صفحه 8 از 10 نخستنخست ... 45678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 91

موضوع: گفتگو درباره سایت عکاسی آوا

1. Top | #1
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

Thumbs up گفتگو درباره سایت عکاسی آوا

با سلام خدمت همه عزیزان

همانطور که در جریان هستید ، چندی پیش سایت عکاسی آوا راه اندازی شد ، ولی به دلیل مشکلات فنی ، فعالیت آن متوقف شد .

اما با تلاش های پیگیرانه و شبانه روزی مدیر فنی عزیزمان آقای mojcris سایت عکاسی مجددآ با نرم افزاری جدید و امکاناتی بسیار گسترده تر از سایت قبلی ، راه اندازی شد .

در اینجا به صورت خلاصه ، نکاتی در خصوص ویژگی های سایت جدید عکاسی به صورت خلاصه عرض می کنم .

1- گالری عکس آوا ، زیر مجموعه ای از فروم آوااستار است که لینک آن در نوار ابزار بالای فروم درج شده است .

2- شما برای فعالیت در گالری عکس آوا ، نیازی به ثبت نام جدید ندارید و اعضا با همان نام کاربری فروم ، قادر به فعالیت در سایت عکاسی هستند.

( یکی از وقت گیر ترین بخش های طراحی همین بود ! )

( اعضایی که مایلند نام کاربری خود را به نام واقعی خود تغییر دهند می توانند در پیام حصوصی به بنده اعلام کنند )

3- سایت عکاسی آوا ، شامل 14 دسته بندی مختلف است که اعضا می توانند در این دسته بندی ها عکس ارسال کنند .

( سعی شده این دسته بندی ها جامع و کامل باشد ، اما هنوز جای تغییرات وجود دارد )

4- رنگ زمینه قالب ، ترکیب خاکستری انتخاب شده است که به دلیل اینکه رنگی خنثی است و در مشاهده عکس ها روی چشم بیننده تاثیر گذار نیست ، انتخاب شده است .

5- هر عکس برای خود صفحه جداگانه ای دارد که افراد می توانند نقد ها و نظرات خود را در زیر عکس بنویسند و به آن امتیاز بدهند ( نظرات قابلیت ویرایش دارند )

6- برای دادن نظر و امتیاز حتمآ باید در ویرایشگر دکمه " صفحه پیشرفته " را بزنید .

7- در هر دسته بندی خاص ، می توانید عکس های همه آن دسته را به صورت " اسلاید شو " مشاهده کنید .

8- اعضای فعال در سایت عکاسی به رده های مختلف کاربری تقسیم بندی می شوند

کاربر سایت عکاسی : همه اعضای فروم آوااستار در ابتدای آغاز فعالیت ، عضو این دسته محسوب می شوند . عکس های اعضای این گروه نیاز به تایید دارند و پس از تایید

نمایش داده می شود .

اما نظرات ارسالی نیازی به تایید ندارند

کاربر نقره ای عکاسی : عکس های این دسته از کاربران نیازی به تایید ندارند و بلافاصله بعد از ارسال ، نمایش داده می شوند .

کاربر طلایی عکاسی : این دسته از کاربران ( که تعدادشان زیاد هم نخواهد بود ) علاوه بر امتیاز کاربران نقره ای ، امکان تایید عکس های دسته اول را دارند و در واقع عکس های

اعضا توسط این گروه تایید می گردند .

* نکته مهم :

رتبه کاربری افراد در سایت عکاسی ارتباطی به درجه کاربری آنها در فروم و یا تعداد پست ها و عکس هایشان ندارد .

کاربران نقره ای و طلایی عکاسی بر حسب کیفیت آثار ارسالی شان به صورت موردی انتخاب می شوند .

( مثلا ممکن است کسی کاربر جدید فروم و کاربر طلایی عکاسی باشد و یا بالعکس کاربر ممتاز فروم و کاربر عادی عکاسی باشد )

** سایت عکاسی ویژگی ها و امکانات دیگری هم دارد که خودتان با گشت و گذاری در آن می توانید آنها را کشف کنید

***هنوز بخش هایی از قالب ترجمه نشده و به صورت انگلیسی است که به زودی آن موارد هم ترجمه خواهد شد .

**** به زودی همه تاپیک های ارسال عکس در فروم ( بجز ژوژمان ) بسته خواهند شد .

از هرگونه نظر ، پیشنهاد و انتقاد شما عزیزان استقبال می کنیم

* این تاپیک بعد از مدتی با تاپیک قبلی " معرفی سایت عکاسی " ادغام خواهد شد .

2. Top | #71
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2166
    تشکر شده 7,688 بار در 659 ارسال

درود بر دوستان گرامی
    فکر کنم این تغییر جدید رو دیده باشید ( شایدم ندیدید )
    نحوه امتیاز دهی به عکس های داخل گالری دیگه توصیفی نیست و به این شکل شده
    سپاس

3. 12 کاربر مقابل از رخساره روشنی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #72
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    6374
    تشکر شده 6,841 بار در 590 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط رخساره روشنی نمایش پست ها
    درود بر دوستان گرامی
    فکر کنم این تغییر جدید رو دیده باشید ( شایدم ندیدید )
    نحوه امتیاز دهی به عکس های داخل گالری دیگه توصیفی نیست و به این شکل شده
    سپاس

علاوه بر اون
    کلا یه تغییراتی خوبی داره رخ میده تو سایت عکاسی!حس کردم!
    همه چی فارسی شده.!

فکر کنم به زودی باید منتظر یه سایت عکاسی متفاوت باشیم
    بخش جدید نبود قبلا!فکر کنم جدیدا اضافه شده.
    کلا خوب شده و بهتر هم می شود به گمانم.
    ممنونم از مدیر فنی و مدیران زحمت کش فروم.
    امضای ایشان

5. 14 کاربر مقابل از |Alireza| عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #73
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1

بله ، دوستان به درستي متوجه تغييرات اخير شده اند

اما از عزيزان بسيار فعال در بخش عكاسي تقاضا مي كنم تغييراتي را كه كشف ميكنند فعلا اعلام نفرمايند تا پس از تكميل كار ، تغييرات نهايي را به اطلاع اعضا برسانيم

7. 16 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #74
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای فعالیت در فروم
    شماره عضویت
    1590
    تشکر شده 11,473 بار در 1,308 ارسال

سلام دوستان

چند روز پیش در جایی دیدم که یک نفر عکس های چند نفر از دوستان که در گالری گذاشته بود را به اسم خود به اشتراک گذاشته بود

این فرد را اصلا نمیشناسم اما با توجه به عکس هایی که قرار داده بودند (عکس هایی از آقای امام و آقای شبستری و آقای مرادلی و ...) که همه آنها هم در گالری قرار داشتند،

حدودا مطمئن هستم این فرد عضو این فروم میباشد. حتی زیر عکس ها امضا عکاس را پاک کرده و اسم خود را درج کرده بود اما به علت کوچک بودن سایز عکس نتوانستم آن را بخوانم!

من هم در زیر عکس ها نظر گذاشته و بهشون تذکر دادم اما انگار کلا بنده رو بلاک کردن تا دیگه نتونم عکس هاشون رو ببینم!

لازم دیدم 2 تا نکته رو اینجا بگم،

اولا اگر این فرد این پست را میبیند، خجالت بکشد! همین ...

دوما از مدیر فنی درخواست میکنم اگر امکان آن به صورت فنی وجود داشته باشد امکان ِ کپی یا save کردن عکس در گالری رو مسدود کنند

سپاس از توجهتون

من عکس های خودم رو در حدی نمیبینم که بخوام برای کپی برداری از اون نگرانی ای داشته باشم و اهمیتی نمیدم اما وقتی دیدم عکس های زیبای برخی دوستان دزدیده شده ترجیح دادم این پیشنهاد رو مطرح کنم

9. Top | #75
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1

سلام جناب Astronomy

ممنون از اينكه پي گيري و اطلاع رساني كرديد

البته من در جريان اين مورد اخيري كه مي فرماييد نيستم ، ولي به هر حال اين موضوع تازگي ندارد و خيلي تكراري شده !

از نظر فني هم حتي اگر بشود كه امكان ذخيره عكس را غير فعال كنيم ( البته بايد با مدير فني گرامي چك كنيم ) اما به هر حال ، فرد مي تواند صفحه را پرينت اسكرين گرفته

و به سادگي عكس را كراپ و ذخيره كند

لذا اين روش راهكاري جدي نيست ( فقط مراحل كار را سخت تر مي كند )

اما به عنوان يك نظر كاملا شخصي :

حالا واقعآ عكس هاي من آنچنان خاص هم نيستند ولي راستش من طي اين سالها به اين نتيجه رسيده ام كه در برابر چنين دوستاني هيچ واكنشي نشان ندهم و سعي كنم عادت كنم

كه عكس خودم را با امضاي شخص ديگري ببينم و بخندم !

چون واقعآ فكر ميكنم كه ديده شدن يك عكس خيلي مهم تر از ديده شدن نام عكاس است .

حتي حاضرم سايز اصلي عكس را هم برايش ( برايشان ) بفرستم تا بيننده اقلا عكس با كيفيت تري ببيند !

كاملا هم جدي گفتم
    امضای ایشان
    باده خور غم مخور و پند مقلد منیوش
    اعتبار سخن عام چه خواهد بودن

10. Top | #76
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    3665
    تشکر شده 5,416 بار در 440 ارسال

من هم با نظرات پرهام موافقم. قبلا هم درباره اینکه جلوی رایت کلیک در گالری گرفته شه به آقای امام پیشنهاد دادم

بنظرم این توجیه خوبی نیست. من هم این مورد و ندیدم ولی همیشه پیشگیری بهتر از درمان .

البته در بین جمع دوستانه آوا استار این اتفاقات خیـــــــــــــــــــــــ ــــــــــلی خیلی کم رخ میده. ولی اگر رایت کلیک و عدم سیو عکسها اجرایی بشه خیلی خوب میشه. دیگه اگر خدا نکرده به روشی بیاد و از عکس استفاده کنه این نهایت بی شخصیتی اونو میرسونه. هر چند که ما در جمع خودمون ازین چیزا نداریم و انشاالله هم نداشته باشیم. آمار بازدید گالری سایت آوا نشون میده علاقه به این سایت خیلی بیشتر از سایتهای دیگر در مدت زمانی مشابه.

ولی اگر هم اینکار اجرایی نشه یه راه حل برای این مشکل وجود دارد.

عکاسان محترمی که سایت شخصی دارند از این نظر مطمئن تر هستند. ولی در غیر اینصورت یک عکاسی میتواند عکس خود را در اکثر سایتهای عکاسی در فاصله ای کوتاه به اشتراک بگذارد. با اینکار اثر وی متواتر میشه و اگر کسی دزدی هنری کنه زود دستش رو میشه
    امضای ایشان
    در خرابات مغان نور خـــــــــــــدا میبینم
    این عجب بیـــــن که چه نوری ز کــــــجا میبینم

Follow Me On YouPic

11. 13 کاربر مقابل از Kianoosh.S عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #77
    کاربر طلایی عکاسی
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    2817
    تشکر شده 13,336 بار در 1,103 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa نمایش پست ها
    سلام جناب Astronomy

ممنون از اينكه پي گيري و اطلاع رساني كرديد
    اما به عنوان يك نظر كاملا شخصي :

حالا واقعآ عكس هاي من آنچنان خاص هم نيستند ولي راستش من طي اين سالها به اين نتيجه رسيده ام كه در برابر چنين دوستاني هيچ واكنشي نشان ندهم و سعي كنم عادت كنم

كه عكس خودم را با امضاي شخص ديگري ببينم و بخندم !

چون واقعآ فكر ميكنم كه ديده شدن يك عكس خيلي مهم تر از ديده شدن نام عكاس است .
    سلام

با نظر آقای امام در این مورد کاملا موافقم...

چند وقت پیش یکی از دوستان لینک یکی از عکسهام رو برام فرستاد که در یکی از پیج های سایت ملعون و ضد دین و بشریت فیس ب وک به عنوان بهترین عکس هفته شناخته شده بود و جالب اینجاست که شخص برنده ( که طبعا من نبودم ) کلی هم در مورد نحوه عکاسی و تجهیزات بکار رفته به طرفدارانش توضیح داده بود و ...

من که درک نمی کنم چرا چنین کارهایی انجام میشه!!

من عاشق عکاسی هستم که عکس می گیرم و اگه به اشتراک میزارم نه که بخوام خودی نشون بدم ( البته همه دوست دارن دیده بشن و این شامل من هم میشه ) بلکه بیشتر هدفم اینه که چند نفری ببینن و دو تا ایراد روش بزارن و باعث بشه یادم بیفته هنوز یه چیزهایی هست که نمیدونم و ...

ولی کسی که عکس دیگری رو به اشتراک میزاره به اسم خودش!!!؟؟

در هر صورت خوشحالم که عکسهای ناچیز این حقیر در جایی توسط کسی نمایش داده شده ...

---------------------

پ.ن. دلگرم شدم و باورم شد که عکاس خوبی هستم...اونقدر خوب که عکسهام رو میدزدن٬ مثل آثار نقاشی ونگوگ و پیکاسو و ...
    امضای ایشان
    ما را، نه غم دوزخ است و
    نه حرص بهشت...

13. Top | #78
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1764
    تشکر شده 4,023 بار در 349 ارسال

سلام

با اجازتون من با نظرات آقای امام و آقای شبستری مخالفم

اينكه شما بزرگان با سعه صدر و فروتنی برخورد ميكنيد قابل تقدير است ولی فكر ميكنم هر يك از ما دربرابر اعمال خلاف و نابهنجار مسئوليم بخصوص در جوامع كوچكی كه حضور داريم.

چنانچه قرار باشد فرهنگ اجتماعی ارتقاء پيدا كند ميبايست از همين جمعهای كوچك علمی و هنری شروع شود و با رفتارهای بازدارنده جلوی شيوع اينگونه اعمال نابهنجار را بگيريم.

جناب امام اينكه فرموديد: "من طي اين سالها به اين نتيجه رسيده ام كه در برابر چنين دوستاني هيچ واكنشي نشان ندهم و سعي كنم عادت كنم"
    من شما را درك ميكنم ولی فكر ميكنم اين به نوعی صدور مجوز به اينگونه افراد است برای ادامه دادن به رفتار اشتباهشان.
    متاسفانه شرايط اجتماعی به گونه ای شده كه قبح كارهای خلاف از بين رفته، در جايی كه بزرگان سياست به راحتی دروغ ميگويند و صاحبان مناصب دزديهای ميلياردی ميكنند، دزديدن آثار هنری به نظر كار ساده و قابل اغماضی می آيد در حاليكه اگر از همان ابتدا با اينگونه رفتارها برخورد ميشد سنگ روی سنگ بند ميشد

جناب شبستری فرمودند: "من که درک نمی کنم چرا چنین کارهایی انجام میشه!!"
    شايد خودنمایی ساده ترين و ابتدايی ترين دليل باشد ولی وقتی به اين كار ادامه داده ميشود به يك عادت بيمارگونه تبديل خواهد شد!

البته اينجا جای بحث درباره ی چرايی ماجرا نيست ولی به نظر من كار آقای سعيدی مسئولانه و صحيح است، شايد صاحبان اثر نتوانند بدنبال اين افراد بگردند ولی همينكه هر يك از ما هر جا كه با چنين چيزهایی مواجه شديم تذكر دهيم تاثير گذار خواهد بود.
    در ضمن چناچه تدابيری مثل آنچه آقای ثابتی زاده گفتند در نظر گرفته شود بهتر است چون سختتر شدن كار باعث ميشود بعضی از اين كار صرف نظر كنند، اينگونه افراد دنبال كار پر زحمت نيستند وگرنه زحمت عكاسی را به خود ميدادند.

حالا يك چيزی هم تعريف كنم كه آقای شبستری بيشتر دلگرم بشن،
    چند ماه پيش در سفر بودم كه چشمم به وال پيپر موبايل دوستم افتاد، فكر ميكنيد چی ديدم؟.......... ديو و دلبر
    اول خواستم اعتراض كنم كه مگه از عكاس اجازه داری؟ مگه عكاسشو ميشناسی؟ اصلا از كجا آوردی؟! بعد فكر كردم خوب وقتی عكس با هدف تجاری گرفته نشده و به راحتی بدون تجهيزات ايمنی در سايت قرار داره، يعنی: استفاده برای عموم آزاده!
    بخصوص كه امضا هم سرجاش بود، اين بود كه بادی به غبغب انداختم و گفتم: عكاس اين عكس فلانيه از دوستانمه
    اينطور ديده شدن عكس واقعا دلپذيره، چون به معنی پسنديده شدن از سوی مخاطبينه.

پ.ن. ببخشيد كه به حوزه ی عكاسان هم وارد شدم و نظر دادم
    امضای ایشان
    مرگ اگر مرگ است آيد پيش من
    تا كشم خوش در كنارش تنگ تنگ

من از او جانی برم بی رنگ و بو
    او ز من دلقی ستاند رنگ رنگ

14. 12 کاربر مقابل از gissoo عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #79
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای ويكی نجوم
    شماره عضویت
    960
    تشکر شده 6,841 بار در 934 ارسال

سلام بر همه عکاسان گرامی

نظری داشتم که خیلی وقته میخواستم بگم ! این که بهتر نیست امکانی برای سایت ایجاد بشه که امکان فرستادن نسخه دوم ویرایش برای عکس وجود داشته باشه ؟

درسته که میتونیم برای عکس نسخه دوم رو دوباره ارسال کنیم و احتمالا هم تایید خواهد شد ولی به نظر این هم بهتر و هم راحت تر خواهد بود.

ممنون
    امضای ایشان
    این سرا را سزا بیش از این است ....

16. 9 کاربر مقابل از Mojtaba.M عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #80
    کاربر طلایی عکاسی
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    2817
    تشکر شده 13,336 بار در 1,103 ارسال

گفتگو درباره سایت عکاسی آوا         
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba.M نمایش پست ها
    سلام بر همه عکاسان گرامی

نظری داشتم که خیلی وقته میخواستم بگم ! این که بهتر نیست امکانی برای سایت ایجاد بشه که امکان فرستادن نسخه دوم ویرایش برای عکس وجود داشته باشه ؟

درسته که میتونیم برای عکس نسخه دوم رو دوباره ارسال کنیم و احتمالا هم تایید خواهد شد ولی به نظر این هم بهتر و هم راحت تر خواهد بود.

ممنون
    سلام بر شما

اگر منظورتون اینه که با عکس اول که توسط فرد فرستاده شده جابجا بشه٬ به نظر من درست نیست به یک دلیل اصلی:

قطعا وقتی شما نسخه دوم عکس رو ارسال می کنید نواقصی رو برطرف کردید ولی کسانی که قبلا به عکس اول شما امتیاز دادن دیگه نمیتونن دوباره بیان و امتیازشون رو افزایش بدن و در نتیجه همون امتیازهای کم برای عکس بهتر هم منظور میشه.و این یعنی از بین رفتن حق عکاس
    امضای ایشان
    ما را، نه غم دوزخ است و
    نه حرص بهشت...

18. 3 کاربر مقابل از farshad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 8 از 10 نخستنخست ... 45678910 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)