صفحه 18 از 20 نخستنخست ... 814151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 192

موضوع: زمین در خطر

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

Exclamation زمین در خطر

سلام به تمام دوستان

این تاپیک را به درخواست یکی از کاربران جدید با نام کاربری I ♥ O ایجاد کردم. همان طور که از نام کاربریشون میشه تشخیص داد ایشون از دوستداران کره زمین هستند(مثل بسیاری از خود ما).

اما این تاپیک برای چه ایجاد شده؟ میدونیم که سیاره زمین را خطرات زیادی تهدید میکنه. برخی از این خطرات از جانب اجرام نجومی مانند سیارکها و اجرام سنگی منظومه شمسی است که تاپیکی در این مورد داریم به نام
    برخورد از نوع نزدیک . برخی دیگر از خطرات از جانب اجرام نجومی دیگر هم ممکن است ما را تهدید کند مانند انفجارهای ستاره ای نزدیک، انفجارهای پرتو گاما و ... .

اما چه خطری بیش از همه زمین را تهدید می‌کند؟ شاید پاسخ به این سوال تلخ باشد اما شواهد نشان می‌دهد که خود انسانها و توسعه ناپایدار جوامع بزرگترین تهدید برای زمین هستند. این تهدیدها همه جا دیده می شود از افزایش گازهای گلخانه ای و گرمایش زمین بگیرید تا نیروگاه ها و زرادخانه های هسته ای، مواد شیمیایی موجود در صنعت، کاهش مساحت جنگلها در اثر قطع درختان و تغییر اکوسیستم ها به وسیله انسان.

در این تاپیک می خواهیم درباره خطرات بیرونی و درونی که زمین را تهدید می کنندصحبت کنیم. درباره برخی از این خطرات را در سایر تاپیکها هم صحبتهایی شده ولی اینجا علاوه بر بیان خطرات، جایی است برای پیدا کردن راهکارهایی برای جلوگیری از اتفاق افتادن فجایع!

فقط لطفا از موضوع خاصی شروع بشه و پس از اتمام به صورت منظم بریم سراغ سایر موضوعات

این گوی و این میدان

2. Top | #171
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    7312
    تشکر شده 2,399 بار در 324 ارسال

چرا اينجا دوباره تعطيل شد؟
    پس من خودم دست به كار ميشم.راستش يه كم اين چيزي كه از موضوعي كه الان درموردش بحث ميشه خارجه...
    بالاخره فهميدم عامل اصلي اينكه كسي به محيط زيست توجه نميكنه چيه!نه مسائل سياسي(كه تو پست هاي پيش اشاره شد)بلكه به دليل تفكر غلطه.
    البته ميشه گفت مخلوط اين دوتا.!چون مردم ميدونن زمين در خطره ولي از هر كي كه پرسيدم ويا بهشون در مورد آيندش توضيح دادم جوابشون اين بوده كه ما تو ايران به حد كافي منابع داريم (اين از بابت انرژي)
    در مورد گرم شدن زمين هم هيچ كس فك نميكنه كه عاملش سوخت هاي فسيلي يا چيزهاي ديگست.عاملو يه چيز ديگه ميدونن كه از گفتن تو اينجا به دوره.
    فك كنم اين عامل اصليه بي توجهي مردم نسبت به زمينه!
    (ببخشيد من دوباره به اين موضوع اومدم.چون واقعا برام مهمه)

3. 6 کاربر مقابل از aysa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #172
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6139
    تشکر شده 321 بار در 34 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط aysa نمایش پست ها

بالاخره فهميدم عامل اصلي اينكه كسي به محيط زيست توجه نميكنه چيه!نه مسائل سياسي(كه تو پست هاي پيش اشاره شد)بلكه به دليل تفكر غلطه.
    جهت بالا اومدن تاپیک بگم که این تفکر غلط رو کسایی که آگاهی بیشتر دارن میتونن از بین ببرن.ولی متاسفانه تا حرف از عمل میاد خیلیا عقب میکشن.میشناسم افرادی رو اطلاعات خیلی خوبی در این زمینه دارن ولی قدمی بر نمیدارن.علتشو خودمم نمیدونم فعلا!
    شاید اگه تو مدرسه بیشتر به این بحث توجه بشه،این تفکر غلط هم از بین بره.درسته که تو بعضی از کتابای درسی بهش اشاره شده ولی خیلی از بچه ها فقط برا نمره گرفتن درس میخونن و توجهی ندارن.که باز اینم نمیدونم علتشو!

5. 5 کاربر مقابل از Negin_GH عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #173
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

به نظر من مشکل اینه که افراد مطلوبیت آنی و کوتاه مدت را به رفتار عقلانی بلند مدت ترجیح می‌دهند. یک مثال: کاری خسته کننده مثل شستن لباس را در نظر بگیرید. فرض کنید شستن لباس همین الان 50 دقیقه زمان می‌برد اما فردا 60 دقیقه زمان می‌برد؟ کدام را ترجیح می‌دهید اینکه الان انجام دهید یا بیاندازید برای فردا؟

اکثر افراد مطلوبیت آنی را ترجیح می‌دهند.

در مورد زمین هم همین است. افراد اکثرا براشون مهم نیست که آینده چطور میشه، مهم اینه که الان هر طور دوست دارند زندگی کنند.

این از رفتار کلی جامعه

اما در مورد سیاست‌مداران چطور؟

سیاست‌مداران هم برنامه‌های کوتاه مدت را ترجیح می‌دهند؟ ولی چرا؟

سیاست‌مدار به دنبال پیروزی و اعتلای خود یا حزب خود است بنابر این ترجیح می‌دهد به جای اینکه فکر این باشد که محیط زیست در 50 سال آینده چه می‌شود و بودجه صرف آن کند، بودجه را صرف مواردی کند که مستقیما برای منافعش مفید باشد! بنابر این اکثرا موارد این چنینی در اولویتهای آخر قرار می‌گیرد

حال راهکار چیست؟

7. 10 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #174
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1764
    تشکر شده 4,023 بار در 349 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط پیمان اکبرنیا نمایش پست ها

حال راهکار چیست؟
    فكر می كنم رفتار غلط با تربيت و فرهنگ سازی قابل اصلاح است كه هردو بايد از جوامع كوچك مثل خانواده و مدرسه شروع شود.
    برای مثال همين جداسازی زباله ها چيزی است كه بچه ها در محيط خانه ياد ميگيرند و چنانچه سطلهای مجزا در مدارس وجود داشته باشد اين رفتار درست تداوم ميابد.

در مورد آموزش در مدارس فكر نمی كنم به عنوان درس كارايی داشته باشد بلكه بايد به شكل عملی و تشويقی باشد.

در اين ميان وسايل ارتباط جمعی نقش مهمی ايفا ميكنند زيرا آموزش در خانواده ابتدا بايد از توجيه و آموزش پدر و مادرها شروع شود در ضمن اينكه در برنامه های مخصوص كودكان هم گنجانده شود.

نكته ی قابل توجه اين است كه اين برنامه ها به جای نمايش دادن رفتارهای نادرست ميبايست بر روی رفتارهای درست تمركز كنند. جالب است كه در بسياری از موارد انتخاب كاراكترهای منفی به گونه ای است كه بيشتر جذاب است و بچه ها با آنها همانند پنداری بيشتری نشان ميدهند و اين به نوعی ضعف در برنامه سازی و در نتيجه فرهنگ سازی محسوب ميشود.
    امضای ایشان
    مرگ اگر مرگ است آيد پيش من
    تا كشم خوش در كنارش تنگ تنگ

من از او جانی برم بی رنگ و بو
    او ز من دلقی ستاند رنگ رنگ

9. 10 کاربر مقابل از gissoo عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #175
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    7312

خب همه ي اينا درست ولي چطور ميشه اين رسانه ها ودولت رو قانع كرد واين موضوع رو در داخل خانواده ها به يه ارزش تبديل كرد؟خودشم بعد اين همه بي توجهي!!!
    دولت به دليل نيروي جوان كم بازم ميگه جمعيت بايد افزايش پيدا بكنه واين در حاليه كه ما يه چيز مخالفي ازشون ميخوايم.قبول ميكنن؟

11. 3 کاربر مقابل از aysa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #176
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1764
    تشکر شده 4,023 بار در 349 ارسال

ماها چرا اين طوري هستيم؟هميشه بايد يكي بالاي سرمون باشه وبهمون دستور بده تا ما يه كاري رو انجام بديم.
    خب همه ي اينا درست ولي چطور ميشه اين رسانه ها ودولت رو قانع كرد واين موضوع رو در داخل خانواده ها به يه ارزش تبديل كرد؟خودشم بعد اين همه بي توجهي!!!
    دولت به دليل نيروي جوان كم بازم ميگه جمعيت بايد افزايش پيدا بكنه واين در حاليه كه ما يه چيز مخالفي ازشون ميخوايم.قبول ميكنن؟
    با توجه به گفته ی خودتان چرا ميگيد دولت؟
    نميشود نقش دولت و رسانه ها را انكار كرد ولی برای اينكه از خودمان شروع كنيم بايد عرض كنم ارزشهای خانواده درون هر خانواده وجود دارد. برای گسترش آن هر يك از ما در اجتماعاتی كه شركت داريم ميتوانيم نقش خود را ايفا كنيم.
    به نظر من پر رنگ كردن نقش دولت و رسانه ها نوعی فرافكنی است.

فكر ميكنيد ما واقعا با كمبود نيروی جوان مواجهيم؟ خوب بد نيست به جمعيت آماری كشور رجوع كنيم!
    در مورد افزايش جمعيت كه گفتيد هم فكر ميكنم خودش ميتواند به عنوان خطر برای زمين در همين تاپيك مورد بحث باشد

امضای ایشان
    مرگ اگر مرگ است آيد پيش من
    تا كشم خوش در كنارش تنگ تنگ

من از او جانی برم بی رنگ و بو
    او ز من دلقی ستاند رنگ رنگ

13. 4 کاربر مقابل از gissoo عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #177
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    7312

نقل قول نوشته اصلی توسط gissoo نمایش پست ها
    با توجه به گفته ی خودتان چرا ميگيد دولت؟
    نميشود نقش دولت و رسانه ها را انكار كرد ولی برای اينكه از خودمان شروع كنيم بايد عرض كنم ارزشهای خانواده درون هر خانواده وجود دارد. برای گسترش آن هر يك از ما در اجتماعاتی كه شركت داريم ميتوانيم نقش خود را ايفا كنيم.
    به نظر من پر رنگ كردن نقش دولت و رسانه ها نوعی فرافكنی است.

فكر ميكنيد ما واقعا با كمبود نيروی جوان مواجهيم؟ خوب بد نيست به جمعيت آماری كشور رجوع كنيم!
    در مورد افزايش جمعيت كه گفتيد هم فكر ميكنم خودش ميتواند به عنوان خطر برای زمين در همين تاپيك مورد بحث باشد

برا اين ميگم دولت چون ما واقعا اين جوري هستيم.تا بيايم جماعت رو(75ميليون نفر)رو راضي كنيم كه آقا بايد خودتون دست به كار بشين زمين ميشه يه كوره ي داغ.
    دولت بايد تو برنامه هاش (منظور رسانه ها)بياد و بدون بيان دستوري با هدف آگاه كردن مردم وبا زبان خوش به اونا بگه كه چه خبره.
    وگرنه اگه رسانه اي نباشه مردم چطور ميخوان بفهمن؟(يعني من نميگم دولت دستور بده)
    ودر مورد دومي نه ما واقعا كمبود جوان نداريم.متاسفانه بيشتر جوان هامون به يه كاراي ديگه مشغول اند كه خودتون ميدونين.ونيروي جوان آماده نداريم.دولت فك ميكنه با افزايش جمعيت اين موضوع حل ميشه
    ولي واقعا اين طوريه؟مسلما نه .اين موضوع زماني حل ميشه كه نيروي جوان به پيشرفت فك كنن نه لحظه ي حال.دليل اين موضوع هم دوباره رسانه هاست.
    همون طور كه قبلا گفتيم مردم حال حاضر رو انتخاب ميكنن واين موضوع بايد با بيداركردنشون حل بشه.وگرنه عواقب بدي خواهيم داشت...

15. 2 کاربر مقابل از aysa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #178
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

بنظر من این قضیه نه به دولت ارتباطی داره نه به روش تربیت. اینکه یک فرد پوست موز یا بیسکوئیت رو از پنجره ماشینش به بیرون میندازه نه به دولت ارتباط داره نه به روش تربیت. این کاملاً مربوط به ذات خود فرده. خودم رو مثال میزنم. تا اونجایی که یادمه خود من حتی یکبار هم زباله تو خیابون ننداختم و حتی پوست آدامس یا شوکولات رو هم زیر پام ننداختم. بنظرتون اینو کی به من یاد داده. هیچ کس. بنظر من این رفتار یک رفتار غریزیه و ارتباطی با تربیت نداره. دلیلشم فکر کنم همونطور که آقای اکبرنیا گفتند به کوته فکری مربوط میشه که خود این کوته فکری فکر کنم غریزی باشه. این رو خیلی راحت میشه اثبات کرد بدین صورت که بیایم و به این فکر کنیم که اولین ژاپنی‌ها چطور به این میزان نظم و ترتیب و ادب رسیدن. آیا کسی یادشون داده؟ اگه جواب مثبت باشه مجدداً این سوال مطرح میشه که کی این نظم و ادب رو به اونها یاد داده؟ اگه باز هم کسی معرفی بشه دوباره این سوال بوجود میاد که کی به اون فرد اینو یاد داده؟ و الی آخر. نتیجه اینکه این نوع رفتار الزاماً بایستی غریزی باشه وگرنه هرگز شکل نمیگرفت.

به قول سعدی:

آشغال نینداختن از که آموختی؟
    از نگریستن به آشغال توی جوب.
    بنابراین بنظر من رفتارهای ناشایست مردم ما همگی غریزیه.
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

17. 4 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #179
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    7312

ولي نميشه كه كل مردم(حداقل90درصد)تو كشوري مثل ايران اين كارو بكنن وتوكشوري مثل ژاپن اهميت بدن!اصلا امكان نداره اين همه تفاوت وجود داشته باشه مگه اينكه عوامل ديگه اي هم باشن.
    مطمئنا عوامل ديگه اي تاثير داره.واينم اونه كه كسي نيومده بگه كه اي جماعت بياين خودتون رو بدون اين كه كسي بگه درست كنين.منظورم اينه كه موقعيت كشور برا اينكه اشخاص به مسائل ديگه اي هم فك كنن مناسب نبوده.وما بايد اينو پيدا كنيم كه چيه!وبعد بايد از يه روشي به مردم فهموند كه با نگاه كردن به آشغال توي جوي آب ديگه آشغال نريزن!
    اون وقته كه كل مشكلات حل ميشه

19. 2 کاربر مقابل از aysa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #180
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    7476
    تشکر شده 4,689 بار در 597 ارسال

کاهش دمای زمین به کمک سیارک!!!

زمین در خطر         
    اینو بخونین

"اثرات نامطلوب گرمایش زمین و تغییرات جوی، بسیاری از دانشمندان را به سمت یافتن راه‌هایی نوین برای کاهش یا از بین بردن نتایج این پدیده سوق داده است.

بتازگی گروهی از پژوهشگران اسکاتلندی استفاده از یک سیارک در فضا را برای این کار پیشنهاد کرده‌اند.

براساس روش پیشنهادی، یک توده غبار ناشی از ‌یک‌سیارک می‌تواند میزان تابش خورشیدی دریافتی روی زمین را کاهش دهد. براساس محاسبات پژوهشگران، این روش می‌تواند میزان تابش دریافتی را تا کمتر از 2درصد کاهش دهد که این کار سبب جلوگیری از افزایش 2درجه سانتی‌گرادی متوسط دمای زمین -که قرار است در آینده روی دهد- می‌شود.

در این روش می‌توان یک سیارک را در فاصله‌ای چهار‌برابر فاصله زمین تا ماه که در آن گرانش خورشید و زمین همدیگر را خنثی می‌کنند ثابت نگه داشت (نقاط راگوانژی).

با این کار سیارک مورد نظر در مداری بین زمین و خورشید باقی مانده و توده‌ای از غبار تولید خواهد شد که قادر خواهد بود جلوی رسیدن بخشی اندک از تابش خورشیدی به زمین را بگیرد."
    هوپا
    .................................................. .................................................. ................
    یه نظرتون شدنیه؟!
    امضای ایشان
    با احتیاط نا امید شوید معجزه خبر نمیکند

21. 8 کاربر مقابل از مداد رنگیهام عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 18 از 20 نخستنخست ... 814151617181920 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع