صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 43

موضوع: نجوم در جامعه شناسی و روانشناسی

1. Top | #1
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    58
    تشکر شده 271 بار در 42 ارسال

Post نجوم در جامعه شناسی و روانشناسی

در زندگی انسان امروزی سه عنصر وجود دارند که انسان با به کارگیری از اون ها در زندگی شخصیش میتونه به تکامل و رشد برسه :
    علم
    هنر
    ورزش

هر سه عنصر در عالم خود تاثیرات بسزایی در ابعاد مختلف زندگی انسان میزارن و به نظر من هر انسانی در یکی یا چند زیر مجموعه ی این سه عنصر علاقه نشان میدهد و میتواند با به دنبالگیری علاقه اش راه تکامل فردی و شخصی رو بپیماید . علم به عنوان گسترده کننده ی دانش بشری از جایگاه ویژه ای برخورداره و از دیرباز مورد توجه بشر قرار داشته . امروزه علم زیرشاخه های گوناگونی دارد مانند : ریاضی ، فیزیک ، علوم پزشکی ، علوم روانشناسی ، نجوم و ... . خیلی وقت ها از تلفیق دو علم و یا بهتر بگیم ، به خدمت درآمدن علمی برای علم دیگری ، نتایج خوب و جالب توجه و از آن مهمتر کارامد به وجود می آید . به طور مثال از به خدمت در آمدن علم شیمی برای پزشکی میتوان به تولید دارو رسید که از نیازهای تقریبا واجب انسان امروزی است . و یا حتی تلفیق زیر مجموعه های عناصر مختلف با هم ، مانند هنر و فیزیک که منجر به به وجود آمدن معماری میشود .
    اما نجوم در این بین مانند عروسی میان علوم مختلف خودنمایی میکند و همواره یاری دهنده علومی چون ریاضی و فیزیک بوده . اما علمی که من در این جا میخواهم آن را با نجوم آمیزش دهم ، علم روانشناسی و جامعه شناسی است .
    هدف من از به وجود آوردن این بحث ، تحلیل و بررسی تاثیرات علم نجوم و دانستنی های اون بر روان ، فکر ، اندیشه و حتی اعتقادات و باور های انسان امروزی است . انسانی که در دنیای پر مشغله و پر چندو چون آن که وی را دچار روزمرگی های فراوان کرده ، زندگی می کند . از دوستانم تقاضا دارم نظر های قشنگ و خرد مندانشونو در رابطه با این تاثیر گزاری ها از هر بخش دلخواه که دوست دارن ، بگن تا بتونیم یک تحقیق جمعی خوبی برای خوانندگان بدست بیاریم تا افراد نجومی از جمله نویسندگان و خوانندگان بتونن ازین به بعد در فعالیت های نجومیشان خصوصا فعالیت های ترویجی علم نجوم به اون ها دقت کنن . تا اینکه در گام های بزرگ حتی تونسته باشیم به سلامت روان جامعه خودمون کمک کرده باشیم

2. Top | #21
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    54
    تشکر شده 8,442 بار در 878 ارسال

بررسی چگونگی وضعیت‏های مختلف کره ماه و اقدام به خودکشی‏ به طریقه مسمومیت دارویی

اینکه یک پژوهش تا چه حد به روش علمی انجام شده باشد، مهم ترین عامل پذیرش آن در مجامع علمی است.

پژوهشی که در ادامه معرفی می کنم یکی از معدود تحقیقات ایرانی کرونوبیولوژی است که شاید بتوان گفت نتایج آن به نجوم هم مربوط است.

عنوان : بررسی چگونگی وضعیت‏های مختلف کره ماه و اقدام به خودکشی‏ به طریقه مسمومیت دارویی

این پژوهش در :

مجموعه مجلات روان‌شناسی و علوم تربیتی » فصلنامه ی اندیشه و رفتار » بهار 1380 - شماره 24 » صفحات 32 تا 37 منتشر شده است.

نویسندگان:

دکتر حمید طوفانی ، روان‏پزشک،عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مشهد.مشهد،بیمارستان ابن سینا.

دکتر سید عباس موسوی ، روانپزشک.شاهرود،دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود،بیمارستان امام حسین(ع).

چکیده:

هدف : در بررسی حاضر چگونگی وضعیت‏های مختلف کره ماه و رویداد اقدام به خودکشی به شیوه مسمومیت‏ دارویی مورد بررسی قرار گرفته است.

روش:بررسی به مدت سه سال قمری(شعبان 1416 تا شعبان 1419)بر روی‏ بیماران مراجعه‏کننده به درمانگاه اورژانس مسمومین بیمارستان امام رضا(ع)مشهد صورت گرفت.در این مطالعه 13422 مورد اقدام به خودکشی ثبت شده در دفاتر مراجعین بدون تفکیک از نظر موفقیت با عدم موفقیت(اکثریت قاطع ناموفق)و جنس(بیشتر مؤنث)مورد بررسی قرار گرفتند.ثبت مراجعین در دفاتر بر مبنای تاریخ شمسی بود که به معادل قمری تبدیل‏ شد.سپس روزهای ماه قمری بر حسب چگونگی شکل ماه از نظر ناظر زمینی به چهار دوره(گروه)تقسیم شده و موارد در آن جای گرفتند(هلال و روزهای نزدیک به آن هلال به بدر،بدر یا ماه کامل و روزهای نزدیک به آن،بدر تا هلال)داده‏های‏ بدست آمده در هر مورد با آزمون مجذور خی مورد تجزیه و تحلیل آماری قرار گرفت.

یافته‏ها:نتایج نشان دادند که‏ بیشترین میزان مراجعین اقدام به خودکشی به شیوه مسمومیت دارویی در دوره روزهای بدر(ماه کامل)و روزهای نزدیک به‏ آن قرار دارد.توزیع فراوانی بر حسب گروههای یاد شده دارای اختلاف معنی دار می‏باشد(05/0>p).

کلید واژه‏ها:وضعیت‏های ماه،اقدام به خودکشی،مسمومیت دارویی،کرونوبیولوژی
    امضای ایشان
    گاهی ستاره هدیه کن به مشت پوچ شب ها ...

3. 13 کاربر مقابل از ستاره بنیادی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #22
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1587
    تشکر شده 3,246 بار در 494 ارسال

جامعه شناسی به عنوان یک علم

جامعه شناسی,همانند دیگر علوم اجتماعی و در مقایسه با بسیاری از رشته های علوم طبیعی,دقت علمی کمتری دارد این امر دو دلیل اساسی دارد :نخست باید دانست که روشهای علمی در مطالعه رفتارهای اجتماعی,به تازگی به کار گرفته شده است,دوم انکه وقتی با موضوعات انسانی سر کار داریم,با مسایل فراوانی رو به رو می شویم که کمتر در مطالعه فیزیک و زمین شناسی حضور دارد.افراد رفتارهای خود را پیوسته تغییر می دهند واین امر ممکن روابط انها را با یکدیگر و نیز با دانش پژوهانی که می خواهند این رفتارها را مورد مطالعه کنند دچار تغییر کند.
    امضای ایشان
    Everyone needs to choose his own path

Grand Master Ip Man

5. 3 کاربر مقابل از Saeed Jafari عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #23
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    58

با سلام و خسته نباشید به تمامی دوستان نجومی .
    ما دوباره برگشتیم ، با عرض پوزش فراوان و عذرخواهی جدی از همه ی دوستان نجومیم به دلیل غیبت طولانی حقیر ، که منجر به مدیریت ضعیف من و رها شدن این تاپیک شد ، همینجا اعلام میکنم که ما برگشتیم و ان شاءالله با هدف جبران کوتاهی های گذشته ، این تاپیک رو با قدرتی چندبرابر ، بیش از پیش ، ادامه خواهیم داد .

در ابتدا لازم میدونم که نکته ای رو به دوستان اعلام کنم ، و اونم اینکه از دوستان عزیزی که اطلاعات علمی و تخصصی در زمینه روانشناسی دارند و یا مطالعاتی قابل توجه در این زمینه دارند ، با توجه به هدف بحث و سمت و سوق دادن آن به نتیجه گیری های مطلوب ، مطالب خود را چکیده و ساده و قابل فهم برای عموم تهیه و ارائه کنند ، باشد که ایشان خود نیز تعمق بیشتری در این اطلاعات ارزشمند داشته باشند . و صرفا فقط نقل و انتقال داده ها انجام نداده باشند . ساده ترش یعنی مطالبی که از جایی خوندین یا تحصیل کرده اید رو آنالیز و مرتبط با موضوع بحث ارائه کنید . بازم ممنون از تمامی دوستان
    ویرایش توسط آسمون : 07-07-2012 در ساعت 11:34 PM دلیل: ترکیب پست ها

7. 5 کاربر مقابل از امین تره کار عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #24
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    58

یه مطلب امزوز باز هم مثه خیلی وقتای دیگه به زهنم زد ، اینکه ما آدمای امروزی ، همونطور که خودمونم مد شده شعار میدیم ، دچار روزمرگی شدیم !!

حالا این روزمرگی چی هست ؟!؟!

این دنیایی که ما توش زندگی میکنیم پر از اطلاعاته واسه دونستن ، که حتی خیلی هاشم کارامد و کاربردیه ! اما در این بین فکر نمیکنین آدمایی که دچار روزمرگی شدن ، افرادین که خودشونو فقط توی یک تونل فکریه محدود و کوچیک تکرار شونده که خیلی وقته از وقتی باهاش آشنا شدن ، دیگه چیز جدیدی واسشون نداره و تازگی در این میون نیست ، گیر انداختن ؟! و همش توش دور خودشون و نگاه کهنشون به دنیا ، میچرخن ؟!؟

خب ، این وسط ، یه چیز تازه ای نباید بیاد وسط ؟!؟!

ببینید ، شاید خیلی این حرفو از دهن خیلیا شنیدیم که میگن :

حالا من فلان دونستنیو اگر بدونم به چه درد زندگیم میخوره ؟! آخه من که نه شغلم ، نه حرفم ، نه پیشم به این چیزا میخوره ! پس به چه دردم میخوره بدونم فلان جای دنیا فلان خبره ؟!

خب ، نکته همینجاست ، اینا همون آدمایین که دچار روزمرگی شدن ، و به یک حالت یخ زدگی فکری و حسی رسیدن . در صورتی که این افراد ، غافلن ازینکه همین اطلاعات شاید به ظاهر ، به درد نخور و غیر کارامد در زندگی ، بسیار هم کاربرد دارند و موثر و تاثیرگذارن تو زندگی آدمای امروزی .
    کاربردشون اینه که تورو از همین کرخیه سرسام آور نجات میدن ، بهت میگن که میتونی به ذهنت یه تفریح بدی و به چیزای تازه و جدیدی فکر کنی ! از تکرار عالیت های ذهنیت جلوگیری کنی ، و در نهایت تنوع وارد زندگیت کنی !

پس ، این اطلاعات به دردت میخوره ، برای اینکه تورو از یک ذهن خاموش و سرد و خسته ، خلاص ، و به یک ذهن فعال و شاداب و سر حال برمیگردونه !

در نتیجه تو با قدرت دو چندان به زندگیه خودت ادامه میدی ، حالا میخواد شغلت هرچی باشه ، میخوای هر جای دنیا باشی و میخوای هر عقیده و گرایشی داشته باشی ! تو مستحق یک زندگیه شادی ، پس سعی کن راه های شاد زندگی کردن رو یاد بگیری
    امضای ایشان
    هر چی شعر عاشقانست من برای تو نوشتم
    تو جهنم میسوختم ، می نوشتم تو بهشتم

9. 9 کاربر مقابل از امین تره کار عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #25
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1764
    تشکر شده 4,023 بار در 349 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط امین تره کار نمایش پست ها
    یه مطلب امزوز باز هم مثه خیلی وقتای دیگه به زهنم زد ، اینکه ما آدمای امروزی ، همونطور که خودمونم مد شده شعار میدیم ، دچار روزمرگی شدیم !!

حالا این روزمرگی چی هست ؟!؟!

این دنیایی که ما توش زندگی میکنیم پر از اطلاعاته واسه دونستن ، که حتی خیلی هاشم کارامد و کاربردیه ! اما در این بین فکر نمیکنین آدمایی که دچار روزمرگی شدن ، افرادین که خودشونو فقط توی یک تونل فکریه محدود و کوچیک تکرار شونده که خیلی وقته از وقتی باهاش آشنا شدن ، دیگه چیز جدیدی واسشون نداره و تازگی در این میون نیست ، گیر انداختن ؟! و همش توش دور خودشون و نگاه کهنشون به دنیا ، میچرخن ؟!؟

خب ، این وسط ، یه چیز تازه ای نباید بیاد وسط ؟!؟!

ببینید ، شاید خیلی این حرفو از دهن خیلیا شنیدیم که میگن :

حالا من فلان دونستنیو اگر بدونم به چه درد زندگیم میخوره ؟! آخه من که نه شغلم ، نه حرفم ، نه پیشم به این چیزا میخوره ! پس به چه دردم میخوره بدونم فلان جای دنیا فلان خبره ؟!

خب ، نکته همینجاست ، اینا همون آدمایین که دچار روزمرگی شدن ، و به یک حالت یخ زدگی فکری و حسی رسیدن . در صورتی که این افراد ، غافلن ازینکه همین اطلاعات شاید به ظاهر ، به درد نخور و غیر کارامد در زندگی ، بسیار هم کاربرد دارند و موثر و تاثیرگذارن تو زندگی آدمای امروزی .
    کاربردشون اینه که تورو از همین کرخیه سرسام آور نجات میدن ، بهت میگن که میتونی به ذهنت یه تفریح بدی و به چیزای تازه و جدیدی فکر کنی ! از تکرار عالیت های ذهنیت جلوگیری کنی ، و در نهایت تنوع وارد زندگیت کنی !

پس ، این اطلاعات به دردت میخوره ، برای اینکه تورو از یک ذهن خاموش و سرد و خسته ، خلاص ، و به یک ذهن فعال و شاداب و سر حال برمیگردونه !

در نتیجه تو با قدرت دو چندان به زندگیه خودت ادامه میدی ، حالا میخواد شغلت هرچی باشه ، میخوای هر جای دنیا باشی و میخوای هر عقیده و گرایشی داشته باشی ! تو مستحق یک زندگیه شادی ، پس سعی کن راه های شاد زندگی کردن رو یاد بگیری
    این روزمرگی که آقای تره کار میگن فقط به یک زن خانه دار یا نانوای محل برنمیگرده،همه ی کسانی که جز فعالیت تو حوزه ی کاری خودشون به فراگیری علوم وفنون دیگه نمیپردازن هم که یه سری کارای تکراری انجام میدن دچار روزمرگی هستن.یه پزشکی که نمیتونه با کامپیوتر کار کنه فکر میکنه: رشته ی من چیز دیگه ایه، مهندسی که نمیتونه زخم پای بچه اش رو ضدعفونی کنه،فیزیکدانی که شعر سهراب رو نمیفهمه،ادیبی که نمیتونه یه مسئله ى ساده ى ریاضی حل کنه،اینا نمونه هایی از آدمای تک بعدی هستن که در مقابل فراگیری موضوعات دیگه مقاومت میکنن وفکر میکنن باید فقط در یک موضوع متخصص باشن.
    اگر چه تو این فروم از این افراد نداریم،ازدکتر منجم تا مهندس فیلسوف و عکاس شاعر و بر عکسشون وجود داره واینهمه گوناگونی باعث شده فروم دچار روزمرگی نشه!

خب حالا این مقاومتی که گفتم به نوعی ناشی از اظطراب فرد ناشی میشه، اون آدمی که کارها رو عادت گونه واز روی انجام وظیفه انجام میده گاهی به نوعی دچار وسواسی هست که دربه موقع ودرست انجام دادن کارها وپناه بردن به تجربه های آشنا، درظاهر به آرامش میرسه.
    گاهی یک جوان یا نوجوان در جستجوی هویت خودش دچار یاس میشه،در ارتباطش با اطرافیان دچار مشکل میشه،به انزوا کشیده میشه و بجای پویایی به روزمرگی وحتی افسردگی دچار میشه!

شاید برای همینه که این" تکرار الگو" و این "اکنون بی وقفه" تابیر میشه به: "زوال عین روال".
    ویرایش توسط آسمون : 07-07-2012 در ساعت 11:04 PM دلیل: ترکیب پست ها
    امضای ایشان
    مرگ اگر مرگ است آيد پيش من
    تا كشم خوش در كنارش تنگ تنگ

من از او جانی برم بی رنگ و بو
    او ز من دلقی ستاند رنگ رنگ

11. 11 کاربر مقابل از gissoo عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #26
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2898
    تشکر شده 1,783 بار در 213 ارسال

روزمرگی اینه که شخص بعد از سیزده به در یه آهی میکشه و در حالی که کل سال و تو یه نظر میبینه، میگه: بازم شروع شد... روز از نو روزی از نو!
    و این بدترین کار ممکنه!
    هر روز و هر لحظه اتون مفید ومتفاوت
    امضای ایشان
    آرامش...

13. 7 کاربر مقابل از yasiii عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #27
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1764

کاشکی دوستان روانشناس یا اونایی که تواین زمینه مطالعاتی دارن همکاری میکردن،چون این روزمرگی که بدنبال خودش احساس بیهودگی ودر نتیجه افسردگی رو در پی داره معزل جوامع امروزیه و میتونه جامعه ی کوچکی مثل جامعه ی نجومی رو هم درگیر کنه!
    خب من از شنیده ها و خونده های محدودم دارم کمک میگیرم.
    تا حالا سعی کردین از مسیر همیشگیتون به خونه نرین؟تاحالا شده به یک سفر هرچند کوتاه ولی پیشبینی نشده برین؟تا حالا شده یه ورزشی که تاحالا امتحان نکردین ولی بنظرتون مهیج میومده امتحان کنین؟تا حالا شده فکر کنین فلان وسیله رو تعمیر کنین؟ تا حالا...
    به تعداد بله ها شما از روز مرگی دورین!
    حالا یه سوال آوایی : تا حالا شده با گروهی که نمیشناسین برین به رصد تو یه جایی که تا حالا نرفتین(انگار خطرناک شد)،تا حالا شده تاپیک های جدیدی رو مطالعه کنین که ازش شناختی ندارین؟ من امشب شمعهای استاندارد کیهانی رو خوندم اما چیزی نفهمیدم!!! من به خاطر حادثه ی تاسف باری که برام پیش اومده بود ترس از آب داشتم اما الان هفته ای سه روز هربار 1500متر شنا میکنم!منهیچوقت از اینکه تو یه منطقه ی شهر راه رو گم کنم نگران نمیشم چون میدونم با جهت یابی راهو پیدا میکنم!من از اینکه نظرات ناشیانه امو اینجا مطرح کنم خجالت نمیکشم چون دوستانی هستتن که اصلاحش کنن یا با من همفکر باشن!
    خوب حالا وقتشه که خودتو از این بقول آقای تره کار کرخیهای سرسام آور نجات بدی وبسوی تجربه های جدید بری.
    امضای ایشان

15. 14 کاربر مقابل از gissoo عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #28
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    104
    تشکر شده 13,425 بار در 1,655 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط gissoo نمایش پست ها
    کاشکی دوستان روانشناس یا اونایی که تواین زمینه مطالعاتی دارن همکاری میکردن،چون این روزمرگی که بدنبال خودش احساس بیهودگی ودر نتیجه افسردگی رو در پی داره معزل جوامع امروزیه و میتونه جامعه ی کوچکی مثل جامعه ی نجومی رو هم درگیر کنه!
    تا حالا سعی کردین از مسیر همیشگیتون به خونه نرین؟تاحالا شده به یک سفر هرچند کوتاه ولی پیشبینی نشده برین؟تا حالا شده یه ورزشی که تاحالا امتحان نکردین ولی بنظرتون مهیج میومده امتحان کنین؟تا حالا شده فکر کنین فلان وسیله رو تعمیر کنین؟ تا حالا...
    حالا یه سوال آوایی : تا حالا شده با گروهی که نمیشناسین برین به رصد تو یه جایی که تا حالا نرفتین(انگار خطرناک شد)،تا حالا شده تاپیک های جدیدی رو مطالعه کنین که ازش شناختی ندارین؟ من امشب شمعهای استاندارد کیهانی رو خوندم اما چیزی نفهمیدم!!! من به خاطر حادثه ی تاسف باری که برام پیش اومده بود ترس از آب داشتم اما الان هفته ای سه روز هربار 1500متر شنا میکنم!منهیچوقت از اینکه تو یه منطقه ی شهر راه رو گم کنم نگران نمیشم چون میدونم با جهت یابی راهو پیدا میکنم!من از اینکه نظرات ناشیانه امو اینجا مطرح کنم خجالت نمیکشم چون دوستانی هستتن که اصلاحش کنن یا با من همفکر باشن!
    خوب حالا وقتشه که خودتو از این بقول آقای تره کار کرخیهای سرسام آور نجات بدی وبسوی تجربه های جدید بری.
    میتونیم در مورد یه مطلب دیگه هم حرف بزنیم، اینکه چطوری نجوم میتونه ما رو از روزمرگی دور کنه و ......
    امضای ایشان
    کمی ستاره روی صورتم بپاش
    سعی میکنم شبیه کهکشان شوم

17. 5 کاربر مقابل از آسمون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #29
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1764

نقل قول نوشته اصلی توسط آسمون نمایش پست ها
    میتونیم در مورد یه مطلب دیگه هم حرف بزنیم، اینکه چطوری نجوم میتونه ما رو از روزمرگی دور کنه و ......
    اصلا راستشو بخوای من منتظر بودم بچه های نجومیمون به این نکته برسن (که این اتفاق افتاد) ضمن اینکه نمیخواستم مستقیما و شخصا بحث آقای تره کار رو تغییر جهت بدم،خب بسم الله بفرمایین نجوم چطور از روزمرگی بیرونتون آورده!
    من حتی یه جا یه چیزایی در مورد استفاده از نجوم و آسمان وکائنات و... برای درمان افسردگی خوندم،اما نمیدونم دقیقا چطور شما چیزی میدونین؟
    امضای ایشان

19. 5 کاربر مقابل از gissoo عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #30
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    58

نجوم در جامعه شناسی و روانشناسی         
    خیلی ممنون یایت نظرات خیلی خوبتون ، و همینطور نظرات دیگر دوستان
    خب به جای خوبی رسیدیم:

تغییر

تغییر در روند عادیه فعالیت ها ، اعم از ذهنی و جسمی . که به واسطه خیلی از آن ها ما دچار روزمرگی شدیم ! که تغییرشون و شکل و فرم های متفاوت دادن به آن ها ضرری برای زندگیمان ندارد ، اما با این ویژگی ، که تا به حال بهشون فکر نکرده بودیم(مثه مثال عوض کردن راه رسیدن به منزل) !!!

اما ما ابتدا به ساکن بهشون فکر نمیکنیم ! همه آدمها هم در یک جامعه ی بزرگ اونقدر حواسشون جمع نیست که همه ی راه های سالم زیستن رو بلد باشن !!!

پس به یک سری جرقه هایی احتیاج داریم ، که حواس مردمو به خودشون جلب کنن . یا به عبارتی ما یه جماعتی رو میخوایم که اونا حواس مردمو به اینکه چطور میتونن تغییر در زندگیشون ایجاد کنن ، جمع کنن ، با فعالیت هایی که انجام میدن . البته غیر مستقیم !! چون مردم یا به قول جامعه شناس ها کل اجزا ، که شامل شخصیت میانگین همه ی افراد جامعه هست ، نسبت به نصیحت جبهه گیری میکنه !!! و اتفاقا تاثیر معکوس میزاره !!

در نتیجه گروه و گروه هایی از همین مردم ، میتونن کل مردم رو به تغییر وا دارن .

از یه طرف همانطور که دوستان هم جلوتر گفته بودن، نجوم یکی از بهترین گزینه هاس واسه به فکر فرو رفتن مردم ، و در نتیجه ی اون تغییر در دیدگاه افراد به زندگی ، که البته باید در مورد اینکه چطور این عمل هم اتفاق میوفته صحبت کنیم .

خب پس در کل میشه نتیجه گرفت که جامعه ی نجومی ، که خودش رو علاقه مند به نجوم میدونه ، و یکی از فعالیت هایی که دوس داره انجام بده ، ترویج علم نجومه ، یکی از همون جوامعیه که ما میخوایم تا تغییر رو به زندگیه کل اجزا یا همان مردم بیاره

پس دوستان ، رسالت ما افرادی که اسم خودمان را نجومی گذاشتیم ، بیشتراز یه رصد بالای پشت بوم خونمون و خوش و بش توی تورهای رصدیه و ... !!!

نقل قول نوشته اصلی توسط gissoo نمایش پست ها
    امضای ایشان
    هر چی شعر عاشقانست من برای تو نوشتم
    تو جهنم میسوختم ، می نوشتم تو بهشتم

21. 3 کاربر مقابل از امین تره کار عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع