صفحه 17 از 30 نخستنخست ... 713141516171819202127 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 298

موضوع: چی شد به نجوم علاقمند شدی ؟

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    131
    تشکر شده 5,043 بار در 474 ارسال

Question چی شد به نجوم علاقمند شدی ؟

سلام...

دوستان عزیز منجم حتما یادتونه چه جور با نجوم آشنا شدین...

با کتاب،یه عکس نجومی،یه خبر نجومی،...

پس خوشحال می شیم بدونیم چه طور شد که به نجوم علاقمند شدید

دونستن اینکه اکثر مردم چه طور نجومی شدن خیلی کمک می کنه برای گسترش نجوم و همگانی کردن نجوم

با آرزوی بهترین ها برای دوستان گلم...

2. Top | #161
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1433
    تشکر شده 838 بار در 92 ارسال

وقتی 8 سالم بود تو مدرسه باید انشا مینوشتیم در مورد ارزوهامون منم موضوعی که راجع بهش نوشته بودم این بود که وقتی بزرگ شدم می خوام فضانورد بشم!!
    از اون روز به بعد پدر و مادرم خیلی تشویقم کردند و تعدادی از کتاب های ایزاک اسیموف رو برام گرفتن و باعث شدن که نجوم بشه علم جادویی من و ستاره ها بشن دوستای بی نظیرم..

3. 11 کاربر مقابل از Night* عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #162
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1215
    تشکر شده 617 بار در 102 ارسال

چی شد که منجم شدم ؟

من از بچه گی به آسمون علاقه ویژه ای داشتم ، یادمه ۴ ۵ سالم بود وقتی تو ماشین بودم همیشه ماه رو نگاه می کردم و وقتی ماه می رفت پشت ساختمونا گریه می کردم ، هر موقه هم که یه جایی با یه آسمون نسبتا خوب می رسیدم شروع می کردم به شمردن ستاره ها .
    از سال اول راهنمایی به طور جدی نجوم رو شروع کردم تابستون دوم به سوم رفتم رصد خونه زعفرانیه ، دوم به سوم به خاطر این که رصد خونه کلاسش تشکیل نشد رفتم ماهنامه نجوم و سوم به اول هم رفتم کارگاه های نجوم رصدی آقای تفرشی و کلاس های هفتگی موسسه آسمان شب .
    حالا هم دارم می خونم برای المپیاد اگه خدا بخواد یه مدالی بیاریم .
    یک انجمن هم با تعدادی از دوستان از جمله خانم نجفی ( از اعضای فروم ) تشکیل دادم که خودش داستان طولانیی داره .
    خلاصه عاشق نجومم.
    امضای ایشان
    www.partoag.com
    منجمان کشور ها ، متحد شوید

5. 8 کاربر مقابل از behnood عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #163
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1574
    تشکر شده 2,674 بار در 300 ارسال

راستش من اصلا یادم نمیاد کی به نجوم علاقه مند شدم!
    من فکر میکنم این علاقه باید در وجود فرد باشه
    نمیدونم چرا ان روز که تو دبیرستانمون کلاس فوق برنامه نجوم کامپیوتر فوتبال تشکیل شد من در نجوم ثبت نام کردم یادم نمیاد از چند وخ قبل به نجوم علاقه داشتم ولی میدونم همون کلاس که دبیرش جناب اصغری بود و اسلاید های فوق العاده از کهکشان ها و سحابی ها نشون داد و اسمشونو میگفت همه از تعجب شاخ در آورده بودن ولی من یه خودکار دستم بود و تو تاریکی داشتم اسمشونو یادداشت میکردم
    هرچند کوتاه بود منو هول داد و ازون پس جدی دنبال نجوم بودم
    نمیدونم چرا اون روز بچه های دیگه نیومدن نجوم شاید حس فوتبالیستی بیشتر از منجمی در درونشون بود
    ویرایش توسط space : 10-09-2011 در ساعت 03:50 PM

7. 10 کاربر مقابل از space عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #164
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    1704
    تشکر شده 113 بار در 16 ارسال

خوب من نجومو از اول راهنمایی شروع کردم الانم که دومو تموم کردم!یعنی یه چیزی تو مایه های یک سال و نیمه که نجومو شروع کردم
    من از همون دوران طوفولیتم تو کلاس زبان وقتی هنوز یه جغله بچه بودم هرکی ازم میپرسید میخوای چیکاره بشی با همون لهجه قشنگ انگلیسی(!)میگفتم فضانورد حالا بماند که تغییر شغل دادم
    بعد پا به عرصه سوم دبستان گذاشتیمو مسابقه پژوهش برگزار شد بعد من چون اون موقع از اون بچه خرخونای کلاس بودم برعکس الان که برای امتحان ترمم لای کتابو افتخار نمیدم باز کنم به خاطر همین معلممون گفت تو هم شرکت کن ما هم از خدا خواسته قبول کردیم حالا چه موضوعی انتخاب کنیم و اینا باباجانم برام یه دایره المعارف گرفت که هنوزم که هنوزه از تمام دایره المعارفایی که دارم بیشتر به کارم میاد بعد من نشستم ورق زدم ورق زدم تا به صفحه سیاهچاله فضایی رسیدم با اینکه به زور دو-سه تا کلمشو میفهمیدم ولی بالاخره میفهمیدم که نسشتم خوندم بعد تصمیم گرفتم سیاهچاله رو به عنوان موضوع تحقیقم انتخاب کنم اون موقع هنوز علم پیشرفت نکرده بود ما دایل آپ داشتیم اینترنتمون زغالی بود به عبارتی خلاصه به هر ترتیبی شده دست و پا شکسته از هرجایی رسیدیم مطلب درباره سیاهچاله در آوردیم و آخرشم اول استان شدیم بعد همینجور تحقیق درباره نجومو ادامه دادیمو داشتیم دیوونه عظمت خدا میشدیم که رفتیم یاسوج تو جاده چشممو به این آسمون خوشگلش افتاد...
    نمیدونین....نمیدونین...این آسمون اینگار ماله عصر حجر بود اینقدر صاف وپر ستاره خوشگل بود اون موقع کلاس پنجم بودم همینجور به آسمون نگاه کردم نگاه کردم(بابا چشام خشک شد چه قدر نگاه میکنی بسه)خوب نگاه که کردم همینجور مست آسمون شدم خیلی خوشگل بود مخصوصا کمربند راه شیری یعنی اگه بهم پیشنهاد بده با موادمخدر برو تو فضا به آسمون نگاه کنم رفتم تو فضا دیگه احتیاجی به مواد مخدر نیست!!!!!!
    خلاصه اینکه خیلی خوشگل بود
    خوب من رفتم راهنمایی تو مدرسه ما دست و پا شکسته(نمیدونید چه دست و پا شکسته ای هم بود یعنی بدبخت مچاله شده بود اینقدر دست و پاشو شکونده بودن!)
    یه خانومی نجوم یاد میدادن هر چی هم میگفت بنده خدا انگار داره برای بچه دوساله قصه شاه پریون تعریف میکنه آدم سر کلاسش چرت میزد!!!(من خودم شخصا یه بار شب نخوابیده بودم تو کلاسش رفتم ته کلاس نشستم بعد یه ربع خوابم برد بعدشم دوستام صدام زدن!)
    خلاصه جونم براتون بگه که هی ما هر جلسه که میرفتیم این بنده خدا برای ما گل لقد میکرد!ولی آخرش یه جلسه که آخرین جلسه تو ترم اول بود گفت که هرکی نجوم دوست داره میتونه بیاد باشگاه علمی پژوهشی جوان و اینگونه بود که پای من به عرصه نجوم آماتوری باز شد
    اولین کلاسای من که با خانوم مدیر همکلاس بودم(آخی چه روزای خوبی بود)با آقای بهرامی بود یا بهتر بگم تنها کلاس نجومی که تو باشگاه و خارج از مدرسه داشتم با آقای بهرامی بود خداییش خیلی خوب درس میدادن ولی یه انتقادم بکنم کلاسارو خیلی دیر برگزار میکردن یا به عبارتی ما نیم ساعت کلا سرکار بودیم ولی وقتی میومدن کلا درس میدادن منم تا حالا هیچ باد سرکلاساشون چرت نزدم
    خلاصه تو همین حین من عضو انجمن آسمان کویر شدم اولا کلا رصد و اینا تو کارم نبود ولی بعدش وقتی stargazer برام تعریف میکرد اون رصدی که با آقای مهاجان و خانوم کربلایی رفتن منم تصمیم گرفتم که برم تو کار رصد و اینا ... یکسال ونیمه که نجومو شروع کردم و ادامه میدم و خواهم داد...
    علی یارتون
    ویرایش توسط آسمون : 10-18-2011 در ساعت 01:27 AM دلیل: ویرایش
    امضای ایشان
    دارم امید عاطفی از جانب دوست...
    کردم جنایتی و امیدم به عفو اوست...
    ــــــــــــــــ
    بازگشت مقتدرانه خودمو تبریک میگم!

9. 5 کاربر مقابل از Hesaby عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #165
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    447
    تشکر شده 864 بار در 97 ارسال

راستش من اولین بار وقتی سال چهارم ابتدایی بودم و یک فصل از درس علوم تجربیمون به معرفی خورشید و سیارات منظومه شمسی اختصاص داشت با بازدید از آسمان نمای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهید پور میدانی همدان با توضیحات استاد پیشکسوتی که بعدها افتخار شاگردی ایشون رو در کلاس زمین شناسی دوران دبیرستانم داشتم به نجوم علاقه مند شدم یعنی احساس کردم که این موضوع رو می پسندم اون طوری که دلم میخواد و از مطالعش لذت می برم ... اگه اشتباه نکنم سال 79 بود! بعد از اون ماجرا تا سال 83 که مرکز اخترشناسی ابن صلاح همدانی تاسیس شد پراکنده مطالعه میکردم تو روزنامه ها تا اینکه بالاخره راهی رصدخونه شدم،عضو شدم و مشغول فعالیت شدم و تا به امروز " سر به هوا " هستم و نهایتا اینکه حضور در این زمینه و آشنایی با دوستان خوب و سر به هوا برام حقیقتا باعث افتخار و دلگرمیه
    ویرایش توسط آسمون : 10-17-2011 در ساعت 11:23 PM دلیل: از کلمات شکسته استفاده نشود لطفا :)

11. 8 کاربر مقابل از behnum عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #166
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    کاربر برگزیده زمستان 91
    شماره عضویت
    1461
    تشکر شده 2,676 بار در 337 ارسال

سلام
    من تا جايي كه يادم مياد نجوم رو دوست داشتم ولي به طور جدي بعد از اينكه صورت فلكي جبارو ديدم عاشق نجوم شدم و توصيه ام به تمام منجما اينه كه وقتي از نجوم دل سرد ميشن برن جبارو ببينن
    امضای ایشان

به یاد ستار خان یگانه قهرمان آزادی ایران

13. 5 کاربر مقابل از nakhodaye aseman عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #167
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1909
    تشکر شده 635 بار در 132 ارسال

سلام
    من از وقتی یادمه نجومو دوست داشتم اما از سال اول راهنمایی مطالعات نجومی رو به صورت جدی شروع کردم. توی یکی دو سال اخیر هم رفتم سراغ معادلات نجومی و اخیرا تصمیم گرفتم که برای المپیاد بخونم.
    امضای ایشان
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    LIVE the way you LOVE ... OR ... LOVE the way you LIVE
    That's The way you feel HAPPY

15. 6 کاربر مقابل از Sky_Watcher عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #168
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    1304
    تشکر شده 80 بار در 11 ارسال

انقدررررررررررررر دوست دارم اون کتاب کلاس پنجممو پیدا کنم و دوباره مطالبشو بخونم و ببینم چی داشته که اینقدر منو مجذوب خودش کرده بود،که حد نداره....
    یادمه همون اول سالی کل مطالب فصلی که در مورد نجوم بود رو خونده بودم!
    بعدشم یه روزنامه دیواری از منظومه شمسی درست کرده بودم و هر روز و هر روز منتظر بودم که خانوممون زودتر اون فصل رو درس بده تا من کاردستیمو ببرم سرکلاس!

یه روز که از مدرسه اومدم و مثل همیشه رفتم سراغ روزنامه دیواریم که ببینم سرجاش هست یا نه با کمال ناباوری دیدم که نبود...
    انگار که کل دنیا و منظومه ی شمسی رو سرم خراب شده بود...با شتاب هرچه تمومتر رفتم تو آشپزخونه و سراغشو از مامان گرفتم!
    میز تحریرم یه جایی داشت که صندلی توش قرار میگرفت یادمه اون روز تا شب توی اون سوراخ میز تحریر نشته بودم و گریه می کردم!!!

چون فهمیدم مامانم کاردستیمو داده به امیر داداش کوچیکم که ببره مدرسه... چون آقا تازه صبح که می خواسته بره مدرسه یادش افتاده بوده بکه باید یه کاردستی درست می کرده....

خلاصه اینکه چندین روز با امیر قهر بودم....و انقدر شیفته ی نجوم بودم که دوباره نشستم و اون کاردستی رو درست کردم....

هنوزم که هنوزه عاشق اون فصل کتاب کلاس پنجمم هستم....
    دوست دارم یه بار دیگه ببینم و بخونمش....

کسی نمی دونه چطوری میتونم این کتابو پیدا کنم؟؟

17. 10 کاربر مقابل از حوریه آقانور عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #169
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    386
    تشکر شده 8,391 بار در 879 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط حوریه نمایش پست ها
    انقدررررررررررررر دوست دارم اون کتاب کلاس پنجممو پیدا کنم و دوباره مطالبشو بخونم و ببینم چی داشته که اینقدر منو مجذوب خودش کرده بود،که حد نداره....

سلام حوریه خانم

به این جمع بزرگ و صمیمی نجومی خوش اومدید

اگر بگید چه سالی بوده من شاید بتونم براتون پیداش کنم

این سالها ها کتابهای دبستان رو تند تند تغییر میدن ولی قطعا کتاب شما مربوط به اواسط دهه هفتاد میشه/ نه؟
    امضای ایشان
    ... جان تو بندری است، جای ورود نور، جای صدور نور ...

19. 6 کاربر مقابل از Sunrise عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #170
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    133
    تشکر شده 1,300 بار در 216 ارسال

چی شد به نجوم علاقمند شدی ؟         
    نقل قول نوشته اصلی توسط حوریه نمایش پست ها
    یادمه همون اول سالی کل مطالب فصلی که در مورد نجوم بود رو خونده بودم!
    بعدشم یه روزنامه دیواری از منظومه شمسی درست کرده بودم و هر روز و هر روز منتظر بودم که خانوممون زودتر اون فصل رو درس بده تا من کاردستیمو ببرم سرکلاس!

یه روز که از مدرسه اومدم و مثل همیشه رفتم سراغ روزنامه دیواریم که ببینم سرجاش هست یا نه با کمال ناباوری دیدم که نبود...
    انگار که کل دنیا و منظومه ی شمسی رو سرم خراب شده بود...با شتاب هرچه تمومتر رفتم تو آشپزخونه و سراغشو از مامان گرفتم!
    میز تحریرم یه جایی داشت که صندلی توش قرار میگرفت یادمه اون روز تا شب توی اون سوراخ میز تحریر نشته بودم و گریه می کردم!!!

چون فهمیدم مامانم کاردستیمو داده به امیر داداش کوچیکم که ببره مدرسه... چون آقا تازه صبح که می خواسته بره مدرسه یادش افتاده بوده بکه باید یه کاردستی درست می کرده....

خلاصه اینکه چندین روز با امیر قهر بودم....و انقدر شیفته ی نجوم بودم که دوباره نشستم و اون کاردستی رو درست کردم....

هنوزم که هنوزه عاشق اون فصل کتاب کلاس پنجمم هستم....
    دوست دارم یه بار دیگه ببینم و بخونمش....

ا ؟؟؟؟؟ چه تفاهم جالبی !!
    با این تفاوت که روزنامه دیواری من تا آخر سال بالاسرم بود و وقتی نگاش میکردم کلی ذوق میکردم !!

به فروم خوش اومدین !
    امضای ایشان
    کوه استوار نیست ، پایی برای فرار ندارد ...

21. 5 کاربر مقابل از doostesetareha عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 17 از 30 نخستنخست ... 713141516171819202127 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)