صفحه 11 از 16 نخستنخست ... 789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 151

موضوع: انفجار بزرگ

 1. Top | #1
  مدیر ارشد

  عنوان کاربر
  مدير ارشد
  تاریخ عضویت
  Feb 2011
  شماره عضویت
  545
  نوشته ها
  1,564
  تشکر
  7,743
  تشکر شده 17,035 بار در 1,523 ارسال

  Post انفجار بزرگ

  آغاز ِ کیهان ِ مادی همواره سوال بسیاری از دانشمندان در تمام ِ دوران بوده است.

  شواهد بسیار محکم و غیر قابل انکاری وجود دارند که بیان می کنند جهان ِ ما گذشته ای بسیار فشرده و داغ داشته و بعد از این گذشته ی ِ داغ، با رویدادی شبیه به یک انفجار، محتویات جهان بیرون جهیده و جهان ِ بزرگ و منبسط شونده ی ِ امروزی را پدید آورده است.  نظریه ای که این انفجار را توصیف می کند و جزئیات ِ تحول ِ کیهان از آن روزهای ِ داغ تا کنون را شرح می دهد نظریه ی ِ انفجار بزرگ می نامند. نفس ِ این انفجار و گذشته ی ِ داغ تقریبا برای ِ همه پذیرفته شده است و آنچه در آن اختلاف وجود دارد جزئیات ِ این نظریه و نحوه ی ِ بیان ِ فیزیکی ِ این رویداد است.  هدف از ایجاد این تاپیک، بررسی ِ این پدیده ی ِ اسرار آمیز و اتفاقات مربوط به آن است  اما ابتدا با سوالی تاپیک را آغاز می کنیم، لطفا به پست بعد و بعد تر توجه کنید!
  ـــــــــــــــ

  و طبق معمول از زدن ِ پستهای ِ کپی پیست شده و طولانی به شدت خودداری کنید! لطفا


 2. Top | #101
  کاربر فعال

  عنوان کاربر
  کاربر فعال
  تاریخ عضویت
  Dec 2012
  شماره عضویت
  6720
  نوشته ها
  135
  تشکر
  69
  تشکر شده 684 بار در 123 ارسال

  امروزه با مشاهده خط کش های استاندارد کیهانی مشخص شده که هندسه جهان تخت میباشد به این صورت که اجسامی در کیهان وجود دارند که ما اندازه واقعی آن ها را میدانیم با مشاهده قطر زاویه ای آن ها و مقایسه این قطر با مدل های نظری مشحص شده که شعاع جهان بسیار زیاد و هندسه ی آن تخت است

 3. 5 کاربر مقابل از m.Sadat عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


 4. Top | #102
  کاربر جدید

  عنوان کاربر
  کاربر جدید
  تاریخ عضویت
  Jul 2013
  شماره عضویت
  8892
  نوشته ها
  3
  تشکر
  3
  تشکر شده 15 بار در 2 ارسال

  سلام دوست عزیز
  پیدایش كائنات براى انسان یك نادانسته بود و بشر مى خواست بداند كه این پیدایش از كجا شروع شد.آیا به صورت یكنواخت بوده و همین گونه نیز ادامه دارد یا نه؟ چنان كه برخى اعتقاد داشته اند كه كائنات همین ساختار را داشته و بدون تغییر باقى مى ماند. خب نتیجه اینكه نظریه هاى مختلفى در این رابطه وجود داشت و نظریه پردازیهاى زیادى مى شد. یكى از این نظریه ها كه حدود سى و هفت یا سى و هشت سال قبل ارائه شد بیگ بنگ یاهمان انفجار بزرگ نام داشت كه توانست به خیلى از ابهامات پاسخ بدهد. این نظریه، آغاز كائنات را از یك هسته اتم در فضا و زمان صفر مى داند زیرا آن هنگام هنوز فضا وزمان آغاز نشده بود. تصور بكنید كه تمام كائنات در یك هسته اتم یاحتى كوچكتر از آن جاى داشت و در یك لحظه این فضا و زمان آغاز مى شود یعنى اینكه یك انفجار بزرگ كه حاصل گرانش شدید ناشى از فشردگى بوده، شروع شد.

  این واقعه بین سیزده تا پانزده میلیارد سال پیش رخ داده است، درحقیقت این حادثه از آن نقطه صفر شروع مى شود. قابل ذكر است كه باوجودچنین فشردگى اى طبیعتاً دماى بسیار زیادى در لحظه كمى قبل از انفجار بزرگ حاكم بوده است. هنگامى كه فضا وزمان شروع به بزرگ و باز شدن كرد، دما مدام رو به كاهش بوده به طورى كه تخمین زده مى شود وقتى فقط یك ثانیه ازتشكیل كائنات مى گذشته است ده میلیارد كلوین نزول دما داشته ایم.

  انبساط جهان به قدرى شدید رخ داده است كه از اندازه كوچكتر از یك هسته اتم در یك لحظه به اندازه كره زمین بزرگ مى شده، یعنى انبساط و تورم بعد از بیگ بنگ شروع شده بود اما هنوز كهكشانها به وجودنیامده بودند. نور آغاز كائنات بود سپس بعداز نور، ماده ایجاد شد و شاید بعد از دو میلیارد سال از انفجار بزرگ كهكشانها شكل گرفتند و خورشید ما یكى از ذرات كوچك آنهاست.

  كهكشانها چگونه و چه زمانى شكل گرفتند؟

  كهكشانى كه ما در آن هستیم (كهكشان راه شیرى) حدود ده میلیارد سال پیش به وجود آمده است البته اگر قبول كنیم كه بیك بنگ سیزده میلیاردسال پیش رخ داده است.

  اما كهكشانها انواع مختلفى دارند كه عبارت است از: نامنظم، بیضوى و مارپیچى. ازمواد اطراف كهكشانها كه باقى مانده بودند بازوهاى كهكشانى شكل گرفتند اما چون فشردگى مواد را در آن قسمت فضا داشتیم ونیز كهكشانهاى شكل گرفته بسیار نزدیك به هم بودند طبیعتاً برخوردها هم زیاد بوده است یعنى دوكهكشان با هم ادغام شده و یك كهكشان بزرگتر تشكیل مى دادند یا سبب ساز بازوهاى كهكشانى بزرگتر مى شدند. این اثرات در بحث انتقال به سمت قرمز یا رد شیفت مى گنجند.

  این انفجار چقدر طول كشید؟

  براى لحظه انفجار بزرگ عدد ده به توان منفى چهل و سه را در نظر مى گیرند و بعد از آن لحظه، حادثه شروع مى شود كه حتى هنوز به هزارم ثانیه نرسیده، تغییرات در حال رخ دادن بوده است.

  عالم در ابتدا چگونه به نظر می آمد؟

  آشكار است برای آگاهی از چگونگی اولین ثانیه ها و یا بهتر بگوییم اولین اجزای ثانیه های پس از انفجار اولیه نباید از ستاره شناسان پرسید بلكه در این مورد باید به فیزیكدان های متخصص در امر فیزیك ذره ای مراجعه كرد كه در مورد تشعشعات و ماده در شرایط كاملا سخت و غیر عادی تحقیق می كنند و تجربه می كنند. تاریخ كیهان معمولا به 8 مقطع كاملا متفاوت و غیر مساوی تقسیم می شود :

  مرحله اول - صفر تا 43- 10 ثانیه

  این مساله هنوز برایمان كاملا روشن نیست كه در این اولین اجزای ثانیه ها چه چیزی تبدیل به گلوله آتشینی شد كه كیهان باید بعدا از آن ایجاد گردد . هیچ معادله و یا فرمول های اندازه گیری برای درجه حرارت بسیار بالا و غیر قابل تصوری كه در این زمان حاكم بود در دست نمی باشد.

  مرحله دوم- 43- 10 تا 32- 10 ثانیه

  اولین سنگ بناهای ماده مثلا كوارك ها و الكترون ها و پاد ذره های آنها از برخورد پرتوها با یكدیگر به وجود می آیند. قسمتی از این سنگ بناها دوباره با یكدیگر برخورد می كنند و به صورت تشعشع فرو می پاشند. در لحظه های بسیار بسیار اولیه ذرات فوق سنگین - نیز می توانسته اند به وجود آمده باشند. این ذرات دارای این ویژگی هستند كه هنگام فروپاشی ماده بیشتری نسبت به ضد ماده و مثلا كوارك های بیشتری نسبت به آنتی كوارك ها ایجاد می كنند. ذرات كه فقط در همان اولین اجزای بسیار كوچك ثانیه ها وجود داشتند برای ما میراث مهمی به جا گذاردند كه عبارت بود از : افزونی ماده در برابر ضد ماده

  مرحله سوم- از 32- 10 ثانیه تا 6- 10 ثانیه

  كیهان از مخلوطی از كوارك ها - لپتون ها - فوتون ها و سایر ذرات دیگر تشكیل شده كه متقابلا به ایجاد و انهدام یكدیگر مشغول بوده و ضمنا خیلی سریع در حال از دست دادن حرارت هستند

  مرحله چهارم- از 6- 10 ثانیه تا 3- 10ثانیه

  تقریبا تمام كوارك ها و ضد كوارك ها به صورت پرتو ذره ها به انرژی تبدیل می شوند. كوارك های جدید دیگر نمی توانند در درجه حرارت های رو به كاهش به وجود آیند ولی از آن جایی كه كوارك های بیشتری نسبت به ضد كوارك ها وجود دارند برخی از كوارك ها برای خود جفتی پیدا نكرده و به صورت اضافه باقی می مانند. هر 3 كوارك با یكدیگر یك پروتون با یك نوترون می سازند. سنگ بناهای هسته اتم های آینده اكنون ایجاد شده اند.

  مرحله پنجم - از 3- 10 ثانیه تا 100 ثانیه

  الكترون ها و ضد الكترون ها در برخورد با یكدیگر به اشعه تبدیل می شوند. تعدادی الكترون باقی می ماند زیرا كه ماده بیشتری نسبت به ضد ماده وجود دارد. این الكترون ها بعدا مدارهای اتمی را می سازند

  مرحله ششم - از 100 ثانیه تا 30 دقیقه

  در درجه حرارت هایی كه امروزه می توان در مركز ستارگان یافت اولین هسته های اتم های سبك و به ویژه هسته های بسیار پایدار هلیم در اثر همجوشی هسته ای ساخته می شوند. هسته اتم های سنگین از قبیل اتم آهن یا كربن در این مرحله هنوز ایجاد نمی شوند. در آغاز خلقت عملا فقط دو عنصر بنیادی كه از همه سبكتر بودند وجود داشتند : هلیم و هیدروژن

  مرحله هفتم - از 30 دقیقه تا 1 میلیون سال پس از خلقت

  پس از گذشت حدود 300000 سال گوی آتشین آنقدر حرارت از دست داده كه هسته اتم ها و الكترون ها می توانند در درجه حرارتی در حدود 3000 درجه سانتی گراد به یكدیگر بپیوندند و بدون اینكه دوباره فورا از هم بپاشند اتم ها را تشكیل دهند . در نتیجه آن مخلوط ذره ای كه قبلا نامرئی بود اكنون قابل دیدن می شود.

  مرحله هشتم - از یك میلیون سال پس از خلقت تا امروز

  از ابرهای هیدروژنی دستگاههای راه شیری ستارگان و سیارات به وجود می ایند. در داخل ستارگان هسته اتم های سنگین از قبیل اكسیژن و آهن تولید می شوند. كه بعد ها در انفجارات ستاره ای آزاد می گردند و برای ساخت ستارگان و سیارات و حیات جدید به كار می ایند.

  عناصر اصلی حیات زمینی چه زمانی پدیدار شد؟

  برای زمین با توجه به گوناگونی حیات كه در آن وجود دارد 3 چیز از اهمیت خاصی برخوردار بوده است:

  از همان ابتدای خلقت همیشه ماده بیشتری نسبت به ضد ماده وجود داشته و بنابراین همواره ماده برای ما باقی می ماند.

  در مرحله ششم هیدروژن به وجود آمد این ماده كه سبك ترین عنصر شیمیایی می باشد سنگ بنای اصلی كهكشانه ها و سیارات می باشد. هیدروژن همچنین سنگ بنای اصلی موجودات زنده ای است كه بعدا روی زمین به وجود آمدند و احتمالا روی میلیاردها سیاره دیگر نیز وجود دارند. در مركز ستارگان اولیه هسته اتم های سنگین از قبیل اكسیژن و یا كربن یعنی سنگ بناهای اصلی لازم و ضروری برای زندگی و حیات بوجود آمدند.

  آیا عالم همواره در حال انبساط خواهد بود؟

  جنبش انبساطی یا به عبارت دیگر از همدیگر دور شدن كهكشانه ها به هر حال رو به كند شدن است. زیرا جزایر جهانی متعدد در واقع به سمت یكدیگر جذب می شوند و در نتیجه حركت انبساطی آن ها كند تر می شود. اكنون پرسش فقط این است كه آیا زمانی تمام این حركت ها متوقف خواهد گردید و این عالم در هم فرو خواهد پاشید؟ این مساله بستگی به تراكم ماده در جهان هستی دارد. هر چه این تراكم بیشتر باشد نیرو های جاذبه بین كهكشانه ها و سایر اجزای گیتی بیشتر بوده و به همان نسبت حركت آن ها با شدت بیشتری متوقف خواهد شد. در حال حاضر چنین به نظر می رسد كه تراكم جرم بسیار كمتر از آن است كه زمانی عالم در حال انبساط را به توقف در آورد. به هر حال این امكان وجود دارد كه هنوز جرم های بسیار بزرگ ناشناخته ای از قبیل ( سیاهچاله های اسرار آمیز) یا ( ابرهای گازی شكل تاریك) وجود داشته باشند و نوترینو ها كه بدون جرم محسوب می شوند جرمی هرچند كوچك داشته باشند. اگر این طور باشد در این صورت حركت كیهانی زمانی شاید 30 میلیارد سال دیگر متوقف خواهد شد. در آن زمان كهكشان ها با شتابی زیاد حركت به سوی یكدیگر را اغاز خواهند كرد تا در نهایت به شكل یك گوی آتشین عظیم با یكدیگر متحد شوند. آن زمان شاید می باید روی یك انفجار اولیه جدید دیگر و تولد یك عالم جدید حساب كنیم. با توجه به سطح كنونی دانش بشر و میزان پژوهش های انجام شده باید اینطور فرض كرد كه عالم تا ابدیت انبساط خواهد یافت.

  با توجه به بزرگى وعظمت كائنات، پیدایش حیات غیرزمینى چقدر احتمال دارد؟ با یك حساب سرانگشتى متوجه مى شویم كه باوجود این تعداد ستاره احتمال حیات بسیار زیاد است. حتى بعضى از ستاره ها داراى سیاره نیستند و یا این سیاره بسیار دور از ستاره یا بسیار نزدیك به آن هستند و برخى هم گازى مى باشند اگر تمام این موارد را از كل ستاره ها كم كنیم تقریباً بیست وپنج درصد آنها امكان وجود حیات را دارند.

  آیا میدانستید …؟

  - فقط حدود 4درصد عالم از ماده ، به شكلی كه ما می شناسیم تشكیل شده است ، یعنی ماده معمولی كه ما می شناسیم و در آزمایشگاه وجود دارد، فقط 4درصد كل عالم را می سازد. 23درصد عالم را ماده تاریك سرد تشكیل داده كه دانشمندان اطلاعات خیلی كمی درباره اش دارند و 73درصد باقی مانده را انرژی تاریك عجیب تشكیل می دهد كه تقریبا تنها چیزی كه در موردش می دانیم ، این است كه وجود دارد!
  در ضمن باید بگم که اون زمان ماده نبوده ولی انرژی بوده که چهارتا انرژی بودند؟1-انرژی جاذبه2-انرژی الکترومغناطیس3-انرژی هسته ایی ظعیف 4- انرژی هسته ایی قوی
  و وقتی که انرژی جاذبه از کائنات جدا شد دنیا شروع به انبساط و بزرگ شدن کرد

 5. 3 کاربر مقابل از hadiparhoon عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


 6. Top | #103
  کاربر فعال

  عنوان کاربر
  کاربر فعال
  تاریخ عضویت
  Jul 2013
  شماره عضویت
  8916
  نوشته ها
  34
  تشکر
  106
  تشکر شده 190 بار در 33 ارسال

  لحظه ی بیگ بنگ که کل جهان یه نقطه بوده این یه نقطه کجا بوده ؟توی ماده ی تاریک بوده؟بالاخره اون جایی که این نقطه توش بوده هم جز این جهانه دیگه ؟نه؟

 7. 3 کاربر مقابل از zahra ghahremanian عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


 8. Top | #104
  کاربر فعال

  عنوان کاربر
  کاربر فعال
  تاریخ عضویت
  Jul 2013
  شماره عضویت
  8916
  نوشته ها
  34
  تشکر
  106
  تشکر شده 190 بار در 33 ارسال

     سوال

  اگه شتاب جهان قبل از بیگ بنگ منفی بوده باشه پس ینی جهانی قبل از جهان ما وجود داشته که مدام در حال کوچک شدن بودهوقتی اندازه و شتاب این جهان به صفر میل کرده در همان مکان و زمان بیگ بنگ ,جهان ما با انفجار این جهان تشکیل شده؟؟؟
  این موضوع تا چه حد می تونه صحت علمی داشته باشه ؟اصلا همچین فرضیه ای وجود داره؟

 9. 3 کاربر مقابل از zahra ghahremanian عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


 10. Top | #105
  کاربر فعال

  عنوان کاربر
  کاربر فعال
  تاریخ عضویت
  Dec 2012
  شماره عضویت
  6720
  نوشته ها
  135
  تشکر
  69
  تشکر شده 684 بار در 123 ارسال

  Angry

  نقل قول نوشته اصلی توسط zahra ghahremanian نمایش پست ها
  لحظه ی بیگ بنگ که کل جهان یه نقطه بوده این یه نقطه کجا بوده ؟توی ماده ی تاریک بوده؟بالاخره اون جایی که این نقطه توش بوده هم جز این جهانه دیگه ؟نه؟
  در کیهان شناسی با توجه به اصل همگنی هیچ نقطه ی برتری توی کیهان وجود نداره و این نقطه همه جا میتونسته باشه
  اگه شتاب جهان قبل از بیگ بنگ منفی بوده باشه پس ینی جهانی قبل از جهان ما وجود داشته که مدام در حال کوچک شدن بودهوقتی اندازه و شتاب این جهان به صفر میل کرده در همان مکان و زمان بیگ بنگ ,جهان ما با انفجار این جهان تشکیل شده؟؟؟
  این موضوع تا چه حد می تونه صحت علمی داشته باشه ؟اصلا همچین فرضیه ای وجود داره؟
  توی بحث بیگ بنگ یک بازه ی زمانی وجود داره به نام بازه ی زمانی پلانک که ما قبل از اونو نمیدونیم چه اتفاقی برای کیهان افتاده و اون جا جایی که باید گرانش به صورت کوانتومی بررسی بشه که هنوز مدل کاملی راجع بهش داده نشده اما در یکی از مدل های موجود که به اسم گرانش کوانتومی حلقه ای معروفه بیان میکنه که به جای عبارت big bang بهتره از big bounc استفاده کنیم یعنی این که جهان تا حد زیادی منقبض شده بعد طی یک انفجار دوباره منبسط میشود و تا حد زیادی منبسط شده و دوباره شروع به منقبض شدن میکنه و همین جوری به نوسانش ادامه میده
  ویرایش توسط m.Sadat : 07-19-2013 در ساعت 12:29 PM دلیل: تایپی

 11. 5 کاربر مقابل از m.Sadat عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


 12. Top | #106
  کاربر فعال

  عنوان کاربر
  کاربر فعال
  تاریخ عضویت
  Jul 2013
  شماره عضویت
  8916
  نوشته ها
  34
  تشکر
  106
  تشکر شده 190 بار در 33 ارسال

  ممنون بابت پاسخ ولی من بازم جواب سوال اولمو نگرفتم
  خب همین یه نقطه ای که همه جا می تونسته باشه هم جز این جهانه دیگه در صورتی که اون موقع کل جهان ما فقط یه نقطه بوده تناقض این جاست؟؟؟؟

 13. 7 کاربر مقابل از zahra ghahremanian عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


 14. Top | #107
  کاربر ممتاز

  عنوان کاربر
  كاربر ممتاز آوااستار
  مدال طلای كشوری المپياد نجوم
  تاریخ عضویت
  Jul 2011
  شماره عضویت
  1120
  نوشته ها
  2,424
  تشکر
  12,335
  تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

  نقل قول نوشته اصلی توسط zahra ghahremanian نمایش پست ها
  ممنون بابت پاسخ ولی من بازم جواب سوال اولمو نگرفتم
  خب همین یه نقطه ای که همه جا می تونسته باشه هم جز این جهانه دیگه در صورتی که اون موقع کل جهان ما فقط یه نقطه بوده تناقض این جاست؟؟؟؟
  نکته اینه که خود اون نقطه توی جای دیگری نبوده یعنی کل جهان در خود اون نقطه بوده و اصلا بیرونی تعریف نمیشه که بخواهیم بگیم خود اون نقطه در کجا قرار داشته. خود اون نقطه بزرگ شده و فضا را به وجود آورده.

  شاید نشه چنین چیزی را تصور کرد و حتی شاید نشه نظر قطعی داد. یعنی حتی اگر خود اون نقطه هم در جایی بوده باشه، ما نمی تونیم درباره اش نظر بدیم چون ما در این جهان زندگی می کنیم و از خارجش اطلاعی نداریم

  در این جور موارد معمولا یک مقدار بحث فلسفی میشه و خیلی نمیشه نظر قطعی علمی داد

 15. 9 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


 16. Top | #108
  کاربر جدید

  عنوان کاربر
  کاربر جدید
  تاریخ عضویت
  Jul 2013
  شماره عضویت
  8746
  نوشته ها
  2
  تشکر
  6
  تشکر شده 10 بار در 2 ارسال

  چرا نظریه ی انفجار بزرگ معتبر از بقیه ی نظریه هاست؟

 17. 2 کاربر مقابل از andromeda33 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


 18. Top | #109
  کاربر فعال

  عنوان کاربر
  کاربر فعال
  تاریخ عضویت
  Dec 2012
  شماره عضویت
  6720
  نوشته ها
  135
  تشکر
  69
  تشکر شده 684 بار در 123 ارسال

  نقل قول نوشته اصلی توسط andromeda33 نمایش پست ها
  چرا نظریه ی انفجار بزرگ معتبر از بقیه ی نظریه هاست؟
  به خاطر دلایلی که توی کیهان دیده شده و به شدت تایید کننده این نظریه هستند که معتبر ترین اونها تابش پس زمینه کیهانی یا همون cmb است
  از ذیگر مشاهدات تایید کننده اون هم بحث تشکیل ساختار و سنتز هسته ای و مشاهدات هابل میباشد

 19. 6 کاربر مقابل از m.Sadat عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


 20. Top | #110
  NARUTO

  انفجار بزرگ         
  نقل قول نوشته اصلی توسط پیمان اکبرنیا نمایش پست ها
  نکته اینه که خود اون نقطه توی جای دیگری نبوده یعنی کل جهان در خود اون نقطه بوده و اصلا بیرونی تعریف نمیشه که بخواهیم بگیم خود اون نقطه در کجا قرار داشته. خود اون نقطه بزرگ شده و فضا را به وجود آورده.

  شاید نشه چنین چیزی را تصور کرد و حتی شاید نشه نظر قطعی داد. یعنی حتی اگر خود اون نقطه هم در جایی بوده باشه، ما نمی تونیم درباره اش نظر بدیم چون ما در این جهان زندگی می کنیم و از خارجش اطلاعی نداریم

  در این جور موارد معمولا یک مقدار بحث فلسفی میشه و خیلی نمیشه نظر قطعی علمی داد
  اینکه جناب آقای پیمان اکبرنیا میگویند یک مقدار بحث فلسفی داره درسته .
  اما به نظر من یک عظمت بحث فلسفی داره!
  خیلی جالبه که ما از تخمین زدن بوجود آمدن جهانی صحبت میکنیم که نمی دانیم وسعت واقعیش چقدره!
  آیا واقعا این ترتیبی که برای نظم خوشه ها و ابر خوشه ها نسبت داده اند درسته؟
  اصلا در کیهان چقدر عالم وجود داره؟ نظریه ها تا چقدر ممکنه که صحت داشته باشه ؟

  بنابراین نمیشه به طور قطع گفت که انفجار بزرگ باعث بوجود آمدن کل کیهان شده . ممکنه در کیهان میلیاردها عالم وجود داشته باشه که این انفجار فقط باعث بوجود آمدن عالم ما شده .

  بنابراین ممکنه این نقطه انفجار از جایی صورت گرفته باشه که باعث بوجود آمدن عالم ما شده است .
  عالمی بسیار بسیار بزرگتر .

  اگر این نکته رو در نظر بگیریم که کل کیهان شامل هفت آسمان یا هفت کیهان یا هفت عالم است و هر کدام از اینها شامل میلیاردها عالم است ، آنوقت شاید راحت تر بتونیم انفجار بزرگ رو توصیف کنیم.

  برای مثال : اگر عالم ما شامل میلیاردها کهکشان باشد و خود در کیهان اول جزئی از میلیاردها عالم موجود باشد ، اینطور میتوان پرسید عالم ما چگونه به وجود آمده است با چه فرایند یا انفجاری؟

 21. کاربر مقابل از NARUTO عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:


صفحه 11 از 16 نخستنخست ... 789101112131415 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق برای آوا استار محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد