صفحه 14 از 30 نخستنخست ... 410111213141516171824 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 298

موضوع: چی شد به نجوم علاقمند شدی ؟

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    131
    تشکر شده 5,043 بار در 474 ارسال

Question چی شد به نجوم علاقمند شدی ؟

سلام...

دوستان عزیز منجم حتما یادتونه چه جور با نجوم آشنا شدین...

با کتاب،یه عکس نجومی،یه خبر نجومی،...

پس خوشحال می شیم بدونیم چه طور شد که به نجوم علاقمند شدید

دونستن اینکه اکثر مردم چه طور نجومی شدن خیلی کمک می کنه برای گسترش نجوم و همگانی کردن نجوم

با آرزوی بهترین ها برای دوستان گلم...

2. Top | #131
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    581
    تشکر شده 108 بار در 12 ارسال

با سلام به رصدگران محترم

این اولین حضورم در کلوپ آوااستار است. فرصتی رو برای خوندن تمام مطالبی که در این تایپیک بود اختصاص دادم. بدون شک دقت نظر در باره ی نکات مثبت و منفی رویدادهای گذشته میتونه چراغ راه آینده باشه ، اما اگه این دقت نظر از یه حدی فراتر رفت ، احتمال داره که کار به مجادله های بی حاصل و شکسته شدن حرمتها و نادیده گرفتن دوستیها برسه.

من امیدوارم دوستان گرامیم ، برادران صفاریان پور و دست اندرکاران سابق برنامه ی آسمان شب ، هر چه زودتر برنامه ی جدیدی رو در زمینه ی نجوم آماده کنند. همنطور که جناب حسن زاده اشاره کرده اند ، وجود رقابت باعث رشد و تعالی میشه ( البته به شرطی که ظرفیت رقابت کردن رو در خودمون بوجود بیاریم ).

از اینکه در جمع دوستان هستم بسیار خرسندم. امیدوارم در آینده بیشتر خواننده ی مطالب علمی و گزارشهای دوستان باشم و از این راه ، دانش و آگاهی های عمومی و تخصصی خودم رو ارتقاء بدم.

با احترام

علیرضا بوژمهرانی
    4 اسفند 89 - اصفهان

3. 10 کاربر مقابل از amehrani1389 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #132
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    576
    تشکر شده 555 بار در 67 ارسال

همیشه به آسمون نگاه میکردم و کلی سوال داشتم اما نمیدونم چرا هیچوقت دنبال اینکه نجوم رو یاد بگیرم نیوفتادم.گذشت و گذشت تا اینکه فهمیدم توی شهرما هم جایی هست که نجوم آموزش میدن رفتم ثبت نام کردم الان هم میرم کلاس اما خوب دیدن فیلم fourth kind هم تاثیر عجیبی داشت.
    کی این فیلمو دیده!؟
    امضای ایشان
    امام كاظم عليه السلام:حق تعالى نجوم را ستايش كرد و اگر دانش صحيحى نبود مدح نمى‏كرد پيامبران الهى همه به اين دانش عالم بودند

امام باقر عليه السلام
    : خورشيد داراى لايه‏ هايى و طبقاتى است
    . اين سخن امروزه ثابت‏شده است

5. 10 کاربر مقابل از حسين رازبري عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #133
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    545
    تشکر شده 17,035 بار در 1,523 ارسال

علاقه ی من به نجوم بر می گرده به قبل از تولدم!!!
    قضیه از این قراره که بابام در حالِ گوش دادنِ رادیو یه هو مطلبی در باره ی همون انفجارِ معروف تونگوسکا شنید و خیلی واسش عجیب بود که چنین پدیده ای چه طور ممکنه رخ بده واسه همین رفت و کلی کتاب در موردِ نجوم خرید از جمله همون مجموعه ی فوقالاده زیبای 32 صفحه ایِ ایزاک آسیمف! البته کتاب های با ارزشی مثل تاریخچه ی زمان (البته من نخوندمش!) و کتابِ جهان، نوشته ی جوسیپ کلیچک (فکر کنم!) هم در میونشون بود!
    اینها فعلا مالِ قبل از به دنیا اومدنمه!
    بعد از این که من به دنیا اومدم وقتی بچه بودم و قبل از این که مدرسه برم، من بودم و کتاب خونه ی بزرگِ بابام! (لازمه بگم که من بچه ی خوبِ مامان بودم و اصلا اهلِ فوتبالِ توی کوچه و کلا مثلِ بچه های دیگه تفریحاتِ بیرونِ خونه نبودم!) بچه ی پنج ساله هم وقتی با کتاب مواجه می شه اولین چیزی که توجه اش رو جلب میکنه عکسهای اون کتاب هاست و با توجه به این که بابام بیشتر کتابهای مذهبی داشت و اون ها هم خالی از عکس بودند و تنها کتابهایی که پر از عکسهای جالب بود همون کتاب های ایزاک آسیمف و کلا کتاب های نجومی بود(!!) من هم کم کم به نجوم علاقه مند شدم (البته نقشِ عموی بزرگم در تشویقِ من به سمتِ نجوم انکار ناپذیره!) بعد که رفتم مدرسه کم کم اون کتابهایی رو که عکسهاش رو تماشا می کردم خوندم و بعد هم همین جوری ادامه پیدا کرد تا امروز که این جام!!
    امضای ایشان
    یک سر به هوای کوچک در این دنیای بزرگ

7. 9 کاربر مقابل از Ehsan عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #134
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    445
    تشکر شده 171 بار در 26 ارسال

از وقتی یادمه محو آسمون و ستاره هاش بودم
    دوره ی راهنمایی که بودم تو سایت های نجومی خبر های نجومی رو دنبال می کردم بعدشم عضو گروه نجوم مدرسه شدم که هیچ کاری هم نمی کردن
    امضای ایشان
    heal the world,make it a better place for you and for me and the entire human race.

9. 11 کاربر مقابل از p.i.w عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #135
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    455
    تشکر شده 143 بار در 21 ارسال

سلام
    من منجم نيستم ولي خيلي خيييللللللييييي علاقه دارم . پدر من دبير علوم هست بحث در مورد ستاره ها و اينكه دنيا چه جوريه تو خونه ي ما زياد مي شد منم كم كم علاقه مند شدم ولي بعد از ديدن فيلم "خيلي دور خيلي نزديك " واقعا تصميم گرفتم كه منجم بشم
    امضای ایشان
    حضور هيچكس در زندگي ما اتفاقي نيست . خداوند در هر حضور رازي را پنهان كرده براي كمال ما

11. 11 کاربر مقابل از saiede عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #136
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283
    تشکر شده 6,306 بار در 874 ارسال

چقدر این کتاب های اسیموف توی منجم شدن دوستان تاثیر داشته ا!!! من خودم تا حالا کتاب های اسیموف رو ندیدم!!!
    امضای ایشان
    .

13. 8 کاربر مقابل از 169 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #137
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    419
    تشکر شده 88 بار در 13 ارسال

اول بار 6يا7ساله بودم كه جبار و جوزا را با راهنمايي آقاجونم تشخيص دادم ايشون خيلي به آسمون علاقه داشتند و من هم به ايشون تا 1يا2سال شباي زيادي توي حياط ميخوابيديم و ايشون كمك ميكردن تا آسمونو بيشتر بشناسم بعد از فوت ايشون من حدودا 9ساله بود و احساس ميكردم آسمون تنها جاييكه مملو از خاطراتشونه و به سمت نجوم كشيده شدم
    آسمون توانايي اينكه بتونم خاطرات شيرينمو بازسازي كنم رو داره
    اميدوارم بتونم روزي دينمو بهش ادا كنم

15. 12 کاربر مقابل از solitary star عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #138

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    17
    تشکر شده 12,423 بار در 1,283 ارسال
    هر چي فكر مي كنم يادم نمياد چطور شد منجم شدم اما از دوران ابتدايي مرفتم شبا تو حياط و آسمون زيبا رو نگاه مي كردم هر چند كه دادو بيداده مامان بابام در مي اومد كه بايا تو خونه الان سرما مي خوري :D
    اما ساله 3 راهنمايي بودم كه يه همايشي از طرف يكي از پژوهش سرا هاي استان ما برگزار شده بود و فقط دبيرستاني ها اجازه ي شركت داشتند بعد از اين در و اون در زدن بلاخره اجازه ي شركت به من دادند و بعد از اون ديگه نجوم شد زندگي يه من . يه نكته ي جالب هست كه بايد اشاره كنم اولين با كه من يه تلسكوپ از نزديك ديدم تو يه همايش بود و من مسئول نشون دادن اجرام تو آسمون براي افراد حاظر در همايش بودم وقتي ماه رو اولين بار ديدم يه جيغ كشيدم اونا اي كه دورم بودند مي خواستند ببينند گفتند چي شد ؟؟؟؟ من هم واسه اين كه بد نشه گفتم امشب ماه از شب هاي ديگه خيلي زيبا تر شده@_@
    ببخشيد سرتون رو درد آوردم
    امضای ایشان
    [CENTER][COLOR="navy"][B]as days and nights,
    would pass me by
    i tell myself that i was waiting for a sign
    then she appeared,
    a love so fine,
    my valentine[/B]
    [/COLOR]:ORLY::ORLY::ORLY::ORLY:

[/CENTER]

17. 14 کاربر مقابل از yperseusy عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #139
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    590
    تشکر شده 52 بار در 7 ارسال

یادم نمیاد چندم راهنمایی بودم.ولی یادمه تو کتاب علوم، آخرای فصل دوم سوم یه بخشی ماله نجوم بود. از اونجایی که بچه ی شر و شوری بودم و به اصطلاح همش کرم میریختم، معلم علومم گفتش واسه جلسه ی بعد باید برم و در مورد منظومه شمسی تحقیق کنم. منم که اصلا نمیدوستم نجوم چیه،رفتم سراغش. اول از پدرم سوال کردم،اونم وقتی دید که علاقه دارم کتاب سفر زمان(اگه اشتباه نکنم) آسیموف رو بهم داد. من زیاد ازش سر در نمی آوردم ولی خیلی با اون کتابه حال کردم. خلاصه رفتم تحقیقم رو دادم، از اون موقع هم همش معلم علومم رو دعا میکنم که باعث شد بریم تو وادیه نجوم

19. 7 کاربر مقابل از محمد اسلامی سرای عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #140
    کاربر ممتاز
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    737
    تشکر شده 3,855 بار در 697 ارسال

چی شد به نجوم علاقمند شدی ؟         
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ehsan نمایش پست ها
    علاقه ی من به نجوم بر می گرده به قبل از تولدم!!!
    قضیه از این قراره که بابام در حالِ گوش دادنِ رادیو یه هو مطلبی در باره ی همون انفجارِ معروف تونگوسکا شنید و خیلی واسش عجیب بود که چنین پدیده ای چه طور ممکنه رخ بده واسه همین رفت و کلی کتاب در موردِ نجوم خرید از جمله همون مجموعه ی فوقالاده زیبای 32 صفحه ایِ ایزاک آسیمف! البته کتاب های با ارزشی مثل تاریخچه ی زمان (البته من نخوندمش!) و کتابِ جهان، نوشته ی جوسیپ کلیچک (فکر کنم!) هم در میونشون بود!
    اینها فعلا مالِ قبل از به دنیا اومدنمه!
    بعد از این که من به دنیا اومدم وقتی بچه بودم و قبل از این که مدرسه برم، من بودم و کتاب خونه ی بزرگِ بابام! (لازمه بگم که من بچه ی خوبِ مامان بودم و اصلا اهلِ فوتبالِ توی کوچه و کلا مثلِ بچه های دیگه تفریحاتِ بیرونِ خونه نبودم!) بچه ی پنج ساله هم وقتی با کتاب مواجه می شه اولین چیزی که توجه اش رو جلب میکنه عکسهای اون کتاب هاست و با توجه به این که بابام بیشتر کتابهای مذهبی داشت و اون ها هم خالی از عکس بودند و تنها کتابهایی که پر از عکسهای جالب بود همون کتاب های ایزاک آسیمف و کلا کتاب های نجومی بود(!!) من هم کم کم به نجوم علاقه مند شدم (البته نقشِ عموی بزرگم در تشویقِ من به سمتِ نجوم انکار ناپذیره!) بعد که رفتم مدرسه کم کم اون کتابهایی رو که عکسهاش رو تماشا می کردم خوندم و بعد هم همین جوری ادامه پیدا کرد تا امروز که این جام!!
    مثل اینکه اقایehsan خیلی به کتاب مصور علاقه دارن !!!. بدون شکل کلا فکر کنم راحت نیستن!!!!.
    امضای ایشان
    مستقبل این مجلس جز قصه ماضی نیست
    تا صبحدم محشر دی خفته به فرداها

21. 2 کاربر مقابل از solh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 14 از 30 نخستنخست ... 410111213141516171824 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)