صفحه 7 از 34 نخستنخست ... 3456789101117 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 340

موضوع: نهمین دوره المپیاد نجوم

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلاي كشوري المپياد نجوم
    مدال برنز جهاني المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1783
    تشکر شده 2,171 بار در 243 ارسال

Post نهمین دوره المپیاد نجوم

کم کم نهمین دوره المپیادم داره شروع میشه

در این تاپیک در مورده وقایع و امتحانات نهمین دوره المپیاد نجوم اطلاع رسانی و بحث خواهد شد.

برای دریافت پاسخنامه تشریحی مرحله اول به تاپیک زیر مراجعه کنید:
    امضای ایشان
    اگر ذهن ما اونقد ساده بود که راحت درکش میکردیم اونموقع اونقدر احمق بودیم که نمیتونستیم درکش کنیم

2. Top | #61
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    5176
    تشکر شده 631 بار در 94 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط المپیاد نجوم نمایش پست ها
    امیدوارم همه چهارشنبه همه موفق باشین.
    آها راستی هر کدومتونم توی نفرات برتر مرحله یک شد باید یه وقت دیدیم همو شیرینی بده!از الان گفتم!
    من که ازهمین الان اعلام میکنم نه امسال نه سال دیگه نفربرترنمیشم و چشم انتظار شیرینیه دوستان هستیم
    خانم المپیاد نجوم شما شیرینیو آماده کردین؟؟؟؟
    امضای ایشان
    نقطه سرخط!
    نه...همينجا بسه!
    خدانگهدار!

3. 6 کاربر مقابل از Amir Shayan Nejati عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #62
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

آقا این بحث فرار از کنکور ربطی به شهرستان و تهران نداره نه همه طلاهای شهرستانی رفتند فیزیک نه همه طلاهای تهرانی! اکثر طلاهای هر دو گروه رفتند برق یا مکانیک! من خودم رفتم مکانیک الان میخوام تغییر رشته بدم به اخترفیزیک. در همین فروم چند نفر از طلاها فیزیک محض می خونند؟ چند نفر از نقره ها و برنز ها فیزیک محض می خوانند؟

ضمنا این حرف غلطه که هر کس المپیاد نجوم خوند باید منجم حرفه ای بشه کاملا هم غلطه دوستان در همه جای دنیا چیزی وجود داره به اسم حق انتخاب! برید ببینید توی خارج چقدر زیادند افرادی که لیسانس مهندسی میگیرند بعد به سرشون میزنه بروند هنر، پزشکی، اقتصاد و ... . اصولا تحصیلات پایه برای تجربه کردن هست و انتخاب شغل و تحصیل اصلی به سنین بالاتر بر میگرده. بهتون بر نخوره بچه ها ولی اصلا تفکراتی که یک دانش آموز دبیرستانی داره بسیار متفاوت با اصل رشته هایی است که در دانشگاه وجود داره. میرید دانشگاه میبینید چقدر ممکن بوده اشتباه کرده باشید بعد دوست دارید تغییر رشته بدید این یک چیز مثبته نه منفی. دوستان لیسانس اصولا از نظر علمی تقریبا مدرک مهمی نیست. آدم میتونه بعد از لیسانس رشته اش را به راحتی تغییر بده

به نظر من اگر از هر 10 طلای نجوم 2 نفر هم منجم حرفه ای بشوند کافیه بقیه فقط یکم نجوم بلد باشند! چون مطمئنم احتمالا توی هر شغل دیگه ای که باشند براشون مفیده و در تفکرات جامعه تاثیر میگذاره. اگر یک مهندس نجوم بلد باشه خیلی خوبه اگر پزشک هنر بلد باشه خیلی خوبه. چند رشته ای به زندگی فکر کنید

داشتن امکانات هم تقصیر نیست. نمیشه کسی که امکانات داره رو متهم کرد میشه اعتراض کرد که چرا بقیه امکانات ندارند ولی نمیشه گفت چرا یک سری امکانات دارند.

این مثل این میمونه که برگردیم بگیم اونهایی که پول دارند بیایند اینترنت و مثلا در فروم آوا استار المپیاد نجوم یاد بگیرند حق کسانی که پول اینترنت یا داشتن کامپیوتر را ندارند خوردند! اینطور نیست

یا مثلا من برگردم بگم منی که (دقیقا خودم را عرض می کنم) پول ندارم دوربین dslr بخرم به حقم در عکاسی نرسیدم. من باید عکاس بزرگی میشدم ولی مصطفی امام (چون دوستمه میگم که کسی به خودش نگیره) که دوربین داشت عکسهای خوبی میگیره و این فقط به خاطر اینه که دوربین داره

بچه های المپیادی سعی کنید از دید من به قضایا نگاه کنید. اینو کسی به شما میگه که خودش المپیادی بوده و با وجود تهرانی بودن چون سال اول شرکت کرده تقریبا خودش خونده! بعدش هم 7 سال انواع و اقسام آدم های المپیادی شاگردش بودند و آینده شون را دیده

تجربه به من ثابت کرده (میتونم نمونه هاش را بهتون نشون بدم) که اکثر کسانی در المپیاد مدال نیاوردند ولی حقشون بوده در مقاطع بعدی زندگی به حقشون رسیدند. بر عکسش هم هست آدم هایی بودند که طلا گرفتند ولی در مراحل بعدی زندگی موفق نبودند.

حرف زیاد دارم باشه برای بعد

5. Top | #63
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    842
    تشکر شده 5,392 بار در 472 ارسال

سلام

دوستان خواهشا این بحثو تموم کنید . برای دانلود یک فایل اومدم فروم نیم ساعت وقتم برای خوندن این صحبت های بی نتیجه هدر رفت. اگر امکان داره مدیر محترم فروم این تاپیک رو تا بعد مرحله اول قفل کنن که باعث نشه استرس المپیادی های آوا استار بیشتر بشه .

ممنون

---------------------------
    برای کاهش استرس هم می تونید مستقیما به تاپیک صندلی داغ نجومی مراجعه کنید و سوال های خودتون رو از خانم شهرآیینی بپرسید اینطوری سرتون گرم میشه و استرستون کم !

6. 13 کاربر مقابل از mahdad_haghighi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #64
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

به حرف مهداد عزیز گوش میدیم و طی یک حکم مدیریتی ادامه بحثهای خشن را ممنوع اعلام می کنیم

ضمنا برای المپیادی ها پیشنهادی دارم و اونم اینکه که امروز و فردا خودتون را اذیت نکنید فقط سعی کنید توی ذهنتون مطالبی که خوندید را به صورت یک لیست مرتب کنید و بچرخونید اصلا به دنبال خوندن مطلب جدید نباشید برید توی یک پارک و بگردید و بگذارید آرامش روانی بگیرید فقط حواستون باشه توی این دو روزه سرما نخورید که سر جلسه اذیت نشوید

برای همه آرزوی موفقیت دارم. مطمئنم امسال فروم هم از نظر قبولی مرحله 1 و هم کسب مدال رکورد میزنه

ولی مهمتر از همه اینه که من آینده همه شما را روشن می بینم نه لزوما در زمینه المپیاد بلکه در جریان زندگی

شاد و سلامت و موفق باشید

8. 18 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #65
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوا استار
    مدال برنز كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    941
    تشکر شده 1,006 بار در 247 ارسال

آخ آره سرما خوردگی رو جدی بگیرین.من تا میام سوال حل کنم فین فینم میگیره فکر کنم برای اثر گرانشه!
    امیدوارم فردا راحت سپری شه برای هممون!
    اگر دیدین بقلیتون سرما خورده بهش دستمال بدین تا هم خودتون هم اون راحت شین.
    امضای ایشان
    نبیند مدعی جز خویشتن را
    که دارد پرده ی پندار در پیش
    گرت چشم خدابینی ببخشند
    نبینی هیچ کس عاجزتر از خویش

#سعدی

10. 7 کاربر مقابل از المپیاد نجوم عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

11. Top | #66
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای فعالیت در فروم
    شماره عضویت
    1590
    تشکر شده 11,473 بار در 1,308 ارسال

برای همه دوستان آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم بتونم همه ی دوستان رو در دوره ببینم

باقی بحث ها برای بعد از مرحله 1 و ... موفق باشید
    ویرایش توسط پیمان اکبرنیا : 02-12-2013 در ساعت 08:23 AM دلیل: فعلا اثری از بحثهای گذشته نباشد :)

12. 6 کاربر مقابل از Astronomy عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #67
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1625
    تشکر شده 274 بار در 52 ارسال

ای بابا تازه می خواستم جواب بدهم که اما واقعا این بحث ها به جایی نمی رسد با این که خودمم جواب برای گفتن زیاد دارم اما اساتید هم دیگر به میان آمدند و پایان بحث را خاستار شدند در این جا به نیابت از دوستان پایان بحث و اگر عمری بود و بازهم دوستان اینطور فکر می کردند ادامه آنرا به بعد از مرحله دوم المپیاد موکول می کنیم تا اون زمان ارزوی قبولی و موفقیت را در مرحله 1 و 2 برای دوستان شهرستانی و تهرانی دارم التماس دعا
    ویرایش توسط Moris75 : 02-12-2013 در ساعت 09:54 AM دلیل: فعلا اثری از بحثهای گذشته نباشد :)

14. 6 کاربر مقابل از Moris75 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #68
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1215
    تشکر شده 617 بار در 102 ارسال

من دیشب داشتم با یکی از بچه های تیم جهانی که دوره هشت رو طلا شده صحبت می کردم ، گفت بچه های طلایی رو طرح سوالا نظارت داشتن و سوالا مثل سال قبله ، انتظار میره کف حدودا ۸ الی ۱۰ سوال باشه پارسال که ۸ بود .
    ولی بیشتر از این چیزی نگفت
    و نکته مهم اینه که زیاد زدن مهم نیست درست زدن مهم یعنی اگه ۱۰ تا درست بزنید احتمال قبولیتون بیشتر از فردی که هر ۳۵ تا رو میزنه ولی مطمئن نیست درست زده یا نه.
    پس کم بزنید ولی درست بزنید.
    امضای ایشان
    www.partoag.com
    منجمان کشور ها ، متحد شوید

16. 7 کاربر مقابل از behnood عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #69
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    7166
    تشکر شده 92 بار در 22 ارسال

سلام. من تازه اومدم اینجا. الان با یک مشکل اساسی مواجه ام اونم اینه که اصلا حس خوندن حفظی ها نیست !با این که یه خلاصه خوب از اقای بیات ذارم(که دستشونم درد نکنه) ولی حال خوندن خلاصه رو هم ندارم! تا میام خلاصه رو بخونم حوس می کنم برم نمونه سوال حل کنم.(نمونه سوال ازمایشی) پارسال که سال اولی بودیم چون امیدمون به همین حفظی ها بود خوندیمشون ولی الان اصلا نمی شه. فکر هم نمی کنم سوال حفظی تکراری بدن مثل سوالای اپتیک. چه کارکنم؟!

18. 4 کاربر مقابل از Hooman_G عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

19. Top | #70
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    5176
    تشکر شده 631 بار در 94 ارسال

نهمین دوره المپیاد نجوم         
    نقل قول نوشته اصلی توسط behnood نمایش پست ها
    من دیشب داشتم با یکی از بچه های تیم جهانی که دوره هشت رو طلا شده صحبت می کردم ، گفت بچه های طلایی رو طرح سوالا نظارت داشتن و سوالا مثل سال قبله ، انتظار میره کف حدودا ۸ الی ۱۰ سوال باشه پارسال که ۸ بود .
    ولی بیشتر از این چیزی نگفت
    و نکته مهم اینه که زیاد زدن مهم نیست درست زدن مهم یعنی اگه ۱۰ تا درست بزنید احتمال قبولیتون بیشتر از فردی که هر ۳۵ تا رو میزنه ولی مطمئن نیست درست زده یا نه.
    پس کم بزنید ولی درست بزنید.
    سلام
    فکرکنم این آقای طلازیاده روی کردنا....پارسال کف 6بود.
    ولی بدجورباهاتون موافقم کم زدن درست بهتراززیادزدن باشکه....چی گفتم!
    امضای ایشان
    نقطه سرخط!
    نه...همينجا بسه!
    خدانگهدار!

20. 3 کاربر مقابل از Amir Shayan Nejati عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 7 از 34 نخستنخست ... 3456789101117 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)