صفحه 2 از 30 نخستنخست 12345612 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 298

موضوع: چی شد به نجوم علاقمند شدی ؟

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    131
    تشکر شده 5,043 بار در 474 ارسال

Question چی شد به نجوم علاقمند شدی ؟

سلام...

دوستان عزیز منجم حتما یادتونه چه جور با نجوم آشنا شدین...

با کتاب،یه عکس نجومی،یه خبر نجومی،...

پس خوشحال می شیم بدونیم چه طور شد که به نجوم علاقمند شدید

دونستن اینکه اکثر مردم چه طور نجومی شدن خیلی کمک می کنه برای گسترش نجوم و همگانی کردن نجوم

با آرزوی بهترین ها برای دوستان گلم...

2. Top | #11
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283
    تشکر شده 6,306 بار در 874 ارسال

منم از اون بچگی ( اول دوم دبستان) به آسمون نگاه میکردم و ارزو میکردم یه روز چترباز بشم (الانم این ارزو رو دارم که امیدوارم به حقیقت بپیونده!) همین طور کم کم مطالب و اخبار نجومی رو که تو تلویزیون پخش می شد رو هر از چندگاهی میدیدم ودر کل تا اول راهنمایی همی نطور خیلی خیلی اروم جلو رفتم تا اول راهنمایی که یه کتاب خریدم به اسم "جهان شگفت انگیز فضا" که اون موقع 4200 پولش بود و خیلی برام گرون تموم شد! ولی در کل خریدم و چند بار تو همون سال خوندم و کم کم با اینترنت و سایت های نجومی آشنا شدم و دیگه از اول و دوم راهنمایی کارم با سایت های نجومی بود و تا الان هم همین طوره! نجوم واقعی رو از 2 3 راهنمایی شروع کردم!البته همش تنهایی و کسی نبود نه کتابی (به جز همون کتابی که معرفی کردم) فقط همین نت بود!البته تا دو سه سال پیش آماتوری رو دوست داشتم ولی اون طور که اماتور ها واقعا دوست دارن ندارم حالا !همیشه گفتم و بازم میگم که نجوم اماتوری داره اشباه میشه!

3. 13 کاربر مقابل از 169 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #12
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    83
    تشکر شده 127 بار در 17 ارسال

بچه که بودم ، عصرا با خواهرم تو حیاط دراز می کشیدیم از تو ابرا داستان می ساختیم، یکیش شکل اژدها بود، یکی اسب، یکی ... هنوز مثل اون وقتا از نگاه کردن به آسمون لذت می برم...

یه بارم یادم میاد شب تو حیاط خوابیده بودیم، نصفه شب از خواب بیدار شدم، پشت سرم و نگاه کردم دیدم یه ماه زرد رنگ و بزرگ(این هوا!!) همچین قلپه تو آسمون داره می خرامه و اینا! هیچ وقت یادم نمیره چطور خواب از سرم پرید و مسحور اون زیبایی شدم

خلاصه عشق به آسمون واسه من اول و آخر نداره... هنوزم وقتی می خوام باهاش درد دل کنم ، میرم یه جایی که آسمونشو آسمون خراشا خط خطی نکرده باشن...

5. 13 کاربر مقابل از Mehri Mohammadi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #13
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    83
    تشکر شده 127 بار در 17 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط astronomer169 نمایش پست ها
    منم از اون بچگی ( اول دوم دبستان) به آسمون نگاه میکردم و ارزو میکردم یه روز چترباز بشم (الانم این ارزو رو دارم که امیدوارم به حقیقت بپیونده!) همین طور کم کم مطالب و اخبار نجومی رو که تو تلویزیون پخش می شد رو هر از چندگاهی میدیدم ودر کل تا اول راهنمایی همی نطور خیلی خیلی اروم جلو رفتم تا اول راهنمایی که یه کتاب خریدم به اسم "جهان شگفت انگیز فضا" که اون موقع 4200 پولش بود و خیلی برام گرون تموم شد! ولی در کل خریدم و چند بار تو همون سال خوندم و کم کم با اینترنت و سایت های نجومی آشنا شدم و دیگه از اول و دوم راهنمایی کارم با سایت های نجومی بود و تا الان هم همین طوره! نجوم واقعی رو از 2 3 راهنمایی شروع کردم!البته همش تنهایی و کسی نبود نه کتابی (به جز همون کتابی که معرفی کردم) فقط همین نت بود!البته تا دو سه سال پیش آماتوری رو دوست داشتم ولی اون طور که اماتور ها واقعا دوست دارن ندارم حالا !همیشه گفتم و بازم میگم که نجوم اماتوری داره اشباه میشه!
    وااااااااای منم عااااشق پروازم!
    وقتی سرم خلوت شه، همراه با پیانو، میرم پاراگلایدر رو هم یاد میگیرم!

حس پرواااااااااااااااز.....

7. 10 کاربر مقابل از Mehri Mohammadi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #14
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    131

و اما من...

تعدادی از دوستان هنوز نیومدن.از دوستانی که زحمت کشیدن واقعا ممنونم.
    و اما خودم:
    منم نجوم رو با کتاب راهنمای آسمان شب شروع کردم.کتابی بود که خیلی توی هدف آینده و امروزم کمکم کرد... این کتاب نقش همون ندای آسمانی رو برای من داشت... یا همون علاقه به پرواز و یا آسمون...
    به هرحال اینجوری شد که منم شدم عاشق نجوم...البته ناگفته نمونه خیلی هم راحت نبوده ها... اما چیزی که راضیم میکنه اینه که اینجام،بین شما دوستان عزیز.
    با آرزوی بهترین ها برای شما دوستان نجومیم.
    امضای ایشان
    همیشه مراقب اشتباه دوم باش!
    اشتباه اول حق توست...!

9. 11 کاربر مقابل از محمدرضا صادقیان عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #15
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    53
    تشکر شده 8,834 بار در 819 ارسال

من از اون بچگي هام تو نقاط تاريك و گنگي كه تو مغزم مونده بياد نجوم بودم ولي بعد ها كه بزرگتر شدم سه تا آهنگ بي كلام به نام هاي eclipe و space space از abstrian و آهنگ astronomy از گروه metalica شنيدم كه خوشم اومد ولي معني اسم هاشونو نمي دونستم كه رفتم سر ديگشنري كه فهميدم كه اسماشون نجوميه!!!!!

و بعد ها يكي از دوستاي بابام كه تا حالا نديدم مجله نجوم رو بهم هديه داد كه منم عاشق نجوم شدم!!!!!!1
    امضای ایشان
    عاشق دستپخت مادرمم
    اگرم سرد باشه مشکلی نیس
    در عوض یه ادویه ای می زنه که بکره
    تو هیچ رستورانی نیست و اسمش عشقه

orion سابق!!!

11. 14 کاربر مقابل از Hojjat Zafarkhah عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #16
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    104
    تشکر شده 13,425 بار در 1,655 ارسال

من به دنیا که اومدم یه تلسکوپ دستم بود
    من آسمون و خداش رو همیشه دوست داشتم و دارم.
    امضای ایشان
    کمی ستاره روی صورتم بپاش
    سعی میکنم شبیه کهکشان شوم

13. 13 کاربر مقابل از آسمون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #17
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    330
    تشکر شده 4,568 بار در 538 ارسال

سلام .آقا/خانم سهااصلا غصه نخور.آماتور یعنی علاقه مند اصلا غصه نخور که نداروخوب شنیدی!!!خوب علاقه ایه!!!خوووووووووووووووووب

15. 6 کاربر مقابل از Setare KOchOlO عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #18
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    330

سلام.منم 9سالم بود(آره اینجا کودکان از سنین 7،8وبنده 9ساله)بله 9سالم بود رفته بودیم یکی ازتفرجگاه های شهرمون براتفریح.شب پدربزرگم که ازهمین جا دعامیکنم خداهمه پدربزرگ مادربزرگا رونگه داره صورت فلکیه دب اکبر رونشون داد ودربارش هرچی میدونس گفت هرچند ستاره قطبیو درست نشون نداد(بعدها فهمیدم.اینکه چه جوری یادمه کدومو گفت باید بگم هنوز منو نشناختید متاسفانه حافظه قویه.الان هم پافشاری داره که همینه)ولی باعث شد اون شب رونخوابم وشب قدر بگیرم براخودم که من چقد آسمونو دوس دارم.به خودم میگفتم :فکرشو بکن بهت بگن شمال کدوم وره به آسمون نگاه کنی بین این همه ستاره به سادگی بگی اینوری.
    دوباره هرچند امکاناتی نداشتم ولی بااین همه معتبرترین،بهترین،عالیترین ،خوبترین،باحال ترین ...وخلاصه هرچی ترینه برای منبع اطلاعاتیم شروع برنامه آسمان شب ازاردیبهشت سال 80بود.آره... تااینکه همون سال یکی ازبرنامه های آسمان شب معرفیه کتاب بود ورفتم 14جلدشو باهزارهزار مشکل خریدم.3بار نجوم به زبان ساده روخوندم حالا دنبال جلد 4هستم.کسی نداره؟؟؟؟؟؟

واین طورشد ستاره کوچولو درس وزندگیو خلاصه زندگیشو گذاشت برانجوم.قصه ی ما به سررسید کلاغم به خونش میرسه.رفتیم بالا کوه بود بخدا قصم راس بود.
    بازم ممنون بابت این موضوع

17. 12 کاربر مقابل از Setare KOchOlO عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #19
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    330

نقل قول نوشته اصلی توسط astronomer169 نمایش پست ها

آره تا یه حدودایی موافقم.کاش این موضوع رومیذاشتین براگفتگو.هرچند من عقیده دارم گروه نجومی فقط بدرد یه رصد تفریحی میخوره.البته بارصدعمومی اشتباه نشه.یه چیز دیگه بگم متاسفانه همه رومیخوایم منجم مثل خودمون بکنیم.این موضوع روکه گفتین بذارین برا یکی ازتالارها!!

19. 5 کاربر مقابل از Setare KOchOlO عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #20
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    131

آفرین به حافظه...

چی شد به نجوم علاقمند شدی ؟         
    نقل قول نوشته اصلی توسط setarekocholo نمایش پست ها
    آره تا یه حدودایی موافقم.کاش این موضوع رومیذاشتین براگفتگو.هرچند من عقیده دارم گروه نجومی فقط بدرد یه رصد تفریحی میخوره.البته بارصدعمومی اشتباه نشه.یه چیز دیگه بگم متاسفانه همه رومیخوایم منجم مثل خودمون بکنیم.این موضوع روکه گفتین بذارین برا یکی ازتالارها!!
    آفرین با این همه شورو شوق و حافظه...
    پیشنهادی که دادی رو خودت عملی کن... بحثش رو توی تالار عمومی راه اندازی کن...
    با آرزوی بهترین ها برای شما دوست عزیز...
    امضای ایشان
    همیشه مراقب اشتباه دوم باش!
    اشتباه اول حق توست...!

21. 9 کاربر مقابل از محمدرضا صادقیان عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 2 از 30 نخستنخست 12345612 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)