صفحه 3 از 10 نخستنخست 1234567 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 91

موضوع: گفتگو درباره سایت عکاسی آوا

1. Top | #1
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

Thumbs up گفتگو درباره سایت عکاسی آوا

با سلام خدمت همه عزیزان

همانطور که در جریان هستید ، چندی پیش سایت عکاسی آوا راه اندازی شد ، ولی به دلیل مشکلات فنی ، فعالیت آن متوقف شد .

اما با تلاش های پیگیرانه و شبانه روزی مدیر فنی عزیزمان آقای mojcris سایت عکاسی مجددآ با نرم افزاری جدید و امکاناتی بسیار گسترده تر از سایت قبلی ، راه اندازی شد .

در اینجا به صورت خلاصه ، نکاتی در خصوص ویژگی های سایت جدید عکاسی به صورت خلاصه عرض می کنم .

1- گالری عکس آوا ، زیر مجموعه ای از فروم آوااستار است که لینک آن در نوار ابزار بالای فروم درج شده است .

2- شما برای فعالیت در گالری عکس آوا ، نیازی به ثبت نام جدید ندارید و اعضا با همان نام کاربری فروم ، قادر به فعالیت در سایت عکاسی هستند.

( یکی از وقت گیر ترین بخش های طراحی همین بود ! )

( اعضایی که مایلند نام کاربری خود را به نام واقعی خود تغییر دهند می توانند در پیام حصوصی به بنده اعلام کنند )

3- سایت عکاسی آوا ، شامل 14 دسته بندی مختلف است که اعضا می توانند در این دسته بندی ها عکس ارسال کنند .

( سعی شده این دسته بندی ها جامع و کامل باشد ، اما هنوز جای تغییرات وجود دارد )

4- رنگ زمینه قالب ، ترکیب خاکستری انتخاب شده است که به دلیل اینکه رنگی خنثی است و در مشاهده عکس ها روی چشم بیننده تاثیر گذار نیست ، انتخاب شده است .

5- هر عکس برای خود صفحه جداگانه ای دارد که افراد می توانند نقد ها و نظرات خود را در زیر عکس بنویسند و به آن امتیاز بدهند ( نظرات قابلیت ویرایش دارند )

6- برای دادن نظر و امتیاز حتمآ باید در ویرایشگر دکمه " صفحه پیشرفته " را بزنید .

7- در هر دسته بندی خاص ، می توانید عکس های همه آن دسته را به صورت " اسلاید شو " مشاهده کنید .

8- اعضای فعال در سایت عکاسی به رده های مختلف کاربری تقسیم بندی می شوند

کاربر سایت عکاسی : همه اعضای فروم آوااستار در ابتدای آغاز فعالیت ، عضو این دسته محسوب می شوند . عکس های اعضای این گروه نیاز به تایید دارند و پس از تایید

نمایش داده می شود .

اما نظرات ارسالی نیازی به تایید ندارند

کاربر نقره ای عکاسی : عکس های این دسته از کاربران نیازی به تایید ندارند و بلافاصله بعد از ارسال ، نمایش داده می شوند .

کاربر طلایی عکاسی : این دسته از کاربران ( که تعدادشان زیاد هم نخواهد بود ) علاوه بر امتیاز کاربران نقره ای ، امکان تایید عکس های دسته اول را دارند و در واقع عکس های

اعضا توسط این گروه تایید می گردند .

* نکته مهم :

رتبه کاربری افراد در سایت عکاسی ارتباطی به درجه کاربری آنها در فروم و یا تعداد پست ها و عکس هایشان ندارد .

کاربران نقره ای و طلایی عکاسی بر حسب کیفیت آثار ارسالی شان به صورت موردی انتخاب می شوند .

( مثلا ممکن است کسی کاربر جدید فروم و کاربر طلایی عکاسی باشد و یا بالعکس کاربر ممتاز فروم و کاربر عادی عکاسی باشد )

** سایت عکاسی ویژگی ها و امکانات دیگری هم دارد که خودتان با گشت و گذاری در آن می توانید آنها را کشف کنید

***هنوز بخش هایی از قالب ترجمه نشده و به صورت انگلیسی است که به زودی آن موارد هم ترجمه خواهد شد .

**** به زودی همه تاپیک های ارسال عکس در فروم ( بجز ژوژمان ) بسته خواهند شد .

از هرگونه نظر ، پیشنهاد و انتقاد شما عزیزان استقبال می کنیم

* این تاپیک بعد از مدتی با تاپیک قبلی " معرفی سایت عکاسی " ادغام خواهد شد .

2. Top | #21
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2693
    تشکر شده 2,158 بار در 242 ارسال

آرشیو عکسهای رد شده

با سلام .همه عکسها ارزش دیدن دارند حتی عکسهایی که از نظر خیلی ها عکس خوبی نیستند.بهتره بخش آرشیو یا هر نام دیگه درست بشه و عکسهایی که مورد قبول نیستند اونجا قرار بگیرن
    امضای ایشان
    حافظ از مشرب قسمت گله بی انصافیست
    طبع چون آب و غزل های روان ما را بس ...

3. 15 کاربر مقابل از Mojtaba Gholami عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #22
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    53
    تشکر شده 8,834 بار در 819 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba Gholami نمایش پست ها
    با سلام .همه عکسها ارزش دیدن دارند حتی عکسهایی که از نظر خیلی ها عکس خوبی نیستند.بهتره بخش آرشیو یا هر نام دیگه درست بشه و عکسهایی که مورد قبول نیستند اونجا قرار بگیرن

درود بر شما.....
    و ممنون از توجه و دقت نظرتون....
    اتفاقا همین بخش در حال بررسی است....
    ان شاءالله پس از بررسی به اطلاع دوستان خواهد رسید.....

سپاس مجدد..
    امضای ایشان
    عاشق دستپخت مادرمم
    اگرم سرد باشه مشکلی نیس
    در عوض یه ادویه ای می زنه که بکره
    تو هیچ رستورانی نیست و اسمش عشقه

orion سابق!!!

5. 14 کاربر مقابل از Hojjat Zafarkhah عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #23
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای فعالیت در فروم
    شماره عضویت
    1590
    تشکر شده 11,473 بار در 1,308 ارسال

سلام!

ببخشید به نظرتون یکم تایید عکس ها سخت گیرانه نیست؟!

من تا حالا نزدیک 5-6 تا عکس ارسال کردم که هیچکدوم هم تایید نشده!

و البته عکس هایی توی همین گالری تایید شدند که به نظرم حتی ارزش 1 بار نگاه کردن هم ندارند! (باعث تعجب است!!!)

7. 5 کاربر مقابل از Astronomy عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #24
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2925
    تشکر شده 5,203 بار در 502 ارسال

متاسفانه همینجوره
    بعضی از کسانی که عضو طلایی هستند در مورد تایید کردن عکس جالب عمل نمیکنند
    امضای ایشان

9. 3 کاربر مقابل از mohammad_reza عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #25
    کاربر طلایی عکاسی
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    2817
    تشکر شده 13,336 بار در 1,103 ارسال

هدف از ارائه عکس در گالری بررسی و نقد اون هستش و عکسی ارزش نقد رو داره که:

- جنبه هنری داشته باشه
    زیبایی های طبیعت٬ اسمان و یا عمق اسمان رو به تصویر بکشه.یک پرتره زیبا باشه.یک گل زیبا و دیدنی باشه و ...

- جنبه علمی داشته باشه
    نجومی یا غیر نجومی.پدیده های طبیعی مثل شفق و فلق٬ رنگین کمان و ...

- جنبه مستند یا خبری داشته باشه
    ورزشی٬ سیاسی٬ اجتماعی و ...

- مفهومی باشه
    بیننده رو به فکر فرو ببره.با دیدن عکس حداقل چند ثانیه چشمهای بیننده رو ثابت نگه داره و مجذوب خودش کنه و فکرش رو درگیر کنه!

- جنبه تبلیغاتی داشته باشه

و از همه مهم تر از نظر فنی کیفیت مناسبی داشته باشه!

اگر عکسی که به اشتراک میذارید باعث تحسین بیننده نشه ( نمیگم همه بیننده ها ...حداقل نصف کسانی که اون رو میبینن! ) یعنی اون عکس ارزش اشتراک گذاری نداره.
    باور کنید سخت گیری در کار نیست.یه سر به سایت های مختلف عکاسی بزنید تا متوجه معنی واقعی سخت گیری بشید!!
    امضای ایشان
    ما را، نه غم دوزخ است و
    نه حرص بهشت...

11. 13 کاربر مقابل از farshad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #26
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1

از دوستان عزیزی که راجع به تایید عکس ها سوال داشتند خواهش می کنم که نظر بنده درباره این عکس را مطالعه بفرمایند .

البته بنده می پذیرم که به هر حال بررسی ویژگی های یک عکس تا حدودی به سلیقه افراد بستگی دارد .

اما ما نحوه تایید عکس ها را به نحوی قرار دادیم که اگر هر کدام از اعضای طلایی ، فقط و فقط 1 دلیل برای تایید عکس پیدا کنند ، عکس تایید می شود

( و اصولا هر 1 نفر به تنهایی می تواند عکسی را تایید کند )

اما اگر عکسی تایید نشود به معنی آن است که هیچ کدام از اعضا ، نکته قابل توجهی که عکس را قابل تایید کند ، در عکس نیافته است .

همانطور که عرض کردم ، از شما خواهش می کنم لینک زیر را مشاهده کنید تا منظور بنده را بهتر متوجه شوید .

پیشاپیش از جناب " mr mohamadreza " عذر خواهی می کنم که عکس ایشان را برای این نقد انتخاب کردم ، ولی هرکدام از عکس های تایید نشده دیگر هم می توانستند

در این نقد مورد بررسی قرار بگیرند .

عکس شکوفه

13. 14 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #27
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2693

با سلام.همه اعتراضات از سمت مازنی ها شد.پس منم مطلبی بگم:سایت آواپیکس من ۸ تصویر قرار داده بودم که مجدد همه رو ارسال کردم اما فقط دو عکس تایید شدند اما متاسفانه یک عکس شب تایید شد اما صبح حذف شد.واقعا متعجب شدم
    امضای ایشان

15. 4 کاربر مقابل از Mojtaba Gholami عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #28
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1584
    تشکر شده 6,307 بار در 413 ارسال

با سلام بر تمامی دوستان عزیز آوایی

همانطور که شاهد هستید سایت مجزای عکاسی آوا به همت جناب امام و مدیر فنی عزیزمون و همکاری کاربران طلایی راه اندازی شد. خیلی از دوستان به بنده نیز به صورت شخصی گفته اند که چرا عکسهای به سختی تایید میشن؛ و باید در جواب گفت که اگر بخواهیم واقعا به صورت حرفه ای به عکاسی نگاه کنیم ( و نه اینکه هر کسی که دوربین دارد، یک عکاس است )، باید پس گزینشها رو هم سختگیرانه تر کنیم تا دوستان عکاس متوجه بشوند که ما در چه حدی از آنها انتظار داریم. آموزشها قبلا در فروم صورت میگرفت و اکنون و در آینده نیز این آموزشها با قوت بیشتری به کارش ادامه خواهد داد ( با کمک دوستان عزیز عکاس فروم )، تا در نهایت و بعد مدتی، همه دوستان خودشان یک پا کاربر طلایی شوند.

هدف از راه اندازی سایت عکاسی آوا تنها برای استفاده بچه های فروم نیست، بلکه هدف شناساندن آن به عکاسان اکثر نقاط ایران هست. پس اگر بخواهیم که مورد قبول عکاسان بزرگ قرار گیریم،باید سعی کنیم مه واقعا عکسهای دارای بار علمی و هنری عکاسی رو به اشتراک بگذاریم.

عکاسی برابر است با تمرین و مطالعه بیشتر.
    امضای ایشان
    یه چیزایی بعدا معلوم خواهد شد؛ صبر باید و همت!

17. 13 کاربر مقابل از kh.maroufi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #29
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2693

درسته دوستان طلایی واقعا در عکاسی طلایی هستند ولی خیلی خوبه فعلا که این قسمت راه افتاده کمی نرمتر باشند و با سایتهای عکس با سابقه چند ساله اونو مقایسه نکنن .قبلا درخواست کرده بودم که قسمت عکاسی جدای از فروم باشه ولی اگر امکان ندارهلطفا تایپیک عکسهای من رو نبندید و بگذارید کاربران فروم کماکان تصاویرشون رو اونجا قرار بدن چون با توجه به نوع سلیقه کاربران ظلایی نه تنها ذوق و علاقه دوستان زیاد نمیشه کور هم میشه .نشه ابرو رو قراره بگیرین بزنین چشمش رو هم کور کنید
    امضای ایشان

19. 4 کاربر مقابل از Mojtaba Gholami عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #30
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1

گفتگو درباره سایت عکاسی آوا         
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba Gholami نمایش پست ها
    با سلام.همه اعتراضات از سمت مازنی ها شد.پس منم مطلبی بگم:سایت آواپیکس من ۸ تصویر قرار داده بودم که مجدد همه رو ارسال کردم اما فقط دو عکس تایید شدند اما متاسفانه یک عکس شب تایید شد اما صبح حذف شد.واقعا متعجب شدم
    توضيحاتي در مورد ضوابط تاييد و حذف عكس ها در گالري

جناب آقاي غلامي عزيز سلام

من يك بار ديگر جهت اطلاع شما و ساير دوستان روند تاييد و حذف عكس ها رو اعلام ميكنم .

اگر به نظرتان هر جاي كار ايراد داشت ، يا پيشنهاد بهتري مطرح بود ، بفرماييد تا بررسي و اقدام كنيم .

هدف ما ارتقاي سطح عكس هاي ارسالي است و قصد داريم روند كار به گونه اي باشد كه باعث پيشرفت همه گردد .

براي اين منظور بسته به سطح عكس هاي ارسالي ، 3 رده كاربري تعريف كرديم

كاربران عادي : گروهي كه عكس هايشان براي منتشر شد نياز به تاييد دارند .

كاربران نقره اي : گروهي كه عكس هايشان براي منتشر شدن نياز به تاييد ندارند .

كاربران طلايي : گروهي كه دسترسي تاييد و رد عكس هاي ارسالي را دارند .

دسته دوم و سوم از بين افرادي انتخاب شدند كه عكس هاي با سطح كمي و كيفي بالا تري ارسال مي كنند.

در مورد اعضاي طلايي 4 نفر از عزيزان ( آقايان farshad , Orion , محمد مهدي عسگري و mh.noori ) انتخاب شدند كه به نظرم اكثر اعضا كيفيت كار اين دوستان را قبول دارند .

البته قطعآ افراد ديگري هم لايق حضور در اين جمع هستند كه به تدريج از توانايي هايشان استفاده خواهيم كرد .

حالا روش و ضوابط تاييد و حذف عكس ها :

ضوابط تاييد عكس ها :

عكس هايي كه به گالري ارسال مي شوند توسط اين 4 عضو طلايي به اضافه بنده و آقاي معروفي باز بيني مي شوند .

هر كدام از اين 6 نفر ، مستقلا و بدون راي ديگران مي تواند عكسي را كه به نظرش داراي حداقل هاي ممكن است را تاييد نمايد . ( يعني نظر 1 نفر براي تاييد عكس كافي است و نياز به راي ديگران نيست )

اگر عكسي ارسال شده كه تاييد نشده است ، يعني هيچكدام از اين 6 نفر موضوع قابل بحثي در آن مشاهده نكرده اند و آنرا مورد تاييد قرار نداده اند .

ضوابط حذف عكس ها :

اگر عكسي در گالري ارسال شود ( توسط هركدام از گروه هاي كاربري ) و به نظر يكي از اين 6 نفر عكس خوب و قابل تاييدي نباشد ،ولي به هر دليلي نمايش داده شده است .

آن شخص ، درخواست بررسي آن عكس را به 5 نفر ديگر مي دهد و پيشنهاد حذف عكس را مطرح مي كند .

اگر 2 نفر ديگر هم به حذف عكس راي بدهند ( يعني جمعآ 3 راي ) آن عكس خود به خود حذف مي گردد

حال مي خواهد عكس يك عضو عادي باشد يا نقره اي يا طلايي

پس اگر عكسي ارسال شده و بعدآ حذف شده ، به معني آن است كه حد اقل 3 نفر از 6 نفر موافق حذف آن بوده اند .

اما نكته ديگر اينكه باور بفرماييد در تاييد و رد عكس ها هيچگونه حب و بغض شخصي در كار نيست و دوستان فقط بنا بر كيفيت و شرايط عكس و حتي بدون در نظر گرفتن نام عكاس ، درباره آثار تصميم مي گيرند .

ضمنآ افرادي كه به تناوب چندين عكس خوب ارسال مي كنند ، سطح كاربري شان به " كاربر نقره اي " ارتقا مي يابد و آثارشان نيازي به تاييد نخواهند داشت .

به زودي شرايط و روش هاي بسيار متعارف و غير سليقه اي را در مورد انتخاب اعضاي طلايي و نقره اي اعلام مي كنيم كه همه چيز طبق ضوابط و بدون اعمال نظر شخصي باشد .

ولي قبول بفرماييد كه اگر در حال حاضر چنين نظارتي را اعمال نكنيم ، كيفيت گالري عكس به ميزان بسيار زيادي تنزل خواهد كرد .

صفحه 3 از 10 نخستنخست 1234567 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)