صفحه 28 از 34 نخستنخست ... 18242526272829303132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 271 تا 280 , از مجموع 340

موضوع: نهمین دوره المپیاد نجوم

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلاي كشوري المپياد نجوم
    مدال برنز جهاني المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1783
    تشکر شده 2,171 بار در 243 ارسال

Post نهمین دوره المپیاد نجوم

کم کم نهمین دوره المپیادم داره شروع میشه

در این تاپیک در مورده وقایع و امتحانات نهمین دوره المپیاد نجوم اطلاع رسانی و بحث خواهد شد.

برای دریافت پاسخنامه تشریحی مرحله اول به تاپیک زیر مراجعه کنید:
    امضای ایشان
    اگر ذهن ما اونقد ساده بود که راحت درکش میکردیم اونموقع اونقدر احمق بودیم که نمیتونستیم درکش کنیم

2. Top | #271
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط s.ansarin نمایش پست ها
    لیست که تازه به 16 نفر رسیده!
    بابا زمان ما المپیادی‌ها با شوخ طبعی میانه بیشتری داشتند جدی نگیرید

به غیر از این 16 نفر احتمالا افراد دیگری هم هستند که عضو شدند و سر نمی زنند ولی خب 16 نفر هم نسبت به کل افراد خیلی زیاده

3. 9 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #272
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر

مدال طلای جهانی المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1117
    تشکر شده 1,019 بار در 117 ارسال

تبریک به همه ی قبولی های مرحله دوم .
    امضای ایشان
    it's like a face that you hold inside
    face that awakes when i close my eyes
    face that is watching all the time that i'm lying
    face that laughs every time we fall
    Linkin park - Papercut

- http://www.astrolampiad.blogfa.com

5. 5 کاربر مقابل از یزدان بابازاده عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #273
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربرممتاز آوا استار
    مدال نقره و طلای كشوری المپياد نجوم
    مدال نقره جهانی المپياد نجوم
    شماره عضویت
    7141
    تشکر شده 768 بار در 106 ارسال

جهت اطلاع کسانی(قبول شدگان) که ممکن است در یافتن محل ثبت نام و باشگاه دانش پژوهان با مشکل مواجه شوند.
    در دو عکس زیر از google maps محل مدرسه و محل باشگاه علامت زده شده اند.(یکی با بزرگنمایی کم و دیگری با بزرگنمایی زیاد.)
    همانطور که مشاهده می شود باشگاه و محل ثبت نام به هم نزدیکند.
    همچنین در عکس، در نزدیکی دو محل، یک سقف دایره ای دیده می شود که مربوط به یک برج کاملا مشخص است.
    این برج را در عکس سوم مشاهده می کنید و می توانید به راحتی از آن ساختمان به عنوان راهنما استفاده کنید.
    البته یادتان باشد که اسم ساختمان باشگاه دانش پژوهان، ساختمان شهید بهشتی است.

عکس اول: (بزرگنمایی کم)

عکس دوم: (بزرگنمایی زیاد)

عکس سوم: (برج)

موفق باشید،

س.ا.
    ویرایش توسط starscream4002 : 06-18-2013 در ساعت 10:02 PM
    امضای ایشان

7. 21 کاربر مقابل از starscream4002 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #274
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    5376
    تشکر شده 440 بار در 61 ارسال

Cool راهنمایی

دیدم حالا که سهیل داره با عکس راهنمایی می کنه, منم محور های مواصلاتی(!) رو بنویسم, تا مثل سال پیش ما ها کلّی وقتتون تو راه حروم نشه!

اومدنی:
    با مترو: اگه با مترو میخواین بیاین بهترین کار اومدن به متروی میرداماده, از مترو که اومدین بیرون(توجّه کنید که متروی میرداماد دو تا راه خروجی داره! پس از اون راهی بیاین که پلّه هاشو میبینین,از دالان نرید!)تاکسی های جردن هستن که میتونید بگید سر نیلوفر پیاده میشید, اونا هم میشناسن.

با اتوبوس:با اتوبوس هم میتونید از خطّ تجریش-راه آهن استفاده کنید,خیابون ولیعصر تو ایستگاه پارک ملّت پیاده میشین و میاین پایین تا برسید سر کوچه ی آرامش,بعد هویجوری راه میفتید تا برسید این سر کوچه ی نیلوفر!

با تاکسی:زیر پل پارک وی تاکسی های خیابون آفریقا هستن که میتونید از اونا هم استفاده کنید!
    یا از میدون ونک تاکسی های تجریشو سوار شید و بیاید تا سرکوچه آرامش و باز پیاده یه مسیر وحشتناک رو طی کنید!

برگشتنی:
    مترو:اصلاً و به هیچ وجه پیشنهاد نمی کنم که برگشتنی تو آفریقا تاکسی بگیرید! چون 90% اوقات ترافیکه سنگینه! امّا اگه خواستین بگیرین تاکسی های ونک رو سوار شید و زیر پل پیاده شید و بیاید سر پل و تاکسی ها مترو رو سوار شید و به همین ترتیب...

اتوبوس: از در باشگاه که میاین بیرون مستقیم برین سمت خیابون ولیعصر و برید ایستگاه اتوبوس و به همین ترتیب...

تاکسی: اگر هم میخواین برین تجریش یا مسیرتون از اون وراست,دوباره باید بیاین اون یکی سر کوچه و تقاطعش با ولیعصر و بعد تاکسی بگیرید و به همین ترتیب...

نکته تستی:اگه به نقشه ای که سهیل گذاشته هم نگاه کنید میبینید که یه کوچه به اسم ناهید دقیقاً موازی کوچه ی نیلوفر وجود داره! اگه کوچه ی نیلوفر به هر دلیلی بسته شد,از اون کوچه هم میتونید استفاده کنید!
    امضای ایشان
    This too shall pass

9. 10 کاربر مقابل از A.ALAVI عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #275
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    8620
    تشکر شده 17 بار در 2 ارسال

سلام.
    من محمودی نیا هستم. مسئول المپیاد نجوم دبیرستان های علامه حلی و فرزانگان. داشتم تو وب گشت می زدیم به وب شماها رسیدم و دیدم خیلی از رفیقام و شاگردام عضو این وب هستن. همین جا با همشون سلام می کنم.
    به همه ی دوستان نجومی ای که مرحله دوم قبول شدن هم تبریک می گم و براشون آرزوی موفقیت می کنم.
    علامه حلی امسال 9 نفر قبولی داد و با فاصله ی زیادی نسبت به مدرسه ی بعد در جایگاه اول کشور در زمینه ی المپیاد نجوم قرار گرفت.
    آمارش رو می تونید در فایل زیر ببنید:
    http://bayanbox.ir/id/2343521265421117179
    از دوستان المپیاد نجومی هم هر کس مشکل یا سوالی در زمینه ی المپیاد نجوم داشت می تونه از من و بقیه ی اساتید نجوم دبیرستان های حلی و فرزانگان بپرسن از طریق ایمیل 3rdioaa@gmail.com

11. 7 کاربر مقابل از alireza-khalaj عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #276
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    5376
    تشکر شده 440 بار در 61 ارسال

باسلام جناب محمودی نیا!
    خوش آمدید! امیدوارم آمده باشید که بمانید!
    بحثی که راجع به نتیجه گیری وجود دارد و من همیشه دوست داشتم آن را به گوش شما برسانم نسبت افرادی که قبول شده اند,به افرادی است که در آن المپیاد آموزش میدیده اند!
    برای مثال من تنها دانش آموز دبیرستان انرژی اتمی ایران هستم که در پایه ی سوّم المپیاد نجوم را دنبال می کنم.
    و همچنین 6 یا 7 نفر دوّمی داریم که از آن ها 4 نفر قبول شده اند. ببینید,اگر بخواهیم آمار بدهیم باید میزان شرکت کننده را نیز بررسی کنیم! در دبیرستان علّامه حلّی چند شرکت کننده داریم و در بقیه چه قدر!!
    به عنوان مثال در مقایسه ای دیگر مدرسه ای با حجم دانش آموزان 70 نفر در هر پایه, 25 قبولی یعنی نسبت قبولی 17.8 درصد بوده است, امّا برای دبیرستانی با 250 دانش آموز در هر پایه,46 قبولی یعنی درصد قبولی9.2 درصد, یعنی تقریباً نصف مدرسه ی اوّل!
    یعنی با بیانی دیگر شما با فاصله از بقیه ی مدارس عقب هستید!
    پس لطف کنید تا آمار کامل از تعداد دانش آموزان و میزان کار و ... بدهید تا بتوانیم به درستی آن را بررسی کنیم!
    بنده به خوبی از مشکلاتی که دبیرستان علّامه حلّی با آن دست و پنجه نرم می کند,آگاهم! و همچنین بعد از دو سه سال کار این میزان قبولی فوق العاده است! واقعاً تبریک می گویم!
    امّا دبیرستان ما نیز در واقع سه سال است که کار المپیاد نجوم را به جد آغاز کرده! و 5 قبولی از بین 7 یا 8 نفر نیز میزان قابل توجّهی است! یعنی ما نمی توانستیم 9 نفر قبولی دهیم که شما 9 نفر را با 5 نفر مقایسه کنید! 5 نفری که با اضافه شدن دوستان سلامی می شود 10 نفر!
    اصلاً دوست ندارم تا باز بحث کهنه ی مقایسه ی مدارس را زنده کنم, امّا تبلیغ مدرسه در جایی که مکان آن نیست,صحیح نمی باشد!
    من نیز عذرخواهی میکنم از تمامی دوستان!
    امضای ایشان
    This too shall pass

13. 6 کاربر مقابل از A.ALAVI عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #277
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    شماره عضویت
    1120

با سلام به همه دوستان

ابتدا خدمت جناب محمودی نیا خوش آمد عرض می کنم و امیدوارم بتونیم از دانش و تجربه ایشون بهره ببریم.

من بحثهایی را که بیشتر جنبه تبلیغاتی مدارس باشه، طبق بند 11 اساسنامه و قوانین فروم در اینجا صحیح نمی بینم. خود من در مدارس علامه طباطبایی، سلام‌ها، فرزانگان و ... تدریس داشتم. در تمام این مدارس نقاط ضعف و قدرتی از لحاظ مدیریتی وجود دارد و هیچ مدرسه‌ای کامل نیست. اتفاقا همه هم طبق آمار می‌گویند که به نوعی بهترین هستند. در مورد بیان تبلیغاتی به نظرم اولا باید آمار کامل ارائه شود که مثلا آمار قبولی در یک کلاس از چند نفر دانش آموز بوده، دقیقا از بین چند نفر دانش آموز در کل مدارس این تعداد در این کلاس المپیاد انتخاب شده‌اند، ضریب هوشی و سطح علمی دانش آموزان ورودی چقدر بوده، مدرسه چه کاری برای این افراد انجام داده در طول 3 سال (به عبارت دیگر دانش آموز از چه سطحی به چه سطحی رسیده) و خلاصه یک آمار دقیق و یک تحلیل علمی بسیار ریز که حاصلش یک مقاله همه جانبه باشد. حتی با وجود همه این کارها باز هم مقایسه کار خیلی سختی خواهد بود.

به همین دلیل به نظرم ادامه این بحث بی فایده است و احتمالا همه (حتی خود من!) خواهند آمد و به ارائه آمار درباره مدارس مختلف و دفاع از مجموعه خود خواهند پرداخت

امیدوارم که همگی در هر مدرسه‌ای هستید موفق باشید

15. 17 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #278
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    8620
    تشکر شده 17 بار در 2 ارسال

با سلام.
    واقعن قصد حرف تبلیغی نداشتم.
    اگر این طور برداشت شد ببخشید. واقعن نمی خواستم در بدو کار این بحث های مسخره رو تو این مکان علمی نشر بدم.
    صرفن می خواستم معرفی کنم خودم رو که هر کس سوالی یا مشاوره ای می خواست به من بگه که از طریق این وب یا ایمیل بتونیم کمکش کنیم.
    مخصوصن افراد شهرستانی که امسال واقعن نتایج ناامید کننده ای داشتند و این فقط برمی گردد به کنکوری شدن المپیاد در دبیرستان های تهران. اگر یک نگاه به نتایج المپیاد نجوم کنیم می بینیم که تقریبن 62 درصد (9 تا حلی، 7 تا طباطبایی، 5 تا انرژی ، 5 تا سلام) از قبولی های مرحله دوم برای 4 مدرسه ی حلی،طباطبایی،انرژی و سلام بوده که این خیلی بده و به دور از عدالت آموزشیه. قصدم از ورود به این سایت در اولویت اول کمک به دانش آموزان شهرستانیه تا بتونم وظیفه م رو برای کسانی که از امکانات به دورن انجام بدم. به امید روزی که هر دانش پژوهی در هر نقطه ی ایران عزیز بتونه المپیاد بخونه و رقابت بکنه.

17. 10 کاربر مقابل از alireza-khalaj عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #279
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    5953
    تشکر شده 339 بار در 59 ارسال

هر چند دیره ولی تازه فهمیدم آقای
    faridsoroush

هم جزء قبولی ها هستن،البته فعالیت نمیکنن!

19. 5 کاربر مقابل از فائزه معتضدیان عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #280
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    شماره عضویت
    1120

نهمین دوره المپیاد نجوم         
    پس نتایج امسال کی اعلام میشه؟ مشتاقیم ببینیم رنگ مدال اعضای فروم امسال چه رنگیه؟ امیدوارم که بیشتر طلا باشه

21. 6 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 28 از 34 نخستنخست ... 18242526272829303132 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)