صفحه 2 از 13 نخستنخست 12345612 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 128

موضوع: زیست فرازمینی

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    کاربر برگزیده زمستان 91
    شماره عضویت
    1461
    تشکر شده 2,676 بار در 337 ارسال

Post زیست فرازمینی

با سلام به همه ي آوايي ها
    باتوجه به اينكه در برخي از پست ها و تاپيك ها بحث از مسير اصليش فاصله ميگرفت
    بنده با اجازه از خانوم آسمون اين تاپيك رو ايجاد كردم تا در مورد وجود ارتباط بين نجوم و زيست شناسي بيشتر بحث كنيم
    در مورد اين تاپيك بگم كه اين بحث مكمل دو تاپيك هستش يكي حيات فرازميني و موجودات فضايي چه شكلي هستن؟
    لطفا در اين تاپيك از بحثي كه شروع ميكنيم سعي كنيم بهترين نتيجه گيري رو بگيريم
    اگه اجازه بدين اولين بحث ما در مورد تكامل باشه و يعني اول در مورد زمين باشه و بعد از اون اگه موجودات فضايي وجود دارند چطوري تكامل پيدا كردن آيا تكامل اونا به عقب بوده يا تكاملشون پيش رونده بوده؟

-----------------------------
    پس از ویرایش:
    با توجه به روند تاپیک و هدف بعدی تاپیک که زیست فرازمینی هست بر آن شدیم که با لطف مدیران محترم خانوم آسمون و آقای اکبرنیا اسم تاپیک رو به زیست فرا زمینی تغییر دهیم.
    فقط یک خواهش از دوستانی که در این تاپیک شرکت میکنن دارم لطفا بحث رو تا پایان رسوندن دوره های زمین شناسی ادامه بدیم چون در زیست فرازمینی میخوایم این دوره هارو به دوره های مورد بحث ربط بدیم امید وارم که بحثمون خوب جلو بره و همه دوستان علاقه مند در این تاپیک شرکت کنند .
    ویرایش توسط آسمون : 08-22-2012 در ساعت 02:55 PM

2. Top | #11
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1200
    تشکر شده 487 بار در 70 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط پیمان اکبرنیا نمایش پست ها
    سلام دوباره خدمت شما

اتفاقا بسیاری از دانشمندان در طول تاریخ با این نظریه مخالف بودند و به دنبال نظریات دیگر رفتند. این نظریه خیلی چالش برانگیز داشت و شاید تعداد مخالفین در ابتدا چندین برابر موافقینش بود. بعد به مرور زمان تعداد موافقین زیاد شد (با افزایش شواهد علمی) و تعداد مخالفین کم شد (چون نمی تونستند نظریه بهتر و جامع تری ارائه بدهند) و این شد که امروزه این نظریه به نقطه کنونی رسیده. هنوز هم در برخی موارد بحث و جدلهایی وجود داره و در برخی از نقاط دنیا مخالفین این نظریه خیلی سرسخت هستند اما خب حجم مخالفتها کمتر شده.

این قضیه دستکاری فسیلها را من نشنیده بودم منبع موثقی هم دارید در رابطه باهاش؟ آخه مساله یکی دو تا فسیل نیست فکر کنم تعدادش زیاد باشه.

در هر صورت دوست داریم نظریات مخالفین و موافقین را بشنویم و دو طرف به کمک منابعی که به هم معرفی می کنند و مطالعه می کنند به نتیجه خوبی دست پیدا کنند.

ممنون
    وبازهم سلام و تشکر بابت توجهتون

خب من در مورد ثبت فسیلی نوشته زیر که از خود داروین هست را میارم:
    ثبت و تاریخچه فسیلی نمی تواند از منظر تکوین مورد بررسی قرار بگیرد. "چر اگر انواع، از سایر انواع و به وسیله ویژگی های توارثی برتر ریشه می گیرند، ما همه جا شاهد گونه های بی شمار تغییر یافته و دگردیسی شده نیستیم؟چرا انواع که ما آنها را به خوبی سامان یافته می بینیم، در تعارض و گسیختگی نیستند؟ گونه های دگرگون شده بی شمار باید وجود می داشتند، اما چرا ما آنها را در مقیاس های بی پایان و بی شمار، جاسازی شده در پوسته زمین نمی یابیم؟... پس چرا هرگونه زمین شناختی، یک قشر سلولی پر از چنین پیوندهای مداخله گری نیست؟ زمین شناسی مطمئناً این حلقه برتری وراثتی ژنتیکی را نشان نمی دهد؛ و این مطمئناً جدی ترین و روشن ترین مخالفتی است که می تواند با فرضیه من انجام شود." (چارلز داروین، منشا انواع؛ صفحات 172تا280)
    ودرادامه توسط هارون یحیی: سال پیش، داروین این سؤال را مطرح می کند که چرا نمونه های دگرگون شده یافت نمی شوند، و داروینیست ها امروز همچنان در پی پاسخ این سؤال هستند. در نتیجه، پاسخ روشن خواهد بود. این نمونه ها یافت نمی شوند چرا که اصلاً وجود ندارند. بیش از 100 میلیون فسیل تا به امروز کشف شده است، اما هرگز ثابت نشده که حتی یکی از آنها هم از دیگری ریشه گرفته و در یک توالی ژنتیکی، نزول کرده و به عبارت دیگر، نمو و تکوین یافته است. تاریخچه و ساختارشناسی فسیل ها نشان می دهد که موجودات زنده به ناگهان ظاهر شده، و به عبارت دیگر خلق شده اند و تا ده ها میلیون سال، بدون تغییر باقی مانده اند. یعنی اصلاً هرگز مراحل تکوین و تکامل را پشت سر نگذاشته اند.

همون جور که متوجه شدید منبع من کتاب نیرنگ تکامل هارون یحیی و دانشمندان دیگه وسخن های پراکنده عده دیگر و همین طور منطق خودم هست.

ادامه متن بالا هم رو میتونید اینجا مشاهده کنید: http://anti-darwinism.blogfa.com/

ممنون
    امضای ایشان
    در زمین عشقی نیست!!!
    آسمان را دریاب
    ....

3. 5 کاربر مقابل از Astro_M111 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #12
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Astro_M111 نمایش پست ها
    وبازهم سلام و تشکر بابت توجهتون

خب من در مورد ثبت فسیلی نوشته زیر که از خود داروین هست را میارم:
    ثبت و تاریخچه فسیلی نمی تواند از منظر تکوین مورد بررسی قرار بگیرد. "چر اگر انواع، از سایر انواع و به وسیله ویژگی های توارثی برتر ریشه می گیرند، ما همه جا شاهد گونه های بی شمار تغییر یافته و دگردیسی شده نیستیم؟چرا انواع که ما آنها را به خوبی سامان یافته می بینیم، در تعارض و گسیختگی نیستند؟ گونه های دگرگون شده بی شمار باید وجود می داشتند، اما چرا ما آنها را در مقیاس های بی پایان و بی شمار، جاسازی شده در پوسته زمین نمی یابیم؟... پس چرا هرگونه زمین شناختی، یک قشر سلولی پر از چنین پیوندهای مداخله گری نیست؟ زمین شناسی مطمئناً این حلقه برتری وراثتی ژنتیکی را نشان نمی دهد؛ و این مطمئناً جدی ترین و روشن ترین مخالفتی است که می تواند با فرضیه من انجام شود." (چارلز داروین، منشا انواع؛ صفحات 172تا280)
    ودرادامه توسط هارون یحیی: سال پیش، داروین این سؤال را مطرح می کند که چرا نمونه های دگرگون شده یافت نمی شوند، و داروینیست ها امروز همچنان در پی پاسخ این سؤال هستند. در نتیجه، پاسخ روشن خواهد بود. این نمونه ها یافت نمی شوند چرا که اصلاً وجود ندارند. بیش از 100 میلیون فسیل تا به امروز کشف شده است، اما هرگز ثابت نشده که حتی یکی از آنها هم از دیگری ریشه گرفته و در یک توالی ژنتیکی، نزول کرده و به عبارت دیگر، نمو و تکوین یافته است. تاریخچه و ساختارشناسی فسیل ها نشان می دهد که موجودات زنده به ناگهان ظاهر شده، و به عبارت دیگر خلق شده اند و تا ده ها میلیون سال، بدون تغییر باقی مانده اند. یعنی اصلاً هرگز مراحل تکوین و تکامل را پشت سر نگذاشته اند.

همون جور که متوجه شدید منبع من کتاب نیرنگ تکامل هارون یحیی و دانشمندان دیگه وسخن های پراکنده عده دیگر و همین طور منطق خودم هست.

ادامه متن بالا هم رو میتونید اینجا مشاهده کنید: http://anti-darwinism.blogfa.com/

ممنون
    آقای داروین اگر هم در کتابشون چنین حرفی زدن مربوط به زمانی میشه که هنوز خیلی مسائل از جمله علم ژنتیک بصورت ناشناخته باقی مونده بود و صرفاً از روی شباهت های ظاهری قصد طبقه بندی و شناخت گونه ها رو داشتن و حتی گونه های زنده هم هنوز بطور کامل شناخته نشده بودن چه برسد به فسیل ها. در مورد فسیل های میانه و نمونه های دگرگون شده باید بگم که احتیاجی به فسیل نیست و در طبیعت زنده همه مدارک بوفور هست. جانداری مانند پلاتیپوس در عین حال که مانند پرندگان منقار داره و تخم گذاری میکنه در عین حال مثل یک پستاندار به بچه اش شیر میده. در بین فسیل ها هم موجودات میانه و دگرگونی زیادی کشف شده و مهمترینشون آرکئوپتریکسه که نه فقط یک نمونه بلکه چندین فسیل از این جانور کشف شده (البته به قول ضد داروینی ها واسش پر کشیدن!). بجز آرکئوپتریکس حدود 33 گونه دایناسور پردار کشف شده. نباید انتظار داشته باشید پـر یا موی دایناسوری که میلیون ها سال پیش منقرض شده بخوبی در سنگ ها مشخص باشه. حتی اگر یک مرغ رو هم بکشید و چال کنید بعد از چند سال بجز استخوان چیز دیگری ازش نمیمونه. دلیلش هم اینه که پـَـر از جنس پروتئینه در حالی که قسمت زیادی از استخوان از ماده معدنی فسفات کلسیم تشکیل شده. از لحاظ علم ژنتیک هم اگه بررسی کنید همه چیز اثبات کننده نظریه داروینه.

خب از مدیران و اعضای سایت میخوام جهت بحث رو عوض کنن و بجای مشاجره کردن سر قضیه تکامل به سراغ همون بیوکسمولوژی که ابتدای کار بحث شد بریم. پیشنهاد میکنم از احتمال وجود حیات در منظومه شمسی بحث کنیم. حالا چه توسط نظریه تکامل خلق شده باشن چه توسط خداوند مهم نیست. مهم اینه که بررسی کنیم ببینیم کجاها امکان داره حیات زنده بمونه.
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

5. 2 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #13
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1200
    تشکر شده 487 بار در 70 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen4465 نمایش پست ها
    آقای داروین اگر هم در کتابشون چنین حرفی زدن مربوط به زمانی میشه که هنوز خیلی مسائل از جمله علم ژنتیک بصورت ناشناخته باقی مونده بود و صرفاً از روی شباهت های ظاهری قصد طبقه بندی و شناخت گونه ها رو داشتن و حتی گونه های زنده هم هنوز بطور کامل شناخته نشده بودن چه برسد به فسیل ها. در مورد فسیل های میانه و نمونه های دگرگون شده باید بگم که احتیاجی به فسیل نیست و در طبیعت زنده همه مدارک بوفور هست. جانداری مانند پلاتیپوس در عین حال که مانند پرندگان منقار داره و تخم گذاری میکنه در عین حال مثل یک پستاندار به بچه اش شیر میده. در بین فسیل ها هم موجودات میانه و دگرگونی زیادی کشف شده و مهمترینشون آرکئوپتریکسه که نه فقط یک نمونه بلکه چندین فسیل از این جانور کشف شده (البته به قول ضد داروینی ها واسش پر کشیدن!). بجز آرکئوپتریکس حدود 33 گونه دایناسور پردار کشف شده. نباید انتظار داشته باشید پـر یا موی دایناسوری که میلیون ها سال پیش منقرض شده بخوبی در سنگ ها مشخص باشه. حتی اگر یک مرغ رو هم بکشید و چال کنید بعد از چند سال بجز استخوان چیز دیگری ازش نمیمونه. دلیلش هم اینه که پـَـر از جنس پروتئینه در حالی که قسمت زیادی از استخوان از ماده معدنی فسفات کلسیم تشکیل شده. از لحاظ علم ژنتیک هم اگه بررسی کنید همه چیز اثبات کننده نظریه داروینه.

خب از مدیران و اعضای سایت میخوام جهت بحث رو عوض کنن و بجای مشاجره کردن سر قضیه تکامل به سراغ همون بیوکسمولوژی که ابتدای کار بحث شد بریم. پیشنهاد میکنم از احتمال وجود حیات در منظومه شمسی بحث کنیم. حالا چه توسط نظریه تکامل خلق شده باشن چه توسط خداوند مهم نیست. مهم اینه که بررسی کنیم ببینیم کجاها امکان داره حیات زنده بمونه.

باسلام
    در مورد فسیل ارچئوپتریکس وپرهاش باید بدونید که ضد داروینی ها با همین دلیل(پرها) و دلایل دیگر کاملا تکامل دایناسور به پرنده (به قول داروینی ها) را مردود اعلام کردند واین که ارچئوپتریکس یک فرم گذر میانی بوده کاملا اشتباه است وفقط یک پرنده متفاوت با پرندگان امروزبوده که اکنون منقرض شده به همراه دلایلی مثل:خونسرد بودن-استخوان سینه و...) منبع: کتاب نیرنگ تکامل

به هر حال به نظر من هدف این تاپیک این بود که مقدمه زندگی موجودات فضایی مورد بحث قرار بگیره واین امر میسر نمیشد تا زمانی که بتونیم زندگی انسان را مورد مطالعه قرار بدهیم و اون را برای سیارات دیگه شبیه سازی کنیم و با توجه به این نکته که بزرگترین نظریه موجود در باره خلقت تکامل هست به بررسی این نظریه پرداختیم

اما این که این بحث به مشاجره تبدیل شده من متوجه نشدم و برای همین شخصا عذر خواهی میکنم ودرمورد ادامه این موضوع مدیران لطف کنند نظرشون را اعلام کنند
    ممنون
    امضای ایشان
    در زمین عشقی نیست!!!
    آسمان را دریاب
    ....

7. 4 کاربر مقابل از Astro_M111 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #14
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    104
    تشکر شده 13,425 بار در 1,655 ارسال

با توجه به بحث هایی که تا الان صورت گرفته و نظرات مختلفی که در مورد تکامل مطرح شده فکر میکنم بحث این قضیه خیلی طولانی باشه و همچنان هم طرفین نتوانند همدیگر رو قانع کنند پس فکر میکنم بهتر باشه تاثیر تکامل بر شکل گیری حیات و یا کلا در مورد دلایل زیستی شکل گیری حیات به نحوی که مکمل بحث های "حیات فرازمینی هوشمند " و "موجودات فضایی چه شکلی هستند؟"،باشند بپردازیم.

------
    البته فکر میکنم زیست شناسی سطوح مشترک و قابل بحث زیادی با نجوم داشته باشه که میتونند در ادامه مطرح بشن
    امضای ایشان
    کمی ستاره روی صورتم بپاش
    سعی میکنم شبیه کهکشان شوم

9. 6 کاربر مقابل از آسمون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #15
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Astro_M111 نمایش پست ها
    باسلام
    در مورد فسیل ارچئوپتریکس وپرهاش باید بدونید که ضد داروینی ها با همین دلیل(پرها) و دلایل دیگر کاملا تکامل دایناسور به پرنده (به قول داروینی ها) را مردود اعلام کردند واین که ارچئوپتریکس یک فرم گذر میانی بوده کاملا اشتباه است وفقط یک پرنده متفاوت با پرندگان امروزبوده که اکنون منقرض شده به همراه دلایلی مثل:خونسرد بودن-استخوان سینه و...) منبع: کتاب نیرنگ تکامل
    به هر حال به نظر من هدف این تاپیک این بود که مقدمه زندگی موجودات فضایی مورد بحث قرار بگیره واین امر میسر نمیشد تا زمانی که بتونیم زندگی انسان را مورد مطالعه قرار بدهیم و اون را برای سیارات دیگه شبیه سازی کنیم و با توجه به این نکته که بزرگترین نظریه موجود در باره خلقت تکامل هست به بررسی این نظریه پرداختیم

اما این که این بحث به مشاجره تبدیل شده من متوجه نشدم و برای همین شخصا عذر خواهی میکنم ودرمورد ادامه این موضوع مدیران لطف کنند نظرشون را اعلام کنند
    ممنون

سینوسوروپتریکس (آثار پـَـر):
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c5/Sinosauropteryxfossil.jpg

کائودیپتریکس (آثار پـَـر):
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/de/Sinornithosaurus_IVPP_V12811.jpg/800px-Sinornithosaurus_IVPP_V12811.jpg

میکرورپتور ژائویانوس (آثار پـَـر):
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/af/Microraptor_gui_holotype.png/800px-Microraptor_gui_holotype.png

NGMC 91 (هنوز نامگذاری نشده - آثار پـَـر):
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c1/Sinornithosaurus_Dave_NGMC91.jpg/324px-Sinornithosaurus_Dave_NGMC91.jpg

جینفنگوپتریکش الگانس (آثار پـَـر):
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b7/Jinfengopteryx_elegans_2.JPG

آمبولوستوس (فسیل میانی تکامل نهنگ های امروزی از جاندار چهارپا):
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/85/Ambulocetus_natans.jpg/800px-Ambulocetus_natans.jpg

تیک تالیک (فسیل میانی تکامل جاندار چهارپا از ماهی)
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f1/Tiktaalik_belgium_II.jpg/800px-Tiktaalik_belgium_II.jpg

تکامل جاندار چهارپا از ماهی:
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/42/Fishapods.png/800px-Fishapods.png

امیدوارم عکس های بالا برای دوستان مفید باشه. البته عکس های خیلی بیشتری از موجودات بیشتری هست نمیشد همه رو اینجا قرار بدم. ضمناً یک توضیح هم در مورد کمیاب بودن فسیل های میانی بدم و اون اینکه تعداد گونه های کشف شده توسط فسیل ها فقط 5 درصد گونه های زنده در حال حاضره و این بیانگر این مطلبه که تعداد گونه های کشف شده در فسیل ها بسیار کمتر از 1 درصد تمام گونه هاییه که بر روی زمین زندگی کردند.

اینهمه فسیل از موجودات باستانی و تعداد بسیار زیادی که هنوز کشف نشده و شاید هرگز کشف نشن؛ در تعجبم چطور تمام این ها رو وقتی با تاریخسنجی رادیویی تعیین سن میکنن همواره فسیل های ساده تر در ابتدا و فسیل های پیشرفته تر در انتهای محور زمان قرار میگیرن؟ آیا این غیر از تکامل داروینه؟!!!

لطفاً بجای تصمیم گیری از روی تعصبات مذهبی کمی علمی تر با قضیه برخورد کنید. مطمئناً هیچ مذهبی کامل تر از علم نیست. من که معجزه ای از مذهب ندیدم ولی هر روز معجزات رو در آسمان و روی زمین توسط علم میبینم.
    ویرایش توسط mohsen4465 : 07-31-2012 در ساعت 10:59 PM
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

11. 4 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #16
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

اصلا بحث اینجا مذهبی نیست و نخواهد بود. بحث کاملا بر پایه شواهد علمیه.

عالمان دینی در مورد تکامل نظرات متفاوتی دارند. برخی معتقدند که از نظر قرآن این نظریه اشتباه است و برخی می گویند که از قرآن نمیشه به صراحت برداشت کرد که تکامل درست نیست. بسیاری از داستانهای قرآن حالت تمثیل دارند و اصولا قرآن کتابی است برای هدایت انسان و نه بیان نظریات علمی.

بنابراین تکامل لزوما نظریه ضد مذهبی نیست (این که ما به دلیل برداشتمون از دین اون را ضد مذهبی بدونیم با واقعیت فرق داره). پس اینطور با صراحت این دو را در مقابل هم قرار ندهید. دین همیشه انسان را به عقلانیت دعوت کرده است و ما نیز داریم کاملا عقلی در حال بررسی یک نظریه هستیم.

13. 6 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #17
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    کاربر برگزیده زمستان 91
    شماره عضویت
    1461

سینوسوروپتریکس:
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c5/Sinosauropteryxfossil.jpg

کائودیپتریکس:
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/de/Sinornithosaurus_IVPP_V12811.jpg/800px-Sinornithosaurus_IVPP_V12811.jpg

میکرورپتور ژائویانوس:
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/af/Microraptor_gui_holotype.png/800px-Microraptor_gui_holotype.png

NGMC 91 (هنوز نامگذاری نشده):
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c1/Sinornithosaurus_Dave_NGMC91.jpg/324px-Sinornithosaurus_Dave_NGMC91.jpg

جینفنگوپتریکش الگانس:
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b7/Jinfengopteryx_elegans_2.JPG

آمبولوستوس (فسیل میانی تکامل نهنگ های امروزی):
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/85/Ambulocetus_natans.jpg/800px-Ambulocetus_natans.jpg

تیک تالیک (فسیل میانی تکامل جاندار چهارپا از ماهی)
    http://en.wikipedia.org/wiki/File:Tiktaalik_belgium_II.jpg

تکامل جاندار چهارپا از ماهی:
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/42/Fishapods.png/800px-Fishapods.png

امیدوارم عکس های بالا برای دوستان مفید باشه. البته عکس های خیلی بیشتری از موجودات بیشتری هست نمیشد همه رو اینجا قرار بدم. ضمناً یک توضیح هم در مورد کمیاب بودن فسیل های میانی بدم و اون اینکه تعداد گونه های کشف شده توسط فسیل ها فقط 5 درصد گونه های زنده در حال حاضره و این بیانگر این مطلبه که تعداد گونه های کشف شده در فسیل ها بسیار کمتر از 1 درصد تمام گونه هاییه که بر روی زمین زندگی کردند.

اینهمه فسیل از موجودات باستانی و تعداد بسیار زیادی که هنوز کشف نشده و شاید هرگز کشف نشن؛ در تعجبم چطور تمام این ها رو وقتی با تاریخسنجی رادیویی تعیین سن میکنن همواره فسیل های ساده تر در ابتدا و فسیل های پیشرفته تر در انتهای محور زمان قرار میگیرن؟ آیا این غیر از تکامل داروینه؟!!!

لطفاً بجای تصمیم گیری از روی تعصبات مذهبی کمی علمی تر با قضیه برخورد کنید. مطمئناً هیچ مذهبی کامل تر از علم نیست. من که معجزه ای از مذهب ندیدم ولی هر روز معجزات رو در آسمان و روی زمین توسط علم میبینم.
    من هم با نظر شما در مورد تکامل موافقم ولی در مورد تکامل این رو هم باید بدونیم همیشه تکامل به جلو نیست امکان تکامل به عقب وجود داره و هم است چون تکامل در پاسخ به شرایط محیطی اتفاق می افته اگه شرایط روزی بخواد به عقب برگرده پس تکامل پس رفت میکنه
    اما در مورد دین (با اجازه از آقای اکبرنیا) دین معجزه ی خودش رو نشون داده حالا ما باید درکش کنیم فقط همین
    امضای ایشان

به یاد ستار خان یگانه قهرمان آزادی ایران

15. Top | #18
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط nakhodaye aseman نمایش پست ها
    من هم با نظر شما در مورد تکامل موافقم ولی در مورد تکامل این رو هم باید بدونیم همیشه تکامل به جلو نیست امکان تکامل به عقب وجود داره و هم است چون تکامل در پاسخ به شرایط محیطی اتفاق می افته اگه شرایط روزی بخواد به عقب برگرده پس تکامل پس رفت میکنه
    اما در مورد دین (با اجازه از آقای اکبرنیا) دین معجزه ی خودش رو نشون داده حالا ما باید درکش کنیم فقط همین
    ناخدای آسمان گرامی تکامل همیشه از بین یک سری موجود، اونهایی که توانایی تطابق بیشتری با محیط دارند و قوی تر هستند را انتخاب میکنه. بنابر این پسرفت زیاد معنی نمیده. یک جورهایی همواره پیشرفت صورت میگیره حالا سرعتش این پیشرفت میتونه سریع یا کند باشه یا موجب پیدایش گونه های جدیدی بشه.

16. 6 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #19
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    کاربر برگزیده زمستان 91
    شماره عضویت
    1461

با اجازه ی همی دوستان اگه اجازه بدین ما از بحث انسان و تکاملش بیایم بیرون و در مورد موجودات فضایی و شبیه سازی تکامل برای اونا بحث کنیم
    امضای ایشان

به یاد ستار خان یگانه قهرمان آزادی ایران

18. کاربر مقابل از nakhodaye aseman عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

19. Top | #20

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    132
    تشکر شده 15 بار در 4 ارسال

زیست فرازمینی         
    با سلام
    نکاتی درباره تکامل:1تکامل به معنای کسب صفات وویژگیهای مورفولوژیک وفیزیولوژیک پیچیده تر نیست بلکه کسب ویژگیهای جدید است.
    2-تکامل در یک یا چند نسل محدود اتفاق نمی افتد.3-در تکامل هر دو عامل وراثت ومحیط نقش دارند.4-وراثت (جهشها - نوترکیبی ژنی وگامتی) موتور محرکه ومحیط جهت دهنده تکامل هستند.
    5-در محیط فاقد تغییرات تکامل به واسطه وراثت به کندی ویا صفر می شود.6-تغییرات در گونه ها به واسطه تغییرات محیطی رخ می دهد.7-منظور از محیط تمام عوامل زنده وغیر زنده اطراف هستند.
    8-وضعیت زمین در طول عمرش هیچگاه ثابت نبوده وتغییرات ژنتیکی نیز دائما رخ می دهند.9-جهشهای و نوترکیبیهای مفید آنهایی اند که توانایی های موجود زنده را در برابر تغییرات محیطی افزایش می دهند.
    10-بنابر این تکامل وجود داشته ودارد وخواهد داشت .

در ادامه مطلب مربوط به تکامل موجودات فضائی چون همه قوانین فیزیکی وشیمیائی عالم در همه جا یکسان هستند پس اگر بذرهای اولیه حیات در هر سیاره ای شکل گرفت همین قوانین بر آنها نیز اعمال خواهد شد.
    البته لزوما نه به همان روندی که در زمین رخ داده. ممکن است حتی ماده سیال و حلال مربوط به حیات وشکل گیری آن مثلا آب نباشد. یا دمای بهینه آنجا با زمین فرق داشته باشد .مهمترین مسئله روند شارش انرژی در بدن آن موجودات زنده است که باید از یک الگوی منظم وکنترل شده پیروی کند.مثلا آمونیاک که یک ملکول شیمیائی با ویژگیهای نزدیک آب است می تواند به عنوان محیط زمینه حیات در سیاره ای که دمای سطحی آن کمتر از دمای جوش آمونیاک است(35-) شکل گیرد .البته نظر شخصی من است ومنتظر انتقادات شما عزیزان هستم.
    ویرایش توسط آسمون : 08-01-2012 در ساعت 01:14 PM دلیل: ترکیب پست ها

20. 7 کاربر مقابل از mojtaba عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 2 از 13 نخستنخست 12345612 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)