صفحه 7 از 14 نخستنخست ... 34567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 131

موضوع: تاپيك جامع المپياد نجوم

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال نقره كشوري المپياد نجوم
    شماره عضویت
    251
    تشکر شده 5,531 بار در 622 ارسال

تاپيك جامع المپياد نجوم

اين تاپيك ايجاد شده تا جامعه المپيادي آوااستارباهم آشنا بشه وبتونه باهمكاري هم نتايج بهتري روكسب كنه...
    همچنين براي دريافت مشاوره و راهنمايي از قديمي هاي المپياد كه درآوااستارحضوردارند ميتونيد ازليست زيراستفاده كنيد :

امیر حسن زاده

پيمان اكبرنيا

Ehsan

Fowad

Astronomer

shariatzadeh

erfan bayat

arashgmn

:
    .

همچنين براي آشنايي اوليه بد نيست به اين سؤالها پاسخ بديد :
    شهر
    مقطع( تا سوم دبيرستان فرصت المپياد دادن داريد )
    مقدارعلاقه مندي به دروس رياضي و فيزيك
    میزان آشنايي با المپياد
    چقدرخويش خوانيد؟ يعني خودتون كتاب رو مي خونيد يا بيشتردوستداريد معلم داشته باشيد.

درضمن براي آشنايي بامنابع المپياد وسيرمطالعاتي آنها ميتونيد به تاپيك منابع المپيادنجوم مراجعه كنيد.
    ویرایش توسط پیمان اکبرنیا : 07-30-2012 در ساعت 11:18 AM

2. Top | #61
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    4446
    تشکر شده 451 بار در 99 ارسال

سلام
    تهران
    میرم اول دبیرستان
    ریاضی و فیزیک را خیلی دوست دارم البته بیشتر دوست دارم فرمول هایی که بهم میدن را بفهمم تا حفظ کنم و وقتی فیزیک وارد حفظ کردن فرمول به جای اثباتشون میشه زیاد لذت نمی برم .
    یه چیزایی در مورد المپیاد نجوم می دونم اما سطحی
    خویش خوان هم هستم ولی دوست دارم کلاس هم برم چون خیلی چیزا تو کلاسا آموزش داده می شه که نکات ریز کتابه و من متاسفانه اون قدر دقیق نمی تونم بخونم
    یه سوال هم داشتم :برای ریاضی من اگه بخوام کتاب توماس را شروع کنم باید پیش زمینه داشته باشم .تا چه حد ؟ ریاضی اول را کامل بلد باشم یا ریاضی کل دبیرستانو بخونم بعد شروع کنم؟ در مورد فیزیک هم ریاضی و فیزیک را با هم بخونم یا اول ریاضی بعد فیزیک؟ همراه با اینا کتاب دیگه هم باید بخونم؟
    راستی یه پیشنهاد دارم :اون هایی که شرایطی تقریبا مثه من دارن و تازه شروع کردن المپیاد خوندن اگه خواستند بیان با هم درس بخونیم و برنامه ها و ساعت خوندن و ... را با هم چک کنیم من هر وقت این طوری درس خوندم مفید تر شده .
    امضای ایشان
    هرگز به تو دستم نرسد ماه بلندم، اندوه بزرگی است چه باشی چه نباشی

3. 9 کاربر مقابل از tina عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #62
    کاربر ممتاز
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    737
    تشکر شده 3,855 بار در 697 ارسال

توماس چیزی نمیخاد بلد باشی ،خیلی هم ساده توضیح داده . ولی اولاش مفهوم های چیزایی رو که میگه خوب یاد بگیر و اینکه بتونی با استفاده از تعاریف مسئله حل کنی از نظر من هم جذابه هم اینکه مهم .
    امضای ایشان
    مستقبل این مجلس جز قصه ماضی نیست
    تا صبحدم محشر دی خفته به فرداها

5. 7 کاربر مقابل از solh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #63
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    527
    تشکر شده 41 بار در 5 ارسال

سلام
    یک سوال داشتم. اینکه وقتی یه چیزی رو شروع میکنیم تمام وقت مون رو بزاریم رو اون یا چند تا موضوع رو همراه با هم بخونیم؟ یعنی مثلا وقتمون رو بزاریم رو ریاضی و فیزیک (با هم) یا فقط ریاضی و بعد فقط فیزیک؟

7. 7 کاربر مقابل از sky girl عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #64
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    545
    تشکر شده 17,035 بار در 1,523 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط sky girl نمایش پست ها
    سلام
    یک سوال داشتم. اینکه وقتی یه چیزی رو شروع میکنیم تمام وقت مون رو بزاریم رو اون یا چند تا موضوع رو همراه با هم بخونیم؟ یعنی مثلا وقتمون رو بزاریم رو ریاضی و فیزیک (با هم) یا فقط ریاضی و بعد فقط فیزیک؟
    بستگی به مبحثش داره، مثلا شما برای ِ نجوم کروی فقط روابط ِ مثلثاتی رو نیاز دارید و می تونید موازی ِ مطالب ِ دیگه بخونید اما برای ِ اخترفیزیک قطعا لازمه پیش نیازهای ِ ترمودینامیک رو قبلا خوانده باشید. کلا اگر مبحثی رو خوندید و حس کردید که این مطلب یک پیشنیازی لازم داشت برید اول پیشنیازش رو بخونید. این طوری می شه موازی پیش رفت

ــــــــــــــ
    البته مباحث ِ ریاضی همیشه بهتره که قبل از مباحث ِ فیزیک خونده بشه چون فیزیک در واقع کاملا نیاز به فهم ِ ریاضی داره. ولی توصیه اینه که شما اول یک نگاه ِ اجمالی به مبحث ِ فیزیکی داشته باشید و ببینید که چه چیزی لازم داره اگر لازمه هاش رو بلدید که شروع کنید به خوندن ِ جدی و اگر نه که پیش نیازش رو قبلش بخونید و بعد برید سر ِ خود ِ مبحث.
    ویرایش توسط Ehsan : 08-16-2012 در ساعت 02:57 PM
    امضای ایشان
    یک سر به هوای کوچک در این دنیای بزرگ

9. 12 کاربر مقابل از Ehsan عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #65
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    5266
    تشکر شده 10 بار در 4 ارسال

سلام.
    من 3یا4 سال تا المپیاد نجوم دانشگاهی وقت دارم می خوام بدونم با چه کتاب هایی باید شروع کنم.
    چه مباحثی رو بخونم و رفتن به المپیاد تو دانشگاه مثل تو دبیرستانه یا کلا تو دانشگاه چه طوری میشه تو المپیاد ها شرکت کرد؟

11. کاربر مقابل از pouya93 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

12. Top | #66
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط pouya93 نمایش پست ها
    سلام.
    من 3یا4 سال تا المپیاد نجوم دانشگاهی وقت دارم می خوام بدونم با چه کتاب هایی باید شروع کنم.
    چه مباحثی رو بخونم و رفتن به المپیاد تو دانشگاه مثل تو دبیرستانه یا کلا تو دانشگاه چه طوری میشه تو المپیاد ها شرکت کرد؟
    سلام
    اگر اشتباه نکنم توی دانشگاه المپیاد نجوم وجود نداره

پی نوشت: یکی از دوستان اشاره کرد که گویا برگزار میشه! من خودم خبر نداشتم وگرنه شرکت می کردم لطفا اگر کسی از جزئیاتش خبر داره اطلاع بده

13. 11 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #67
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    5266
    تشکر شده 10 بار در 4 ارسال

چند روز پیش تو برنامه آسمان شب چند نفر رو آورده بود که نقره جهانی داشتن و همشون هم دانشجو بودن.
    تو سایت هایی که درباره المپیاد توضیح میدن هم گفته که میشه.
    تو گوگل هم المپیاد دانشجویی وجود داره. سرچ کن
    فکر کنم ولی مطمین نیستم باید سال سوم آزمون ارشد بدی اگه امتیاز آوردی میتونی تو رشته ای که امتحان دادی اگه المپیادش باشه شرکت کنی.
    15یا16یا17 رشته المپیاد دارن که نجوم و شیمی و فیزیک و مهندسی مکانیک و مهندسی شیمی هم جزوشونه ریاضی و م.برق و چند تا مهندسی دیگه هم هست.اینا مخصوص رشته ریاضی هاش بود

15. Top | #68
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط pouya93 نمایش پست ها
    چند روز پیش تو برنامه آسمان شب چند نفر رو آورده بود که نقره جهانی داشتن و همشون هم دانشجو بودن.
    تو سایت هایی که درباره المپیاد توضیح میدن هم گفته که میشه.
    تو گوگل هم المپیاد دانشجویی وجود داره. سرچ کن
    فکر کنم ولی مطمین نیستم باید سال سوم آزمون ارشد بدی اگه امتیاز آوردی میتونی تو رشته ای که امتحان دادی اگه المپیادش باشه شرکت کنی.
    15یا16یا17 رشته المپیاد دارن که نجوم و شیمی و فیزیک و مهندسی مکانیک و مهندسی شیمی هم جزوشونه ریاضی و م.برق و چند تا مهندسی دیگه هم هست.اینا مخصوص رشته ریاضی هاش بود

سلام

اون افرادی که توی آسمان شب آمده بودند همه در المپیاد نجوم دانش آموزی شرکت کرده بودند و تازه از امسال وارد دانشگاه می شوند. اتفاقا خیلی هاشون در این فروم عضو و مدیر هستند مثل آقایان
    محمد جواد شریعت زاده ( shariatzadeh ) ، عرفان بیات ( erfan bayat) ، آرش گل محمدی ( arashgmn )، عطا مرادی ( ata moradi) آرش گل محمدی ( arashgmn ) و خانم ها کیانا افضلی(kiana) - سارا علیقلی زاده صفری(Sara 0i) من خودم رشته‌های المپیاد دانشجویی مثل ریاضی، رشته های مهندسی و ... را دیدم که برگزار بشه ولی نجوم را ندیدم کسی از دوستان بگه که شرکت کرده. اگر کسی اطلاع داره که برگزار میشه خبر بده بهمون لطفا

16. 10 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #69
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    5407
    تشکر شده 308 بار در 42 ارسال

ســـــــــلام..خسته نباشید یه سوال داشتم..اونم اینکه به نظرشما بهتره ادم وقتشو صرف کلاس المپیاد رفتن بکنه؟یا اینکه خودش توخونه منابع رو مطالعه کنه؟کدوم میتونه مارو به هدف نزدیکتر کنه؟سپــــــــاس
    امضای ایشان
    بادمی وزد..
    می توانی درمقابلش هم دیواربسازی.هم اسیــــاب بادی...
    تصـــمیـــــــــــــــم با تــــــــــــــــــــوســـــــــــــــــت...!!!

18. Top | #70
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    5616
    تشکر شده 37 بار در 13 ارسال

تاپيك جامع المپياد نجوم         
    من دوم دبیرستان هستم والمپیاد نجوم می خوانم ریاضی را خیلی دوست دارم و فیزیک هم همینطور اما سوالی داشتم برای قبول شدن در مرحله اول المپیاد نجوم باید حدودا چند سوال تستی وتشریحی را درست جواب بدهیم یا چند درص پاسخ صحیح لطفا پاسخ دهید

صفحه 7 از 14 نخستنخست ... 34567891011 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع