صفحه 8 از 30 نخستنخست ... 45678910111218 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 298

موضوع: چی شد به نجوم علاقمند شدی ؟

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    131
    تشکر شده 5,043 بار در 474 ارسال

Question چی شد به نجوم علاقمند شدی ؟

سلام...

دوستان عزیز منجم حتما یادتونه چه جور با نجوم آشنا شدین...

با کتاب،یه عکس نجومی،یه خبر نجومی،...

پس خوشحال می شیم بدونیم چه طور شد که به نجوم علاقمند شدید

دونستن اینکه اکثر مردم چه طور نجومی شدن خیلی کمک می کنه برای گسترش نجوم و همگانی کردن نجوم

با آرزوی بهترین ها برای دوستان گلم...

2. Top | #71
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    37
    تشکر شده 128 بار در 24 ارسال

به نام خدا
    سلام
    مطالب جالبی مطرح شده بود که به بسیاری از آنها انتقاداتی وارد است ولی ترجیح می دهم به طور مفصل در فرصت دیگری به بحث با دوستان علاقه مند بپردازم اما ذکر یک نکته را در اینجا ضروری می بینم:

آقای مهندس عتیقی و یا هیچ گروه دیگری کوچکترین نقشی در حذف این برنامه نداشته اند و تغییر کادر اجرایی تصمیم داخلی سیماست.
    بدیهیست با مساعدتر شدن اوضاع در و حذف تدریجی گروههای افراطی از سازمان، فرصت لازم برای مطرح شدن سایر گروهها نیز فراهم خواهد شد.
    ------------------
    و من الله توفیق
    کامبیز خالقی
    26 دی 1389

3. 5 کاربر مقابل از کامبیز خالقی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #72
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    428
    تشکر شده 1,974 بار در 166 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط کامبیز خالقی نمایش پست ها
    به نام خدا
    سلام
    مطالب جالبی مطرح شده بود که به بسیاری از آنها انتقاداتی وارد است ولی ترجیح می دهم به طور مفصل در فرصت دیگری به بحث با دوستان علاقه مند بپردازم اما ذکر یک نکته را در اینجا ضروری می بینم:

آقای مهندس عتیقی و یا هیچ گروه دیگری کوچکترین نقشی در حذف این برنامه نداشته اند و تغییر کادر اجرایی تصمیم داخلی سیماست.
    بدیهیست با مساعدتر شدن اوضاع در و حذف تدریجی گروههای افراطی از سازمان، فرصت لازم برای مطرح شدن سایر گروهها نیز فراهم خواهد شد.
    ------------------
    و من الله توفیق
    کامبیز خالقی
    26 دی 1389
    سلام جناب خالقی
    ابتدا بایستی عرض کنم که من سالها است به دلیل نزدیکی به گروه تلویزیونی آسمان شب می دانم پشت پرده چه خبر است. ضمناً من با تحقیق و تفحص متوجه شدم افرادی پشت قضیه هستند. تاکنون نامی هم از این افراد در هیج کجای مطالبم نبرده ام! حال چگونه آقای عتیقی را اینگونه عجولانه به وسط می اندازید نمی دانم. شاید هم ایشان پشت این ماجرا هستند که این گونه با عجله و شتابزدگی این کامنت را با اسم ایشان می گذارید؟
    در مورد برنامه ی آسمان شب اگر برنامه ی افراطی بود مطمئن باشید تاکنون کل منجمان ایران را مانند برنامه ی 90 به جان هم می انداخت و اتفاقاً همه هم لذت می بردید. ولی این کار را نکرد و به جایش کلی مطالب نجوم عمومی را در اختیار مردم قرار داد و سطح دانش نجوم را در جامعه افزایش داد و سعی هم کرد که از اکثر قریب به اتفاق کارشناسان استفاده کند. خوب است که نحوه ی انتخاب خودم را که یک مسأله شخصی بود گفتم نا ذهنیت همه روشن شود. منتها ما عادت کردیم که خوشی می زند زیر دلمان. همه از اول راه رفیق این برنامه بودیم و این چند سال گذشته نه؟ مگر در ساختار برنامه تغییری حاصل شد؟ قرار هم از اول مبنا بر یک برنامه ی عمومی بود. یعنی یک منجم بعد از مدتی برنامه برایش نسبتاً تکراری بود. ولی برای مردم عادی همان حکم آسمان شب را داشت. این بازخوردی است که من چند سال پیش تاکنون متوجه آن شدم. امثال دیگران اگر خیلی طبیب بودند می رفتند یک برنامه ی نوپای دیگر را راه اندازی می کردند. مانند مجله ی آسمان شب که نه تنها باعث رکود مجله تجوم نشد بلکه باعث پیشرفت بیشتر این مجله شد. حال آیا این مجله می آمد و امتیاز مجله ی نجوم را می خرید آیا این کار صحیح بود؟ حرف آخر من این است، شما که در رسانه برنامه رادیوئی دارید بایستی در بیان مطالب خویش خویشتندار باشید تا کسی در مورد شما قضاوت ناصحیحی نداشته باشد.
    با احترام
    علی ابراهیمی سراجی
    27 دیماه 1389

5. 3 کاربر مقابل از علی ابراهیمی سراجی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #73
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    37
    تشکر شده 128 بار در 24 ارسال

به نام خدا
    دوست و برادر ارجمند جناب آقاي سراجي

1.من نام جناب عتيقي را در پاسخ به جناب موون در تاپيك شماره 32 بردم تا دوستان شايعه سازي نكنند.
    2.زحمات برادران صفاريان بر كسي پوشيده نيست اما سوال و نقد بعضي دوستان بر روش اداره برنامه است كه كمي با نظر برخي از جمله من متفاوت بود.
    3چرا اين قدر با اصرار حذف برادران صفاريان را به منزله افت كيفيت برنامه مي دانيد؟
    افت كيفيت مقطعي طبيعيست اما اين كه آيا بهتر از اين هم مي شود پاسخيست كه هيچ كس به جز زمان پاسخ آن را نمي داند
    بگذاريد داوري را به زمان واگذار كنيم
    4. سيما با صدا متفاوت است، حضور دو برنامه همزمان با يك موضوع خاص و تخصصي خلاف سياستها واهداف رسانه در سياستهاي كلي آن است.(صفحه 27 بند 432 الف در فهرست اهداف كوتاه مدت رسانه) ولي اگر غير از اين بود قطعا حرف شما بهترين راهكار براي مقابله با سياستهاي برنامه قبلي به حساب مي آمد.
    ----------
    اما در كل تاكيد مي كنم اين نظرهاي شخصي من به عنوان يك آماتور است نه سياستهايي كه به يك گروه يا انجمن خاص قابل تعميم باشد.

7. 4 کاربر مقابل از کامبیز خالقی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #74
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4
    تشکر شده 6,435 بار در 852 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط علی ابراهیمی سراجی نمایش پست ها
    سلام جناب خالقی
    ....
    در مورد برنامه ی آسمان شب اگر برنامه ی افراطی بود مطمئن باشید تاکنون کل منجمان ایران را مانند برنامه ی 90 به جان هم می انداخت و اتفاقاً همه هم لذت می بردید. ...
    با احترام
    علی ابراهیمی سراجی
    27 دیماه 1389
    مطمئن هستید که همه لذت می بردند؟
    آقای سراجی فکر می کنم حاشیه های نجوم و فوتبال متفاوت باشد
    نیش عقرب نه از بهر کین است
    اقـــــــتضای طبیعتش این است
    اقتضای فوتبال حاشیه است و اقتضای علم چیز دیگر
    موضوع دیگر این است:
    ما اصلاًتوقع نداریم که شما از آسمان شب بد بگین،بلاخره شما از جایی که یهو معروفتون کرد که نباید هم بد بگین
    (این نظر شخصی بنده است و هیچ ارتباطی با مدیریت من در فروم ندارد)
    امضای ایشان
    مشاهده مقالات:
    فن بیان
    روش تدریس
    هوش هیجانی

bahrampoor.com/

9. 2 کاربر مقابل از پیام بهرام پور عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #75
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    428

نقل قول نوشته اصلی توسط کامبیز خالقی نمایش پست ها
    به نام خدا
    دوست و برادر ارجمند جناب آقاي سراجي

1.من نام جناب عتيقي را در پاسخ به جناب موون در تاپيك شماره 32 بردم تا دوستان شايعه سازي نكنند.
    2.زحمات برادران صفاريان بر كسي پوشيده نيست اما سوال و نقد بعضي دوستان بر روش اداره برنامه است كه كمي با نظر برخي از جمله من متفاوت بود.
    3چرا اين قدر با اصرار حذف برادران صفاريان را به منزله افت كيفيت برنامه مي دانيد؟
    افت كيفيت مقطعي طبيعيست اما اين كه آيا بهتر از اين هم مي شود پاسخيست كه هيچ كس به جز زمان پاسخ آن را نمي داند
    بگذاريد داوري را به زمان واگذار كنيم
    4. سيما با صدا متفاوت است، حضور دو برنامه همزمان با يك موضوع خاص و تخصصي خلاف سياستها واهداف رسانه در سياستهاي كلي آن است.(صفحه 27 بند 432 الف در فهرست اهداف كوتاه مدت رسانه) ولي اگر غير از اين بود قطعا حرف شما بهترين راهكار براي مقابله با سياستهاي برنامه قبلي به حساب مي آمد.
    ----------
    اما در كل تاكيد مي كنم اين نظرهاي شخصي من به عنوان يك آماتور است نه سياستهايي كه به يك گروه يا انجمن خاص قابل تعميم باشد.
    جناب خالقی
    با سلام
    1- صرف این که دوستی به نامی اشاره می کند که به بحث مربوط نیست دفاع از اسامی مجاز نیست مگر خود فرد صلاح بداند و بیانیه ای صادر کند. شما می بینید که من در مطالبم از هیچ شخصی جز فرد مورد بحث یعنی آقای صفاریان پور که تهیه کننده برنامه بود سخنی به میان نیاوردم. به نظرم در تایپیک ها نبایستی به اسم آقای عتیقی یا شخص دیگری اشاره می شد ولی حالا که به اشتباه در جایی درج شده پاسخ گویی شما باعث ایجاد تنش در تایپیک های بعدی و موضع گیری سایرین خواهد شد. پس نه تهمت درست است و نه جانبداری!
    2- من هم شاید به برنامه انتقاداتی داشتم ولی انتقاداتم را بعد از برنامه به آقای صفاریان اس ام اس می کردم و اتفاقاً ایشان از نظرات دیگران استقبال می کرد. حال شما کی انتقادات می کنید؟ چرا حالا که برنامه تمام شده همه یاد انتقادات خویش افتادیم؟ در ضمن این نکته ی مهم که در مطالبم بارها اشاره کردم نیز اشاره می کنم که اهداف برنامه عامه پسند بوده و ممکن بود برای منجمان مسائلی تکراری یا حوصله سر آور بوده باشد. ولی برنامه 10 سال به روی آنتن رفت و این نشان می دهد که تدام این برنامه یعنی موفقیت در راه و روشی که آقای صفاریان پور داشته است. این در صورتی بود که تاکنون هیچ گاه هیچ برنامه ی تلویزیونی در حیطه نجوم با این قدمت به جلب، جذب و اشاعه نجوم در بین مردم تاکنون به چنین اقبال عمومی دست نیافته است.
    3- من اصرار ندارم که چون آقای صفاریان پور رفته پس برنامه افت می کند و یا به عرش می رسد، من حرکت گروهی که می خواهد جایگزین برنامه ای شود که مدتها با تلاش سایرین به اینجا رسیده را مورد انتقاد قرار دادم. شاید در رسانه این حرکات حرفه ای باشد، ولی حرکات از بیرون کاملاً غیرحرفه ای به نظر می آید.
    4- به ظاهر چنین قانونی است ولی در سیما به علت رقابتی که بین شبکه های سیما برای جذب مخاطب وجود دارد، برنامه های مشابه در شبکه های تلویزیون اعم از علمی، سرگرمی، علمی و ... بسیار داریم. پس مشکل برنامه های مشابه نیست.
    با تشکر
    علی ابراهیمی سراجی
    28 دیماه 1389

11. 3 کاربر مقابل از علی ابراهیمی سراجی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #76
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    428

نقل قول نوشته اصلی توسط پیام بهرام پور نمایش پست ها
    مطمئن هستید که همه لذت می بردند؟
    آقای سراجی فکر می کنم حاشیه های نجوم و فوتبال متفاوت باشد
    نیش عقرب نه از بهر کین است
    اقـــــــتضای طبیعتش این است
    اقتضای فوتبال حاشیه است و اقتضای علم چیز دیگر
    موضوع دیگر این است:
    ما اصلاًتوقع نداریم که شما از آسمان شب بد بگین،بلاخره شما از جایی که یهو معروفتون کرد که نباید هم بد بگین
    (این نظر شخصی بنده است و هیچ ارتباطی با مدیریت من در فروم ندارد)

جناب بهرام پور
    با عرض سلام
    بایستی عرض کنم که حاشیه هیچگاه نمی گذارد به اصل موضوع برسیم. نگاهی به ورزش کنید خواهید دید هر کجا حاشیه بوده آنجا ناموفق است. علم هم می تواند درگیر حاشیه شود. همین که شما این گونه از برنامه 90 صحبت می کنید معلوم است عاشق رفتن به حاشیه هستید. پرداختن به دستاوردهای برنامه ای که من بدون هیچگونه چشمداشت مالی با مصیبت های فراوان مدتها صرف تهیه و برنامه سازی برنامه هایی که در آن حاضر بودم، بودام و فقط این کار برای احترام به مخاطبان این برنامه انجام داده ام حق طبیعی من است. یادم است در یکی از برنامه ها در مورد کسوف 11 مرداد 1387 در یهمن 1386 برنامه ای داشتیم و ایده تایمر معکوسی برای روزشمار در ذهن داشتیم. اصل برنامه که یک ماه وقتم را گرفت. تایمر را هم برادرم به سختی طراحی کرد و البته جا دارد از ایشان که پشتم بودند تشکر بسیار نمایم. این همه تلاش برای چند ثانیه پخش زنده و نشان دادن آن تا برنامه با مخاطبانش ارتباط بیشتری برقرار کند.
    من در این برنامه سهم کوچکی داشتم و سایر دوستان در کنار هم یک پازل را تشکیل می دادند و می دیدم که در سرما و گرما با تلاش بسیار در تهیه این برنامه چقدر زحمت کشیده اند. از آقای برجی که دائماً اینور و آنور می دوید گرفته تا آقای صفاریان پور که بنده خدا ماشین هم نداشتند و یک شب یادم هست سر جام جم با من قرار گذاشت و ما پخش زنده داشتیم و متأسفانه آژانسشون تصادف می کند و با موتور و با هر زحمت خودشان را به برنامه می رسانند! و الان یاد صحبت های ایشان افتادم که می گفت وجدانم آسوده است که اگر روزی آسمان شب تمام شود یک ریال هم از این برنامه در جیبم نرفته است.
    مطمئن باشید برنامه آسمان شب تأثیر کمی در معروفیت بنده داشته است. اکثر منجمانی که من را می شناسند از مقاله های علمی گرفته تا پای سخنرانی های بنده نشسته اند. من منجمی بوده ام که برای ارتباط با سیار منجمان ایران هزاران کیلومتر راه را به استان های مختلف سر کرده ام. هر که بامش بیش است، برفش بیشتر است. هر که در این وادی بیشتر تلاش کند مسلماً بیشتر درون چشم ها خواهد بود. ولی ورود من به گروه آسمان شب برای معروفیت نبوده است. اگر این گونه بود پس بایستی دم به دم در برنامه حاضر می شدم و در مورد همه چیز که حتی در حیطه ی تخصصم نیست صحیت می کردم. خدا را شاکرم که از بدو علاقه مندیم به نجوم در سال 1372 تاکنون هدف من از علم نجوم پرداختن به صرف آن بوده و تاکنون از راهی که شروع کرده ام و همچنین اهدافم خارج نشده ام.
    با تشکر
    علی ابراهیمی سراجی
    28 دیماه 1389

13. 4 کاربر مقابل از علی ابراهیمی سراجی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #77
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61
    تشکر شده 5,754 بار در 526 ارسال

فکر نمی کنید این بحث زیادی داره کش پیدا می کنه و نتیجه ای هم در بر نخواهد داشت جز ایجاد سوالات بسیار در ذهن علاقه مندان به آسمان؟!
    الان فروم در حدود 470 تا عضو دارد.
    اگر بگوییم در بهترین حالت 100 نفر در جریان این ماجراهایی که می گویند پشت برنامه آسمان شب است بودند، الان 370 نفر دیگر هم متوجه شدند و یک عالمه سوال برایشان ایجاد شده است که حق با کیست؟، جریان چیه؟، نجوم و این حرفها و ...
    با وجودی که من علاقه شدیدی به چیز و حاشیه دارم ! ولی خواهش می کنم تموم کنید این بحث ها را
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    پ.ن
    با وجودی که در قسمت سمت راست عکس و نام نمایش داده میشود اما نمی دانم چرا رسم شده در زیر متن ها اسم و تاریخ می زنند ...!! به همین جهت ما هم از دوستان تقلید می کنیم :
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    محاالدین تهرانی
    13 صفر ال...
    سنه 1389
    امضای ایشان
    Moha ی سابق!

15. 6 کاربر مقابل از م.ح.اربابی فر عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #78
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    428

نقل قول نوشته اصلی توسط moha نمایش پست ها
    فکر نمی کنید این بحث زیادی داره کش پیدا می کنه و نتیجه ای هم در بر نخواهد داشت جز ایجاد سوالات بسیار در ذهن علاقه مندان به آسمان؟!
    الان فروم در حدود 470 تا عضو دارد.
    اگر بگوییم در بهترین حالت 100 نفر در جریان این ماجراهایی که می گویند پشت برنامه آسمان شب است بودند، الان 370 نفر دیگر هم متوجه شدند و یک عالمه سوال برایشان ایجاد شده است که حق با کیست؟، جریان چیه؟، نجوم و این حرفها و ...
    با وجودی که من علاقه شدیدی به چیز و حاشیه دارم ! ولی خواهش می کنم تموم کنید این بحث ها را
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    پ.ن
    با وجودی که در قسمت سمت راست عکس و نام نمایش داده میشود اما نمی دانم چرا رسم شده در زیر متن ها اسم و تاریخ می زنند ...!! به همین جهت ما هم از دوستان تقلید می کنیم :
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    محاالدین تهرانی
    13 صفر ال...
    سنه 1389

با سلام
    به نظرم بیان این مسائل درد نجوم ماست. اگر نجوم ما حرکتی قهقرا پیدا کرده از همین نوع طرز تفکر ما ایجاد شده است. خیلی از دوستان از بسیاری از مسائل پشت پرده ی نجوم ما بی اطلاع اند و فقط ظاهر را می بینند. حال آن که خاک این گود را باید بخورند تا ببیند واقعاً چه خبر است. در ظاهر بحث در مورد قطع یک برنامه است. ولی در باطن بحث سر خشک شدن شاخه های نجوم آماتوری ایران است. امیدوارم که کار به زدن تبر به این ریشه ها نکشد.
    با تشکر
    علی ابراهیمی سراجی
    28 دیماه 1389

17. 6 کاربر مقابل از علی ابراهیمی سراجی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #79
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    428

با سلام
    خوشبختانه در تاریخ چهارشنبه 29 دیماه باشگاه نجوم تهران در گروه فیزیک دانشگاه تهران واقع در انتهای امیرآباد وقت زیادی را به گروه برنامه ساز برنامه آسمان شب اختصاص داده تا دوستانی که به هر شکلی حرفهای ناگفته ی این برنامه را نشنیده و یا انتقاد نکرده اند و یا دلایل اتمام برنامه را می خواهند بدانند می توانند در این برنامه حضور یابند. امیدوارم ذهن عزیزان بیش از پیش روشن گردد.
    با تشکر
    علی ابراهیمی سراجی
    28 دیماه 1389
    http://astroc.ir/

19. 7 کاربر مقابل از علی ابراهیمی سراجی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #80
    کاربر ممتاز
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    مدير تقويم نجومي ایران
    شماره عضویت
    98
    تشکر شده 21,151 بار در 1,931 ارسال

چی شد به نجوم علاقمند شدی ؟         
    با ارادت خدمت دوستان
    امیدوارم عاقبت این برنامه هر چه زودتر ختم به خیر شود و هر شخصی که بطن کار قرار میگیرد بتواند به نوعی جامعه علاقه مند به نجوم را اقناع کند.
    بحث در این مورد هم فقط تا حدودی باعث اگاهی دیگران وشاید تا حدودی ابهام شود.
    در جامعه نجوم ایران چه بسا افرادی هستند که با وجود تلاش و دلسوزی بسیار در جهت بسط و گسترش این علم برای علاقه مندان اماتور و حتی مردم عادی نامی از انها برده نمیشود و فقط دعای خیری پشت سرشان هست وشاید هم نباشد.
    به هر حال ما به برنامه ای اسمان شب با اقای صفاریان پور عادت داشتیم.
    صحنه امتحان فرا رسیده. برنامه جدید نشان دهنده توان و تبحر اعضای جدید خواهد بود یا افسو س برای ورود دوباره اعضای قدیمی؟ ایا اعضای جدید توانایی جذب مخاطب بیشتر را دارند یا باید ارزوی دیدن دوباره برنامه اسمان شب قبلی را داشته باشیم؟
    به نظر من اشکالی نداره برای همه فرصتی برابر در نظر گرفته شود.شاید این رقابت در اخر به نفع ما نجومیها شود.
    کار دیگه ای از دست ما بر نمیاد.شاید این رویداد باعث بشه اقای صفاریان پور با برنامه ای پربارتر بازگردند.
    در ضمن شبکه ی ماهواره ای"manoto 2"مستندهای علمی قشنگی داره.
    امضای ایشان

وقتی آرامش را در خود نیابید, جستجوی آن در جای دیگر, کار بیهوده ای است.

21. 4 کاربر مقابل از rezash عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 8 از 30 نخستنخست ... 45678910111218 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)