صفحه 3 از 53 نخستنخست 123456713 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 528

موضوع: دوربین عکاسی مناسب عکاسی نجومی

1. Top | #1
    کاربر طلایی عکاسی

عنوان کاربر
    كاربر فعال آوااستار
    كاربر طلايی سايت عكاسی آوا
    شماره عضویت
    6
    تشکر شده 289 بار در 12 ارسال

Cool دوربین عکاسی مناسب عکاسی نجومی

سلام
    پیشنهادتون برای دوربین جهت عکاسی نجومی چیه؟
    شاید قبل از هر چیز بهتره بدونیم که اصلا" چه ویژگی ها و امکاناتی در عکاسی نجومی مهمتر هست که باید دوربینمون دارا باشه...
    همینطور چه لوازم جانبی ای در عکاسی نجومی احتیاج هست؟
    ممنون میشم دوستان حرفه ای راهنمایی کنن..
    موفق و سلامت باشید..
    ویرایش توسط hamidreza_mf : 08-18-2010 در ساعت 01:07 PM

2. Top | #21
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    217
    تشکر شده 4 بار در 1 ارسال
    سلام
    من خودم تصمیم جدی برای خرید دوربین و عکاسی نجومی داشتم ولی به دالایلی نشد. همه ی تحقیقاتمو کرده بودم . پیشنهاد می کنم دوربینی رو که می خواستم بگیرم ،بگیر.
    canon500D قیمتش هم حدود 700 هزار تومنه. دوستام که اینو گرفتن خیلی راضین.
    امیدوارم بتونی یه دوربین خوب بگیری

3. 4 کاربر مقابل از farideh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #22
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    301
    تشکر شده 3,243 بار در 483 ارسال

سلام ...

خوشحالم از اینکه کم کم در سایتهای تخصصی راجب به نجوم بحث در مورد عکاسی و ابزار مورد نیاز عکاسی نجومی رونق گرفته .

اما بهتره که مباحث رو کمی تخصصی تر کنیم !
    کسی که برای عکاسی نجومی اقدام میکنه حتما باید یک منجم اماتور ( عاشق ) با اطلاعات کافی باشه ...
    اگر کسی که برای خرید اقدام میکنه ، ندونه که سرعت b یا دکلانشور چی هست ! خوب برای عکاسی ، احتمال اینکه در خریدش به خطا بره زیاده ....

1 - دوربین دیجیتال باید کم نویز باشه
    2- در مورد نویز در بدنه های ساخت شرکت کنون و نیکون وضع به یک صورت نیست .
    3- در مورد بدنه های نیکون عمل نویز ریداکشن به صورت اتوماتیک بدون اینکه کاربرمطلع باشه انجام میشه و این برای کار نجومی یعنی فاجعه ( ستاره ها نویز فرض میشن ) حتی اگر نویز ریداکشن خاموش باشه !
    4- بدنه های فول فریم نویز کمتر و البته داینامیک رنج بهتری دارند .
    5- سنسور های دیجیتال برای نوردهی های بلند مدت مثل اینکه زیاد مناسب نیستند و بعد از مدتی ممکنه صدمه ببیند !
    6- تمام دوستان برای انجام عکاسی نجومی فقط کنون را معرفی میکنند. ( بنده خودم از بدنه های نیکون بیشتر خوشم میاد ، اون هم فقط به دلیل وجود چند لنز با ارزش در محدوده نیاز من که در برند کنون به کیفیت نیکون وجود نداره . مثل لنز با ارزش 70-24 )
    ویرایش توسط mh.noori : 01-01-2011 در ساعت 01:44 PM

5. 12 کاربر مقابل از mh.noori عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #23
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283
    تشکر شده 6,306 بار در 874 ارسال

من اصلا تجربه عکاسی ندارم و فقط نکاتی رو که طی مطالعه بدهست میارم رو بهتون میگم امیدوارم کمک تون کنه!
    [

این منحنی نشون میده که این دو نوع دوربین چه طول موج هایی رو عبور میده و با چه درصدی!کاهش واسه ی همه ی دوربین های دیجیتال این جور منحنی داشته باشن و این وطری میشه بهترین انتخاب رو داشت!
    در این عکس اگه دقت کنید میتونید بفهمید کدوم دوربین رو نیاز دارید!
    از لحاظ قیمتی و سنسور این طوری هستن :
    canon eos 10d :
    6.3 مگاپیکسل و قیمت بدنه 325 دلار
    canon eos 20d :
    8.2 مگاپیکسل و قیمت بدنه 825 دلار

طبیعیه که 20d از 10d بهتره در کل ولی ببینیم می خوایم باهاش چیکار کنیم!
    با 20d میتونیم تو هیدروزن الفا بهتر عکاسی کنیم! یعنی سطح خورشید رو خیلی بهتر ببینیم!این یه مزیت خیلی خوبیه!و این که 20d بیشتر از 10d تو طیف مادون قرمز کار میکنه!یعنی می تونیم ستاره های که بیشتر تابش طیف قرمز دارن یا به عبارتی سردتر هستن رو ثبت کنیم!
    در مورد 10d این طوری نیست! با دوربین 10d میتونیم بیشتر تو قسمت آبی و فرا بنفش کار کنیم! یعنی ستاره های جوان یا جوان تر!
    و از طرفی هم چند ده نانومتر پهنای باند گذردهی نوری 10d از 20d بیشتره! و چون داریم تو قسمت آبی و ستاره های جواب کار میکنیم می تونیم بهتر ستاره ها رو ببینیم!یعنی خوده ستاره رو بهتر ببینیم نه گرمای اطرافشو!

بزارید بهتر بگم اگه با دوربین 20d عکس بگیریم و رو ستاره ها متمرکز بشیم میبینیم که ستاره ها کمی اطرافشون ناهنجاری داره!این ناهنجاری به خاطر گرمای زیاد اطراف ستاره است چون گرمای اطراف ستاره نسبت به خوده ستاره کمتره باعث میشه بیشتر تو مایه های قرمز باشه و این همون طور که گفتم باعث میشه خوده ستاره + هاله ی گرمایی اطراف ستاره رو ببینیم! البته این تو شناسایی دوتایی ها و متغییرها دردسر زاست و خوب نمیشه مطالعه کرد!
    ولی در 10d این مشکل کمتره!

این مشخصات و معایب و مزایا ها بر میگرده به خوده دوربین ولی میشه با فیلتره ای اینارو اضافه یا حذف کرد!
    مثلا خوده اسمان شب فیلتر IR CUT یا IR/UV Cut ممکنه تو بازار باشه که میتونید فقط طیف بین 400-700 رو با دوربین ثبت کرد! ولی اینم بستگی به کاری که میخواید کنید داره!

دوستان اگه کسی این جور نمودارها برای دوربینی پیدا کرد حتما حتما اینجا قرار بده!خیلی خیلی مفیده!!!
    ویرایش توسط 169 : 10-10-2010 در ساعت 12:33 PM

7. 6 کاربر مقابل از 169 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #24
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    285
    تشکر شده 56 بار در 14 ارسال

توجه توجه

سلام به نظر من بهترین دوربین در اول کار معنی نداره به نظر من شما باید اول از یک دوربین ارزان که دارای سرعت bباشد شروع به کار کنید و بعد به سراغ دوربین گران بروید.[COLOR="DarkRed"]اول تجربه بعد امکانات

9. 3 کاربر مقابل از ali ahmadian عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #25
    کاربر ممتاز
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    مدير تقويم نجومي ایران
    شماره عضویت
    98
    تشکر شده 21,151 بار در 1,931 ارسال

با تشکر از همه دوستان که با حوصله ودقیق در مورد دوربین عکاسی اطلاعات مفیدی دادند. خیلی خیلی ممنون.
    من هم چند ماهی میشه که به فکر تهیه ی دوربین عکاسی هستم و در این مورد زیاد پرس و جو کردم.ولی در این تایپیک متوجه شدم خیلی موارد رو نمیدونستم و اینجا یاد گرفتم.
    به هر حال مختصر بگم که: اگه بخوام دوربینی که هم بشه در میدان دید باز از اسمان شب عکاسی کرد وهم در عکاسی با تلسکوپ اونو به کار گرفت.چه دوربینی به کارم میاد؟
    اخرین بار از اقای امین تفرشی سوال کردم که "50d market 2" رو معرفی کرد(اگه اسمش رو اشتباه تایپ نکرده باشم)که قیمتش خیلی بالا بود.(نزدیک دو ملیون هشتصد هزار تومان)
    البته یکی دو نمونه ی دیگه هم گفتند که اونهم قیمتهاش فضایی بود.
    با توجه به تازه کار بودنم در امر عکاسی و شرایط استفاده از دوربین که گفتم و همینطور قیمت مناسبتر برای یک تازه کار پیشنهاد دوستان چیه؟
    ایا قیمت بالای این دوربینها نسبت به کاراییش ارزش این رو داره که بعدا پشیمون نشم که چرا دوربین گرون تری رو نخریدم؟بالاخره میخوام عمری ازش استفاده کنم؟
    ایا میتونم دوربین ارزونتری بخرم و بعدها اونو ارتقا بدم؟
    پیشاپیش ممنون.

11. 8 کاربر مقابل از rezash عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #26
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط rezash نمایش پست ها
    با تشکر از همه دوستان که با حوصله ودقیق در مورد دوربین عکاسی اطلاعات مفیدی دادند. خیلی خیلی ممنون.
    من هم چند ماهی میشه که به فکر تهیه ی دوربین عکاسی هستم و در این مورد زیاد پرس و جو کردم.ولی در این تایپیک متوجه شدم خیلی موارد رو نمیدونستم و اینجا یاد گرفتم.
    به هر حال مختصر بگم که: اگه بخوام دوربینی که هم بشه در میدان دید باز از اسمان شب عکاسی کرد وهم در عکاسی با تلسکوپ اونو به کار گرفت.چه دوربینی به کارم میاد؟
    اخرین بار از اقای امین تفرشی سوال کردم که "50d market 2" رو معرفی کرد(اگه اسمش رو اشتباه تایپ نکرده باشم)که قیمتش خیلی بالا بود.(نزدیک دو ملیون هشتصد هزار تومان)
    البته یکی دو نمونه ی دیگه هم گفتند که اونهم قیمتهاش فضایی بود.
    با توجه به تازه کار بودنم در امر عکاسی و شرایط استفاده از دوربین که گفتم و همینطور قیمت مناسبتر برای یک تازه کار پیشنهاد دوستان چیه؟
    ایا قیمت بالای این دوربینها نسبت به کاراییش ارزش این رو داره که بعدا پشیمون نشم که چرا دوربین گرون تری رو نخریدم؟بالاخره میخوام عمری ازش استفاده کنم؟
    ایا میتونم دوربین ارزونتری بخرم و بعدها اونو ارتقا بدم؟
    پیشاپیش ممنون.
    سلام جناب rezash

ورودتون رو به سايت تبريك ميگم

فكر ميكنم آقاي تفرشي دوربين 5D Mark2 رو به شما پيشنهاد دادند كه البته يكي از دوربين هاي فول فريم و گرانقيمت canon است .

براي شروع به نظر من هم بسيار گران است و هم پيچيدگي هاي خاص خود را دارد .

اينكه بخواهيد عكس هاي با ديد زاويه باز و يا به وسيله تلسكوپ بگيريد ، مربوط به نوع لنز است نه بدنه دوربين .

به طور خلاصه :

ابتدا بايد حدود بودجه خود را معين كنيد .

پيشنهاد بنده ( در حالت خيلي خوب ) بدنه 40D canon است كه البته الآن سخت پيدا مي شود .

اگر نيافتيد 50D هم مناسب است ( البته كمي گرانتر )

لنز هم به مرور ميتوانيد اضافه كنيد . ولي در ابتدا يك لنز 85-17 يا حتي 55-18 ( لنز كيت ) هم مناسب هستند .

باز اگز ديديد هزينه بالا است ، مي توانيد با يك 450D هم شروع كنيد .

اميدوارم اين توضيح مختصر ، مفيد هم باشد .

موفق باشيد

13. 10 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #27
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    301

شما برای عکاسی نجومی از چه دوربینی استفاده می کنید ؟

دوربینهای آنالوگ و یا دیجیتال ؟

برای مدت زمان طولانی جهت نوردهی ، ایا دوربنهای آنالوگ مناسب هستند و یا دستگاههی مدرن جدید ؟
    شاید فکر کنید که کار کردن با یک دوربین آنالوگ خیلی سختر از یک همتای دیجیتال باشد !

اما برای تهیه ابزار در همه رشته ها ی عکاسی ، نیاز به اطلاعات کافی در مورد کارایی و قابلیتهای وسایل مورد نظر امری بدیهی است .

شاید یک بدنه دوربین ساده آنالوگ کار را بخوبی جلو ببرد ... اما چگونه ؟
    در بین دوربینهای آنالوگ ، انواع زیادی وجود دارد ... کارخانه های کنون و نیکون ، پنتاکس و یا حتی زنیت ...

خرید یک دوربین مدیوم فرمت لوبیتل هم خیلی هیجان انگیز است ، البته ممکن است بیشتر بدرد موزه شخصیتان به لحاظ قدمت بخورد . اما این دوربینها ا با توجه به قیمتی که دارند ، امکانات بسیار زیادی را به عکاس هدیه می دهند ، اما افسوس ! فیلمهای این سایز دوربین کمی کمیابتر از بقیه است ...
    زنیت یک دوربین بسیار خوب برای عکاسی نجومی است ، بدنه های بسیار ارزانی که با لنزهای سازگار زیادی در بازار یافت می شوند ...
    اگر خیال خرید دوربنهای زنیت را دارید ، در مورد نوردهی های طولانی مدت ، نکته ای وجود دارد که خیلی مهم است ...
    در این دوربینهای بدلیل نا مناسب بودن درز بندی بین قطعات داخلی دوربین ، در هنگام نوردهی با زمان بالا ، فیلمهایی که قبلا ثبت شده اند ، ممکن است آسیب ببینند ، چاره در اینجور مواقع رد کردن یک فریم از فیلم است تا با رد شدن فریم قبلی ، امکان آسیب دیدن فیلم کمتر شود .
    در دوربینهای ساخت کنون و نیکون وضع بسیار بهتر است و از نظر عایق بندی بسیار خوب ساخته شده اند. هرچه دوربین مورد استفاده مکانیکی تر باشد و برای کار کردن کمتر نیاز به انرژی برق داشته باشد بهتر است ...
    ویرایش توسط mh.noori : 12-29-2010 در ساعت 12:49 PM
    امضای ایشان

15. 7 کاربر مقابل از mh.noori عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #28
    کاربر طلایی عکاسی

عنوان کاربر
    كاربر طلايی عكاسی
    شماره عضویت
    254
    تشکر شده 3,054 بار در 218 ارسال

آقای نوری منظورتون از نوردهی طولانی یعنی چقدر؟
    تا وقتی نرم افزارهای پردازش تصویر دیجیتال هست چه احتیاجی به نوردهی طولانی داریم.
    با نوردهی های کوتاه ولی دقیق میشه بهترین تصاویر رو بدست آورد.

17. 6 کاربر مقابل از محمد مهدی عسگری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #29
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    301

سلام ...

همینطور است اقای عسگری ...

بیشتر منظورم در مورد عکاسی با دوربنهای انالوگ و گوشزد نکته ای پیرامون بدنه های ارزان قیمت بود .
    امضای ایشان

19. 6 کاربر مقابل از mh.noori عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #30
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    53
    تشکر شده 8,834 بار در 819 ارسال

دوربین عکاسی مناسب عکاسی نجومی         
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa نمایش پست ها
    ...
    ...
    ...
    ...
    براي شروع به نظر من هم بسيار گران است و هم پيچيدگي هاي خاص خود را دارد .

اينكه بخواهيد عكس هاي با ديد زاويه باز و يا به وسيله تلسكوپ بگيريد ، مربوط به نوع لنز است نه بدنه دوربين .

به طور خلاصه :

ابتدا بايد حدود بودجه خود را معين كنيد .

پيشنهاد بنده ( در حالت خيلي خوب ) بدنه 40D canon است كه البته الآن سخت پيدا مي شود .

اگر نيافتيد 50D هم مناسب است ( البته كمي گرانتر )

لنز هم به مرور ميتوانيد اضافه كنيد . ولي در ابتدا يك لنز 85-17 يا حتي 55-18 ( لنز كيت ) هم مناسب هستند .

باز اگز ديديد هزينه بالا است ، مي توانيد با يك 450D هم شروع كنيد .

اميدوارم اين توضيح مختصر ، مفيد هم باشد .

موفق باشيد
    مرسي آقاي امام خيلي مفيد و جالب بود حداقل براي من!!!

فقط اگه ميشه در مورد قيمت هاش هم يه توضيح مختصري بديد!!!

ممنون
    امضای ایشان
    عاشق دستپخت مادرمم
    اگرم سرد باشه مشکلی نیس
    در عوض یه ادویه ای می زنه که بکره
    تو هیچ رستورانی نیست و اسمش عشقه

orion سابق!!!

21. 3 کاربر مقابل از Hojjat Zafarkhah عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 3 از 53 نخستنخست 123456713 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع