صفحه 1 از 13 1234511 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 128

موضوع: زیست فرازمینی

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    کاربر برگزیده زمستان 91
    شماره عضویت
    1461
    تشکر شده 2,676 بار در 337 ارسال

Post زیست فرازمینی

با سلام به همه ي آوايي ها
    باتوجه به اينكه در برخي از پست ها و تاپيك ها بحث از مسير اصليش فاصله ميگرفت
    بنده با اجازه از خانوم آسمون اين تاپيك رو ايجاد كردم تا در مورد وجود ارتباط بين نجوم و زيست شناسي بيشتر بحث كنيم
    در مورد اين تاپيك بگم كه اين بحث مكمل دو تاپيك هستش يكي حيات فرازميني و موجودات فضايي چه شكلي هستن؟
    لطفا در اين تاپيك از بحثي كه شروع ميكنيم سعي كنيم بهترين نتيجه گيري رو بگيريم
    اگه اجازه بدين اولين بحث ما در مورد تكامل باشه و يعني اول در مورد زمين باشه و بعد از اون اگه موجودات فضايي وجود دارند چطوري تكامل پيدا كردن آيا تكامل اونا به عقب بوده يا تكاملشون پيش رونده بوده؟

-----------------------------
    پس از ویرایش:
    با توجه به روند تاپیک و هدف بعدی تاپیک که زیست فرازمینی هست بر آن شدیم که با لطف مدیران محترم خانوم آسمون و آقای اکبرنیا اسم تاپیک رو به زیست فرا زمینی تغییر دهیم.
    فقط یک خواهش از دوستانی که در این تاپیک شرکت میکنن دارم لطفا بحث رو تا پایان رسوندن دوره های زمین شناسی ادامه بدیم چون در زیست فرازمینی میخوایم این دوره هارو به دوره های مورد بحث ربط بدیم امید وارم که بحثمون خوب جلو بره و همه دوستان علاقه مند در این تاپیک شرکت کنند .
    ویرایش توسط آسمون : 08-22-2012 در ساعت 02:55 PM

2. Top | #2
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    2302
    تشکر شده 655 بار در 77 ارسال

سلام به همه ی هم آوایی های عزیز و ممنون از جناب ناخدای آسمان بابت ایجاد این تاپیک

به نظرم بهتره اول یه تعریف کلی از تکامل داشته باشیم

تکامل در بیولوژی به پروسه ای اطلاق میشه که بر اساس آن جمعیت گونه ها با ویژگی های برتر وراثتی افزایش
    می یابند و از نسلی به نسل بعدی منتقل میشوند.
    در طول زمان این ویژگی ها به گونه جانوری کمک می کنند که به تعداد بیشتری نسبت به گونه های رقیب تکثیر بیابند و در جمعیت بر آنها تسلط یابند.
    اتفاق افتادن این پروسه در مدت های طولانی میتواند پدید آمدن موجودات جدید را توضیح دهد .
    بر اساس تئوری تکامل موجودات جدید تر همگی اجداد مشترکی دارند.
    امضای ایشان
    نردبان این جهان ما و منیست
    عاقبت این نردبان افتادنیست

لاجرم هرکس که بالا تر نشست
    استخوانش سخت تر خواهد شکست

nereid سابق

3. 14 کاربر مقابل از شبنم مختاری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #3
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    923
    تشکر شده 2,060 بار در 207 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط nakhodaye aseman نمایش پست ها
    با سلام به همه ي آوايي ها
    باتوجه به اينكه در برخي از پست ها و تاپيك ها بحث از مسير اصليش فاصله ميگرفت
    بنده با اجازه از خانوم آسمون اين تاپيك رو ايجاد كردم تا در مورد وجود ارتباط بين نجوم و زيست شناسي بيشتر بحث كنيم
    در مورد اين تاپيك بگم كه اين بحث مكمل دو تاپيك هستش يكي حيات فرازميني و موجودات فضايي چه شكلي هستن؟
    لطفا در اين تاپيك از بحثي كه شروع ميكنيم سعي كنيم بهترين نتيجه گيري رو بگيريم
    اگه اجازه بدين اولين بحث ما در مورد تكامل باشه و يعني اول در مورد زمين باشه و بعد از اون اگه موجودات فضايي وجود دارند چطوري تكامل پيدا كردن آيا تكامل اونا به عقب بوده يا تكاملشون پيش رونده بوده؟
    یه سوال:منظورتون از تکامل به عقب چیه؟!
    اگه یه چیزی مثه پس رفت و کاهش سازگاری منظورتونه؛دیگه بهش نمیگن تکامل که!
    چون تکامل ینی کامل تر شدن!
    اگه هم منظورتون این نیست لطفا یکم واضح سازی کنید چون متاسفانه من اینطوری برداشت کردم!
    امضای ایشان
    من شکوفایی گل های امیدم را در رویاها میبینم
    وندایی که به من میگوید:
    گرچه شب تاریک است،
    دل قوی دار سحر نزدیک است...

5. 14 کاربر مقابل از BigBang عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #4
    کاربر ممتاز
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    737
    تشکر شده 3,855 بار در 697 ارسال

خوب با توجه به این که رشته ی biocosmology در دانشگاه های دنیا تدریس میشه ، من خودم خیلی علاقه مند شدم که بدونم دقیقا حوزه ی کاریشون توی چه گستره ای هست ، اگه کسی در این موضوع چیزی میدونه دریغ نکنه !

شاید سوال مسخره ای باشه ،ولی چرا نزاشتن زیست اختر شناسی !

با پوزش ازروند تاپیک !
    امضای ایشان
    مستقبل این مجلس جز قصه ماضی نیست
    تا صبحدم محشر دی خفته به فرداها

7. 7 کاربر مقابل از solh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #5
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط solh نمایش پست ها
    خوب با توجه به این که رشته ی biocosmology در دانشگاه های دنیا تدریس میشه ، من خودم خیلی علاقه مند شدم که بدونم دقیقا حوزه ی کاریشون توی چه گستره ای هست ، اگه کسی در این موضوع چیزی میدونه دریغ نکنه !

شاید سوال مسخره ای باشه ،ولی چرا نزاشتن زیست اختر شناسی !

با پوزش ازروند تاپیک !
    اخترشناسی یعنی ستاره شناسی که ترکیب کردنش با زیست شناسی بی معنی و مفهومه. درست تر همونه که بگیم بیوکوسمولوژی یا زیست شناسی کیهانی.
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

9. 13 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #6
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1200
    تشکر شده 487 بار در 70 ارسال

با سلام
    برای شروع این که تکامل در سیارات دیگر چگونه است و چگونه خواهد بود اول باید به ماهیت تکامل در زمین پی ببریم (تکامل چیست؟ منشا ان از کجا است؟ ایا اصلا نظریه تکامل درست میباشد یا خیر؟
    و....)
    برای شروع مطلب زیر از ویکی پدیا:

ایده داروین: تکامل توسط انتخاب طبیعی

چارلز داروین این ایده را داشت که نحوه کلی پرورش موجودات زنده از اجدادشان به گونه یکسانی و مستقل از نوع گونه می‌باشد. در سال ۱۲۱۷ هجری شمسی (۱۸۳۸ میلادی) او فرایندی که اسمش را «انتخاب طبیعی» گذاشت را پیشنهاد کرد و توضیحاتی درباره عملکرد فرایند داد. داروین نظریه اش را بر پایه پنج مشاهده زیر قرار داد
    1)اگر تمامی افراد در یک گونه از موجود ات بصورت موفقیت آمیزی تولید مثل کنند، جمعیت آن گونه بصورت غیر قابل کنترلی افزایش می‌یابد.
    2)جمعیت‌ها گرایش دارند که تقریباً از یک سال تا سال بعد ثابت بمانند.
    3)منابع طبیعی محدود هستند
    4)هیچ دو فردی از یک گونه دقیقاً یکسان نیستند.
    5)میزان زیادی از این تغییر پذیری در یک جمعیت می‌تواند به فرزندها برسد
    داروین از اینکه سیستم‌های حیاتی بیش از آنچه که امکان حمایت و نگاهداری از آن را داشته باشند، فرزند تولید می‌کنند این نتیجه را گرفت که حتماً باید رقابت برای زنده ماندن وجود داشته باشد - فقط تعداد کمی از هر نسل زنده خواهند ماند. داروین متوجه شد که شانس به تنهایی زنده ماندن موجودات را تعیین نمی‌کند. در واقع، زنده ماندن بستگی به ویژگی‌های هر شخص دارد و این ویژگی‌ها یا به زنده ماندن و تولید مثل کمک کرده، و یا دست و پاگیر می‌شوند. محتمل‌تر است که آن موجوداتی که بهتر خود را وفق می‌دهند فرزندهای بیشتری نسبت به رقبایشان باقی بگذارند.

اما منشا این ایده ها چیست؟
    منبع الهام داروین کتاب یک ازمایش در زمینه جمعیت بود که توسط یک اقتصاد دان انگلیسی به نام توماس مالتوس نوشته شد (مالتوس افزایش سریع جمعیت را در صورت مداخله نکردن پیش بینی کرده بود) به نظر او مصیبتهایی مثل جنگ و بیماری دلایل اصلی کنترل جمعیت هستندبنا به این ادعا برای زندگی کردن بعضی انسان ها دیگرمردم باید میمردند یا به عبارت دیگر موجودیت به معنای جنگ همیشگی بود
    به طور مثال اروپاییان قرن 19 برای حل مشکل افزایش جمعیت این راه حل را پیشنهاد دادند:
    چرا باید به فقرا تمیز زندگی کردن را یاد بدهیم ما برای کنترل جمعیت باید ضد انها رااموزش دهیم
    در نتیجه این مجادله قوی تر ها بر ضعیفتر ها پیروز میشدند (یکی از مبانی داروینیسم)
    وبه این ترتیب مشکل افزایش جمعیت حل شد(اصل 1 انتخاب طبیعی)
    به این ترتیب داروین نظریه زد و خورد را در تمام طبیعت اجرا کرد ودر این جنگ حیاتی طرف قویتر (طرفی که خودرا بهتر با شرایط وفق داده بود) را برنده اعلام کرد
    علاوه بر این داروین مجادله حبات را به عنوان یک قانون مشروع و تغییر ناپذیر طبیعت معرفی کرد وافرینش را هم انکار کرد

اما اصل مطلب این که با این وجود(ودلایل دیگر) چرا باید نظریات داروین را قبول کنیم؟
    امضای ایشان
    در زمین عشقی نیست!!!
    آسمان را دریاب
    ....

11. 8 کاربر مقابل از Astro_M111 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #7
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

یکی از دلایلی که نظریات داروین مورد قبول واقع شده، شواهد بسیاری است که از فسیلها و بررسی اونها به دست آمده. اما این تمام قضیه نیست، زیست شناسی مولکولی و علم ژنتیک بسیار به دانشمندان کمک کردند که نظریه تکامل یا فرگشت را پیش ببرند. امروزه به جز نظریه تکامل، نظریه دیگه ای نداریم که بتونه جهان موجودات زنده را بهتر و دقیقتر توصیف کنه. هر چند تکامل مشکلات و سوالاتی داره که هنوز حل نشده اما خب جایگزینی هم براش نیست. یعنی نظریه ای با پایه های تجربی و علمی قوی تر نداریم.

13. 16 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #8
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1200
    تشکر شده 487 بار در 70 ارسال

با سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط پیمان اکبرنیا نمایش پست ها
    یکی از دلایلی که نظریات داروین مورد قبول واقع شده، شواهد بسیاری است که از فسیلها و بررسی اونها به دست آمده. اما این تمام قضیه نیست، زیست شناسی مولکولی و علم ژنتیک بسیار به دانشمندان کمک کردند که نظریه تکامل یا فرگشت را پیش ببرند. امروزه به جز نظریه تکامل، نظریه دیگه ای نداریم که بتونه جهان موجودات زنده را بهتر و دقیقتر توصیف کنه. هر چند تکامل مشکلات و سوالاتی داره که هنوز حل نشده اما خب جایگزینی هم براش نیست. یعنی نظریه ای با پایه های تجربی و علمی قوی تر نداریم.
    درست ولی این رو هم میتونیم قبول کنیم که اگر دانشمندان تا حد زیادی به این نظریه اعتماد نداشتند به سراغ نظریه های دیگری میرفتند و برروی نظریه های دیگری کار میکردند و نهایتا نظریه واحد وکاملتری ارایه مدادند
    و مورد بعدی این که علم ژنتیک و زیست شناسی به پیشرفت نظریه تکامل کمک کرده نه به اثبات ان
    والبته در مورد فسیل ها کاملا با شما مخالف هستم به علت این که بعضی (دانشمندان) معتقدند فسیل هایی که برای اثبات نظریه داروین موجود هست ساختگی و دستکاری شده است
    ممنون
    امضای ایشان
    در زمین عشقی نیست!!!
    آسمان را دریاب
    ....

15. 6 کاربر مقابل از Astro_M111 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #9
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Astro_M111 نمایش پست ها
    با سلام

درست ولی این رو هم میتونیم قبول کنیم که اگر دانشمندان تا حد زیادی به این نظریه اعتماد نداشتند به سراغ نظریه های دیگری میرفتند و برروی نظریه های دیگری کار میکردند و نهایتا نظریه واحد وکاملتری ارایه مدادند
    و مورد بعدی این که علم ژنتیک و زیست شناسی به پیشرفت نظریه تکامل کمک کرده نه به اثبات ان
    والبته در مورد فسیل ها کاملا با شما مخالف هستم به علت این که بعضی (دانشمندان) معتقدند فسیل هایی که برای اثبات نظریه داروین موجود هست ساختگی و دستکاری شده است
    ممنون
    سلام دوباره خدمت شما

اتفاقا بسیاری از دانشمندان در طول تاریخ با این نظریه مخالف بودند و به دنبال نظریات دیگر رفتند. این نظریه خیلی چالش برانگیز داشت و شاید تعداد مخالفین در ابتدا چندین برابر موافقینش بود. بعد به مرور زمان تعداد موافقین زیاد شد (با افزایش شواهد علمی) و تعداد مخالفین کم شد (چون نمی تونستند نظریه بهتر و جامع تری ارائه بدهند) و این شد که امروزه این نظریه به نقطه کنونی رسیده. هنوز هم در برخی موارد بحث و جدلهایی وجود داره و در برخی از نقاط دنیا مخالفین این نظریه خیلی سرسخت هستند اما خب حجم مخالفتها کمتر شده.

این قضیه دستکاری فسیلها را من نشنیده بودم منبع موثقی هم دارید در رابطه باهاش؟ آخه مساله یکی دو تا فسیل نیست فکر کنم تعدادش زیاد باشه.

در هر صورت دوست داریم نظریات مخالفین و موافقین را بشنویم و دو طرف به کمک منابعی که به هم معرفی می کنند و مطالعه می کنند به نتیجه خوبی دست پیدا کنند.

ممنون

17. 13 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #10
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

زیست فرازمینی         
    من پیشنهاد میکنم زیاد در مورد نظریه تکامل داروین بحث نشه. چون همونطور که کتاب داروین به آتش کشیده شد ممکنه اینجا هم مشکل ساز بشه.
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

19. 8 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 1 از 13 1234511 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)