صفحه 8 از 10 نخستنخست ... 45678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 91

موضوع: فواید و مضرات المپیاد نجوم

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4
    تشکر شده 6,435 بار در 852 ارسال

فواید و مضرات المپیاد نجوم

دوستان، همانطور که می دانید، المپیاد فواید و مضراتی دارد که ممکن است باعث موفقیت یا عدم موفقیت هر فردی بشود.
    در این تاپیک، از دوستان تقاضا می شود که نظر خود را در رابطه با فواید و مضرات المپیاد نجوم بفرمایند تا در نهایت بتونیم تعیین کنیم که المپیاد نجوم مناسب چه افرادی است و برای چه افرادی نمی تواند، خیلی مفید باشد.
    امیداورم دوستان خیلی همکاری کنند.

2. 19 کاربر مقابل از پیام بهرام پور عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

3. Top | #71
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    مدال طلای جهانی المپياد نجوم
    شماره عضویت
    3538
    تشکر شده 4,710 بار در 536 ارسال

ببینید این موضوع که ممکنه آدم به خاطر المپیاد خوندن ، از درس های سال سوم بزنه و از کنکور عقب بمونه ، تنها مربوط به نجوم نیست. مربوط به همه المپیادهاست. در حقیقت المپیاد از این منظر یه ریسک به حساب میاد. البته این که این ریسک چقدر خطرناک باشه به خود آدم بر می گرده .

مثلا یکی کل زندگیش رو میاد می ذاره رو المپیاد. بعد یهو می بینی طلا نمیشه. خوب خیلی جبران این زمانی که المپیاد خونده ، براش سخت میشه. اما یکی دیگه از یه المپیاد خوشش میاد و میره دنبالش. اما همیشه تو ذهنش این هست که حالا اگر هم طلا نشدم ، کنکور هست ... بدبخت نشدم که ! این آدم حالا طلا هم نشد ، خیلی ضربه روحی نمی خوره و میره سراغ کنکور. به همین سادگی؛ انگار نه انگار.
    امضای ایشان
    عجیب ترین چیزی که تا به حال تو نجوم دیدم نه ابعاد و ارقام ماه و ستاره و فاصله و جرم اجرام کیهانیه و نه اسرار سر به مهر درون سیاهچاله ها !
    اینه که یک علاقه مشترک چه جوری می تونه این همه آدمو با هم آشنا کنه !

4. 11 کاربر مقابل از arashgmn عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #72
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    7312
    تشکر شده 2,399 بار در 324 ارسال

مهم نيست كه سال دوم قبول بشین يانه.وقتي ميرين و سطح امتحان رو ميبينين حتي اگه قبول نشین ميدونين حداقل واسه سال بعد چي بخونين واين كه واقعا ميتونين بخونين يانه! شايد اون شخصي كه شما ميگين فهميده چي بخونه وميدونسته كه تواناييش رو داره.ولي بهتر اينه كه شخص كل وقتشو واسه المپياد نذاره.چون همون طور كه گفته شده عواقبي داره!

6. 6 کاربر مقابل از aysa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #73
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    9482
    تشکر شده 101 بار در 16 ارسال

المپیاد ریسک نیست و جبرانش هم خیلی اسون هستش(البته به نظر من). یه نفر میاد سه سال عمر میزاره واسه المپیاد و اگه در بدترین شرایط قرار بگیره نمی تونه مدال بگیره؛ خوب ولی سال پیش دانشگاهی رو میتونه بشینه واسه کنکور بخونه. نهایتش اینه که یه سال سختی میکشه و بعد دیگه خلاص. حالا من نمی دونم این کجاش ریسک هستش؟ (البته با احترام به نظر اقای گلمحمدی که خودشون استادی هستند)
    امضای ایشان
    آدم است دیگر گاهی می خواهد دو سال تلاش را سه ساعته بر باد بدهد

8. 6 کاربر مقابل از m.najabat عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #74
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای فعالیت در فروم
    شماره عضویت
    1590
    تشکر شده 11,473 بار در 1,308 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط m.najabat نمایش پست ها
    المپیاد ریسک نیست و جبرانش هم خیلی اسون هستش(البته به نظر من). یه نفر میاد سه سال عمر میزاره واسه المپیاد و اگه در بدترین شرایط قرار بگیره نمی تونه مدال بگیره؛ خوب ولی سال پیش دانشگاهی رو میتونه بشینه واسه کنکور بخونه. نهایتش اینه که یه سال سختی میکشه و بعد دیگه خلاص. حالا من نمی دونم این کجاش ریسک هستش؟ (البته با احترام به نظر اقای گلمحمدی که خودشون استادی هستند)
    آقا یا خانم m.najabat من الان دقیقا توی این شرایط هستم! شما چطوری این حرف رو میزنید؟!

توی تابستون معلم های مدرسه میان پیش دانشگاهی رو درس میدن و میگن که دوم و سوم رو چون یک بار کامل خوندید دوباره توی تابستون یک دوره ی کوچیک بکنید

یعنی بخوام با برنامه ی معلم ها یا قلمچی و گزینه 2 یا هرجای دیگه پیش برم نمیرسم!

توی همین 15 روز آخر شهریور که کلاس ها تعطیل بود طبق برنامه باید دوم و سوم رو تموم میکردم میذاشتم کنار تا بعد از عید

در حالی که همکلاسی هام تونستن این کار رو بکنند اما من دوم رو هم نتونستم ببندم و سوم رو شروع نکردم، چه برسه بخوام تموم کنم!

اگر میگید برای نهایی باید سوم خونده میشد ... متاسفانه نحوه اعلام نتایج جوری بود که من موقع امتحانات نهایی هنوز امید داشتم به قبول شدن

و نهایی رو با یک نمره ی ضعیف فقط گذروندم که فقط بگذره! هم 25% از تراز کنکورم رو به نوعی از دست دادم و هم کلی عقب موندم!

برای همین همینجا به تمام دوستان شهرستانی که در اطرافشون امکانات کافی رو نمیبینند

یا در خودشون نمیبینند که بتونن بدون امکانات کافی مدال بیارن پیشنهاد میکنم اصلا سمت المپیاد نرن!

10. 9 کاربر مقابل از Astronomy عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

11. Top | #75
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    9413
    تشکر شده 96 بار در 10 ارسال

اگه معدل دخالتی نداشت در کنکور، آره میشد یه چیزی گفت. اما این معدل خیلی تاثیر گزاره :|

اما اگر هم به مدرسه برسیم و هم المپیاد (خوندن برای المپیاد خودش سخت هست، حالا کارهای مدرسه رو هم اضافه کن بهش!) خیلی عالی هستش.

آقای آراسته دارای مدال طلای جهانی زیست، معدلش هم 19.80 بوده!

کار نشد نداره، اما خیلی سخت خواهد بود.
    امضای ایشان
    "We are in the universe and the universe is in us"
    Neil deGrasse Tyson

12. 10 کاربر مقابل از msalek عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #76
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    9482

ولی من باز میگم هیچ کار سختی در کار نیست فقط یه برنامه ریزی دقیق می خواد...همین
    امضای ایشان

14. 3 کاربر مقابل از m.najabat عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #77
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    9482

اول این که من میلاد هستم.
    دوم : خوب خیلی از دوستان گفته بودند که نهایی رو خوب بخونید حتی یادم هست پارسال تو وبلاگ تیم جهانی اقای گلمحمدی نقشه پیام گذاشته بود که نهایی رو خوب بخونی. این جا باید به عقب برگردید ببیند که کجا اشتباه کردید
    در مورد کلاس هایی هم که گفتید من اصلا اعتقادی به این کلاس ها ندارم چه برسه برنامه هاشون رو اجرا کنم...من ترجیح میدم برنامه ی خودم رو بنویسم و اجرا کنم و این مطلب رو هم از روی تجربه ی شخصی میگم : اگه خودتون برنامه بنویسد و پیش برید موفق تر خواهید بود تا این که معلمتون و مشاور بهتون برنامه بده.
    امضای ایشان

16. کاربر مقابل از m.najabat عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

17. Top | #78
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای فعالیت در فروم
    شماره عضویت
    1590
    تشکر شده 11,473 بار در 1,308 ارسال

اول این که من میلاد هستم.
    دوم : خوب خیلی از دوستان گفته بودند که نهایی رو خوب بخونید حتی یادم هست پارسال تو وبلاگ تیم جهانی اقای گلمحمدی نقشه پیام گذاشته بود که نهایی رو خوب بخونی. این جا باید به عقب برگردید ببیند که کجا اشتباه کردید
    در مورد کلاس هایی هم که گفتید من اصلا اعتقادی به این کلاس ها ندارم چه برسه برنامه هاشون رو اجرا کنم...من ترجیح میدم برنامه ی خودم رو بنویسم و اجرا کنم و این مطلب رو هم از روی تجربه ی شخصی میگم : اگه خودتون برنامه بنویسد و پیش برید موفق تر خواهید بود تا این که معلمتون و مشاور بهتون برنامه بده.
    من کلاس بیرون رو نمیگم، مدرسه رو میگم!

18. کاربر مقابل از Astronomy عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

19. Top | #79
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    9482

باشه اصلا فرقی نمیکنه؛ مدرسه هم بیرون خونه هستش. یه برنامه ی دقیق همه چی رو درست میکنه و هیچ وقت هم دیر نیست. مثال خانم سارا عقیلی زاده رو میگم که سال 90 طلا شد و در برزیل برنز گرفت: ایشون می گفتند که وقتی وارد دوره ی تابستانه شدیم حتی بعضی مبحث ها رو شروع نکرده بودیم ولی خوب دیددیم که مدال جهانی گرفتن
    امضای ایشان

20. 2 کاربر مقابل از m.najabat عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

21. Top | #80
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    9413
    تشکر شده 96 بار در 10 ارسال

فواید و مضرات المپیاد نجوم         
    ولی من باز میگم هیچ کار سختی در کار نیست فقط یه برنامه ریزی دقیق می خواد...همین

میلاد جان، داداش گلم ، اینایی رو که میگیم واسه اینه که فردا پشیمون نشی.
    خیلیا هستن که بعدا ضربه شدیدی خوردن بخاطره همین طرز فکر.

به نظر من بهترین کار اینه که همین یکی دو سال رو سخت بگیریم، هم به مدرسه یرسیم و هم االمپیاد تا بعدا افسوس نخوریم
    امضای ایشان
    "We are in the universe and the universe is in us"
    Neil deGrasse Tyson

22. کاربر مقابل از msalek عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

صفحه 8 از 10 نخستنخست ... 45678910 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)