صفحه 3 از 13 نخستنخست 1234567 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 128

موضوع: زیست فرازمینی

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    کاربر برگزیده زمستان 91
    شماره عضویت
    1461
    تشکر شده 2,676 بار در 337 ارسال

Post زیست فرازمینی

با سلام به همه ي آوايي ها
    باتوجه به اينكه در برخي از پست ها و تاپيك ها بحث از مسير اصليش فاصله ميگرفت
    بنده با اجازه از خانوم آسمون اين تاپيك رو ايجاد كردم تا در مورد وجود ارتباط بين نجوم و زيست شناسي بيشتر بحث كنيم
    در مورد اين تاپيك بگم كه اين بحث مكمل دو تاپيك هستش يكي حيات فرازميني و موجودات فضايي چه شكلي هستن؟
    لطفا در اين تاپيك از بحثي كه شروع ميكنيم سعي كنيم بهترين نتيجه گيري رو بگيريم
    اگه اجازه بدين اولين بحث ما در مورد تكامل باشه و يعني اول در مورد زمين باشه و بعد از اون اگه موجودات فضايي وجود دارند چطوري تكامل پيدا كردن آيا تكامل اونا به عقب بوده يا تكاملشون پيش رونده بوده؟

-----------------------------
    پس از ویرایش:
    با توجه به روند تاپیک و هدف بعدی تاپیک که زیست فرازمینی هست بر آن شدیم که با لطف مدیران محترم خانوم آسمون و آقای اکبرنیا اسم تاپیک رو به زیست فرا زمینی تغییر دهیم.
    فقط یک خواهش از دوستانی که در این تاپیک شرکت میکنن دارم لطفا بحث رو تا پایان رسوندن دوره های زمین شناسی ادامه بدیم چون در زیست فرازمینی میخوایم این دوره هارو به دوره های مورد بحث ربط بدیم امید وارم که بحثمون خوب جلو بره و همه دوستان علاقه مند در این تاپیک شرکت کنند .
    ویرایش توسط آسمون : 08-22-2012 در ساعت 02:55 PM

2. Top | #21
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    5157
    تشکر شده 5 بار در 1 ارسال

لزومی نیست که سیر تکامل در سیارات دیگر درست مانند زمین پیش بره ، طبق شرایط بوجود آمده توی سیارهٔ ما،زمین، پستانداران تونستن بهترین سازگاری رو با محیط کسب کنند ، اینکه چرا پستانداران پیچیده‌ترین مغز رو کسب کردن چیزیه که شرایط محیطی‌ آن رو ایجاد کردن ، یعنی‌ هیچ بعید نیست که ما در سیارات دیگه مثلا ماهی‌‌هایی‌ رو ببینیم که مغزی به پیچیدیگی انسان پیدا کردن و شهر‌هایی‌ توی آب برا خودشون شهر‌هایی‌ درست کردن، به نظر من تنها چیزی که باعث برتری ما توی زمین شده مغزو دستمون و نرخ متابولیستمونه ، هر شاخه‌ای از جانداران که این شرایطو دارا باشه بی‌ شک فرمانروای کرهٔ خودش می‌شه

روز بخیر
    امضای ایشان
    بیشتر جمعیت دنیا را ابلهان تشکیل میدهند - آرتور شوپنهاور

3. 5 کاربر مقابل از Siegfried عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #22
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Siegfried نمایش پست ها
    لزومی نیست که سیر تکامل در سیارات دیگر درست مانند زمین پیش بره ، طبق شرایط بوجود آمده توی سیارهٔ ما،زمین، پستانداران تونستن بهترین سازگاری رو با محیط کسب کنند ، اینکه چرا پستانداران پیچیده‌ترین مغز رو کسب کردن چیزیه که شرایط محیطی‌ آن رو ایجاد کردن ، یعنی‌ هیچ بعید نیست که ما در سیارات دیگه مثلا ماهی‌‌هایی‌ رو ببینیم که مغزی به پیچیدیگی انسان پیدا کردن و شهر‌هایی‌ توی آب برا خودشون شهر‌هایی‌ درست کردن، به نظر من تنها چیزی که باعث برتری ما توی زمین شده مغزو دستمون و نرخ متابولیستمونه ، هر شاخه‌ای از جانداران که این شرایطو دارا باشه بی‌ شک فرمانروای کرهٔ خودش می‌شه

روز بخیر
    نظر بسیار جالبی دادید که من هم روی اون زیاد فکر کردم. بنظر من هم لزوماً موجودات هوشمند نباید از خانواده پستانداران باشن. ممکنه سیاره ای وجود داشته باشه که تماماً اقیانوسی باشه (بدون قاره). در این صورت حیات صرفاً در اقیانوس میتونه تکامل پیدا کنه و در نتیجه موجوداتی هوشمند بوجود بیان که شبیه به پریان دریایی هستند. و یا در سیاره ای دیگه موجودات هوشمند از خانواده پرندگان باشند و مثل فرشتگان پرواز کنند. واقعیت همیشه عجیب تر از تخیل است. مطمئناً اگر روزی فضاپیمای بین ستاره ای ساخته شود بشر از عظمت خلقت بهت زده خواهد شد. چرا همیشه موجودات فضایی رو زشت تر از خودمون تصور میکنیم، چه بسا اونها بسیار زیباتر از ما باشند.
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

5. 8 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #23
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1200
    تشکر شده 487 بار در 70 ارسال

سینوسوروپتریکس:
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c5/Sinosauropteryxfossil.jpg

کائودیپتریکس:
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/de/Sinornithosaurus_IVPP_V12811.jpg/800px-Sinornithosaurus_IVPP_V12811.jpg

میکرورپتور ژائویانوس:
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/af/Microraptor_gui_holotype.png/800px-Microraptor_gui_holotype.png

NGMC 91 (هنوز نامگذاری نشده):
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c1/Sinornithosaurus_Dave_NGMC91.jpg/324px-Sinornithosaurus_Dave_NGMC91.jpg

جینفنگوپتریکش الگانس:
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b7/Jinfengopteryx_elegans_2.JPG

آمبولوستوس (فسیل میانی تکامل نهنگ های امروزی):
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/85/Ambulocetus_natans.jpg/800px-Ambulocetus_natans.jpg

تیک تالیک (فسیل میانی تکامل جاندار چهارپا از ماهی)
    http://en.wikipedia.org/wiki/File:Tiktaalik_belgium_II.jpg

تکامل جاندار چهارپا از ماهی:
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/42/Fishapods.png/800px-Fishapods.png

امیدوارم عکس های بالا برای دوستان مفید باشه. البته عکس های خیلی بیشتری از موجودات بیشتری هست نمیشد همه رو اینجا قرار بدم. ضمناً یک توضیح هم در مورد کمیاب بودن فسیل های میانی بدم و اون اینکه تعداد گونه های کشف شده توسط فسیل ها فقط 5 درصد گونه های زنده در حال حاضره و این بیانگر این مطلبه که تعداد گونه های کشف شده در فسیل ها بسیار کمتر از 1 درصد تمام گونه هاییه که بر روی زمین زندگی کردند.

اینهمه فسیل از موجودات باستانی و تعداد بسیار زیادی که هنوز کشف نشده و شاید هرگز کشف نشن؛ در تعجبم چطور تمام این ها رو وقتی با تاریخسنجی رادیویی تعیین سن میکنن همواره فسیل های ساده تر در ابتدا و فسیل های پیشرفته تر در انتهای محور زمان قرار میگیرن؟ آیا این غیر از تکامل داروینه؟!!!

[SIZE=3]لطفاً بجای تصمیم گیری از روی تعصبات مذهبی کمی علمی تر با قضیه برخورد کنید. مطمئناً هیچ مذهبی کامل تر از علم نیست. من که معجزه ای از مذهب ندیدم ولی هر روز معجزات رو در آسمان و روی زمین توسط علم میبینم.SIZE]]

سلام
    درجواب شمامبنی بر تصمیم گیری از روی تعصبات مذهبی اگر میخواستم وارد مذهب بشم با پرسیدن یه سوال جواب تمام داروینیسم ها را میدادم: به روح اعتقاد دارید؟

اما در مورد عکس ها لازم نبود این تصاویر رو بیارید با نشون دادن یه خفاش هم میشد گفت که پرندگان هم پنجه دارند

حالا شما میتونید بین این همه فسیل بگویید چرا میان حیواناتی که فسیل‌ها گواه بر وجود آنها هستند، و حیوانات همنوعشان در عصر ما، هیچ فسیلِ میانی وجود ندارد؟

البته با توجه به این که بعضی کاربران مدعی مشاجره به جای بحث علمی در این زمینه شدند بهتر است بیشتر به سمت ارتباط بین نجوم وزیست شناسی برویم.
    ممنون
    امضای ایشان
    در زمین عشقی نیست!!!
    آسمان را دریاب
    ....

7. 3 کاربر مقابل از Astro_M111 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #24
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1003
    تشکر شده 3,297 بار در 484 ارسال

البته بنده نظریه تکامل را در تقابل با مذهب و اعتقاد به خلقت خداوند نمی دانم.
    خود تکامل نوعی خلقت خداوند است. اصولا ماده ذاتاً هر لحظه در حال خلقت و تغییر و تحول است (حرکت جوهری). و هیچ حرکت و تغییری در عالم رخ نمی دهد مگر به اراده خداوند و اگر ما بتوانیم برای این حرکت و تغییر، نظم و قانونی بیابیم هیچ منافاتی با خلقت خداوند ندارد چون هم اوست که نظم را در جهان مقرر ساخته.
    من تعجب می کنم که بعضی اصرار دارند نظم را به طبیعت نسبت دهند و بی نظمی را به خداوند!! مگر خداوند نعوذ بالله صفتی به نام بی نظمی دارد و کارش مداخله در نظام هستی است؟؟!

اما در مورد نظریه تکامل از منظر علمی و جدای از بحث مذهبی چند سوال دارم (البته باید بگویم من زیست شناسی بلد نیستم فقط سوالاتی است که در ذهنم می آید.)

1. طبق اصل انتخاب طبیعی در هر نسل می بایست افراد ضعیفتر از بین بروند و فقط افراد قوی تر و کامل تر باقی بمانند. یعنی نسل بجا مانده پس از میلیونها سال فقط باید شامل افراد برتر باشد و نباید افراد اولیه در آن وجود داشته باشند. مثلا اگر فرض کنیم اجداد انسانها حیواناتی شبیه میمون بوده باشند الان نباید آنها وجود داشته باشند.
    حال سوالی که مطرح می شود این است که در هر نسل چند درصد افراد به برتری می رسند؟ مطمئنا این افراد کمتر از 50 درصد هستند چرا که اغلب افراد تغییر چندانی ندارند و افرادی هم که تغییر می یابند اغلب دچار تغییر مخرب و نابودگر می شوند و تنها درصد کمی به تغییر مثبت و سازنده دست می یابند. بنابراین یک مشکل اینجا پیش می آید و آن این که: در یک نسل افراد بسیاری کشته می شوند و فقط قشر مرفه و توانمند باقی می مانند با این وجود باید جمعیت نسل به مرور زمان کاهش یابد نه افزایش. در حالی که ما همواره شاهد افزایش نسل هستیم نه کاهش.

2. تکامل در مورد پیدایش اولین سلول زنده چه توجیهی دارد؟
    اگر تکامل فقط مربوط به بعد از پیدایش موجود زنده هست و برای قبل از آن حرفی ندارد. در اینصورت مهمترین معمای حیات هنوز لاینحل باقی می ماند و یک حلقه مفقوده در زنجیزه تکامل بوجود می آید که آن را دچار گسست می کند.
    تا قبل از پاستور دیدگاه عموم مردم که از زمان ارسطو رواج داشت عقیده به تولد خلق الساعه موجودات بود. یعنی یک موجود زنده می تواند بدون سابقه قبلی و بدون پدر و مادر، یکدفعه از دل طبیعت متولد شود (زیست زایی). اما پاستور آمد و با چندین آزمایش این فرضیه را رد کرد و نشان داد که یک موجود جاندار نمی تواند از موجودات بی جان بوجود آید.
    او با این آزمایش فکر کرد مسئله را حل کرده اما در حقیقت وارد یک مشکل بزرگتری شد. پس از رد تولد خلق الساعه سوال اصلی این بود که اگر موجودات زنده از موجودات بی جان بوجود نمی آیند پس از کجا آمده اند؟
    پاستور در پاسخ این سوال ماند نمی توانست بپذیرد که اولین موجود زنده از مواد بی جان خلق شده باشد بنابراین تنها جواب او این بود که حیات ازلی است یعنی همیشه بوده است!!
    اما پس از او داروین بار دیگر فرضیه خلق الساعه را به گونه ای دیگر مطرح کرد. به عقیده داروین خلق الساعه هم اکنون در لابلای لجن زار ها و در کف اقیانوسها مرتب در حال وقوع است اما قبل از آنکه به بلوغ برسد توسط موجودات دیگر از بین می رود.
    یعنی امکان این هست که در یک محیط آرام و امن موجودی از دل طبیعت خلق شود و رشد کند بدون آنکه در نتیجه تکامل موجودی قبل از خود باشد. بنابراین داروین خود نظریه خود را بدینگونه مخدوش می کند.

3. چرا انسان از همه حیوانات باهوش تر و متکامل تر است. در حالیکه سن انسان از بقیه حیوانات کمتر است و فرصت کمتری برای تکامل نسبت به آنها داشته. (فکر کنم انسان قدمتی 3 میلیون ساله داره در حالیکه حیوانات بیش از 100 میلیون سال پیش نیز بوده اند و یا ماهیها که سن بیشتری از حیوانات دارند.)

4. تکامل یعنی چه؟
    آیا تکامل مربوط به پیشرفت قوای جسمی است یا پیشرفت نیروی فکر و تکامل مغز؟ آیا یک حشره کوچک مثل زنبور عسل که دست به مهندسی خارق العاده ای در ساخت کندو می زند متکامل تر است یا یک دایناسور غول پیکر که فقط هنر بلعیدن دارد؟
    اگر بپذیریم که سیر تکامل به سمت هوشمندی جانواران است. پس چه لزومی دارد که افراد ضعیف توسط افراد قوی از بین بروند؟ هوشمندی موجب پیدایش تمدن و زندگی اجتماعی می شود به گونه ای که هم افراد ضعیف و هم افراد قوی در کنار هم زندگی مسالمت آمیزی داشته باشند. به عبارتی انتخاب طبیعی دیگر معنا ندارد.

...

ویرایش توسط smhm : 08-01-2012 در ساعت 12:39 PM

9. 4 کاربر مقابل از smhm عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #25
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153

خب من تقریباً همه توضیحات خودم رو بطور خیلی خلاصه دادم و بیشتر از اون بحث تکراری و بی نتیجه ست. تکامل داروین همه چیز رو از سوپ بنیادین تا انسان بخوبی توجیه میکنه و علم بیوشیمی هم همواره تأیید کننده این نظریه هست و خواهد بود. فقط با یک مثال همینقدر میگم که در حال حاضر در بعضی از آزمایشگاه های اصلاح نباتات (از جمله ایران) نهال گیاهان رو در معرض تابش اشعه ی ایکس قرار میدن تا گیاهان دچار جهش ژنتیکی بشن. در مرحله ی بعد از بین گیاهان جهش یافته گیاهی رو که جهش ژنتیک مطلوب درش ایجاد شده رو جدا میکنن و بقیه که عمدتاً دچار جهش های مضر و بیمارگونه میشن رو از بین میبرن. بدین ترتیب نسل هایی از گیاهان بوجود میاد که صفات منحصر بفردی دارن. این در واقع نوعی تکامل مصنوعی بحساب میاد.

به روح هم اعتقاد دارم اما نه اون طور که دیگران اعتقاد دارن. به نظر من برای داشتن درک صحیح از واقعیت باید خودمون رو از بعضی از محدودیت ها آزاد کنیم. با زمینه ی فکری ثابت و تغییر ناپذیر قبلی هرگز نمیتونیم واقعیت جهان رو پیدا کنیم.

ترجیح میدم بحث تکامل موجودات فضایی رو که در بالا بود ادامه بدم.
    امضای ایشان
    Benjamin Franklin

11. 3 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #26
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba نمایش پست ها
    با سلام
    نکاتی درباره تکامل:1تکامل به معنای کسب صفات وویژگیهای مورفولوژیک وفیزیولوژیک پیچیده تر نیست بلکه کسب ویژگیهای جدید است.
    2-تکامل در یک یا چند نسل محدود اتفاق نمی افتد.3-در تکامل هر دو عامل وراثت ومحیط نقش دارند.4-وراثت (جهشها - نوترکیبی ژنی وگامتی) موتور محرکه ومحیط جهت دهنده تکامل هستند.
    5-در محیط فاقد تغییرات تکامل به واسطه وراثت به کندی ویا صفر می شود.6-تغییرات در گونه ها به واسطه تغییرات محیطی رخ می دهد.7-منظور از محیط تمام عوامل زنده وغیر زنده اطراف هستند.
    8-وضعیت زمین در طول عمرش هیچگاه ثابت نبوده وتغییرات ژنتیکی نیز دائما رخ می دهند.9-جهشهای و نوترکیبیهای مفید آنهایی اند که توانایی های موجود زنده را در برابر تغییرات محیطی افزایش می دهند.
    10-بنابر این تکامل وجود داشته ودارد وخواهد داشت .

در ادامه مطلب مربوط به تکامل موجودات فضائی چون همه قوانین فیزیکی وشیمیائی عالم در همه جا یکسان هستند پس اگر بذرهای اولیه حیات در هر سیاره ای شکل گرفت همین قوانین بر آنها نیز اعمال خواهد شد.
    البته لزوما نه به همان روندی که در زمین رخ داده. ممکن است حتی ماده سیال و حلال مربوط به حیات وشکل گیری آن مثلا آب نباشد. یا دمای بهینه آنجا با زمین فرق داشته باشد .مهمترین مسئله روند شارش انرژی در بدن آن موجودات زنده است که باید از یک الگوی منظم وکنترل شده پیروی کند.مثلا آمونیاک که یک ملکول شیمیائی با ویژگیهای نزدیک آب است می تواند به عنوان محیط زمینه حیات در سیاره ای که دمای سطحی آن کمتر از دمای جوش آمونیاک است(35-) شکل گیرد .البته نظر شخصی من است ومنتظر انتقادات شما عزیزان هستم.
    در مورد حیات بر پایه آمونیاک بنظر من امکان پذیر نیست. آمونیاک خصلت قلیایی بسیار زیادی داره که باعث تداخل کردن اون با واکنش ها و ساختارهای بیوشیمیایی از جمله پروتئین ها میشه. آمونیاک با پروتون دار شدن، کاتیون پایدار آمونیوم رو تشکیل میده که تمایل به تشکیل دادن نمک رو داره و همچنین براحتی نمیشه پروتون رو ازش پس گرفت. برای وجود حیات ما به محیطی خنثی احتیاج داریم تا واکنش ها در مسیر درست و بدون تداخل مایع زمینه انجام بشه؛ از این لحاظ آب حرف اول رو میزنه چون با داشتن ساختاری بسیار پایدار در حالی که سایر مولکول ها رو در بطن خودش در موقعیت مناسب برای واکنش قرار میده خودش بندرت در واکنشی شرکت میکنه مگر با استفاده از کاتالیزور و آنزیم. بنظر من آب تنها مایعه که میتونه منشاء حیات باشه ولی با این حال شاید بشه حیات رو در مایعاتی نظیر متانول هم جستجو کرد که از لحاظ شیمیایی از مشتقات آلی آب بشمار میاد.
    امضای ایشان
    Benjamin Franklin

13. 2 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #27
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    کاربر برگزیده زمستان 91
    شماره عضویت
    1461

نقل قول نوشته اصلی توسط smhm نمایش پست ها
    البته بنده نظریه تکامل را در تقابل با مذهب و اعتقاد به خلقت خداوند نمی دانم.
    خود تکامل نوعی خلقت خداوند است. اصولا ماده ذاتاً هر لحظه در حال خلقت و تغییر و تحول است (حرکت جوهری). و هیچ حرکت و تغییری در عالم رخ نمی دهد مگر به اراده خداوند و اگر ما بتوانیم برای این حرکت و تغییر، نظم و قانونی بیابیم هیچ منافاتی با خلقت خداوند ندارد چون هم اوست که نظم را در جهان مقرر ساخته.
    من تعجب می کنم که بعضی اصرار دارند نظم را به طبیعت نسبت دهند و بی نظمی را به خداوند!! مگر خداوند نعوذ بالله صفتی به نام بی نظمی دارد و کارش مداخله در نظام هستی است؟؟!

اما در مورد نظریه تکامل از منظر علمی و جدای از بحث مذهبی چند سوال دارم (البته باید بگویم من زیست شناسی بلد نیستم فقط سوالاتی است که در ذهنم می آید.)

1. طبق اصل انتخاب طبیعی در هر نسل می بایست افراد ضعیفتر از بین بروند و فقط افراد قوی تر و کامل تر باقی بمانند. یعنی نسل بجا مانده پس از میلیونها سال فقط باید شامل افراد برتر باشد و نباید افراد اولیه در آن وجود داشته باشند. مثلا اگر فرض کنیم اجداد انسانها حیواناتی شبیه میمون بوده باشند الان نباید آنها وجود داشته باشند.
    حال سوالی که مطرح می شود این است که در هر نسل چند درصد افراد به برتری می رسند؟ مطمئنا این افراد کمتر از 50 درصد هستند چرا که اغلب افراد تغییر چندانی ندارند و افرادی هم که تغییر می یابند اغلب دچار تغییر مخرب و نابودگر می شوند و تنها درصد کمی به تغییر مثبت و سازنده دست می یابند. بنابراین یک مشکل اینجا پیش می آید و آن این که: در یک نسل افراد بسیاری کشته می شوند و فقط قشر مرفه و توانمند باقی می مانند با این وجود باید جمعیت نسل به مرور زمان کاهش یابد نه افزایش. در حالی که ما همواره شاهد افزایش نسل هستیم نه کاهش.

2. تکامل در مورد پیدایش اولین سلول زنده چه توجیهی دارد؟
    اگر تکامل فقط مربوط به بعد از پیدایش موجود زنده هست و برای قبل از آن حرفی ندارد. در اینصورت مهمترین معمای حیات هنوز لاینحل باقی می ماند و یک حلقه مفقوده در زنجیزه تکامل بوجود می آید که آن را دچار گسست می کند.
    تا قبل از پاستور دیدگاه عموم مردم که از زمان ارسطو رواج داشت عقیده به تولد خلق الساعه موجودات بود. یعنی یک موجود زنده می تواند بدون سابقه قبلی و بدون پدر و مادر، یکدفعه از دل طبیعت متولد شود (زیست زایی). اما پاستور آمد و با چندین آزمایش این فرضیه را رد کرد و نشان داد که یک موجود جاندار نمی تواند از موجودات بی جان بوجود آید.
    او با این آزمایش فکر کرد مسئله را حل کرده اما در حقیقت وارد یک مشکل بزرگتری شد. پس از رد تولد خلق الساعه سوال اصلی این بود که اگر موجودات زنده از موجودات بی جان بوجود نمی آیند پس از کجا آمده اند؟
    پاستور در پاسخ این سوال ماند نمی توانست بپذیرد که اولین موجود زنده از مواد بی جان خلق شده باشد بنابراین تنها جواب او این بود که حیات ازلی است یعنی همیشه بوده است!!
    اما پس از او داروین بار دیگر فرضیه خلق الساعه را به گونه ای دیگر مطرح کرد. به عقیده داروین خلق الساعه هم اکنون در لابلای لجن زار ها و در کف اقیانوسها مرتب در حال وقوع است اما قبل از آنکه به بلوغ برسد توسط موجودات دیگر از بین می رود.
    یعنی امکان این هست که در یک محیط آرام و امن موجودی از دل طبیعت خلق شود و رشد کند بدون آنکه در نتیجه تکامل موجودی قبل از خود باشد. بنابراین داروین خود نظریه خود را بدینگونه مخدوش می کند.

3. چرا انسان از همه حیوانات باهوش تر و متکامل تر است. در حالیکه سن انسان از بقیه حیوانات کمتر است و فرصت کمتری برای تکامل نسبت به آنها داشته. (فکر کنم انسان قدمتی 3 میلیون ساله داره در حالیکه حیوانات بیش از 100 میلیون سال پیش نیز بوده اند و یا ماهیها که سن بیشتری از حیوانات دارند.)

4. تکامل یعنی چه؟
    آیا تکامل مربوط به پیشرفت قوای جسمی است یا پیشرفت نیروی فکر و تکامل مغز؟ آیا یک حشره کوچک مثل زنبور عسل که دست به مهندسی خارق العاده ای در ساخت کندو می زند متکامل تر است یا یک دایناسور غول پیکر که فقط هنر بلعیدن دارد؟
    اگر بپذیریم که سیر تکامل به سمت هوشمندی جانواران است. پس چه لزومی دارد که افراد ضعیف توسط افراد قوی از بین بروند؟ هوشمندی موجب پیدایش تمدن و زندگی اجتماعی می شود به گونه ای که هم افراد ضعیف و هم افراد قوی در کنار هم زندگی مسالمت آمیزی داشته باشند. به عبارتی انتخاب طبیعی دیگر معنا ندارد.

...

سلام
    ببینید بحث تکامل در همه صادق هستش و ما نمیتونیم که بگیم مثلا یه حیوون چون ضعیف هستش پس شایسته ی زندگی نیست شاید صفاتی که اون حیوون از خودش بروز میده مغلوب باشه و نهفته اما میتونه تا چندین سال زندگی کنه مثلا شما پستانداران کوچیک رو در نظر بگیرید که در دوره ی کرتاسه زندگی میکرده حالا اون پستاندار کوچیک و ضعیف اومده از دایناسوری که چنیدن برابر اونه سازگاری پیدا کرده
    اما در مورد اولین سلول زنده مراجعه کنید به حیات فرازمینی هوشمند تا جوابتون رو از نوشته ی آقای اکبر نیا بگیرید
    امضای ایشان

به یاد ستار خان یگانه قهرمان آزادی ایران

15. 2 کاربر مقابل از nakhodaye aseman عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #28
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    923
    تشکر شده 2,060 بار در 207 ارسال

سلام
    یه چندتا نکته و سوالو اینا درمورد روند تاپیک:
    1-سرعت خیلی زیاده و پستا اکثرا خیلی طولانین!
    2-خیلی همه چی پراکندس!
    3-اینجا دقیقا هدف چیه؟مثه اون دوتا تاپیک قبلی باز معلوم نیست چی به چیه!!!

درمورد صحبتایی که تا الان شد:

خفاش جزو پرندگان نیست، پستانداره!

همون طور که آقای اکبرنیا گفتن تکامل به عقب معنی نداره!اگه شرایط تغییر کنه و بشه مثه شرایط محیطی شونصد سال پیش، موجودات شروع میکنن به سازگار شدن با شرایط جدید که بازم انگار دارن تکامل پیدا میکنن در جهت سازگاری با این شرایط!
    و این دلیل نمیشه چون ویژگی هایی که مثلا یه موجودی قبلا داشته و این موجود جدید دوباره پیدا کرده بگیم تکامل به عقب داره!اتفاقا به این تکامل اگه درست یادم باشه میگن تکامل همگرا!(هر وقت تونستم میرم چک میکنم که اشتباه نگفته باشم! )

در مورد پیچیدگی و تکامل هم باید بگم این دوتا باهم فرق میکنن!(قبلا هم گفتم تکراریه)
    شاید ما از یه مثلا موریانه پیچیده تر باشیم ولی تکامل جفتمون در یه حده!
    تکامل با سازگاری هم فرق داره:
    من و یه دلفین به یه اندازه تکامل یافتیم ولی سازگاری دلفین تو آب خیلی بیشتر از منه!!!(سازگاری بر اساس محیط تعریف میشه!)

و آخرین چیزی که میخوام بگم:الانم کلی گونه ی جدید به وجود میاد و کلی هم منقرض میشه!اگه شما نمیبینین دلیل نمیشه حرفای داروین غلط باشه!!!

فعلا همینا در مورد حرفایی که زده شده بود یادم مونده!البته یه چندتا هم درمورد داروین و مذهب و ... هم بود که قرار شده درموردش حرف نزنیم دیگه
    امضای ایشان
    من شکوفایی گل های امیدم را در رویاها میبینم
    وندایی که به من میگوید:
    گرچه شب تاریک است،
    دل قوی دار سحر نزدیک است...

17. 15 کاربر مقابل از BigBang عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #29
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    کاربر برگزیده زمستان 91
    شماره عضویت
    1461

زیست فرازمینی شکل‌های زیست در جاهای غیر از کره زمین است.

این مسئله که آیا زیست آلی در جای دیگری از جهان وجود دارد و اینکه آیا ممکن است تمدن ماوراء زمینی وجود داشته باشد، موضوع مهمی برای دانشمندان و عموم مردم بوده‌است. با وجود چنین واقعیتی که هیچ موجود زنده‌ای در خارج از سیاره ما کشف نشده، علوم طبیعی جدید به قدری پیشرفت نموده‌اند که اکنون می‌توان این مسئله را بر مبنای علمی استواری بنیان نهاد. پژوهش‌هایی در این مورد به وسیله دانشمندانی که در بسیاری از زمینه‌ها فعالیت دارند، در دست اجرا است.
    علل امکان وجود زندگی فرازمینی

ابتدا به نظر می‌آید که اطلاعات علمی موجود، امکان پخش گسترده حیات هوشمند در جهان را کاملاً تصدیق می‌نماید. اولا اگر موجودات زنده به طور طبیعی ضمن تکامل سیاره ما در زمین به وجود آمده‌اند، چنین تصوری منطقی است که تکامل مشابهی می‌تواند در اجسام فضایی دیگر از نوع زمین صورت گیرد. نکته دوم نیز این است که کربن که اساس شیمیایی ماده زنده است، یکی از فراوان‌ترین عناصر در جهان است. نکته سوم بدین شرح است که به وسیله روش اخترشناسی مولکولی ثابت گردیده سنتز مولکولهای آلی پیچیده که از آن حیات آلی می‌تواند به وجود آید، در توده‌های گاز و گرد و غباری که فضای بین ستاره‌ای را اشغال نموده‌اند، انجام می‌گیرد. ولی تمام این مطالب در قلمرو استدلال نظری هستند، بگونه‌ای که واقعیت این مسئله بسیار پیچیده‌تر است.
    منبع ویکی پدیا
    راستش اینا قسمتی از یک مقاله بود که گذاشتم تا ما خودمون با یه تحقیق و بررسی کاملش کنیم
    و در مورد حیات فرازمینی هم صحبت هایی کنیم راستی این مقاله در مورد زیست حیات فرازمینی هستش
    ویرایش توسط آسمون : 08-01-2012 در ساعت 09:47 PM
    امضای ایشان

19. 4 کاربر مقابل از nakhodaye aseman عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #30
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    کاربر برگزیده زمستان 91
    شماره عضویت
    1461

زیست فرازمینی         
    نقل قول نوشته اصلی توسط BigBang نمایش پست ها
    سلام
    !
    3-اینجا دقیقا هدف چیه؟مثه اون دوتا تاپیک قبلی باز معلوم نیست چی به چیه!!!
    اینجا هدف از بحث اول در مورد تکامل زمین و زمینی بوده تا مقدمه ای بشه برای تکامل در سیارات دیگه ولی مثل اینکه به دور باطل وارد شدیم
    اما از این به بعد روی یک مبحث تمرکز میکنیم و از پراکنده گویی می پرهیزینم
    ویرایش توسط آسمون : 08-02-2012 در ساعت 01:59 PM دلیل: املایی
    امضای ایشان

21. 6 کاربر مقابل از nakhodaye aseman عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 3 از 13 نخستنخست 1234567 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)