روز هر جرمی که انتخاب می کنید طبق همون لحظه است و اگر می خواهید زمانی رو به جلو یا عقب ببرید باید تغییرش بدین.
    خود فهرست View به 18 بخش تقسیم میشه که چون خوابم میاد!!!!!!!!!!! فردا راجع بشون توضیح میدم!!!!!!!!!

wwt_full_screen_view.jpg
    امضای ایشان
    NEVER NEVER NEVER GIVEUP

3. 11 کاربر مقابل از hermes عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #12
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1292

فهرست view از چه بخش هایی تشکیل شده است؟

فهرست View از 18 بخش تشکیل شده است که عبارتند از:

Reset camera
    Show On-Screen Controls
    Monochrome Style
    Allow Unconstrained Tilt
    Startup Look at
    Copy Current View Image
    Copy Shortcut To This View
    Save Current Image To File
    Screen Boardcast
    و...
    این فایل بیشتر جنبه ابزاری داره و چیز خاص و پیچیده ای برای توضیح دادن نداره شما هم مثل من اگه یک بار کار کنید با این فهرست همه چیزشو متوجه می شید من دوست دارم که وقتمو رو قسمت های جذاب تر و کاربردی تر این نرم افزار بزارم دوستان اگه سواله خاصی راجع به این قسمت دارند بپرسند لطفا اگه نه که برم سراغ فهرست بعدی که کلی کار داریم!!!!!!!!!!
    امضای ایشان
    NEVER NEVER NEVER GIVEUP

5. 8 کاربر مقابل از hermes عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #13
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1292

معرفی فهرست Guided Tours(طراحی تور های آموزشی)

Guided tours دومین فهرست از این نرم افزار است درسته که فهرست مهمیه ولی برای ایجاد انگیزه در شما دارم زود تر بهش می پردازم به کمک این فهرست معلمان نجوم می توانند مبحثی که قصد تدریس دارند رو با فعالیت دانش آموزانشون همراه کنند . این فهرست امکان ایجاد پروژه های مختلف رو به ما میده مثلا یک نمونه از پروژه ای که خود WWT طراحی کرده درباره ی رصد قمر های مشتری توسط گالیله هست و نشان میدهد زمانی که داشت رصد میکرد چطور به این نتیجه رسید که دنیا می تواند مرکز جهان نباشد و سپس دست نوشته های گالیله رو بر شبیه سازی که WWT انجام داده منتقل کرده و نشون داده که چقدر این کار رو دقیق انجام داده. درسته که در WWT عکس تمام تلسکوپ های بزرگ دنیارو در طول موج های مختلف وجود داره اما برای ایجاد یک تور آموزشی شما می تونید از عکس های خودتون استفاده کنیدخوب موافقید بریم با هم یک تور طراحی کنیم؟!wwt_full_screen_tours.jpg
    امضای ایشان
    NEVER NEVER NEVER GIVEUP

7. 8 کاربر مقابل از hermes عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #14
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    11383
    تشکر شده 15 بار در 8 ارسال

سلام.میتونید برنامه ی star chart رو هم از کافه بازار برای گوشی های هوشمند دارای سیستم عامل اندروید دانلود و استفاده کنید.برنامه ی خیلی خیلی جالبیه.یکی از خوبی های چشمگیرش اینه که شما میتونید با حرکت دادن گوشی به سمت نقطه مورد نظر در آسمون بفهمید که تو اون نقطه چه ستاره یا سیاره یا ماهواره یا هر چیز دیگه ای قرار داره.قابل ذکره که این برنامه کاملا آفلاینه و برای هیچ کاریش نیاز به اینترنت نداره.اگه توضیحات یا راهنمایی های بیشتر خواستید بگید.

9. کاربر مقابل از Benyamin.sh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

10. Top | #15
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    11102
    تشکر شده 838 بار در 229 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Benyamin.sh نمایش پست ها
    سلام.میتونید برنامه ی star chart رو هم از کافه بازار برای گوشی های هوشمند دارای سیستم عامل اندروید دانلود و استفاده کنید.برنامه ی خیلی خیلی جالبیه.یکی از خوبی های چشمگیرش اینه که شما میتونید با حرکت دادن گوشی به سمت نقطه مورد نظر در آسمون بفهمید که تو اون نقطه چه ستاره یا سیاره یا ماهواره یا هر چیز دیگه ای قرار داره.قابل ذکره که این برنامه کاملا آفلاینه و برای هیچ کاریش نیاز به اینترنت نداره.اگه توضیحات یا راهنمایی های بیشتر خواستید بگید.
    با تشکر ازشما.
    یک جورایی برنامه star chart واقعی نیست.یعنی اصلا قدر ستاره ها و اجرام در این برنامه رعایت نشده و فقط عکس های با کیفیتی داره و یکسری ابزار های انمیشنی.منظورم اینه که با واقعیت بصری خیلی فاصله داره.
    حالا به نظر شما باز هم می تونیم به این نرم افزار اعتماد کنیم؟
    امضای ایشان
    همیشه شروع سخت ترین مرحله‌ است...

11. Top | #16
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    11383
    تشکر شده 15 بار در 8 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد فتحی نمایش پست ها
    با تشکر ازشما.
    یک جورایی برنامه star chart واقعی نیست.یعنی اصلا قدر ستاره ها و اجرام در این برنامه رعایت نشده و فقط عکس های با کیفیتی داره و یکسری ابزار های انمیشنی.منظورم اینه که با واقعیت بصری خیلی فاصله داره.
    حالا به نظر شما باز هم می تونیم به این نرم افزار اعتماد کنیم؟
    بله حرف شما در این باره کاملا متینه و استارچارت قدر ظاهری و مطلق و حتی بعضی وقتها میل و بعد و ارتفاع ستاره هارو هم دقیق نمیگه اما این بستگی داره به اینکه شما برای چه کاری این برنامه رو بخواید.مثلا من خودم این برنامه رو فقط برای رصد دانلود کردم و قدر و چیز های دیگه رو یا خودم حساب میکنم یا از برنامه های PC مثلا استاری نایت در میارم.به هر حال اگه شما یه برنامه هم برای رصد و هم برای دراوردن اطلاعات اجرام آسمونی میخواید میتونید برنامه ی Star walk رو هم از سایت downloadha.com دانلود کنید و اون رو هم امتحان کنید.راستش من خودم این برنامه رو خیلی نمیشناسم و نمیتونم خیلی راهنماییتون کنم.با تشکر از توجهتان!

12. Top | #17
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    16792
    تشکر شده 10 بار در 10 ارسال

تلسکوپ World Wide         
    درود خدمت همه
    لینک دانلود و ورژن جدید برنامه Microsoft WorldWide Telescope 6.1.2.0 نرم افزار تلسکوپ مجازی

Microsoft WorldWide Telescope

این نرم افزار كه توسط بخش تحقیقاتی كمپانی مایكروسافت طراحی شده است، تحت تكنولوژی Web2 بوده و سیستم شما را به تلسكوپی مجازی تبدیل می نماید تا شاهد بهترین و زیباترین عكس ها از تلسكوپ های فضایی باشید. همچنین امكان استفاده از تلسكوپ های Spicer ، Chandra و Hubble را برای شما فراهم می سازد تا به تنهایی به سیر در كهكشان ها بپردازید. ارائه اطلاعات لازم در تصاویر دریافتی، استفاده از تورهای راهنما ارائه شده توسط منجمان و محققان برجسته و ... از دیگر قابلیت های این نرم افزار می باشد. توسط تورهای ارائه شده شما میتوانید به 2 میلیون سال قبل بازگشته و به مشاهدﮤ خلقت در آن زمان بپردازید. همچنین با موتور قدرتمندی كه در این نرم افزار وجود دارد می توانید آسمان را از زوایای دلخواه و مختلف تماشا نمایید.
    امضای ایشان
    اگر انسان‌ها بیرون بنشینند و هر شب ستاره ها را تماشا کنند، شرط می‌بندم که زندگی متفاوت‌تری خواهند داشت – بیل واترسون

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)