صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 44

موضوع: گشت آوا استار-قصر بهرام

1. Top | #1
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

گشت آوا استار-قصر بهرام

سلام به همه اعضا گرامي

مركز نجوم آوااستار در نظر دارد در تاريخ پنجشنبه و جمعه 22 و 23 مهر گشت رصدي برگزار كند

مكان : كاروانسراي قصر بهرام

اطلاعات بيشتر در بخش اصلي سايت موجود است .

http://www.avastarco.com/tours.asp

اين تاپيك جهت اعلام پيشنهادات براي برگزاري بهتر برنامه ايجاد شده است .

موفق باشيد

2. 7 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

3. Top | #31
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1

با سلام خدمت دوستان گرامي

ضمن عرض خسته نباشيد به دوستاني كه در اين برنامه حضور داشتند ( مخصوصآ خانم و آقاي صادقيان و آقا ناصر نيرومندي گل كه از بروجرد تشريف آورده بودند )

اول اينكه كلي شانس آورديم كه تونستيم وارد منطقه بشيم !!

چون با وجود اينكه مجوز پارك ملي كوير رو داشتيم ، ولي طي تماس تلفني به ما گفتند كه سپاه در اون منطقه مانور داره و احتمالش زياده كه ما رو راه ندن !

ولي خدا رو شكر رفتيم و راهمون دادند .

به قصر بهرام كه رسيديم ، ديديم كه گروه رصد خانه زعفرانيه هم به همراه آقاي دكتر نوروزي اومده بودند كه ديدن اونها خيلي خوشحال كننده بود .

پس از صحبت با آقاي نوروزي بنا شد بچه هاي رصد خانه هم ( كه متاسفانه پايه تلسكوپ را همراه نياورده بودند ) از تلسكوپ ما استفاده كنند .

در مورد وسايل رصدي به نظرم وجود يك تلسكوپ 8 اينچ سلسترون و دو دوربين دوچشمي براي يك گروه 17 نفره كافي باشد ! ( البته شايد اضافه شدن بچه هاي زعفرانيه كمي اين توازن را به هم زد ! )

ضمن اينكه يكي از دوستان هم تلسكوپ شكستي ديگري به همراه داشتند كه گروهي هم جذب تلسكوپ ايشان شدند .

منتها بنده خودم نقدي به اينگونه برنامه ها دارم كه از اين قرار است :

در برنامه هاي عمومي ( خوشبختانه يا متاسفانه ) افراد با تنوع اطلاعاتي زيادي وجود دارند . از افرادي كه اولين شب رصدي خود را تجربه ميكنند تا كساني كه در ماراتن هاي مسيه حائز رتبه شده اند .

در چنين شرايطي اجراي يك برنامه مشترك براي همه افراد بسيار دشوار است .
    در برنامه اخير تقريبآ نيمي از افراد نخستين شب رصدي را تجربه ميكردند و طبيعتآ لازم بود مباحثي مثل آشنايي با نجوم آماتوري و شناخت صور فلكي و رصد اجرام پرنور به وسيله تلسكوپ مطرح ميشد .

اما معمولآ افرادي كه تجربه بيشتري دارند و يا خودشان ابزار دارند ، ميخواهند برنامه شخصي خود را پي گيري كنند و نمي شود و نبايد به برنامه خاصي اجبار گردند .

البته اميدوارم با اجراي طرح هاي بلند مدت بتوانيم برنامه هايي با اهداف خاص ويژه افراد با تجربه نيز برگزار كنيم . ( از آن جمله گشت هاي اختصاصي صرفآ جهت عكاسي از اجرام مسيه با اپتيك )

در مورد وسيله نقليه هم با وجود هزينه بالاتر ميني بوس هيونداي به دليل داشتن كولر انتخاب ميشود . در صورتي كه بنده هم شخصآ با ميني بوس هاي ايوكو موافقم .

ولي همانطور كه عرض شد اين هيونداي بيشتر جنبه توريستي دارد ( هرچند در از اين به بعد نيازي به كولر نخواهد بود )

انشاا... فردا عكس هاي نجومي و يادگاري تهيه شده در اين سفر تقديم دوستان مي گردد .

4. 13 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #32
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    286
    تشکر شده 538 بار در 108 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط sara sadeghian نمایش پست ها
    آره صبا جونم. عالي بود اما واقعا نزديك صبح خوابمون گرفته بود و يه كوچولو خوابيديم جز محمد.
    آقاي آوا استاري درباره صور فلكي باهامون صحبت كردن بعدش شروع به رصد با ابزار رصدي كرديم. ماه رو رصد كرديم. بعدش مشتري با 4 تا از اقمارش رو ديديم. و بعد از غروب ماه شروع به رصد M ها كرديم (همون اجرام مسيه منظورمه).آقاي دكتر (بور بور) هم باهامون بودن و از رصدگر هاي باتجربه بودن و كلا چيزاي خوبي ياد گرفتم اما طلوع خورشيد رو از دست دادم
    M42 واقعا زيبا بود البته همشون عالي بودن. جاتون واقعا خالي بود دوستان. ايشالا برنامه هاي بعدي
    بي نقطه...

وای نگو سارا که دلم داره اب میشه .m42 راست میگی واقعا محشره کاش یه سرم به Mهای قوس میزدی البته که اون حدودای ساعت 9 غروب کرده در کل خوش به حالت
    امضای ایشان
    ما چیستیم؟

جُز مولکولهای فعال ذهن ِ زمین ،

که خاطرات کهکشان ها را

مغشوش می کنیم !

حسین پناهی

6. 3 کاربر مقابل از SaBa Ho0shmanD عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #33
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    286
    تشکر شده 538 بار در 108 ارسال

جالبه هنوز وارد شدن به قصر بهرام دردسر داره یادم ما هم که رفتیم همین مشکل وداشتیم که بهمون گفتن باید تا صبح صبر کنید بعد می تونید برید داخل !
    امضای ایشان
    ما چیستیم؟

جُز مولکولهای فعال ذهن ِ زمین ،

که خاطرات کهکشان ها را

مغشوش می کنیم !

حسین پناهی

8. 3 کاربر مقابل از SaBa Ho0shmanD عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #34
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    131
    تشکر شده 5,043 بار در 474 ارسال

گزا ش به سبک من

سلام
    ساعت۱۲.۱۵ دقیقه بود که زنگ زدیم به آژانس برای اینکه ما رو به ساختمان آوااستار ببره.
    خوشبختانه راننده آنقدر تهران رو بلد بود که با تماس های مکرر به آقای امام تونستیم برای ساعت ۲ یعنی با یک ساعت تاخیر به محل قرار برسیم و جالبی ماجرا اینجاست که راننده پس رساندن ما به محل قرار به ما گفت: از دوستتان(منظور آقای امام)بپرسید که من چه جوری برگردم...؟؟؟ که نقل این حرف در ماشین باعث ایجاد یک موج خنده در بین دوستان گردید که همین جا برای آن راننده عزیز که باعث شد دل ۱۷ مسافر شاد بگرد آرزوی سلامتی می کنم.
    بنابراین برای ساعت ۲ راه افتادیم.
    وقتی وارد مینی بوس شدیم چهره افراد گویای این موضوع بود که از ما دلخوراند.اما به روی خود نمیارن و بعد از نقل حرف راننده این یخ شکسته شد.
    پس از مدتی که من با آقای نیرومندی در مورد اینکه چه جور با افراد آشنا بشیم بحث می کردم آقایی که همراه با همسر خود در این برنامه شرکت کرده بودو در صندلی جلوی ما نشسته و یک تلسکوپ اسکای واچر(اوریون)همراه خود داشت برگشت و گفت:من نوری هستم قیافه شما آشناست.
    منم که متوجه نشدم ایشون همان mhn هستند گفتم: منم صادقیان هستم و این(اشاره به آقای نیرومندی) دوستم ناصر نیرومندی هستن.و ایشون در پاسخ گفت شما مدیر تالار رصد عمومی هستین و با جواب دادن مثبت من و ابراز خوشحالی دو طرف از آشنایی سکوت دوباره حکم فرما شد.
    در مسیر من تصمیم گرفتم که بخوابم چون شب گذشته به خاطر بحث های نجومی با دوستم ناصر برای ساعت ۲ خوابیده بودیم و صبح برای ساعت۵.۳۰ بیدار، اما حرکت های بسار نرم راننده و جای بسیار باز ما در مینی بوس اجازه خوابیدن به من را نداد.حتی چند باری هم مهره گردنم به خاطر همان دلایل دچار جابجایی های اندکی شد که خودم دوباره به محل اولشون برگردوندم.
    چون ما در ردیف آخر نشسته بودیم با مهندس بهارستانی و دکتر بوربو ر در یک ردیف بودیم. ابتدا من با مهندس بحث هایی در باره میزان دانششون درباره نجوم رصدی و عکاسی نجومی انجام دادم اما بعد از آن ناصر جان و مهندس شروع به بحث های مهندسی معماری کردند که بد جوری باعث گرفتگی کمر و گردن من شد چون من در وسط این دو بزرگوار قرار داشتم.
    پس از طی مسافتی و نزدیکی های غروب آقای امام پیشنهاد عکاسی از غروب رو دادند که مورد استقبال همگی قرار گرفت پس در بین راه و کنار یک تپه بلند متوقف شدیم و هممون به بالای تپه رفتیم برای عکاسی و دیدن منظره غروب.
    بعداز تماشای غروب به حرکت خودمون ادامه دادیم و حدود ساعت ۶.۳۰ به قصر بهرام رسیدیم.
    با هماهنگی آقای امام وسایل رو با فاصله از گروه رصدخانه زعفرانیه و دکتر نوروزی مستقر کردیم.
    ((من تا اینجاشو گذاشتم.انگشت درد گرفتم.آخه با موبایل دارم گزارش می نویسم.یکی دیگه از دوستان زحمت ادامه ماجرا رو بکشن.اگرم نکشیدن که ادامشو خودم در اولین فرصت میزارم.اما عکس ها:چون باید مورد تایید دوستان دیگه قرار بگیره اونم در اولین فرصت می زارم.))
    راستی چه خوب میشد اگه گزارش هارو بشه صوتی گذاشت.مگه نه؟؟؟؟
    پس فعلا...
    امضای ایشان
    همیشه مراقب اشتباه دوم باش!
    اشتباه اول حق توست...!

10. 10 کاربر مقابل از محمدرضا صادقیان عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

11. Top | #35
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1

سلام به همه

قول داده بودم که بعضی از عکس های سفر رو براتون ارسال کنم .

چون خودم دوربین نداشتم , این عکس ها رو با دوربین خانم میرکریمی ( همون خانمی که از مچ پا مصدوم شد و کل فصل رو از دست داد ! ) و با همکاری ایشون و سایر دوستان گرفتیم که خدمتتون تقدیم میشه
    تصاویر کوچک فایل پیوست تصاویر کوچک فایل پیوست گشت  آوا استار-قصر بهرام-2-jpg   گشت  آوا استار-قصر بهرام-3-jpg   گشت  آوا استار-قصر بهرام-1-jpg  

12. 14 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #36
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    321
    تشکر شده 153 بار در 29 ارسال

هق هق منم میخواستم ....
    امضای ایشان
    من عاشق صداي مادرم هستم. عاشق آرامشي كه به من مي بخشد... من عاشق خدا هستم و بس...

14. 3 کاربر مقابل از سها ... عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #37
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    53
    تشکر شده 8,834 بار در 819 ارسال

عكس هاتونو وقتي مي بينم حسرت مي خورم واقعا خوشبحالتون!!!!!!!!!!!

راستي برنامه تور بعدي تون كي هستش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    امضای ایشان
    عاشق دستپخت مادرمم
    اگرم سرد باشه مشکلی نیس
    در عوض یه ادویه ای می زنه که بکره
    تو هیچ رستورانی نیست و اسمش عشقه

orion سابق!!!

16. 2 کاربر مقابل از Hojjat Zafarkhah عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #38
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    321
    تشکر شده 153 بار در 29 ارسال

چقدر شانس آوردیم که خودتون دکتر بودین و مهره ی گردنتونو جا انداختین هههه
    امضای ایشان
    من عاشق صداي مادرم هستم. عاشق آرامشي كه به من مي بخشد... من عاشق خدا هستم و بس...

18. 2 کاربر مقابل از سها ... عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

19. Top | #39
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    124
    تشکر شده 1,517 بار در 165 ارسال

منم : ...

راستش من خیلی با نجوم رصدی جور نیستم!
    ولی هیچ وقت هم نشده که در شرایط های ایده آل مشابه از دیدن آسمانِ پر از رمز و راز بالای سرم شگفت زده نشم و برای مدتی طولانی بهش زل نزنم!
    خوشحالم که این سفر طبق انتظارات و ایده آل هام پیش رفت و لحظات دل انگیز و پر شورش فراموش نشدنی شد.
    افتخار آشنایی با دوستان حاضر رو مقتنم می شمرم و به جد عرض می کنم که این سفر برای من خیلی چیزا واسه یاد گرفتن داشت...!
    از اعتقادات شنیدنی پیر مردی در مورد نابود شدن هستی توسط ماه که اتفاقی توی راسّه ی دوربین سازا تو باب هومایون دیدمش ... تا روش جالب رصد با استفاده از قلم های نوری بجای استفاده از منظر یاب تلسکوپ که جناب امام معرفی کردن.

جای astronomer169 ، SaBa Ho0shmanD ، Green Dream ، hasti ، Astronomer ، سها ... ، orion ، دوست جدیدمون : محمد مهدی عسگری ، shiva و بقیه دوستان آوا استار واقعا خالی بود....

منم با astronomer169 عزیز کاملا موافقم :

نقل قول نوشته اصلی توسط astronomer169 نمایش پست ها
    .....
    کنار هم بودن تو این جور سفرا از همه چیز زیباتره!حتی از رصد!!
    و از جناب نوری هم به خاطر لطفشون به بنده و دیگر دوستان تشکر می کنم :

نقل قول نوشته اصلی توسط mhn نمایش پست ها
    .... اشنایی از نزدیک با اقای صادقیان و اقای na3r و امام برای من خیلی خوشحال کننده بود ...
    متقابلا آشنایی با فرد متواضع و خوش مشربی چون شما هم باعث خوشحالی و مسرت بنده شد.

امیدوارم که در فرصت های بعدی شاهد حضور دوستان بیشتری از همین جمع باشیم.

-------------------------------------------------------------
    در آخر از جناب امام هم به خاطر زحمات دل سوزانه و بی دریغ شون و ایجاد صمیمت بین حاضرین و برنامه ریزی بی نقص کمال تشکر رو دارم. امیدوارم که فرصت جبران رو داشته باشم.
    امضای ایشان
    قراره بترکونم ..!

20. 11 کاربر مقابل از na3r عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

21. Top | #40
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    131
    تشکر شده 5,043 بار در 474 ارسال

گشت  آوا استار-قصر بهرام         
    دوستم آقای نیرومندی در حال تماشای غروب خورشید

لحظه غروب

جناب آقای نوری در حال رصد

آقای امام در حال رصد

دوستان عزیز این یکسری از عکس هاست.چون تعداد عکس ها زیاداند برای تماشای تمام آنها به پروفایل من و آلبوم های شخصیم می تونین مراجعه کنید.
    ویرایش توسط محمدرضا صادقیان : 10-18-2010 در ساعت 01:56 AM
    امضای ایشان
    همیشه مراقب اشتباه دوم باش!
    اشتباه اول حق توست...!

22. 10 کاربر مقابل از محمدرضا صادقیان عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع