صفحه 6 از 12 نخستنخست ... 2345678910 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 112

موضوع: حيات فرازميني هوشمند

1. Top | #1
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    39
    تشکر شده 1,121 بار در 109 ارسال

Exclamation حيات فرازميني هوشمند

چند وقت پيش يكي از دوستانم ازم خواست يكبار ديگه ششمين سمفوني بتهوون رو گوش بدم.بهم گفت:فوق العادست و يكي از عميق ترين و زيباترين اثاريه كه تا حالا گوش دادم.گفتم:نظر اكثر منتقد هايي روكه نظراتشون رو خوندم اين بوده كه سمفوني شش بتهوون با تمام عظمتش در مقابل پنجمين سمفوني و هفتمين سمفونيش خيلي حرفي براي گفتن نداره.دوستم جواب جالبي به من داد.گفت:
    "دو نوع نقد داريم،يك نقد تكنيكي و يك نقد هنري.مسلما يك منتقد موسيقي در مورد قوانين ساخت و تكنيك اهنگسازي خيلي از ما شايسته تره و بايد حرفش رو سند دونست اما در مورد نقد هنري ما هيچ فرقي با كسي كه عمرش رو رو موسيقي گذاشته نداريم.ما ازاديم بگيم خوشمون اومد يا بدمون اومد"
    صحت و سقم نظر دوستم در مورد هنر بماند اما به نظرم در مورد علم مدرن اين حرف صحت داره.خيلي جا ها دانشمندان صرفا يك نتيجه گيري منطقي انجام ميدن و از اونجايي كه ما هم اينكارو ميتونيم انجام بديم اين اجازه رو داريم كه نظرشون رو بيشتر بررسي كنيم و راحت نپذيريم.
    (عذر ميخوام بابت مقدمه ي طولاني بي ربط به نجوم)

امروز همه جا صحبت از حيات فرا زميني هوشمنده.عده اي واقعا نگران اين هستند كه موجودات بيگانه ي پيشرفته اي به ما حمله كنند و نسل انسان رو منقرض كنند.هزينه اي كه اختصاص داده شده تا وويجر 1 و 2 ديسك هاي طلايي همراه خودشون داشته باشند كه اطلاعات ما رو به موجودات هوشمند فضا برسونن.فيلم هاي خيلي زيادي در مورد جنگ ما با ساكنان فضا ساخته شده و...

اما با اين وجود به نظرم ما اين حق رو داريم كه به اين راحتي ها اين رو نپذيريم.در پست بعد دليلم رو ارائه ميدم.
    (هدفم از ايجاد اين تاپيك اينه كه سعي كنيم به يك نتيجه در مورد حيات هوشمند برسيم.مهم نيست اين نتيجه چيه.ميتونيم نظراتمون رو بگيم يا داده ي معتبري به اطلاعات پايمون اضافه كنيم كه نتيجه گيري ما رو كمك كنه)
    ویرایش توسط Esmaeilpour : 07-26-2012 در ساعت 09:48 AM
    امضای ایشان
    بکش ای دل چراغت را که خورشیدست در سرسو/بهل یعقوب پیراهن عزیز مصر رویت شد

2. Top | #51
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad نمایش پست ها
    پس یعنی شما به دنبال حیاتی از جنس خودمون میگردید!؟
    به نظرم ما به دنبال موجوداتی می گردیم که در طبقه بندی ما از حیات و هوش بگنجند. یعنی هم حیات تعریف داره و مرزش تقریبا مشخصه و هم هوش تعریف مشخصی داره و ما هم در این چهارچوب حرکت می کنیم. اگر غیر از این باشه نمیتونیم به هدفمون برسیم. (منکر این نیستم که ممکنه دید ما نسبت به جهان محدود باشه ولی به نظرم مجبوریم در چهارچوبهای فکری خودمون حرکت کنیم چون راه دیگری نداریم).

3. 11 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #52
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    386
    تشکر شده 8,391 بار در 879 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad نمایش پست ها
    مسئله همین جاست که هر موجودی خودش رو هوشمند ترین میدونه چون نمیتونه موجودات هوشمند تر از خودش رو درک کنه!
    شما چقدر مطمئن هستید که شپش خودش رو هوشمند ترین موجود نمیدونه!؟

ایا اتفاقاتی در کیهان بوجود می آیند که ما از درک علت اونها عاجز باشیم؟
    بله وجود دارند

شاید این همان آثار موجودات هوشمند فرازمینی باشد که میبینیم...

همون شپشه یادتونه؟
    ضربه ای که از طرف انسان میخوره توی سرش رو چطور تحلیل میکنه!؟
    همون طور که ما بعضی حوادث کیهانی رو تحلیل میکنیم

اون چیزی که دنبالشیم شاید بیخ گوشمون باشه!
    شاید داریم توش زندگی میکنیم ! ( مثل شپش که توی بدن یه جاندار دیگه زندگی میکنه )

من فکر میکنم گشتن به دنبال حیاتی موازی ما اشتباه است...
    چرا فکر میکنید هر موجودی خودش رو از بقیه هوشمند تر میدونه؟ چنین سور عمومیی اصلا غلطه!

اگر به جای شپش چوب رو در مثال هاتون بذارید متوجه اشکال استدلالتون میشید

ولی حالا اگر به جای این مثالی که نقض غرض شما رو در بیان منظورتون میکنه یک سگ یا دلفین فرض کنیم روابط به کلی متفاوت از اون چیزی میشه که شما نوشتید. سگ یا دلفین نتنها برتری انسان رو درک میکنن بلکه به دلیل اینکه یه سطحی از هوشمندی رو دارن روابطشون با انسان- یعنی یه موجود هوشمند دیگه و حتی با خودشون هم قابل مدیریته.

درسته که علم بشر هنوز در ابتدای راه کشف عالم قرار داره ( یه چیزی شبیه این رو یه دانشمند هم گفته ) ولی این طوری هم نیست که به سان یک موجود بدون هوشمندی در عالم وجود داشته باشه!

همون طور که در پست قبلی هم نوشتم با توجه به درک و تعریف و فهم خودمون دنبال اکتشافات جدید هستیم و اگر خارج از این باشه - ولو اینکه نمیتونیم از این محدوده توانمندی خارج بشیم- اصلا چه فایده ای میتونه داشته باشه؟
    امضای ایشان
    ... جان تو بندری است، جای ورود نور، جای صدور نور ...

5. 13 کاربر مقابل از Sunrise عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #53
    کاربر طلایی عکاسی
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    2817
    تشکر شده 13,336 بار در 1,103 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها
    چرا فکر میکنید هر موجودی خودش رو از بقیه هوشمند تر میدونه؟ چنین سور عمومیی اصلا غلطه!

اگر به جای شپش چوب رو در مثال هاتون بذارید متوجه اشکال استدلالتون میشید

ولی حالا اگر به جای این مثالی که نقض غرض شما رو در بیان منظورتون میکنه یک سگ یا دلفین فرض کنیم روابط به کلی متفاوت از اون چیزی میشه که شما نوشتید. سگ یا دلفین نتنها برتری انسان رو درک میکنن بلکه به دلیل اینکه یه سطحی از هوشمندی رو دارن روابطشون با انسان- یعنی یه موجود هوشمند دیگه و حتی با خودشون هم قابل مدیریته.

درسته که علم بشر هنوز در ابتدای راه کشف عالم قرار داره ( یه چیزی شبیه این رو یه دانشمند هم گفته ) ولی این طوری هم نیست که به سان یک موجود بدون هوشمندی در عالم وجود داشته باشه!

همون طور که در پست قبلی هم نوشتم با توجه به درک و تعریف و فهم خودمون دنبال اکتشافات جدید هستیم و اگر خارج از این باشه - ولو اینکه نمیتونیم از این محدوده توانمندی خارج بشیم- اصلا چه فایده ای میتونه داشته باشه؟
    درود بر شما

فکر کنم داریم در مورد حیات صحبت میکنیم !
    چوب موجود زنده حساب میشه!؟

چرا اینطور فکر میکنید؟!
    اگه سگ یا دلفین با انسان ارتباط برقرار میکنن نه بخاطر برتری انسان، بلکه بخاطر منافعی هستش که انسان براشون داره!
    من مطمئن هستم که دلفین ها روابط و مسائلی در بین خودشون دارن که ما نمیدونیم و درک نمیکنیم و ممکنه خودشون همین درک نکردن مارو بزارن به حساب شعور بالاتره خودشون!

نقل قول نوشته اصلی توسط پیمان اکبرنیا نمایش پست ها
    به نظرم ما به دنبال موجوداتی می گردیم که در طبقه بندی ما از حیات و هوش بگنجند. یعنی هم حیات تعریف داره و مرزش تقریبا مشخصه و هم هوش تعریف مشخصی داره.
    چرا فکر میکنید مرز حیات مشخصه!؟
    اصلا مرزش چیه!؟
    من میتونم ادعا کنم اتم های درون یه ماده به ظاهر کاملا بی جان حیات دارن!
    چون حرکت میکنن!
    شاید خورد و خوراک هم داشته باشن ولی چون ما نمیتونیم بخاطره کوچیک بودنشون درک کنیم، فکر میکنیم ندارن!
    چند وقت پیش عکسی دیدم که با یک میکروسکوپ الکترونی قوی از داخل یک برگ گرفته شده بود و اون رو با عکسی که دقیقا نمیدونم کدوم تلسکوپ از نقاط دوردست کیهان گرفته بود مقایسه کرده بود...خیلی به هم شبیه بودن!!!
    شاید همون طور که دوردست هارو نمیتونیم ببینیم ، خیلی خیلی نزدیک هارو هم نمیتونیم ببینیم!
    شاید هر الکترون در درون اتم برای خودش سیاره ای باشه با کلی موجودات زنده!!
    خیلی تخیلی به نظر میاد ولی ممکنه...

میفرمائید هوش تعریف مشخصی داره.میشه تعریف کنید؟
    ویرایش توسط آسمون : 08-05-2012 در ساعت 01:42 PM دلیل: ترکیب پست ها
    امضای ایشان
    ما را، نه غم دوزخ است و
    نه حرص بهشت...

7. 9 کاربر مقابل از farshad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #54
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    شماره عضویت
    1120

چرا فکر میکنید مرز حیات مشخصه!؟
    اصلا مرزش چیه!؟
    من میتونم ادعا کنم اتم های درون یه ماده به ظاهر کاملا بی جان حیات دارن!
    چون حرکت میکنن!
    شاید خورد و خوراک هم داشته باشن ولی چون ما نمیتونیم بخاطره کوچیک بودنشون درک کنیم، فکر میکنیم ندارن!
    چند وقت پیش عکسی دیدم که با یک میکروسکوپ الکترونی قوی از داخل یک برگ گرفته شده بود و اون رو با عکسی که دقیقا نمیدونم کدوم تلسکوپ از نقاط دوردست کیهان گرفته بود مقایسه کرده بود...خیلی به هم شبیه بودن!!!
    شاید همون طور که دوردست هارو نمیتونیم ببینیم ، خیلی خیلی نزدیک هارو هم نمیتونیم ببینیم!
    شاید هر الکترون در درون اتم برای خودش سیاره ای باشه با کلی موجودات زنده!!
    خیلی تخیلی به نظر میاد ولی ممکنه...

میفرمائید هوش تعریف مشخصی داره.میشه تعریف کنید؟
    بله بله حیات تعریف داره شما دانشمندان را خیلی دست کم گرفتید مطمئن باشید کلی در علوم طبیعی بحث شده تا تونستیم حیات را تعریف کنیم. یک بار در یک پست در تاپیکی موجودات فضایی حیات را تعریف کرده بودم که دوباره اون رو اینجا می نویسم:

دانشمندان در طول زمان بحث زیادی برای تعریف حیات داشتند و هنوز هم شاید تعریفها کامل نباشند اما خصوصیاتی که تقریبا همه برای حیات روی آن توافق دارند اینها هستند:

1- خودپایداری یا هم ایستایی(Homeostasis)
    2- Organization یا سازماندهی
    3- متابولیسم یا سوخت و ساز(
    Metabolism)
    4- رشد (
    Growth)
    5- تطبیق(Adaptation)
    6- پاسخ به محرک(
    Response to stimuli)
    7- تولید مثل (
    Reproduction)

منبع: http://en.wikipedia.org/wiki/Life

در منبع درباره خصوصیات بالا و همچنین برخی خصوصیات دیگر توضیح داره و بحث کرده که میتونید به صورت مفصل خودتون مطالعه کنید. پس تعریف ما از حیات اینجا مشخص می شود.

به زودی هوش را هم تعریف می کنیم به کمک هم. (در یکی از پستهای صفحات قبل خانم گیسو انواع هوش را ذکر کردند که هر کدوم تعریف خاصی داره)

9. 12 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #55
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    4853
    تشکر شده 311 بار در 45 ارسال

ببخشید من با نظرات فرشاد عزیز موافقم چرا ما داریم همه چیز را با سنگ محک خودمون می سنجیم؟
    آقای اکبر نیا تعریف دانشمندان از حیات را گفتند اما این تعاریفی است که از طرف دانشمندان ساکن زمین و برای حیات در زمین گفته شده اگر در نظر بگیریم که این فاکتور ها برای تمام موجودات زنده در کیهان وجود داشته باشه اما ممکنه که خود این فاکتور ها متفاوت باشه مثلا تولید مثل در زمین:شما تولید مثل باکتری ها و گیاهان و انسان را مقایسه کنید ما به دلیل تحقیقات زیاد متوجه تولید مثل در گیاهان شدیم وگرنه یک بچه کوچک که هنوز هیچ دانشی نداره چرا باید بین یک مجسمه با یک درخت تفاوت قائل بشه؟ اصلا خودمون وقتی بچه بودیم میگفتن گل نکن دردش میاد مگه باور می کردیم؟
    در مورد صحبت آسمون هم که گفتند اگر موجودی در بعد دیگری باشه بر ما تاثیر نداره کاملا اشتباهه
    میدونم که اصلا دوست ندارین وارد این مباحث بشیم اما بحث جن به نظر من کاملا یک بحث علمی و مهمه که خیلی هم به بحث ما نزدیکه
    در جواب آسمون باید بگم که سایر ابعاد تا زمانی بر ما تاثیر ندارن که ما باهاشون در ارتباط نباشیم اگه تاثیر ندارن که خدا نمیگفت ارتباط با جن حرامه و ضرر داره
    اگر این موجودات در ابعاد دیگر باشند ما امکان ارتباط باهاشون را داریم و از آن زمان تاثیرات ما بر جهان های هم شروع میشه همون طور که تا زمان قبل از حضرت سلیمان امکان حضور جن ها در بعد ما بود اما فقط ما باید راه ارتباط باهاشون رو پیدا کنیم شاید هم اصلا راه متافیزیکی باشه یا از طریق امواج امکان پذیر باشه
    امضای ایشان
    جهان پر از پلیدیست
    نه به خاطر وجود انسان های بد
    بلکه به خاطر سکوت انسان های خوب

11. 3 کاربر مقابل از نجمه عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #56
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    شماره عضویت
    1120

نقل قول نوشته اصلی توسط نجمه نمایش پست ها
    ببخشید من با نظرات فرشاد عزیز موافقم چرا ما داریم همه چیز را با سنگ محک خودمون می سنجیم؟
    آقای اکبر نیا تعریف دانشمندان از حیات را گفتند اما این تعاریفی است که از طرف دانشمندان ساکن زمین و برای حیات در زمین گفته شده اگر در نظر بگیریم که این فاکتور ها برای تمام موجودات زنده در کیهان وجود داشته باشه اما ممکنه که خود این فاکتور ها متفاوت باشه مثلا تولید مثل در زمین:شما تولید مثل باکتری ها و گیاهان و انسان را مقایسه کنید ما به دلیل تحقیقات زیاد متوجه تولید مثل در گیاهان شدیم وگرنه یک بچه کوچک که هنوز هیچ دانشی نداره چرا باید بین یک مجسمه با یک درخت تفاوت قائل بشه؟ اصلا خودمون وقتی بچه بودیم میگفتن گل نکن دردش میاد مگه باور می کردیم؟
    در مورد صحبت آسمون هم که گفتند اگر موجودی در بعد دیگری باشه بر ما تاثیر نداره کاملا اشتباهه
    میدونم که اصلا دوست ندارین وارد این مباحث بشیم اما بحث جن به نظر من کاملا یک بحث علمی و مهمه که خیلی هم به بحث ما نزدیکه
    در جواب آسمون باید بگم که سایر ابعاد تا زمانی بر ما تاثیر ندارن که ما باهاشون در ارتباط نباشیم اگه تاثیر ندارن که خدا نمیگفت ارتباط با جن حرامه و ضرر داره
    اگر این موجودات در ابعاد دیگر باشند ما امکان ارتباط باهاشون را داریم و از آن زمان تاثیرات ما بر جهان های هم شروع میشه همون طور که تا زمان قبل از حضرت سلیمان امکان حضور جن ها در بعد ما بود اما فقط ما باید راه ارتباط باهاشون رو پیدا کنیم شاید هم اصلا راه متافیزیکی باشه یا از طریق امواج امکان پذیر باشه
    ببینید من وقتی میگم علمی یعنی تحقیق درباره مواردی که به کمک ابزارهای کنونی و دانش کنونی ما قابل اندازه گیری باشه. اگر نه میره در دنیای تخیل و ماورا و متافیزیک. شما از جن یا هر موجود دیگری که در ابعاد فراتر یا جهانهایی موازی زندگی می کند چه اطلاعات و چه داده هایی میتونید کسب کنید که بخواهید بررسی شون کنید؟ بنابر این ما به جز حدس و گمان به چیزی نمیتونیم متوسل بشیم

برای مثال من به موجود زنده ای به نام ژپتو را با مشخصات زیر کشف کردم و میگم وجود داره. دوستان به من ثابت کنند که وجود نداره:

"ژپتو موجودی است که اجزای بدن آن از عنصر "زیلینگ" تشکیل شده که جز عناصر ناشناخته طبیعت است. این موجود از یک نوع گیاه در فضای 5 بعدی به نام "تیمباتونک" تغذیه میکنه. این موجود توانایی زندگی در محیط 5 بعدی را داره و به همین دلیل ما قادر به تصورش نیستیم. البته در جهانی که ژپتو در آن زندگی می کند قانون پایستگی انرژی برقرار نیست و وی تنها برای تفنن غذا می خورد. در شرایط بدون غذا او می تواند از هیچ انرژی تولید کند و به زندگی خود ادامه دهد. طب نظریات من این موجود فضایی برای بقای نسل خود مانند دستگاه فتوکپی عمل میکند. وی از خود کپی گرفته و به این صورت تکثیر میشود لذا تولید مثل به صورت متداول در مورد وی وجود ندارد. دستگاه گوارش وی به جای دفع مواد آنها را در دمای بالایی می سوزاند و از این طریق امواجی عجیبی از خود تابش میکند."

من شدیدا به این موجود فضایی اعتقاد دارم. سعی کنید به من ثابت کنید چنین موجودی وجود نداره. این درخواستم کاملا جدیه!

13. 5 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #57
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    4853
    تشکر شده 311 بار در 45 ارسال

آقای اکبرنیای عزیز من اصلا نمیتونم قبول کنم که اگر موجودی در بعدی غیر از بعد ما قرار داشته باشه ما در برقراری ارتباط با اون ناتوانیم مطمئنا راهش وجود داره هرچند که هنوز در حیطه متافیزیکه اگرچه که به نظر من یکی از اشکالات مباحث علمی حتی بین دانشمندان این است که از ورود به ماورا الطبیعه شدیدا پرهیز میشه از ترس اینکه به خرافی بودن متهم بشن در صورتی که به نظر من اگر انسان سعی در پیدا کردن ارتباط بین علم کنونی و ماورا الطبیعه کنه بسیاری از مشکلات و سوالات حل میشه اگر که ما الان به لحاظ علمی قادر به درک این جهان های موازی نیستیم قرار بر این نیست که تا ابد از درک اون عاجز باشیم
    برای مثال 200 سال پیش کی فکر میکرد که من و شما بتونیم بدون شناخت هم و از فاصله چند ساعت در طول چند دهم ثانیه با هم ارتباط برقرار کنیم موضوع ارتباط با سایر جهان های موازی هم همین طور خواهد بود و شاید قرن ها بعد ما راه پارامتر مشترکی بین جهان ها پیدا کنیم و ارتباط برقرار بشه
    اما احتمال اینکه در همین بعد هم موجودات هوشمندی وجود داشته باشه که ما بتونیم به آسانی درکشون کنیم کم نیست اما برای طی کردن این فواصل طولانی باز هم نمیتوانیم از صفر در یک بعد کمک بگیریم
    امضای ایشان
    جهان پر از پلیدیست
    نه به خاطر وجود انسان های بد
    بلکه به خاطر سکوت انسان های خوب

15. 4 کاربر مقابل از نجمه عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #58
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    شماره عضویت
    1120

نقل قول نوشته اصلی توسط نجمه نمایش پست ها
    آقای اکبرنیای عزیز من اصلا نمیتونم قبول کنم که اگر موجودی در بعدی غیر از بعد ما قرار داشته باشه ما در برقراری ارتباط با اون ناتوانیم مطمئنا راهش وجود داره هرچند که هنوز در حیطه متافیزیکه اگرچه که به نظر من یکی از اشکالات مباحث علمی حتی بین دانشمندان این است که از ورود به ماورا الطبیعه شدیدا پرهیز میشه از ترس اینکه به خرافی بودن متهم بشن در صورتی که به نظر من اگر انسان سعی در پیدا کردن ارتباط بین علم کنونی و ماورا الطبیعه کنه بسیاری از مشکلات و سوالات حل میشه اگر که ما الان به لحاظ علمی قادر به درک این جهان های موازی نیستیم قرار بر این نیست که تا ابد از درک اون عاجز باشیم
    برای مثال 200 سال پیش کی فکر میکرد که من و شما بتونیم بدون شناخت هم و از فاصله چند ساعت در طول چند دهم ثانیه با هم ارتباط برقرار کنیم موضوع ارتباط با سایر جهان های موازی هم همین طور خواهد بود و شاید قرن ها بعد ما راه پارامتر مشترکی بین جهان ها پیدا کنیم و ارتباط برقرار بشه
    اما احتمال اینکه در همین بعد هم موجودات هوشمندی وجود داشته باشه که ما بتونیم به آسانی درکشون کنیم کم نیست اما برای طی کردن این فواصل طولانی باز هم نمیتوانیم از صفر در یک بعد کمک بگیریم
    نجمه خانم من مثال بالا را برای همین زدم

این دانشمندان نیستند که از ورود به مباحث پرهیز می کنند بلکه دانشمندان کار خودشون را می کنند. مشکل اینه که با روش علمی که دانشمندان بلدند اصلا نمی تونند وارد چنین مباحثی بشوند. در واقع افرادی که حرف از ماورا الطبیعه می زنند را اصلا نمیشه باهاشون بحث کرد چون دو طرف پایه مشترکی منطقی و علمی ندارند(منظورم اینه که هیچ کدوم از طرفین قادر به ثابت کردن حرف خود نیستند). من مثال بالا را دقیقا به همین دلیل زدم و اثبات کردم که حیات فرازمینی به اون شکل وجود داره. شما باید حرف من را نقض کنید اینطوری با شرکت در بحث من بهتر متوجه خواهید شد منظورم چیه

17. 4 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #59
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

اگر نظر منو بخواین باید بگم نیروهای ماوراء طبیعه وجود دارن اما موجود ماوراء طبیعه خیر.
    به نظر من این نیرو ها همگی از مغز نشأت میگیرن و البته در این بین تخیلات ما موجوداتی مثل اجنه رو هم میتونن خلق کنن که در واقع وجود خارجی ندارن. دقیقاً به همین دلیل هم هست که همه بطور انفرادی جن ها رو میبینن و مثلاً 2 نفر با هم یک جن رو نمیبینن. دلیل اینه که اون موجود در واقع زاییده تخیل اون فرده.

البته بازم میگم به شدت به وجود نیروهای ماوراء الطبیعه اعتقاد دارم. البته الان برای ما ماوراءالطبیعه است و اگه یک روزی ماهیت واقعیش کشف بشه مطمئناً بعنوان جزیی از نیروهای طبیعت قرار میگیره.
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

19. 2 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #60
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1003
    تشکر شده 3,297 بار در 484 ارسال

حيات فرازميني هوشمند         
    مشکل دانشمندان اینه که تنها راه رسیدن به علم را از طریق حس می دونند. و از قوای روحی انسان غافل اند.
    قوای حسی، ذهنی، عقلی، نفسانی و روحانی همه کانال هایی هستند که از طریق آنها می توان به علوم مختلف رسید. نباید فقط به یکی بسنده کرد.
    وقتی یک مرتاض هندی با نیروی تمرکز ذهن شیئی را جابجا می کند این حرکت با کدام یک از نیروهای چهارگانه طبیعت قابل توجیه است؟ یا مثلا کراماتی که از برخی اوتاد مشاهده می شود. و یا رؤیای صادقه و...
    متأسفانه دانشمندان قبل از آنکه وارد این حوزه ها شوند با یک برچسب سحر و جادو سر و ته قضیه را بهم می دوزند. در حالی که همه اینها علم است و چیزی خارج از علم وجود ندارد.

21. 2 کاربر مقابل از smhm عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 6 از 12 نخستنخست ... 2345678910 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع