صفحه 3 از 12 نخستنخست 1234567 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 112

موضوع: حيات فرازميني هوشمند

1. Top | #1
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    39
    تشکر شده 1,121 بار در 109 ارسال

Exclamation حيات فرازميني هوشمند

چند وقت پيش يكي از دوستانم ازم خواست يكبار ديگه ششمين سمفوني بتهوون رو گوش بدم.بهم گفت:فوق العادست و يكي از عميق ترين و زيباترين اثاريه كه تا حالا گوش دادم.گفتم:نظر اكثر منتقد هايي روكه نظراتشون رو خوندم اين بوده كه سمفوني شش بتهوون با تمام عظمتش در مقابل پنجمين سمفوني و هفتمين سمفونيش خيلي حرفي براي گفتن نداره.دوستم جواب جالبي به من داد.گفت:
    "دو نوع نقد داريم،يك نقد تكنيكي و يك نقد هنري.مسلما يك منتقد موسيقي در مورد قوانين ساخت و تكنيك اهنگسازي خيلي از ما شايسته تره و بايد حرفش رو سند دونست اما در مورد نقد هنري ما هيچ فرقي با كسي كه عمرش رو رو موسيقي گذاشته نداريم.ما ازاديم بگيم خوشمون اومد يا بدمون اومد"
    صحت و سقم نظر دوستم در مورد هنر بماند اما به نظرم در مورد علم مدرن اين حرف صحت داره.خيلي جا ها دانشمندان صرفا يك نتيجه گيري منطقي انجام ميدن و از اونجايي كه ما هم اينكارو ميتونيم انجام بديم اين اجازه رو داريم كه نظرشون رو بيشتر بررسي كنيم و راحت نپذيريم.
    (عذر ميخوام بابت مقدمه ي طولاني بي ربط به نجوم)

امروز همه جا صحبت از حيات فرا زميني هوشمنده.عده اي واقعا نگران اين هستند كه موجودات بيگانه ي پيشرفته اي به ما حمله كنند و نسل انسان رو منقرض كنند.هزينه اي كه اختصاص داده شده تا وويجر 1 و 2 ديسك هاي طلايي همراه خودشون داشته باشند كه اطلاعات ما رو به موجودات هوشمند فضا برسونن.فيلم هاي خيلي زيادي در مورد جنگ ما با ساكنان فضا ساخته شده و...

اما با اين وجود به نظرم ما اين حق رو داريم كه به اين راحتي ها اين رو نپذيريم.در پست بعد دليلم رو ارائه ميدم.
    (هدفم از ايجاد اين تاپيك اينه كه سعي كنيم به يك نتيجه در مورد حيات هوشمند برسيم.مهم نيست اين نتيجه چيه.ميتونيم نظراتمون رو بگيم يا داده ي معتبري به اطلاعات پايمون اضافه كنيم كه نتيجه گيري ما رو كمك كنه)
    ویرایش توسط Esmaeilpour : 07-26-2012 در ساعت 09:48 AM
    امضای ایشان
    بکش ای دل چراغت را که خورشیدست در سرسو/بهل یعقوب پیراهن عزیز مصر رویت شد

2. Top | #21
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1764
    تشکر شده 4,023 بار در 349 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط پیمان اکبرنیا نمایش پست ها
    خب دوستان برای پیشبرد این سوال من یک سوال مطرح می کنم.

به من بگید که هوش چیه و چه تعریفی داره؟ برای این که موجود هوشمند فرازمینی را تعریف کنیم اول باید ببینیم به چه موجودی می گویند هوشمند؟

پس سوال اینه که هوش چیه؟ آیا انواعی از هوش داریم؟ اگر بله چه انواعی هستند و مبنای این تقسیم بندی ها چیه؟

در منابع بگردید و جواب این سوال را اینجا بنویسید

فقط لطفا سعی کنید چند مطلب بخونید و بعد اینجا به صورت جمع آوری شده و خلاصه شده برای بقیه هم تعریف کنید که قابل خوندن و فهم باشه
    تا اونجايي كه من فهميدم، هوش يا Intelligence به معناي فهميدن است.در مجامع علمي مختلف تعاريف مختلفي براي هوش ذكر شده كه نقاط مشترك اونها : توانايي استدلال منطقي، حل مسائل وپيچيدگيها، برنامه ريزي كارها،فكر كردن ويادگيري واستفاده از زبان و جمله سازي است.
    دانشمنداني مانند Howard Garden هوش را به شكل Multiple intelligence تعريف ميكنند كه داراي اجزا وانواع مختلفي است.به دليل گستردگي بحث فقط چند مورد كه با بحث موجودات فرازميني مرتبط است را ذكر ميكنم تا در صورت لزوم در مورد هر يك بحث شود:
    هوش منطقي ورياضي
    هوش فضايي‌
    هوش تحليلي
    هوش خلاق
    هوش عملي
    هوش موسيقي
    هوش intrapersonal
    هوش interpersonal
    هوش kinesthetic

با توجه به اين تقسيم بندي مثلا كسي كه داراي هوش فضايي هست توانايي درك فضا وپيرامونش رو بيشتر دارد و به اينصورت نقاشان ومهندسين موفق بايد از اين هوش بهره بيشتري ببرند.

حالا سوال من اينه كه هوش در مورد موجودات فرازميني ميتونه موارد بالا يا بعضي از اونا رو شامل بشه؟ يا اينكه اونا به تعريفي مستقل از هوش انساني نياز دارند؟!
    ویرایش توسط gissoo : 07-31-2012 در ساعت 04:07 AM
    امضای ایشان
    مرگ اگر مرگ است آيد پيش من
    تا كشم خوش در كنارش تنگ تنگ

من از او جانی برم بی رنگ و بو
    او ز من دلقی ستاند رنگ رنگ

3. 10 کاربر مقابل از gissoo عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #22
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1200
    تشکر شده 487 بار در 70 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط gissoo نمایش پست ها
    تا اونجايي كه من فهميدم، هوش يا Intelligence به معناي فهميدن است.در مجامع علمي مختلف تعاريف مختلفي براي هوش ذكر شده كه نقاط مشترك اونها : توانايي استدلال منطقي، حل مسائل وپيچيدگيها، برنامه ريزي كارها،فكر كردن ويادگيري واستفاده از زبان و جمله سازي است.
    دانشمنداني مانند Howard Garden هوش را به شكل Multiple intelligence تعريف ميكنند كه داراي اجزا وانواع مختلفي است.به دليل گستردگي بحث فقط چند مورد كه با بحث موجودات فرازميني مرتبط است را ذكر ميكنم تا در صورت لزوم در مورد هر يك بحث شود:
    هوش منطقي ورياضي
    هوش فضايي‌
    هوش تحليلي
    هوش خلاق
    هوش عملي
    هوش موسيقي
    هوش intrapersonal
    هوش interpersonal
    هوش kinesthetic

با توجه به اين تقسيم بندي مثلا كسي كه داراي هوش فضايي هست توانايي درك فضا وپيرامونش رو بيشتر دارد و به اينصورت نقاشان ومهندسين موفق بايد از اين هوش بهره بيشتري ببرند.

حالا سوال من اينه كه هوش در مورد موجودات فرازميني ميتونه موارد بالا يا بعضي از اونا رو شامل بشه؟ يا اينكه اونا به تعريفي مستقل از هوش انساني نياز دارند؟!
    با سلام

به نظر من اگر هوش فرازمینی موارد بالا(هوش انسانی) را شامل بشه می تونیم بگیم که انها انسان های فضایی هستند نه موجودات فضایی.
    بنابراین هوش فرازمینی برای تعریف حتما باید مواردی اضافه بر موارد بالا را داشته باشه ونه کمتر و نکته دیگه این که هوش فرازمینی در بعضی موارد با هوش انسانی یکی هست مثل توانایی سخن گفتن و نوشتن
    وحالا سوال من اینست که هوش فرازمینی چه موارد اضافه ای درزمینه هوش خود میتونه داشته باشه؟
    امضای ایشان
    در زمین عشقی نیست!!!
    آسمان را دریاب
    ....

5. 7 کاربر مقابل از Astro_M111 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #23
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

به نظرم موجودات فضایی میتوانند برخی یا همه هوش های بالا را داشته باشند. البته اگر همه آن ها را هم داشته باشند، باز هم می توانند انسان نباشند چون فقط هوش که مهم نیست، فیزیک بدنی و ساختار ژنتیکی هم مهم است.

درباره این که آیا به جز هوشهای ذکر شده هوش دیگری هم وجود دارد و موجودات فضایی میتوانند از آن بهره ببرند اطلاعی ندارم اما موجودات فضایی ممکن است حواس و توانایی های بدنی بیشتری داشته باشند. به عنوان مثال بتوانند به جز نور مرئی، امواج دیگری مانند فروسرخ و فرابنفش را هم ببینند (مثل برخی حیوانات در زمین) یا ابزارهای دقیقتری از ما داشته باشند.

حتی مغز آنها می تواند پیچیده تر از ما باشد و قدرت تحلیل و محاسبات بسیار بیشتری داشته باشد. تا کشف نشوند نمیشه دقیق نظر داد

7. 12 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #24
    کاربر ممتاز
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    مدير تقويم نجومي ایران
    شماره عضویت
    98
    تشکر شده 21,151 بار در 1,931 ارسال

به نظرم مهمترین و ابتدائی ترین گزینه برای هوشمند بودن شناخت و استفاده از ابزار است.

دانشمندان استفاده میمونها از ابزار ابتدائی همچون چوب یا سنگ برای شکستن مثلا نارگیل را نشانه هوش این حیوان میدانند.

انسانها نیز پس از این یاد گرفتند از ابزاری به جز مزیتهای جسمی استفاده کنند به نوعی هوشمند حساب شدند.

تنها موجودی که در زمین از ابزار استفاده میکند انسان است و در مواردی میمونها و دلفینها و در مواردی نادر بعضی پرندگان.

در فیلم ادیسه 2001 نیز پس از اینکه میمونهای انسان نما تونستند از ابزاری چون چوب استفاده کنند پیشرفت کردند.که دقیقا به این مفهوم اشاره میکند.

البته موارد دیگری از جمله ارتباط کلامی را نیز میتوان در رده های بعدی قرار داد ولی به نظرم استفاده از ابزار از اولین نشانه های هوشمندی است.
    امضای ایشان

وقتی آرامش را در خود نیابید, جستجوی آن در جای دیگر, کار بیهوده ای است.

9. 12 کاربر مقابل از rezash عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #25
    کاربر ممتاز
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    737
    تشکر شده 3,855 بار در 697 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط rezash نمایش پست ها
    به نظرم مهمترین و ابتدائی ترین گزینه برای هوشمند بودن شناخت و استفاده از ابزار است.

دانشمندان استفاده میمونها از ابزار ابتدائی همچون چوب یا سنگ برای شکستن مثلا نارگیل را نشانه هوش این حیوان میدانند.

انسانها نیز پس از این یاد گرفتند از ابزاری به جز مزیتهای جسمی استفاده کنند به نوعی هوشمند حساب شدند.

تنها موجودی که در زمین از ابزار استفاده میکند انسان است و در مواردی میمونها و دلفینها و در مواردی نادر بعضی پرندگان.

در فیلم ادیسه 2001 نیز پس از اینکه میمونهای انسان نما تونستند از ابزاری چون چوب استفاده کنند پیشرفت کردند.که دقیقا به این مفهوم اشاره میکند.

البته موارد دیگری از جمله ارتباط کلامی را نیز میتوان در رده های بعدی قرار داد ولی به نظرم استفاده از ابزار از اولین نشانه های هوشمندی است.
    با تشکر از شما که به ابزار اشاره کردید . و همینطور اشاره به این که استفاده از ابزار خاص انسان نیست . خوب بلافاصله این سوال پیش می آید که آیا این ویژگی غیر خاص میتواند عامل این تفاوت باشد ؟ که در اولین تامل پاسخ منفی است .

یک موضوع دیگر اینکه چون ما نسبتا تلاش میکنیم تا اندازه ای علمی پیش رویم پس یکی از اولین ملاک هایی که قرار خواهیم داد برای بررسی ،فیزیک و ویژگی های فیزیکی خواهد بود ، یعنی اینکه بتوانیم موجود هوشمند را از لحاظ ساختارهای فیزیکی بررسی کنیم ،که بعد از آن بتوان در مورد احتمال و یا وقوع آن صحبت کرد . جز این نتیجه ی بسیار مبهمی در پی خواهد داشت .
    امضای ایشان
    مستقبل این مجلس جز قصه ماضی نیست
    تا صبحدم محشر دی خفته به فرداها

11. 6 کاربر مقابل از solh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #26
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    4949
    تشکر شده 111 بار در 19 ارسال

من فکر می کنم استفاده از ابزار تنها ملاک برای اینکه بگیم یک موجود با هوش هست ،نیست!
    به نطر من مهم تر از اون تحلیل کردنه

13. 3 کاربر مقابل از barsavosh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #27
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای فعالیت در فروم
    شماره عضویت
    1590
    تشکر شده 11,473 بار در 1,308 ارسال

تو مستندی یک آزمایش جالب انجام شد که به شرح زیر بود:

دستگاهی طراحی کرده بودند که یک وسیله توی اون جا میگرفت و برای رسیدن به اون یک در واضح داشت اما این در راهش خیلی تنگ بود و دست نمیتونست وارد اون بشه

اما یک در دیگه داشت که میشد از اون گرفت اما پیدا کردن اون در کار نسبتا سختی بود

یک گروه از میمون ها رو قرار دادند جلوی این دستگاه و میمون ها هرکدام برای گرفتن موز داخل دستگاه (که از بیرون قابل مشاهده بود) تلاش میکردند

در حضور بقیه میمون ها (که بعد از انسان و دلفین از باهوش ترین حیوانات هستند) میمون اول اومد و دید از در جلو نمیتونه بگیره، حدود 5 دقیقه گشت و تونست در مخفی رو پیدا کنه،

میمون های بعدی که کار اون رو دیده بودند باز هم برای برداشتن تیکه موز اول در جلویی را امتحان میکردند و بعد چند دقیقه میگشتند و سپس برخی موفق به گرفتن موز میشدند و برخی هم نه!

اما یک کروه از بجه های 5-6 ساله رو کنار دستگاه قرار دادند! آنها هم یکی یکی میامدند تا اسباب بازی رو از داخل دستگاه بگیرند!

کودک اول که اومد دقیقا مثل همون میمون اول در جلویی رو امتحان کرد و سپس چند دقیقه گشت تا در مخفی پیدا شد و اسباب بازی گرفته شد!

سپس کودک بعدی که کار نفر قبل رو دیده بود، اینبار مستقیما به سمت در مخفی رفت و سریع اونو پیدا کرد و اسباب بازی رو گرفت! کودکان بعدی هم به همین صورت!!

این آزمایش نشون داد یکی از تفاوت هایی که باعث میشه انسان تا این حد هوشمند باشه استفاده از تجربیات و دست آورد های دیگران هست!

شاید اگر اولین انسان که خانه های سنگی ساخت، انسان های دیگه راه اونو ادامه نمیدادند و باز هم در غار ها زندگی میکردند، ما هم هم اکنون غار نشین بودیم!

و شاید اگر میمونی که چند چوب برای ایستادن روی آن به بالای درخت برد، نسل بعدی به جای آنکه دوباره همین کار را بکند،

چند چوب بیشتر میبردند تا دیوار و سقف هم برای آن چند چوب درست کند، الان حاکمان زمین میمون ها بودند!!

گفتم شاید این خصوصیت بتونه به پیشبرد بحث کمک کنه

15. 8 کاربر مقابل از Astronomy عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #28
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط astronomy نمایش پست ها
    تو مستندی یک آزمایش جالب انجام شد که به شرح زیر بود:

دستگاهی طراحی کرده بودند که یک وسیله توی اون جا میگرفت و برای رسیدن به اون یک در واضح داشت اما این در راهش خیلی تنگ بود و دست نمیتونست وارد اون بشه

اما یک در دیگه داشت که میشد از اون گرفت اما پیدا کردن اون در کار نسبتا سختی بود

یک گروه از میمون ها رو قرار دادند جلوی این دستگاه و میمون ها هرکدام برای گرفتن موز داخل دستگاه (که از بیرون قابل مشاهده بود) تلاش میکردند

در حضور بقیه میمون ها (که بعد از انسان و دلفین از باهوش ترین حیوانات هستند) میمون اول اومد و دید از در جلو نمیتونه بگیره، حدود 5 دقیقه گشت و تونست در مخفی رو پیدا کنه،

میمون های بعدی که کار اون رو دیده بودند باز هم برای برداشتن تیکه موز اول در جلویی را امتحان میکردند و بعد چند دقیقه میگشتند و سپس برخی موفق به گرفتن موز میشدند و برخی هم نه!

اما یک کروه از بجه های 5-6 ساله رو کنار دستگاه قرار دادند! آنها هم یکی یکی میامدند تا اسباب بازی رو از داخل دستگاه بگیرند!

کودک اول که اومد دقیقا مثل همون میمون اول در جلویی رو امتحان کرد و سپس چند دقیقه گشت تا در مخفی پیدا شد و اسباب بازی گرفته شد!

سپس کودک بعدی که کار نفر قبل رو دیده بود، اینبار مستقیما به سمت در مخفی رفت و سریع اونو پیدا کرد و اسباب بازی رو گرفت! کودکان بعدی هم به همین صورت!!

این آزمایش نشون داد یکی از تفاوت هایی که باعث میشه انسان تا این حد هوشمند باشه استفاده از تجربیات و دست آورد های دیگران هست!

شاید اگر اولین انسان که خانه های سنگی ساخت، انسان های دیگه راه اونو ادامه نمیدادند و باز هم در غار ها زندگی میکردند، ما هم هم اکنون غار نشین بودیم!

و شاید اگر میمونی که چند چوب برای ایستادن روی آن به بالای درخت برد، نسل بعدی به جای آنکه دوباره همین کار را بکند،

چند چوب بیشتر میبردند با دیوار و سقف هم برای آن چند چوب درست کند، الان حاکمان زمین میمون ها بودند!!

گفتم شاید این خصوصیت بتونه به پیشبرد بحث کمک کنه
    آقا پرهام واقعاً به مورد بسیار جالبی اشاره کردین.

دقیقاً همینطوره و میشه گفت این در واقع نوعی توانایی یادگیریه که در انسان ها به مراتب پیشرفته تره و میتونیم از روی تجربیات دیگران یاد بگیریم در حالی که حیوانات تا زمانی که خودشون چیزی رو تجربه نکنن یاد نمیگیرن. البته بجز این مورد انسان ها از قابلیتی برخوردارن که تقریباً هیچ حیوانی از اون برخوردار نیست و اون خلاقیته. خلاقیت یعنی توانایی مغز انسان برای حل کردن یک مسئله جدید از تجاربی که با مسائل متفاوت قبلی داشته و این باز هم نشون دهنده قدرت یادگیری فوق العاده پیشرفته مغز انسانه. من احساس میکنم که مغز انسان این قابلیت رو داره که مدارهای نورونی که به غریزه مربوط میشه رو غیرفعال کنه و در عوض از مدارهای متفاوتی که حاصل تجربیات زندگی خودش هست استفاده کنه. در واقع انسان به نظر من میتونه برنامه ریزی غریزی مغزش رو تا حدود زیادی غیرفعال کنه و در عوض از اطلاعات یادگیری خودش استفاده کنه. این همون عاملیه که باعث ایجاد تفاوت شخصیت بین انسان ها میشه در حالی که شخصیت تمام حیوانات یک گونه تقریباً یکسان و یا حداقل بسیار به هم نزدیکه. اما انسان ها از لحاظ شخصیتی میتونن بسیار متفاوت باشن. غریزه به حیوان و انسان میگه که باید از آتش بترسه اما توانایی یادگیری در انسان و جایگزین کردن اون با غریزه به اون این قابلیت رو میده تا ترسش از آتش از بین بره.
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

17. 5 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #29
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    4853
    تشکر شده 311 بار در 45 ارسال

من چند سال پیش توی مدرسه یه تحقیق راجع به هوش داشتم
    مهم ترین تقسیم بندی برای هوش بیان میکنه که دو نوع هوش وجود دارد هوش هیجانی و هوش محاسباتی
    هوش محاسباتی همون چیزیه که باعث میشه ما درس بخونیم یا اینکه بتونیم محاسبات رو انجام بدیم اما هوش هیجانی عامل ایجاد ارتباط بین انسان هاست
    درواقع کسانی که هوش محاسباتی خوبی دارند زندگی تحصیلی بهتر و کسانی که هوش هیجانی بیشتری دارند زندگی اجتماعی بهتری دارند
    هوش علاوه بر ژن ها به محیط هم بستگی داره مثلا تغذیه یکی از عوامل بسیار تاثیر گذاره
    موجودات فضایی قطعا در بسیاری عوامل با ما مشترکند مثلا اونا باید زبانی برای خودشون مثل زبان انسان ها داشته باشند زبانی که به وسیله اون بتونن اندیشه هاشون رو به هم منتقل کنند و باعث پیشرفت دانش بشوند اونا باید از قدرت اختیار کامل هم برخوردار باشند یعنی بتونن غرایزشون رو کنترل کنند تا شرایط رو تغییر بدهند مثلا انسان ها میتونن روی غریزه گرسنگی یا ازدواج بنابه شرایط پا بگذازند اما حیوانات درموقع گرسنگی و فصل جفت گیری توان ایستادگی ندارند etها باید قدرت خلاقیت هم داشته باشند و باید دارای احساسات باشند به نوعی که بتونن ازش استفاده کنن مثلا تمام موجودات از موسیقی لذت میبرند اما فقط انسان میتونه آهنگ سازی کنه
    اما حالا اینکه این هوش و احساسات از ما کمتر باشه یا بیشتر یا اینکه اونا چطور ازش استفاده کنند و یا حتی اینکه چه چیزهایی برای اونا جالب باشه به ساختارشون بستگی داره مثلا ما از آب لذت میبریم و باهاش احساس نشاط می کنیم اما ممکنه اونا خوششون نیاد یا اینکه اونا طول موج شنواییشون با ما فرق کنه پس در این صورت موسیقی ما براشون معنایی نداره و شاید آزاردهنده هم باشه
    امضای ایشان
    جهان پر از پلیدیست
    نه به خاطر وجود انسان های بد
    بلکه به خاطر سکوت انسان های خوب

19. 6 کاربر مقابل از نجمه عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #30
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1200
    تشکر شده 487 بار در 70 ارسال

حيات فرازميني هوشمند         
    سلام
    ببخشید یک سوال برای من پیش اومده : ما به دنبال چگونه موجود هوشمندی هستم موجودی که سطح هوش خودش بالاتر یا حداقل برابر ما است یا موجودی که به نظر در حال تکامل هست؟
    برای بررسی موجودات با سطح هوش پایین تر (برای مثال حیوانات ) باید دوباره به سمت نظریه تکامل بریم ولی اگر منظور ما موجوداتی با سطح هوش مساوی یا بیشتر از خودمان باشد ( موجوداتی با بهره هوشی بالا) باید به دنبال شواهدی از تکنولوژی ان ها باشیم(پروژه seti)
    به نظر من باتوجه به این که دوستان کدوم مورد را برای ادامه موضوع انتخاب کنند هم بحث این تاپیک متمرکز میشود و هم این که بعد از نتیجه گیری میتونیم به مورد بعدی رسیدگی کنیم
    ممنون
    امضای ایشان
    در زمین عشقی نیست!!!
    آسمان را دریاب
    ....

21. 3 کاربر مقابل از Astro_M111 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 3 از 12 نخستنخست 1234567 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع